ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

eng.bozorgtabar

عضو جدید
در ضمن دوست عزیز واسه شما قبولی در انتخاب زده یا ذخیره در انتخاب ؟؟؟؟

سلام سعیدجون
طبق اطلاعیه خود دانشگاه هیچ فرقی بین ذخیره و اصلی وجود نداره.

ﺍﻁﻼﻋﻴﻪ ﭘﺬﯾﺮﺵ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺩﻭﻡ ﺗﮑﻤﻴﻞ ﻅﺮﻓﻴﺖ ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺳﯽ ﺍﺭﺷﺪ ﻧﻴﻤﺴﺎﻝ ﺩﻭﻡ 92-91

ﺑﺎ ﺳﻼﻡ ﻭ ﻋﺮﺽ ﺗﺒﺮﯾﮏ ﺑﻪ ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﮔﺎﻥ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺩﻭﻡ ﺗﮑﻤﻴﻞ ﻅﺮﻓﻴﺖ ﻣﻘﻄﻊ ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺳﯽ ﺍﺭﺷﺪ ﻭﺭﻭﺩی ﻧﻴﻤﺴﺎﻝ ﺩﻭﻡ 92-91 ﺑﺪﯾﻨﻮﺳﻴﻠﻪ ﺑﻪ ﺍﻁﻼﻉ ﻣﯽ ﺭﺳﺎﻧﺪ : ﻻﺯﻡ ﺍﺳﺖ ﺍﺯ ﺭﻭﺯ ﯾﮑﺸﻨﺒﻪ ﻣﻮﺭﺥ 17/10/91 ﺟﻬﺖ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺍﻣﻮﺭ ﭘﺬﯾﺮﺵ ﺍﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ ﺑﻪ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﭘﺬﯾﺮﺵ ﻭﺭﻭﺩﯾﻬﺎی ﺟﺪﯾﺪ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﻭ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﭘﺬﯾﺮﺵ ﺍﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ ﻭ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﺪ ﺭﻫﮕﻴﺮﻱ ﻭ ﻓﺮﻣﻬﺎی ﭘﻮﺷﻪ ﻭ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎی ﺛﺒﺖ ﻧﺎﻡ ، ﻧﻈﺎﻡ ﻭﻅﻴﻔﻪ )ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺩﺳﺘﻮﺭﺍﻟﻌﻤﻞ ﻣﻮﺟﻮﺩ( ﺍﻗﺪﺍﻡ ﻭ ﺍﺯ ﺭﻭﺯ ﺩﻭﺷﻨﺒﻪ ﻣﻮﺭﺥ 23/11/91 ﻟﻐﺎﯾﺖ 30/11/91 ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺯﻣﺎﻧﺒﻨﺪی ﮐﻪ ﻣﺘﻌﺎﻗﺒﺎً ﺩﺭ ﻫﻤﻴﻦ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺍﻋﻼﻡ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ ﺑﻪ ﺩﺍﻧﺸﮑﺪﻩ ﻣﺤﻞ ﺗﺤﺼﻴﻞ ﺧﻮﺩ)ﺁﺩﺭﺱ ﺩﺭ ﺳﺎﯾﺖ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺍﺳﺖ ( ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﻧﻤﺎﯾﻴﺪ .ﻻﺯﻡ ﺑﻪ ﺗﻮﺿﻴﺢ ﺍﺳﺖ ﺍﻓﺮﺍﺩﻱ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﻧﺎﻡ ﺁﻧﺎﻥ ﮐﻠﻤﻪ ﺫﺧﻴﺮﻩ ﺩﺭﺝ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﻧﻴﺰ ﻗﺒﻮﻟﻲ ﻗﻄﻌﻲ ﻣﺤﺴﻮﺏ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ ﻭ ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎﻡ ﮐﻨﻨﺪ.
ﺑﺎ ﺗﺸﮑﺮ
ﺍﺩﺍﺭﻩ ﮐﻞ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺁﺯﺍﺩ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﻭﺍﺣﺪ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺟﻨﻮﺏ
16:20 - ﭼﻬﺎﺭﺷﻨﺒﻪ 13 ﺩی 1391 / ﺷﻤﺎﺭﻩ : 4833 / ﺗﻌﺪﺍﺩ ﻧﻤﺎﯾﺶ : 532

آخرین ویرایش:

eng.bozorgtabar

عضو جدید
منم آزاد تهران جنوب قبول شدم!! الان من ثبت نام کنم بحث سربازی چی میشه؟؟؟ اگه قبول بشی میتونی انصراف بدی و سراسری رو ثبت نام کنی؟؟؟؟ من آبان درسم تموم شد یعنی تا آبان سال دیگه وقت دارم دفترچم رو پست کنم!

سلام تبریک میگم.:) تا اونجایی که من اطلاع دارم هر کسی فقط یه بار میتونه از معافیت تحصیلی اسفاده کنه و اگه بره دانشگاه و انصراف بده باید بره خدمت.چون بعد از انصراف مشمول میشه. ولی شما برا اطمینان یه سوال از سازمان نظام وظیفه بپرس که یه موقع خدایی نکرده متضرر نشی. فک کنم آقا ایمان یه بار سوالی از نظام وظیفه پرسیده بود احتمالاً بتونن در مورد ثبت سوالتون راهنمایی کنن.

آخرین ویرایش:

eng.bozorgtabar

عضو جدید
از اونجایی که من فقط یه روز می خوام براش وقت بزارم ، کدومشون حجمش کمتره ؟؟؟ من شنیدم راهیان ارشد یه کتاب داره به اسم مکانیک سیالات در یک روز ، اون چطوره ؟

ممنون

این کتابی رو فرمودید من اطلاعی ندارم. شاید دوستان دیگه بتونن راهنمایی کنن.اینم بگم خودتو خیلی درگیر این مساله نکن از رو یکی شروع کن نهایتاً میشه یه روز و نیم ولی فکرت آزاد میشه.:smile:

newuser

عضو جدید
تشکر از سوالتون
در مورد حل مدرسان اگه بخواهیم بگیم سطح زیر نمودار TS در فرایند برگشت پذیر برابر Q است (که خوب کاملا درست هم هست )دیگه نیاز به اون توضیحات بعدیش نبود و سریعا میشه گفت گزینه 2 صحیح است.
اما شاید اگه کسی بگه برای فرایند 3"3 این فرمول Q-W=dH را بنویسیم بعد بگه در بویلر W صفر است و dH هم چون انتالپی ثابته صفره بنابراین Q قسمت 3"3 صفر است و گزینه 1 صحیح است اما این روش که الان گفتم این ایراد بهش وارده که چرا برای بویلر ننویسیم: Q-W=dH+dU
شما در مورد استدلالی که دارید بیشتر توضیح بدین یعنی اصلا هیچ توضیحی ندادین!

فرآیندی که توی آنتالپی ثابت انجام میشه اصلا برگشت پذیر نیست که بتونیم برای اون قسمت از نمودار TS استفاده کنیم . به نظر من گزینه 1 درسته و توی اون ناحیه انتقال حرارت نداریم و برای بقیه ناحیه که برگشت پذیره از نمودار TS استفاده میکنیم . اگر هم توی اون ناحیه انتقال حرارت داشته باشیم کلا از نمودار نمیتونیم انتقال حرارت رو به دست بیاریم . یعنی یا گزینه 1 جوابه یا 4 و 2 و3 معلومه که نمیتونند جواب باشند

reza2495

عضو جدید
سلام بچه ها همگی خشته نباشید! میگم تو ترمو چندجا یک عدد به توان یک عدد غیر صحیح میرسه! اینارو چطور باید حساب کرد؟ میشه راهنمایی کنید؟!

غلام90

عضو جدید
فرآیندی که توی آنتالپی ثابت انجام میشه اصلا برگشت پذیر نیست که بتونیم برای اون قسمت از نمودار TS استفاده کنیم . به نظر من گزینه 1 درسته و توی اون ناحیه انتقال حرارت نداریم و برای بقیه ناحیه که برگشت پذیره از نمودار TS استفاده میکنیم . اگر هم توی اون ناحیه انتقال حرارت داشته باشیم کلا از نمودار نمیتونیم انتقال حرارت رو به دست بیاریم . یعنی یا گزینه 1 جوابه یا 4 و 2 و3 معلومه که نمیتونند جواب باشند
بله کاملا درسته فرایند 3"3 یک فرایند اختناق انتالپی ثابت که انتروپی در ضمن ان افزایش دارد و برگشت ناپذیر است و در اختناق Q و W صفره. بنابر این گزینه 1 صحیح است.

آخرین ویرایش:

sheykh_bahaee

عضو جدید
كتاب سپاهان كتاب مورد تاييديه نويسندگاهنش دكتر رازفر و دكتر فرحناكيان( استاد دانشگاه خودمون) هست البته الان يكم واسه تازه گرفت اين كتاب ديره چون مطالبش به نسبت سنگين
دوستان ساخت خواهشا اين سه تا سوالو نگاه كنيد ببينيد منبع طرح كجاس ؟ ( سوالات سال 91 ساخت و توليد) خدا خفشون كنه معلوم نيست از كجاشون اينا رو درآوردن
مشاهده پیوست 129568

دوتا اولی
بخش روشهای آماری سیستم اندازه گیری
سومی کنترل کیفیت و اتوماتیکه بنظرم

از اونجایی که هر چند سال سوالات سیستم روتینه احتمال زیاد امسال دوتا سولاش باز روش های آماری باشه
پس این قسمت رو خوب بخونید

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
پاسخ يك تست از اندازه گيري سال 91

پاسخ يك تست از اندازه گيري سال 91

دوتا اولی
بخش روشهای آماری سیستم اندازه گیری
سومی کنترل کیفیت و اتوماتیکه بنظرم

از اونجایی که هر چند سال سوالات سیستم روتینه احتمال زیاد امسال دوتا سولاش باز روش های آماری باشه
پس این قسمت رو خوب بخونید
روش هاي آماري منبع مطالعش چيه؟ كتاب حرير پوش كه سال هاست بي فايده شده مطالعش واسه كنكور
من داخل كتاب مهندسي توليد و فناوري ترجمه دكتر بشارتي در مورد كنترل كيفيت آماري دو تا فرمول ديدم كه بااين حساب تونستم پاسخ اولين تست اندازه گيري سال گذشته( تست 117) رو پيدا كنم( البته پاسخ تشريحي-طبق كليد سنجش دفترچه B پاسخ گزينه 4)
در فايل ضميمه پاسخ رو دانلود كنيد ( دوستان ساختي نظر بدن )
موفق باشيد
http://www.mediafire.com/?rdi9r0ymc8ayalr

غلام90

عضو جدید
یه سوال از مکانیک سیالات
خودم هم جوابشو نمیدونم یکی ازم پرسیده:
اب در لوله ای تحت فشار 200 kpa قرار داره (جریان نداره) شعاع لوله مشخصه. طول لوله مشخصه. نیروی وارد بر نیمه بالایی لوله را میخواد؟؟چگالی اب هم مشخصه.
این قسمت را هم خودم بهش اضافه میکنم ایا نیروی وارد بر نیمه پایینی و نیروی وارد بر نیمه بالایی برابره؟

reza2495

عضو جدید
سلام بچه ها همگی خشته نباشید! میگم تو ترمو چندجا یک عدد به توان یک عدد غیر صحیح میرسه! اینارو چطور باید حساب کرد؟ میشه راهنمایی کنید؟!

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اون مال قبل این بود که ماشین حساب ممنوع شه صرفا روش حل!

ترمو 2 خوب بخون که راحت تره تستاش الان طراحا اومدن سوال زیاد میدن

reza2495

عضو جدید
اون مال قبل این بود که ماشین حساب ممنوع شه صرفا روش حل!

ترمو 2 خوب بخون که راحت تره تستاش الان طراحا اومدن سوال زیاد میدن
مرسی آقا! مطمئنی داداش ؟ یعنی اصلا از وقتی ک ماشین حساب ممنوع شده دیگه از این سوالا ندادند؟ حالا کلا اینارو چطور باید حساب کرد؟

sheykh_bahaee

عضو جدید
روش هاي آماري منبع مطالعش چيه؟ كتاب حرير پوش كه سال هاست بي فايده شده مطالعش واسه كنكور
من داخل كتاب مهندسي توليد و فناوري ترجمه دكتر بشارتي در مورد كنترل كيفيت آماري دو تا فرمول ديدم كه بااين حساب تونستم پاسخ اولين تست اندازه گيري سال گذشته( تست 117) رو پيدا كنم( البته پاسخ تشريحي-طبق كليد سنجش دفترچه B پاسخ گزينه 4)
در فايل ضميمه پاسخ رو دانلود كنيد ( دوستان ساختي نظر بدن )
موفق باشيد
http://www.mediafire.com/?rdi9r0ymc8ayalr

سلام
من هنوز سیستم رو نخوندم میخوام رو این قسمت و اندازه گیری نوری و تختی سنج فقط وقت بزارم.

فصل 3 جانسون نشر طراح در این مورده(آمار و مترولوژی) ، فصل اول سپاهان هم یه چیزایی گفته

کتاب دکتر بشارتی چه صفحاتیه میشه بگی؟

mahde1818

عضو جدید
سوال سال 87 مکانیک سیالات که بین دو صفحه سیالی با ویسکوزیته خطی قرار داده شده کدوم گزینه در مورد تنش برشی درست راهیان گفته تنش های برشی برابراند چطوری حساب کرده؟

reza2495

عضو جدید
بچه ها به نظرتون از بین سیالات 1 و انتقال کدوما بخونم؟ کدوما میشه تو 4-5 روز جمع کرد؟ کدوما را بیشتر سوال میدند معمولا و میشه راحت تر تستاشو زد؟;) دست گلتون درد نکنه ک راهنمایی میکنید

irmec

عضو جدید
سيالات

بچه ها به نظرتون از بین سیالات 1 و انتقال کدوما بخونم؟ کدوما میشه تو 4-5 روز جمع کرد؟ کدوما را بیشتر سوال میدند معمولا و میشه راحت تر تستاشو زد؟;) دست گلتون درد نکنه ک راهنمایی میکنید

wwewwe

عضو جدید
سوال سال 87 مکانیک سیالات که بین دو صفحه سیالی با ویسکوزیته خطی قرار داده شده کدوم گزینه در مورد تنش برشی درست راهیان گفته تنش های برشی برابراند چطوری حساب کرده؟
من کتاب مدرسان دارم و گفته تنش دومی بیشتر از اولیه
رابطه لزجت نیوتون رو نوشته و به جای لزجت 2 برابر اونو قرار می دیم

student.product

عضو جدید
سلام بچه ها به نظر شما میشه تو این مدت ریاضی  مهندسی خوند؟    اگه اره کدوم قسمتا رو بیشتر بخونم من رشتم ساخته 

mahde1818

عضو جدید
من کتاب مدرسان دارم و گفته تنش دومی بیشتر از اولیه
رابطه لزجت نیوتون رو نوشته و به جای لزجت 2 برابر اونو قرار می دیم
این جواب غلطه از یکی از دوستان جوابش رو پرسیدم این سوال دیگه ته مفهوم بود

غلام90

عضو جدید
یه سوال از مکانیک سیالات
خودم هم جوابشو نمیدونم یکی ازم پرسیده:
اب در لوله ای تحت فشار 200 kpa قرار داره (جریان نداره) شعاع لوله مشخصه. طول لوله مشخصه. نیروی وارد بر نیمه بالایی لوله را میخواد؟؟چگالی اب هم مشخصه.
این قسمت را هم خودم بهش اضافه میکنم ایا نیروی وارد بر نیمه پایینی و نیروی وارد بر نیمه بالایی برابره؟
من میگم اگه لوله تحت فشار نبود فقط با درس مکانیک سیالات نیروی وارد بر سطوح منحنی(در حالتی که سیال زیر سطح هم هست) حل میشد.
اما چون تحت فشاره یه جورایی به درس مقاومت مصالح مخازن جدار نازک استوانه ای ربطش بدیم و بگیم فشار مساوی است با نیرو تقسیم بر مساحت فشار را که داریم مساحت هم L*2R و این نیرویی که از اینجا بدست میاد را با نیروی ناشی از وزن سیال جمع کنیم

reza2495

عضو جدید
بچه ها به نظرتون از بین سیالات 1 و انتقال کدوما بخونم؟ کدوما میشه تو 4-5 روز جمع کرد؟ کدوما را بیشتر سوال میدند معمولا و میشه راحت تر تستاشو زد؟ چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟
;)
دست گلتون درد نکنه ک راهنمایی میکنید

karim-mech

کاربر بیش فعال
سلام دوستان. خوبین؟ یه خسته نباشی برای همه شما دوستان و البته رقیبان عزیز!
به کجا رسوندین درسارو؟ من که به جز حرارت و شاخه کنترل دیگه چیزی برای خوندن نمونده. البته چون دیر شروع کردم و زمان نداشتم بعضی از فصل هارو سانسور کردم.
از فردا شروع میکنم به مرور تمتم دروس.
امیدوارم اوضاع خوب پیش بره.
یا الله. فعلا.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام بچه ها به نظر شما میشه تو این مدت ریاضی مهندسی خوند؟ اگه اره کدوم قسمتا رو بیشتر بخونم من رشتم ساخته
متاسفانه الان واسه خوندن درسي مثل رياضي مهندسي خيلي ديره ضمن اينكه اگرم بخايد حتي ساده ترين فصلشو بخونيد بعيده ازش سوال مياد چون روند سوالاي رياضي مكانيك ديگه از حالت روتين دراومده مطمئنا سال به سال مفهمومي تر ميشه

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز

کافیه یک المان از سیال رو در نظر بگیریم .با نوشتن معادله تعادل برای المان (جریان کوئت و سرعت حد است پس شتاب=0) و دونستن این موضوع که تغییرات تنش برشی در راستای y از سری تیلور(تا جمله دوم) بدست میاد به این نتیجه ختم میشه که تغییرات تنش برشی در راستای y صفر هست پس تنش برشی ثابت خواهد بود.البته روی کاغذ بهتر میتونستم توضیح بدم

غلام90

عضو جدید
کافیه یک المان از سیال رو در نظر بگیریم .با نوشتن معادله تعادل برای المان (جریان کوئت و سرعت حد است پس شتاب=0) و دونستن این موضوع که تغییرات تنش برشی در راستای y از سری تیلور(تا جمله دوم) بدست میاد به این نتیجه ختم میشه که تغییرات تنش برشی در راستای y صفر هست پس تنش برشی ثابت خواهد بود.البته روی کاغذ بهتر میتونستم توضیح بدم
افرین . تحلیل بسیار زیبایی بود.

irmec

عضو جدید
از آنجا كه در مورد ابتدا و انتهاي دو صفحه بحثي نشده ميتوان فرض كرد كه هر دو طرف به فضاي آزاد مرتبط است. به عبارتي فشار ابتدا و انهاي دو صفحه برابر بوده و افت فشار نداريم. dp/dx=0
از طرفي d/dy(MU*du/dy)=dp/dx در نتيجه داريم d/dy(MU*du/dy)=0 پس عبارت داخل پرانتز كه همان تنش برشي است مقداري ثابت است. نتيجه ميگيريم تنش برشي در امتداد راستاي y ثابت ميباشد.

غلام90

عضو جدید
از آنجا كه در مورد ابتدا و انتهاي دو صفحه بحثي نشده ميتوان فرض كرد كه هر دو طرف به فضاي آزاد مرتبط است. به عبارتي فشار ابتدا و انهاي دو صفحه برابر بوده و افت فشار نداريم. dp/dx=0
از طرفي d/dy(MU*du/dy)=dp/dx در نتيجه داريم d/dy(MU*du/dy)=0 پس عبارت داخل پرانتز كه همان تنش برشي است مقداري ثابت است. نتيجه ميگيريم تنش برشي در امتداد راستاي y ثابت ميباشد.
کلا اگه تغییرات سرعت در راستای y خطی باشه تنش برشی ثابته. اما فکر کنم اگه درجه 2 شد دیگه تنش برشی ثابت نیست.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا