سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان من ویندوز xp جدید که نصب کردم کارت صدام گویا نصب شده ولی کار نمیکنه باید جیکار کنم کمک لطفا :(

سلام...
خوب فکر نکنم که کارت صداتون نصب شده باشه...
بهتر هستش که تویه قسمت سخت افزار سیستم برید و از اونجا نگاه کنید که نصب شده یا نه...
MyComputer>Manage>Device Manager
باتشکر...

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
من تا حالا از hot spot استفاده نکرده بودم . الان که شما گفتین رفتم ورژن 2.76 رو از یه سایت خارجی دانلود کردم ، کار می کنه ها ولی چند لحظه بعد از این که راه افتاد اتوماتیک یه صفحه ی اکسپلورر باز می کنه که تا اون باز می شه خودش به خودش غاطی می کنه و هی یه بالن هایی می پره وسط صفحه ی من که اکسپلورر غاطی کرده و از این حرفا ، وقتی با هزار و یک آلت کنترل دلت اکسپلورر رو می بندی از نو دوباره یکی دیگه می یاد .. همین جوریه سیستمش ؟ :wallbash:

با سلام،
به دلیل استفاده از نسخه ی رایگان نرم افزار، این حالت پیش میاد! اونا یه سری تبلیغات هستن که در این حالت برای کاربر پخش می شه! بهتره از نرم افزارهای دیگه ای استفاده کنید!

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود
چرا کسی کمک نمیکنه؟؟؟؟؟

سلام...
3 تا کار میشه کرد...
1... اینترنت اکسپلورر رو پاک کن و دوباره نصب کن....
2... برنامه IE Tab رو رویه موزیلا نصب کن و تست کن...
3... رویه مجازی ویندوز نصب کن و با اون به کارهات برس... در 99.9% مواقع هم جواب میده...
باتشکر...

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبم
به نظرتون بهترین راه برای خصوصی موندن اطلاعاتی که روی یک کامپیوتر مورد استفاده مشترک هست، و همزمان دو تا سیستم عامل ویندوز xp و 7 نصب هستن، چیه؟

و راهی که اگر دسترسی به اطلاعات اتفاق افتاد، قابل خوندن و کپی برداری نباشن ؟

آیا رمزگذاری خود ویندوز کفایت می کنه برای حفظ اطلاعات در مقابل خوندن و کپی غیر مجاز؟

در واقع ساده ترین و قوی ترین راه حل رمز گذاری روی اطلاعات رو میخوام...

ممنون میشم راهنمایی کنین.

سلام...
اصولا توصیه میشه که برای هرکاری از خود ویندوز استفاده بشه...
ولی در زمینه های امنیتی بسیار ضعیف هستش...
یا باید نرم افزار نصب کنید...
ولی ساده ترین راه استفاده از لینوکس هستش...
به صورت پیش فرض براتون می تونه کلیه ی فایل هاتون رو رمزگذاری کنه...
و علاوه بر رمزگذاری دارای چند لایه امنیتی برای دسترسی به یه فایل هستش...
ساده ترین راه هم در حالت کلی...رویه ویندوز میشه نصب نرم افزار که یکمی هم خطرناک میشه... رویه لینوکس هم که خودش داره و خطرش به مراتب کمتر هستش...
باتشکر....

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستام ممنون میشم هرچه سریع تر راهنماییم کنید
من فایل عکسمو که اسکن کردم برا دفترچه میخواستم سایزشو 200×250 پیکسل کنم ولی وقتی میرم تو میکروسافت افیس پیکچر منیجر و گزینه ری سایز رو میزنم
انگار طول و عرضش به هم وابستن ینی وقتی مثلا عرضو 200 انتخاب میکنم خودش با توجه به عرضی که دادم طولو میگذاره و به انتخاب طول من کاری نداره !
میشه راهنمایی کنید

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستام ممنون میشم هرچه سریع تر راهنماییم کنید
من فایل عکسمو که اسکن کردم برا دفترچه میخواستم سایزشو 200×250 پیکسل کنم ولی وقتی میرم تو میکروسافت افیس پیکچر منیجر و گزینه ری سایز رو میزنم
انگار طول و عرضش به هم وابستن ینی وقتی مثلا عرضو 200 انتخاب میکنم خودش با توجه به عرضی که دادم طولو میگذاره و به انتخاب طول من کاری نداره !
میشه راهنمایی کنید

سلام...
برنامه ی ACDSee رو دانلود کن...
از اون استفاده کن...
باتشکر...

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
ممنون از کمکتون اما

سلام...
3 تا کار میشه کرد...
1... اینترنت اکسپلورر رو پاک کن و دوباره نصب کن....

بارها اینکارو کردم نشد

2... برنامه IE Tab رو رویه موزیلا نصب کن و تست کن...

همین الان آزمایش کردم. روی سایتی مثل http://reg.pnu.ac.ir/ پاسخ نداد و روی سایت دیگه تقریبا پاسخ داد (وسط کار هنگ میکنه)

3... رویه مجازی ویندوز نصب کن و با اون به کارهات برس... در 99.9% مواقع هم جواب میده...

آیا به جز این که مجازی نصب بکنم راهی نداره که بشه عادی ورژن7 و بالاترو نصب کنم؟؟؟؟؟
باتشکر...

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...
خوب فکر نکنم که کارت صداتون نصب شده باشه...
بهتر هستش که تویه قسمت سخت افزار سیستم برید و از اونجا نگاه کنید که نصب شده یا نه...
MyComputer>Manage>Device Manager
باتشکر...
ممنون که جواب دادید ولی نصب شده ببینید...
Snapshot_2032-10-21_222918.jpg

it_solver

عضو جدید
اگه می خوای آپدیتش کنی توی همین قسمت روی درایور مورد نظر راست کلیک کن گزینه update driver software را بزن.

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه می خوای آپدیتش کنی توی همین قسمت روی درایور مورد نظر راست کلیک کن گزینه update driver software را بزن.
اگه با من هستید
بله اپدیتش کردم ولی هیچ اتفاقی نیفتاده اصلا تنظیمات صدا که باید گوشه taskbar ام بیاد نیستش :(

sara202

عضو جدید
سلام...
دی وی دی فلش رو به پی سی وصل کنید... و دی وی دی ویندوز رو بذارید... بعد به قسمت فرمت بندی و پارتیشن بندی که رسید برید فرمتش کنید...
البته قبل از این کار برید و رویه تعمیر و یا فکر کنم رفع بدسکتورها باشه... برید و یه دور فلش رو بدسکتوری گیری کنید...
اگه این ۲ تا راه نشه احتمالا فلشتون مشکل داره....
باتشکر...

ممنون از راهنماییت ولی هنوز فرمت نمیشه!!!! اصلا بالا نمیاد،از وقتی فلشو به یه سیستم دیگه وصل کردم اینطوری شده،تا حالا چندین کافی نت هم بردم که نتونستن کاری کنن!!!! راه حل دیگه ای نداره؟؟؟؟!!!

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یه مشکی دارم وقتی ویندوز 7 رو نصب کردم صدای سیستم دچار مشکل شده و هر آهنگی که میذارم نمیخونه گوشه سمت راست روی علامت بلندگو یک ضربدر هست. داخل device manager رو که نگاه کردم مشکلی روی کارت صدا نداره، حالا باید چی کنم؟؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ممنونم
دانلود کردم اما با این یکی هم نتونستم اندازه عکسو به سایز مورد نظر تغییر بدم:(
با سلام،
زیر دو مقدار مربوط به طول و عرض انتخابی، اغلب یه گزینه ی تیک دار مثل Maintain aspect ratio هست که باید تیکش رو بردارید! این گزینه برای اینه که کیفیت تصویر حفظ بشه و از طول یا عرض به شکل نامناسبی کشیده نشه!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییت ولی هنوز فرمت نمیشه!!!! اصلا بالا نمیاد،از وقتی فلشو به یه سیستم دیگه وصل کردم اینطوری شده،تا حالا چندین کافی نت هم بردم که نتونستن کاری کنن!!!! راه حل دیگه ای نداره؟؟؟؟!!!
با سلام،
به احتمال زیاد دیگه نمی شه کاری کرد، اگه گارانتی داره ازش استفاده کنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یه مشکی دارم وقتی ویندوز 7 رو نصب کردم صدای سیستم دچار مشکل شده و هر آهنگی که میذارم نمیخونه گوشه سمت راست روی علامت بلندگو یک ضربدر هست. داخل device manager رو که نگاه کردم مشکلی روی کارت صدا نداره، حالا باید چی کنم؟؟
با سلام،
در Control Panel\Hardware and Sound به قسمت Sound برید و Speakers رو به عنوان Default انتخاب کنید!

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه ويندوزتون ويستا يا 7 هست از paint استفاده كنيد
از فتوشاپ هم ميتونين استفاده كنيد
بله اما اونجا هم همین مشکلو دارم ینی عرض و ارتفاع به هم وابسته ان

با سلام،
زیر دو مقدار مربوط به طول و عرض انتخابی، اغلب یه گزینه ی تیک دار مثل Maintain aspect ratio هست که باید تیکش رو بردارید! این گزینه برای اینه که کیفیت تصویر حفظ بشه و از طول یا عرض به شکل نامناسبی کشیده نشه!
سلام
خیلی ممنون از راهنمایی دوست عزیز
راستش گشتم گزینه ای با همچین عنوان پیدا نکردم شما با چه نرم افزاری این گزینه رو میفرمایید؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بله اما اونجا هم همین مشکلو دارم ینی عرض و ارتفاع به هم وابسته ان

سلام
راستش گشتم گزینه ای با همچین عنوان پیدا نکردم شما با چه نرم افزاری این گزینه رو میفرمایید؟

تيك رو غير فعال كنيد و جايي كه با دايره مشخص كردم اندازه به صورت درصد وارد كنيد يا اينكه دكمه راديويي رو روي pixel بذارين و تعداد پيكسل رو وارد كنيد

Untitled.jpg

13Amir

عضو جدید

احتمالا ولتاژ زیادی رسیده بهش و مشکل دار شده

اگه transcend هست فلشتون یه نرم افزار داره که من خودم تاحالا چندی فلش سوخته رو باهاش درست کردم یه تستی بزنین خالی از لطف نیست
اگهع نشد باید بره گارانتی

بقیه ی دوستان اگه مشکلشون حل نشد بیان پروف بنده خبر بدن حوصله ندارم الان ج بدم:surprised:

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز

رضاکلاته

عضو جدید
سلام دوستان من تازه ویندوز8رونصب کردم 2سوال دارم.
1- ویندوز8روروی درایو ویندوز7نصب کردم ودرایو روفرمت نکردم فکرکردم میتونم ازویندوز7هم استفاده کنم اینو بگم که xpروهم دارم ولی روی درایو دیگه سوالم اینه که آیا راهی هست که از7هم بشه استفاده کرد یا اینکه برای استفاده ازهر3ویندوزهرکدوم روبایدروی یک درایو نصب کرد؟
2-درایو سی دی رودرویندوز8 چطوری باید بیارم ؟ واگرهرآموزش اولیه ای لازمه برای این ویندوز بفرمایید ممنون میشم.
یک سوال دیگه: بادوربین سونی مراسمی رو فیلمبرداری کردم چندین ترکت درست شده آیا نرمافزاری هست که بشه بااون این ترکت هارو به هم چسبوند بدون اینکه فرمتش عوض یا کیفیت فیلم تغییر کنه فقط میخوام قسمتهارو یکی کنم.فرمت اصلی فیلم MPEG2 AVCHDه ازچندنرمافزاراستفاده کردم بعضی ازاونها مثلAllok Video Joinerاین فرمت روفبول نکرد ونرمافزاری مثلFreemake Video Converterفرمت روقبول میکنه ولی فرمت فیلم سونی رونتونستم توی اون پیداکنم در ضمن زمان بسیارزیادی رو میبره تا چند تکه رو به هم وصل کنه .یک نرمافزاری میخوام که سریع فقط به هم وصل کنه.

آخرین ویرایش:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
راستش فقط این گزینه unistall داره که اونم خاموشه :( روش دیگه ایی نداره
مشاهده پیوست 121911

باید Legacy audio driver رو حذف کنید! اگه نمی شه از نرم افزارهای خاصی می تونید استفاده کنید که برای این کار ایجاد شدن و با یه سرچ ساده می شه پیداشون کرد! می تونید از نرم افزارهایی مثل Driver Genius هم برای آپدیت کردن درایورها استفاده کنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام

می تونید از صفحه ای که برای تغییر اندازه استفاده می شه (از نرم افزار مورد نظرتون) عکس بگیرید و این جا بذارید تا گزینه ها رو ببینیم! ولی حتی Word هم چنین قابلیتی داره!!

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باید Legacy audio driver رو حذف کنید! اگه نمی شه از نرم افزارهای خاصی می تونید استفاده کنید که برای این کار ایجاد شدن و با یه سرچ ساده می شه پیداشون کرد! می تونید از نرم افزارهایی مثل Driver Genius هم برای آپدیت کردن درایورها استفاده کنید!
نصب کردم این برنامه رو ولی اصلا درایورهای صدا توش نیست:(
به نظر میاد که اصلا کارت صدا نصب نشده چون تو قسمت hardware information جلوی مشخصات audio card رو خالی گذاشته تو قسمتunistall driver هم نبود
ولی توی دیوایس منیجر ام هست!!!!!!!

آخرین ویرایش:
بالا