قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sweetbrier1989

عضو جدید
بچه ها من شهرستانم. میخوام از کتابفروشی های معتبر تهران 3 کتاب سفارش بدم. به جز پرهام سایت معتبر کتابفروشی تو انقلابو سراغ دارین؟؟؟

ﻓﮑﺮ ﮐﻨﻢ ﺍﯾﻮﺍﻧﺨﺎﻧﻪ ﻭ ﻣﺮﮐﺰ ﻣﻌﻤﺎﺭﯼ ﭘﺳﺖ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ.ﺯﻧﮓ ﺑﺰﻥ ﺳﻮﺍﻝ ﮐﻦ...

yazevi

عضو
سلام دوستان خواهش می کنم کمکم کنید من نیاز به مشاوره دارم واسه ارشد میدونم وقت کمه و من عقبم اما اگه کمکم کنید خیلی تلاش میکنم تا بهش برسم
نیاز به برنامه ریزی دارم و اینکه چطوری بخونم،اخه گیجم ،استرس و فشار زیاد همه چی و ازم میگیره لطفا کمکم کنید:(

دوستم تاپیک مشاوره آزمون ارشد بخونید. اگه میخواین زودتر شروع کنید با سیلابس مرکز معماری که بچه ها گذاشتن تو همین تاپیک شروع کنید. مطمئن باشید برنامه خیلی خوبیه.فقط چون زمان کمه میتونید بعضی منابع کتابیشو با جزوه ها و خلاصه های منابع جابجا کنید. تنها کاری که باید بکنید تهیه این برنامه و منابع و روزی 7-8 ساعت مطالعه حتما میرسونید.

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
وفتی که تو سوال میگن که عکس العمل تکیه گاهی تیر رو بدست بیارید. از کجا میفهمیم که معادلات تعادل و باید بنویسم یا مثلا گشتاور دو نقطه از تیر؟
توی کتاب کنکاش یه بار اینجوری حل کرده یه بار به روش دوم .
و این که کسی میتونه نمودارهای زیر و برای من توضیح بده؟
با اصل موضوع مشکلی ندارم و میفهممش اما با نموداره مشکل دارم :biggrin:
مشاهده پیوست 121437مشاهده پیوست 121438

دوس جونا مرسی از راهنماییتون امروز حسابی این سایت سنجش منو ترسوند،بلاخره ثبت نام کردم
:gol::gol::heart::gol::gol::gol::gol:
در جواب شما:
وقتی میگن عکس العمل تکیه گاهو بدست بیارید ینی سازه در تعادلو حالا بگو چی باعث شده تعادلش حفظ بشه:
پس در نتیجه همیشه باید معادله تعادل بنویسی
اما وقتی سوال زیاد حل بکنی انقد دستت روون میشه که میبینی فقط با یکی یا دوتا از فرمولای تعادل هم مساله حل میشه که همیشه اون معادله لنگر تعیین کنندس
پس اگه سوال فقط با تعادل حل کرده پس ینی فقط با یه فرمول جواب در میاد
اینکه چرا از ایم جل کرده یا اون قاعده یا دلیل خاصی نداره

camelia ka

عضو جدید
بچه ها اگه موافقین هرکی هر سوالی از این کتاب(یا هر کتاب دیگه ای) رو که فکر کرد اشتباه داره اینجا مطرح کنه باهم رفع اشکال کنیم..خدا رو چه دیدین واسه من یکی انقد پیش اومده که نمونه همین سوالا سر ازمونای مهم میاد...

اره خیلی هم خوبه با هم رفع اشکال کنیم..... اگه موافق باشین هرکی آزمونی هم میره سوالای درکشو بذاره بقیه هم استفاده کنیم

camelia ka

عضو جدید
اره درک عمومی کنکاش پاسخنامش غلط داره[/QUOTE
میشه بگی کجاست؟چه سوالیه؟

چاپ اول.عصرکنکاش:
فصل7.سوال8:گزینه 2 صحیح است
فصل5.سوال19و108هردوگزینه2صحیح است
فصل5.سوال120گزینه 4بجای موزه آب مجموعه مسکونی جایگزین شود
فصل5.سوال60حذف شود(سوال ایراددار)
فصل8سوال74.گزینه1 صحیح است

تاهمینجارو میدونستم ...اگه اشکالی بنظرتون اومد اینجا بذارین از این کتاب که باهم رفعش کنیم

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

دوس جونا مرسی از راهنماییتون امروز حسابی این سایت سنجش منو ترسوند،بلاخره ثبت نام کردم
:gol::gol::heart::gol::gol::gol::gol:
در جواب شما:
وقتی میگن عکس العمل تکیه گاهو بدست بیارید ینی سازه در تعادلو حالا بگو چی باعث شده تعادلش حفظ بشه:
پس در نتیجه همیشه باید معادله تعادل بنویسی
اما وقتی سوال زیاد حل بکنی انقد دستت روون میشه که میبینی فقط با یکی یا دوتا از فرمولای تعادل هم مساله حل میشه که همیشه اون معادله لنگر تعیین کنندس
پس اگه سوال فقط با تعادل حل کرده پس ینی فقط با یه فرمول جواب در میاد
اینکه چرا از ایم جل کرده یا اون قاعده یا دلیل خاصی نداره

میشه نمودارهارو هم توضیح بدی؟ مرسی

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه‌ها
کسایی‌ که سوالهای آزمون ۱ مرکز و دانلود کردن جواب سوال ۸۱ چرا می‌شه ۴؟؟؟

7y7

عضو جدید
دوستان من این کتاب سازه درمعماری رانمیتونم خوب درکش کنم .نمیشه به جای اون یه کتاب یا جزوه دیگه بخونم؟

yasihood

عضو جدید
بچه‌ها
کسایی‌ که سوالهای آزمون ۱ مرکز و دانلود کردن جواب سوال ۸۱ چرا می‌شه ۴؟؟؟

سلام
کتاب سبک شناسی صفحه 67
بالای صفحه راجع به پاسارگادد توضیح داده و پاراگراف یکی مونده به آخر هم روش آبرسانی رو گفته و به تل تخت اشاره کرده که منبع آب باغ های پاسارگاد بوده

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام فریبا جان ..
تو کتاب جهان زارعی ( قسمت ایران ) ص 85 گفته تل تخت مربوط به مجموعه پاسارگاد هست ..

سلام
کتاب سبک شناسی صفحه 67
بالای صفحه راجع به پاسارگادد توضیح داده و پاراگراف یکی مونده به آخر هم روش آبرسانی رو گفته و به تل تخت اشاره کرده که منبع آب باغ های پاسارگاد بوده
آخه صفحه ۸۶ سبک شناسی‌ یه تپه ارگ داره برای مجموعه شوش من اینو با اون اشتباه گرفتم تست سختی بود به نظرم من به تل ارگ پاسارگاد توجه نکردم مرسی

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو همین آزمون اول مرکز معماری،یکی به من بگه چرا سوال 40 جوابش 1 میشه؟چرا 2 نه؟
سوال:گوش انسان کدامیک از فرکانس های زیر را به راحتی در یافت میکند:1)1800 هرتز 2)2500 هرتز 3)400 هرتز 4)8000 هرتز

erisss

عضو جدید
به نظرتون کتاب زبان تخصصی معماری مرکز معماری ایران که نویسندش مهرداد امیریه ارزش خوندن داره؟آخه ترجمه نداره و معنی لغت درآوردن خیلی وقت گیره

erisss

عضو جدید
سایت پیتزا بوک هم خوبه میتونین با شمارشون تماس بگیرین و ببینین پست میکنن شهرستان .توی گوگل سرچ کنین آدرس سایتش میاد

arch 1 teh

عضو جدید
سلام دوستا این 3 کتاب به بازار اومدن و یه خبر بدم دارم..............معماری آرکی تایپی ( تالیف دکتر گلابچی و آیدا زینالی فرد )جزئیات ارتقاء دهنده معماری ( تالیف دکتر گلابچی و احسان سروش نیا )طبیعت، منبع الهام؛ بررسی و نقد آثار کالاتراوا ( تالیف دکتر گلابچی )
دوستان عزیز مثل اینکه کتاب جدیدی ( علاوه بر سه کتابی که قبلا در موردشون اطلاع رسانی کرده بودیم ) تحت عنوان طراحی ساختمان های بلند که تالیف آقای دکتر گلابچی هست در دست انتشار قرار داره . البته این کتاب فعلا فقط در کتابخانه ملی ایران ثبت شده و هنوز در انتشارات دانشگاه تهران به اون اشاره ای نشده . خواستم اطلاع رسانی کنم که اگر احتمالا این کتاب به کنکور 92 رسید در برنامه تون مدنظر قرار بدین .

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
ماشالله به آقاي پروفسور گلابچي لطف فرمودن تمام منابع ارشد رو قبضه كردن. راه خوبيه براي فروش كتاب. آدم ميمونه چي بخونه يا روي كدوم كتابش بيشتر وقت بگذاره.

erisss

عضو جدید
ماشالله به آقاي پروفسور گلابچي لطف فرمودن تمام منابع ارشد رو قبضه كردن. راه خوبيه براي فروش كتاب. آدم ميمونه چي بخونه يا روي كدوم كتابش بيشتر وقت بگذاره.

من نمیدونم خود این آقای گلابچی خجالت نمیکشه دیگه کارش رسمن ..... ایه.به جای ترجمه کردن چند تا کتاب خودش بنویسه آخه این آقا این همه درس خونده که مترجم بمونه!!!خیلی کارش زشته

mahsa_archi_arch

عضو جدید
بچه ها اگه کسی فقط بخواد پیام نور ثبت نام کنه .. لازمه کارت اصلی هم بخره ؟؟ ??????????/​

mahsa_archi_arch

عضو جدید
بله...اصل ثبت نام با کارت 18 تومنیه...اون کارت 6 تومنی واسه پیام نور و غیر انتفاعیه که تو مراحل ثبت نام ازتون میخوان...

ممنون .. ولی منظورم ااینه اگه کسی بخواد فقط در پیام نور گزینش بشه ... فقط کارت 6 تومنی بگیره یا هر دوتا لازمه ؟

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرتون کتاب زبان تخصصی معماری مرکز معماری ایران که نویسندش مهرداد امیریه ارزش خوندن داره؟آخه ترجمه نداره و معنی لغت درآوردن خیلی وقت گیره

من دارم می‌خونم واسه ترجمه هم از این استفاده می‌کنم
http://www.parsdictionary.com/

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یکم این گلابچی باید از دکتر قیابگلو یاد بگیره 2سال یه بار کتاب میده بیرون ادم حظ میکنه میخونتش نه اینجوری....
صفحه ی 30 و 31 صوت و اکوستیک قیابگلو تاثیر دما بر صوت چطوریه؟
دمای بالا در روز سرعت صدا کم میشه یا زیاد؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یکم این گلابچی باید از دکتر قیابگلو یاد بگیره 2سال یه بار کتاب میده بیرون ادم حظ میکنه میخونتش نه اینجوری....
صفحه ی 30 و 31 صوت و اکوستیک قیابگلو تاثیر دما بر صوت چطوریه؟
دمای بالا در روز سرعت صدا کم میشه یا زیاد؟
در شب امواج صوتي تمايل دارن كه بيان پايين پس صدا بيشتر به گوش ميرسه
در حالت تجربي هم همينه شبها بيشتر صدا ها رو ميشنوييم(صداي پاي دزد رو پشت بوم همسايه)
از طرفي چون در شب همينطور كه گتيم امواج ميان پايين و از طرف ديگه انرژي صوتي در مسير مستقيم به گوشمون ميرسه شكل 22*2 پس در شب صدا رو بيشتر ميشنويم
در روز امواج صوتي تمايل دارن برن بالا و اگه تو فرمول
v=(331.5+.6t)
ميبيني كه سرعت يني v بستگي داره به t
ضمن اينكه صفحه 3 گفته شده سرعت به رطوبت و جنس هم بستگي داره اما موثرترين عامل در سرعت صوت همون دما هست

لازم به ذكر هست كه هر چي ماده متراكم و فشرده تر == سرعت صوت بيشتر كه اين جمله در مورد نور برعكس ميشه
در بحث نور هر چي ماده متراكم تر سرعت عبور نور كمتر
درست؟؟

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
در شب امواج صوتي تمايل دارن كه بيان پايين پس صدا بيشتر به گوش ميرسه
در حالت تجربي هم همينه شبها بيشتر صدا ها رو ميشنوييم(صداي پاي دزد رو پشت بوم همسايه)
از طرفي چون در شب همينطور كه گتيم امواج ميان پايين و از طرف ديگه انرژي صوتي در مسير مستقيم به گوشمون ميرسه شكل 22*2 پس در شب صدا رو بيشتر ميشنويم
در روز امواج صوتي تمايل دارن برن بالا و اگه تو فرمول
v=(331.5+.6t)
ميبيني كه سرعت يني v بستگي داره به t
ضمن اينكه صفحه 3 گفته شده سرعت به رطوبت و جنس هم بستگي داره اما موثرترين عامل در سرعت صوت همون دما هست

لازم به ذكر هست كه هر چي ماده متراكم و فشرده تر == سرعت صوت بيشتر كه اين جمله در مورد نور برعكس ميشه
در بحث نور هر چي ماده متراكم تر سرعت عبور نور كمتر
درست؟؟

بله درسته

وضعیت
موضوع بسته شده است.