مراجع ارشد

hmd79k

عضو جدید
با سلام
دنبال كتب و يا جزواتي براي آمادگي در كنكور ارشد سال آينده هستم كساني كه ارشد قبول شدند لطفا تجارب خودشون رو برامون ارسال كنن. به خصوص در درسهاي مقاومت و طراحي اجزا و ديناميك و ارتعاشات اگر جزوه خوب دارين برامون بزارين تا استفاده كنيم.:)

mahdi_aryayi

عضو جدید
اگر امکانش هست کتابهیی که خوندین رو معرفی کنین لطفا!!!:razz:

نظر من:
-
زبان خارجه :
منبع خاصی نداره باید پایه زبان خودتون قوی باشه... در صورتی که زبانتون خیلی خوبه تستهای زبان را بزنید در غیر این صورت ارزش نداره براشون وقت بذارید

-
ریاضی : برای ریاضی حتما جزوات پارسه را تهیه کنید اگر یک دلیل برای اینکه بتوانم از پارسه دفاع کنم وجود داشته باشد، آن یک دلیل جزوات ریاضی پارسه است که واقعا خوب و جامع هستند ( در صورتی که می خواهید از تابستان شروع کنید و وقت کافی دارید توصیه می کنم کتابهای ریاضی پارسه را تهیه کنید که کامل تر از جزوات پارسه هستند این کتابها را در هیچ کتاب فروشی نمی توانید پیدا کنید! فقط دفاتر نمایندگی پارسه آنها را می فروشند)
جزوات پارسه تست ریاضی ندارند برای تست زدن می توانید از کتابهای راهیان ارشد یا کتابهای ریاضی دکتر نیکوکار استفاده کنید[FONT=&quot]

-[/FONT][FONT=&quot]جامدات[/FONT][FONT=&quot]:
[/FONT][FONT=&quot]الف) استاتیک: من جلد اول کتابهای مکانیک راهیان ارشد رو خوندم و راضی هم بودم[/FONT][FONT=&quot].

[/FONT][FONT=&quot]ب) طراحی اجزا: برای این درس هم از کتاب جلد اول مکانیک راهیان ارشد و کتاب طراحی اجزا مدرسان شریف استفاده کردم. به نظرم هر دو تا کتاب کمبودهایی داشتند ولی در کل کتاب مدرسان به نظرم بهتر اومد[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]ج) مقاومت مصالح : برای مقاومت مصالح توصیه می کنم فقط و فقط و فقط[/FONT][FONT=&quot]!!! [/FONT][FONT=&quot]کتاب مقاومت مصالح پوران پژوهش تالیف دکتر حسن نائی رو بخونید این کتاب فوق العاده و خارج از حد توصیف من است! خواندن هر کتاب و جزوه دیگری به جز این کتاب ظلم به خودتان است[/FONT][FONT=&quot]!

-[/FONT][FONT=&quot]سیالات[/FONT][FONT=&quot]:

[/FONT][FONT=&quot]الف) سیالات 1 و 2 : من کتاب سیالات راهیان ارشد تالیف بهزاد خداکرمی رو پیشنهاد می کنم جزوه نسبتا کامل و خوبی داره و تستهای کنکور رو هم آورده اما این کتاب دو مدل مختلف داره یک مدلش سیالات جامع 2 جلدی است که تستهای کلیه رشته هایی که مکانیک سیالات دارند آورده (مکانیک و شیمی و عمران و...) و حجمش نسبتا زیاده و مدل دیگرش جلد هشتم از مجموعه مکانیک راهیان ارشده که جزوه اش دقیقا همون جزوه نوع دو جلدی کتابه منتها فقط تستهای مکانیک سالهای قبل رو داره و مال بقیه رشته ها رو نیاورده انتخاب با خود شماست اگر وقت زیادی دارید و می خواهید تستهای سیالات سایر رشته ها را هم ببینید کتاب دو جلدی را تهیه کنید در غیر اینصورت کتاب یک جلدی کفایت می کند[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]ب) ترمودینامیک 1 و 2 و ج) انتقال حرارت: در اینجا دو انتخاب وجود دارد اگر در پارسه شرکت می کنید و جزوات پارسه را دارید برای این دو درس من فکر می کنم جزوات پارسه کفایت می کنند پارسه برای ترمودینامیک و انتقال حرارت جزوات قابل قبولی ارائه کرده است. اما در صورتی که می خواهید کتاب تهیه کنید برای ترمودینامیک و انتقال حرارت من کتابهای راهیان ارشد را پیشنهاد می کنم منتها حجم این کتابها بالاست و فرصت زیادی برای مطالعه می طلبند[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT][FONT=&quot]در ضمن این کتابها تستهای تمام رشته ها را آورده اند[/FONT][FONT=&quot]

- [/FONT][FONT=&quot]دینامیک[/FONT][FONT=&quot]:

[/FONT][FONT=&quot]الف) دینامیک و ب) ارتعاشات: برای این دو درس من کتاب دینامیک و ارتعاشات پوران پژوهش تالیف دکتر جباری را پیشنهاد می کنم این کتاب واقعا کتاب جامع و بسیار خوبی است و حتما توصیه می کنم آن را تهیه کنید[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]ج) دینامیک ماشین : بهترین کتابی که من برای دینامیک ماشین دیدم کتاب پوران پژوهش تالیف دکتر عباس راستگو است که واقعا کتاب بسیار خوب و جامعی است با تهیه این کتاب از سایر منابع برای دینامیک ماشین بی نیاز می شوید[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]د) کنترل : برای کنترل من کتاب کنترل تالیف آریاز برادرانی از انتشارات آزاده را پیشنهاد می کنم. توضیحات این کتاب فوق العاده و بی نظیر است اما تستهای مکانیک در آن زیاد نیامده است و بیشتر تستهای کنترل مربوط به مهندسی برق آمده که البته تستهای کنترل برق به طور کلی خیلی مشکل تر از تستهای مکانیک هستند و نیز در بعضی از مباحث کنترل در مهندسی برق برای مکانیک سوالی مطرح نمی شود توصیه می کنم در کنار این کتاب تستهای کنترل مکانیک سالهای قبل را نیز داشته باشید (برای این منظور می توانید از کتاب کنترل راهیان ارشد استفاده کنید)[/FONT]​

svaezian

عضو جدید
برای ریاضی به جز پارسه ریاضیات نیکوکار بهتره یا آقاسی؟؟!

mahdi_aryayi

عضو جدید
برای ریاضی به جز پارسه ریاضیات نیکوکار بهتره یا آقاسی؟؟!

در مورد ریاضیات آقاسی چیزی نشنیدم... کتاب نیکوکار اینطوریه که تستهای رشته های مختلف رو بر حسب سال آورده... طبقه بندی موضوعی نداره ولی از نظر جامع بودن و حل تشریحی کتاب خوبیه... ولی همونطور که عرض کردم در مورد آقاسی چیزی نشنیدم شاید بهتر باشه

بالا