«همه مشارکت بفرماییم!»

khodaparasti

عضو جدید
روزنامه تهران امروز در شماره چهارشنبه خود (29 شهریور 91) مطلب طنزی نوشته بود که هیچ ربطی به باشگاه نداشت اما من از آن استفاده کردم و مطلب زیر قلمی شد:

اینکه چرا برخی از ما در بحثها مشارکت نمی‌کنیم، به نظر بنده دلایلی دارد به شرح ذیل:

الف) تواضع بیش از حد در مایه‌هایِ «من کوچک‌تر از آنم که پیام بدهم!»

ب) از شدّت کار کردن و درس خواندن، نیرویی برای کارهای شاقّی از قبیل تایپ کردن چند جمله باقی نمانده‌ است!

ج) نیرو- شکر خدا- باقیست، اما دغدغۀ مشکلات درسی و کاری، لحظه‌ای فکر را رها نمی‌کند تا بدانیم درباشگاه چه می‌گذرد و درباره چه صحبت می‌شود!

د) اعتقاد به اینکه ابراز نظرات، واجبِ کفایی است!

ه) اولویت‌بندی کارها از نظر اهمّیت! طبیعی است که نظردادن هرچقدر هم مهم باشد،گفت‌وگو و رفع مشکل خودمان و اسپم(!) مهم‌تر و بلکه از اوجب واجبات است!

ارائۀ راهکارهایی برای مشارکت بیشتر:

1) مدیر محترم حدودا 10 جایزۀ کادوپیچ، در نظر بگیرد و در پایان هر روز به قید قرعه به عزیزانی که دربحث ها شرکت کرده‌اند، اهدا شود.

2)پخش سرودهای تبلیغی و تهییجی

3) تخته سیاهی (وایت بردی) نصب شود و رئیس محترم گچ در دست، اعضا را زیر نظر گرفته، اسامی آنها را در دو ستون «بدها» و «خوبها» بنویسد!

4)هر کس سه بار مشارکت کند، می‌تواند 10 بار بعدی با فراغ بال شرکت نکند و به دیگر کارهای خود، اعم از پیامک خواندن،پیامک زدن، مطالعۀ آزاد،خوش و بش، لطیفه‌گویی، اسپم پراکنی و... بپردازد و نامش در «بدها» نوشته نشود!

5) در پایان هر سال، از اعضایی که حداقل 10 بار در بحث ها شرکت کرده‌اند،طی مراسمی تجلیل شده، به گردن‌شان گل‌ آویزان شود!

zamani_azi

عضو جدید
روزنامه تهران امروز در شماره چهارشنبه خود (29 شهریور 91) مطلب طنزی نوشته بود که هیچ ربطی به باشگاه نداشت اما من از آن استفاده کردم و مطلب زیر قلمی شد:

اینکه چرا برخی از ما در بحثها مشارکت نمی‌کنیم، به نظر بنده دلایلی دارد به شرح ذیل:

الف) تواضع بیش از حد در مایه‌هایِ «من کوچک‌تر از آنم که پیام بدهم!»

ب) از شدّت کار کردن و درس خواندن، نیرویی برای کارهای شاقّی از قبیل تایپ کردن چند جمله باقی نمانده‌ است!

ج) نیرو- شکر خدا- باقیست، اما دغدغۀ مشکلات درسی و کاری، لحظه‌ای فکر را رها نمی‌کند تا بدانیم درباشگاه چه می‌گذرد و درباره چه صحبت می‌شود!

د) اعتقاد به اینکه ابراز نظرات، واجبِ کفایی است!

ه) اولویت‌بندی کارها از نظر اهمّیت! طبیعی است که نظردادن هرچقدر هم مهم باشد،گفت‌وگو و رفع مشکل خودمان و اسپم(!) مهم‌تر و بلکه از اوجب واجبات است!

ارائۀ راهکارهایی برای مشارکت بیشتر:

1) مدیر محترم حدودا 10 جایزۀ کادوپیچ، در نظر بگیرد و در پایان هر روز به قید قرعه به عزیزانی که دربحث ها شرکت کرده‌اند، اهدا شود.

2)پخش سرودهای تبلیغی و تهییجی

3) تخته سیاهی (وایت بردی) نصب شود و رئیس محترم گچ در دست، اعضا را زیر نظر گرفته، اسامی آنها را در دو ستون «بدها» و «خوبها» بنویسد!

4)هر کس سه بار مشارکت کند، می‌تواند 10 بار بعدی با فراغ بال شرکت نکند و به دیگر کارهای خود، اعم از پیامک خواندن،پیامک زدن، مطالعۀ آزاد،خوش و بش، لطیفه‌گویی، اسپم پراکنی و... بپردازد و نامش در «بدها» نوشته نشود!

5) در پایان هر سال، از اعضایی که حداقل 10 بار در بحث ها شرکت کرده‌اند،طی مراسمی تجلیل شده، به گردن‌شان گل‌ آویزان شود!

درود
من عضو فعالی نیستم اما با بند (ه) تو این باشگاه زیاد برخورد کردم. فکر کنم همین قسمت باعث شده که بسیاری از قسمت ها خاک بخورن.سپاس از تذکرات بجای شما

kian ahmadi

عضو جدید
به نظر منم مشارکت در بحث ها کم است و البته باید بگم خودم هم اینجوریم.البته هر کمکی از دستم بر بیاد شرکت میکنم ولی خیلی وقتها میبینم اطلاعی در موضوع بحث ندارم و شرکت نمیکنم

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
باید به عنوان یک واقعیت قبول کنیم که بخش گفت و گوی خودمانی مهندسی مواد یک طرف و کل تالار مواد یک طرف دیگه !!!
تالار مواد فعلی ما ، بنا به دلایلی ، اون بار علمی که باید و شاید داشته باشه رو نداره ،
شاید مشکل اینجاس که اعضاء تالار ، در زمان فراغت به تالار سر میزنن و شاید حوصله بحث های علمی رو نداشته باشند و ترجیح میدند چند دقیقه ای رو با احوال پرسی و گشتن داخل تاپیک ها ، لذت ببرند !
شاید مشکل اینجاست که اعضا اصلاً تمایلی برای شرکت در بحث ها ندارند بنابر دلایلی مثه : - بحث بی نتیجه س - نظر من ممکنه اشتباه باشه - نظری ندارم و ...

شاید نبود مدیر و بی صاحب بودن تالار باعث قضیه باشه

شاید هم ...

بهرحال این مشکل راه حل داره ، میتونیم با چندتا راه حل ، وضعیت تالار رو بهبود بدیم ولی مشکل از یه جای دیگه آب میخوره !!!
اینکه اعضا جز تعداد معدودی تمایلی برای حل مشکل هم ندارند !!! (شما بگین ! غیر از اینه ؟ ! )

نمیدونم چطور میشه این مشکل رو حل کرد

m_mahdi_tbt

عضو جدید
راستش من هم اوایل سعی کردم فعال باشم ولی یه مدت هر وقت میام باشگاه فقط اسپم میبینم و یا اینکه تاریخ یه پست واسه سال 2000 بعد طرف میاد میگه این لینک کار نمیکنه ، به خودش زحمت نمیده تاریخ پست رو یه نگاه بندازه ، بعضی هم که فقط میان مشکلشون رو حل کنن و دیگه میرن پشتشون رو هم نگا نمیکنن، از همه اینا که بگذیریم اینقدر جمع افسرده و بی حال شده که آدم رقبت نمیکنه زیاد سر بزنه اینجا.
با عرض معذرت از همه دوستان ولی حقیقت تلخ رو باید گفت

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
به نظرم باید مباحثه علمی داشته باشیم!
مباحثه ای چون مشاعره با لغت انگلیسی تخصصی مواد و اصطلاحات مواد مثلا فولوکوله و دفولوکوله چیه؟ چرا در دیرگدازهای آلومینوسیلیکاتی انتظار می ره که بیشترین درصد فاز مولایت را داشته باشیم؟ باتوجه به ساختار بلوری فلز روی hcp که نباید داکتیل باشه اما چرا این فلز داکتیلیته اش رو در دمای محیط حفظ می کند؟ فرق Dye با Pigment چیه؟ .......
متوجه میشید؟> می خوام فکر کنید.
بحث کنید! چرا کسی این بحث ها رو نمی کنه>؟ شما شروع کنید من به شخصه پی شو می گیرم!

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
مباحثه ای چون مشاعره با لغت انگلیسی تخصصی مواد و اصطلاحات مواد مثلا فولوکوله و دفولوکوله چیه؟ چرا در دیرگدازهای آلومینوسیلیکاتی انتظار می ره که بیشترین درصد فاز مولایت را داشته باشیم؟ باتوجه به ساختار بلوری فلز روی hcp که نباید داکتیل باشه اما چرا این فلز داکتیلیته اش رو در دمای محیط حفظ می کند؟ فرق Dye با Pigment چیه؟ .......
بحث کنید! چرا کسی این بحث ها رو نمی کنه>؟ شما شروع کنید من به شخصه پی شو می گیرم!

حمید جان ، بحث کردن تو این تالار فایده ای نداره ...

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم موافقم.
باور کنید تو همین بحثا آدم چیزایی یاد میگیره که حتی تو کلاس درس هم امکانش نیس!
هروقت شروع کنین منم هستم.

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار

سلام به همگي
ببخشيد كه دير تو بحث شركت كردم
به خاطر اين تاپيك خوب از جناب خداپرستي كمال تشكر رو دارم
بله، حق با شماست، ولي خب نبودن و تاپيك نزدن و در بحث شركت نكردن دلايل زيادي داره كه فعلا واردش نميشم و قضاوتي هم نميكنم
ولي بيشتر به خاطر جواب آقا حميد اين پستو زدم
داداش من پايه ام، ميتونيم سلسله بحثهاي عليم راه بندازيم،‌يه نفر رو هم ميخوايم كه اطلاع رساني كنه به همه دوستان موادي
ميتونيم يه تاپيك اصلي داشته باشيم به عنوان مركز تصميم گيري براي گفتگوها و خرده تاپيكهايي داشته باشيم براي بحث جداگانه؛ مثلا تاپيك رفع ابهامات كريستال، يا مواد ديرگداز يا .... .
خودم تاپيكهاشو ميزنم، ولي منتظر حضور همه ميشم
اميدوارم دوستان كمكم كنن
ان شاءاله كه مفيد بيفتد
خدايا چنان كن سرانجام كار،/توخشنود باشي و ما رستگار
ياحق

بالا