استخدام شرکت ملی گاز ایران [ آزمون کتبی + مصاحبه علمی + مصاحبه عقیدتی + طب صنعتی ]

hadishs

عضو جدید
من دیدم حسن هست ول کردم رفتم چون مخ ادم رو میگیره به کار - منم تقریبا 60 65 تا رو خودم حل کردم اما بقیرو اخرش نشستم هر کجا نزده بودم شانسی یه گزینه رو میزدم - امیدوارم با اینکه شانسمم خوب نیست امیدوارم این بار خوب باشه خدا هم کمک کنه درست در بیاد .
اقا اون سوال که یه جدول بزرگ براش کشیده بودن چی بود ؟ من اصلا اونو نخوندم اسون بود سخت بود ؟؟

راستش من وقت اضافه آوردم! واسه همین نشستم اونایی که رد شده بودم یا نتونسته بودم یه بار دیگه نگاه کردم. واسه همین تونستم بیشتر جواب بدم.
5-6 تا جدول داشت. کدوم یکی؟ راهبردها رو که نمیگی؟! من یکی از اینا رو جواب دادم. حوصلم نشد دومی رو کامل بخونم. خیلی رو اعصاب بود.

delpier0

کاربر بیش فعال
راستش من وقت اضافه آوردم! واسه همین نشستم اونایی که رد شده بودم یا نتونسته بودم یه بار دیگه نگاه کردم. واسه همین تونستم بیشتر جواب بدم.
5-6 تا جدول داشت. کدوم یکی؟ راهبردها رو که نمیگی؟! من یکی از اینا رو جواب دادم. حوصلم نشد دومی رو کامل بخونم. خیلی رو اعصاب بود.
نمیدونم من اکثر جدولی هارو ول کردم . یه جدول بزرگ بود سمت چپ صفحه تقریبا نصف صفحه رو گرفته بود .
به هر حال فقط مونده مصاحبه دیگه - من که هر مرحله میگذره امیدم به استخدام کمتر میشه .

آخرین ویرایش:

mordabpir

عضو جدید
به نظر من سطح سوالای هوش خوب بود ، یعنی یه کمی سخت بود ، هر چی سوال سخت تر باشه به نفع یکی مثل منه که سهمیه بومی نداره. من فکر کنم حداقل 70 تا جواب درست دارم.

Saeed_kh

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان
اولا دست علی کنکوری عزیز درد نکنه که خیلی سوالاش حال داد. من بدون اینکه نگاه کنم جواباش رو زدم :) اون سوال تخم مرغ بود که میشد 48، صورت سوال رو دیدم نوشته بود یک جین تخم مرغ به جای دوجین. کم مونده بود بزنم 24 که یهو گفتم از مراقب بپرسم بد نیست! اولش که گفت نمیدونم اما بعد رفت تحقیق کرد اومد گفت اشتباه نوشته و باید مینوشته دوجین :) بعد هم از بلندگو اعلامش کردن.

سوالا هم خیلیاش واقعا سخت بود. اون صفحه آخر که از8-9 تا سوالش فقط جواب 3-4 تا رو پیدا کردم. بقیه رو شانسی و با رد گزینه جواب دادم

کلا از 90 تا سوال حدود 75-80 تا از سوالا رو تونستم حل کنم! بقیه رو هم زدم گزینه سوم! گمونم اگه 70 تا رو درست زده باشم خوب باشه :)

آقا جان مطمینی؟
چون میشد 24
تو بلندگو به ما که چیزی نگفتند

hadishs

عضو جدید
آقا جان مطمینی؟
چون میشد 24
تو بلندگو به ما که چیزی نگفتند

اره داداش
منم دقیقا واسه همین پرسیدم. چون اگه جین بود میشد 24. اما بعدش اعلام کردن که منظورشون همون دوجین بوده. البته این رو تو حوزه تهران اعلام کردن. من از بوشهر خبری ندارم.

Yadavaran

عضو جدید
آقا جان این شرگت گاز معلوم نیست چشه آن از آزمون ماستکی اش این از آزمون روانی کننده تست هوش خداکنه تاثیرش کم باشه یکی از بچه ها می گفت تاثیرش تو تعیین سمت ها خواهد بود .
من الان دارم کتاب دکتر ساعتچی آمادگی برای مصاحبه شغلی را می خونم تاثیر این آزمون مضخرف 340 سوالی در پرونده مصاحبه فنی وبا تصمیمگیری نهایی لحاظ می شود.

Saeed_kh

عضو جدید
اره داداش
منم دقیقا واسه همین پرسیدم. چون اگه جین بود میشد 24. اما بعدش اعلام کردن که منظورشون همون دوجین بوده. البته این رو تو حوزه تهران اعلام کردن. من از بوشهر خبری ندارم.

حالا این که دلیل نمیشه
خواستن سوال رو عوض کنن
بیخیال ما که خیلیاشو نزدیم اینم روش

delpier0

کاربر بیش فعال
آقا جان این شرگت گاز معلوم نیست چشه آن از آزمون ماستکی اش این از آزمون روانی کننده تست هوش خداکنه تاثیرش کم باشه یکی از بچه ها می گفت تاثیرش تو تعیین سمت ها خواهد بود .
من الان دارم کتاب دکتر ساعتچی آمادگی برای مصاحبه شغلی را می خونم تاثیر این آزمون مضخرف 340 سوالی در پرونده مصاحبه فنی وبا تصمیمگیری نهایی لحاظ می شود.

داداش تو این کتاب ساعتچی نمونه سوالات واسه رشته مهندسی شیمی هم هست ؟ کلا نمونه سوال داره ؟

ha_mi

عضو جدید

به نظر من سطح سوالای هوش خوب بود ، یعنی یه کمی سخت بود ، هر چی سوال سخت تر باشه به نفع یکی مثل منه که سهمیه بومی نداره. من فکر کنم حداقل 70 تا جواب درست دارم.

غیر استاندارد بود مرداب جان به نظره من که چنتاشو مطمئنم مشکل داشت ! حالا اینکه سخ بوده به نفعمون باشه یا نه رو کاری ندارم
اون راهبردها اره اولیش مشخص بود منم زدم البته عددا از چپ به راست در نظر گرفتم! دومی متنش مورد داشت به نظرم
حسن م اره اولیش خوب بود دومیش هرچی خوندم نفمیدم چی منظورشه که بخام حل کنم حتی!!
حدود 10تارو اخره سر که گفت وخ تمومه دیدم نزدم الکی یه گزینه زدم دلم سوخ که کاش همون موقه حلشون میکردم یکی از همون گزینه ایـ که شک داشتمو میزدم ولی کلا شانسی شد! بقیه ارو نمیدونم به نظرم اکثرش درست باشه چون به جواب رسیدم.
دنباله عددیاشم بد بود!

hadishs

عضو جدید

غیر استاندارد بود مرداب جان به نظره من که چنتاشو مطمئنم مشکل داشت ! حالا اینکه سخ بوده به نفعمون باشه یا نه رو کاری ندارم
اون راهبردها اره اولیش مشخص بود منم زدم البته عددا از چپ به راست در نظر گرفتم! دومی متنش مورد داشت به نظرم
حسن م اره اولیش خوب بود دومیش هرچی خوندم نفمیدم چی منظورشه که بخام حل کنم حتی!!
حدود 10تارو اخره سر که گفت وخ تمومه دیدم نزدم الکی یه گزینه زدم دلم سوخ که کاش همون موقه حلشون میکردم یکی از همون گزینه ایـ که شک داشتمو میزدم ولی کلا شانسی شد! بقیه ارو نمیدونم به نظرم اکثرش درست باشه چون به جواب رسیدم.
دنباله عددیاشم بد بود!

من فکر کنم عددا رو از راست به چپ گرفتم!
یکی از سوالا که فکز کنم مربع جادویی با عدد ثابت 110 بود، من آخر کار وقت داشتم همه گزینه ها رو 2 بار گذاشتم تو مربع، هیچ کدوم درست در نمیومد.
دنباله عددی رو خوب نتونستم جواب بدم. یکی رو که کلا شانسی زدم. یکی رو هم حدس زدم که باید اون جواب درست باشه، چون بقیه گزینه ها خیلی فاصله با رنج جواب داشتن!

آخرین ویرایش:

delpier0

کاربر بیش فعال
بعید بدونم سوال واسه رشته تخصصی چیزی داشته باشه و شامل اصول کلی مصاحبه اینا باید باشه ...

اونجوری فایده نداره که !!!! اصول کلی رو میخوام بدونم که چی بشه ! میخواد س.ال کنه ازم منم باید جواب بدم . :cry::cry::cry::gol:

delpier0

کاربر بیش فعال
من فکر کنم عددا رو از راست به چپ گرفتم!
یکی از سوالا که فکز کنم مربع جادویی با عدد ثابت 110 بود، من آخر کار وقت داشتم همه گزینه ها رو 2 بار گذاشتم تو مربع، هیچ کدوم درست در نمیومد.
دنباله عددی رو خوب نتونستم جواب بدم. یکی رو که کلا شانسی زدم. یکی رو هم حدس زدم که باید اون جواب درست باشه، چون بقیه گزینه ها خیلی فاصله با رنج جواب داشتن!

منم اون دنباله اعداد رو نفهمیدم اصلا فکر کنم باید شانسی انتخاب میکردیم چون هیچجوری ربط نداشتن به هم d: .

اقا شما نشستین اسم بخش ها هم حفظ کردین !!!!!! مربع جادویی و راهبردو .... :d

delpier0

کاربر بیش فعال
س

س

اقا من 8 خرداد مصاحبم هست - هرکی مصاحبه داد بیاد بگه چی پرسیدن . نذارید من تلف بشم . حیفه تا این مرحله اومدم بذارید دیگه استخدام بشم بره پی کارش .:):d
هر چند که معلوم نیست قبول هم بشم بتونم برم سر کار یا نه ولی به هر حال شما کمکتون رو بکنید . :gol:
:warn::warn::warn::heart::warn::warn::warn:

آخرین ویرایش:

delpier0

کاربر بیش فعال
بچه ها خواهشا منو تنها نذارید - سوالای مهمی که خوندید به منم بگید - من دستم به هیچ جا بند نیست:cry:

Yadavaran

عضو جدید
مصاحبه

مصاحبه

مهندس علی کنکوری درخدمت شما است . سوالی ذر مورد مصاحبه داری بپرس اینجانب سوابق مصاحبه شرکت توسعه نیشکر گاز87 شرکت نفت 90 پتروشیمی پازارگاد کشت وصنعت کارون شرکت مهدسی ناموران شرکت جهانپارس رو دارم

delpier0

کاربر بیش فعال
مهندس علی کنکوری درخدمت شما است . سوالی ذر مورد مصاحبه داری بپرس اینجانب سوابق مصاحبه شرکت توسعه نیشکر گاز87 شرکت نفت 90 پتروشیمی پازارگاد کشت وصنعت کارون شرکت مهدسی ناموران شرکت جهانپارس رو دارم

نمیدونم والا سوال خاصی که ندارم فقط هرچی تونستی راهنمایی کنی بهتره . کتابی سراغ نداری که همه سوالای مهم مصاحبه توش باشه . یکی از دوستام گفت کتاب اشنایی با مهندسی شیمی رو بخونم خیلی خوبه . نظرت چی خوووووووووووووووو ؟

Yadavaran

عضو جدید
مهندسین گرام درمورد کارکرد نرم افزارهای مهندس شیمی خاصه Hysis و Aspenplus در مصاحبه های شغلی چه نظری دارند در آزمون گاز 87 از این نقطه ضربات جبران ناپذیری به اینجانب وارد آمد .

Yadavaran

عضو جدید
نمیدونم والا سوال خاصی که ندارم فقط هرچی تونستی راهنمایی کنی بهتره . کتابی سراغ نداری که همه سوالای مهم مصاحبه توش باشه . یکی از دوستام گفت کتاب اشنایی با مهندسی شیمی رو بخونم خیلی خوبه . نظرت چی خوووووووووووووووو ؟
استاد Know در خدمت شما است
آقاجان اولویت در تسلط شما بر موضوعات پرو ژه و کارآموزی است .من الان دارم بر پروسه تصفیه گاز ترش واحد N.G.L 1200 گچساران کار می کنم خوووووووووووووووو

شما باید اول روی پروژه کارآموزی خود مسلط شوی
در هر جلسه مصاحبه ای که من داشتم اولویت با کارآموزی شما و پروژه است.

delpier0

کاربر بیش فعال
استاد Know در خدمت شما است
آقاجان اولویت در تسلط شما بر موضوعات پرو ژه و کارآموزی است .من الان دارم بر پروسه تصفیه گاز ترش واحد N.G.L 1200 گچساران کار می کنم خوووووووووووووووو

شما باید اول روی پروژه کارآموزی خود مسلط شوی
در هر جلسه مصاحبه ای که من داشتم اولویت با کارآموزی شما و پروژه است.

داداش گاز ترش رو بو برج های آکنه ای شستشو میدن ؟ فقط h2s رو بگیرن شیرین میشه ؟ با آمین میگیرن h2s رو ؟
داداش همونجا بمون دیگه خوب , خوبه که !

Yadavaran

عضو جدید
آقا جان کتاب آشنایی با مهندسی شیمی که اشاره کردی خیلی مفید است .
همچنین سابقه کاری هم خیلی مهم است .
برای مثال من خودم در زمینه کوره های بخار فرایند تولید بخار فرایندی
فرایند تصفیه آب DM رزیینهای اسمز معکوس
فرایند جداسازی آب همراه نفت تولیدی Associated Water
تست دی ملسیفایر تسلط دارم نزدیک به سه سال
درمورد آین آزمون گاز که درتهران مصاحب هایش برگزار می شود خیلی باید دقت نمود .

آخرین ویرایش:

Yadavaran

عضو جدید
داداش گاز ترش رو بو برج های آکنه ای شستشو میدن ؟ فقط h2s رو بگیرن شیرین میشه ؟ با آمین میگیرن h2s رو ؟
آقا جان جزوه کار آموزی N.GL . 1200 خیلی مفید است . معمولا در صنعت ما ازمحلولهای آمین برای شیرین سازی گاز ترش استفاده می شود
برج جذب واحد N.G.L 1200 دارای 24 سینی است واز محلول آمین 30 MEA درصد در فرایند شیرین سازی آن استفاده می شود .

آخرین ویرایش:

Yadavaran

عضو جدید
قربون شکل ورزشکاریت من الان پروژه یادآوران مترجم ومنشی ام بنظرت خیلی کار خوبیه با یک مشت چینی بوگندو کار کردن اونم مترجمی
درضمن کار پروژه است وعن قریب به اتمام میرسد

Yadavaran

عضو جدید
مصاحبه

مصاحبه

خلاصه مهندس جان در مورد مبدلهای فرایندی
فرایند Co Current Cunter current
روش LMTD و انوای شیرهای صنعتی اطلاعاتی بدس آور.
کاویتاسایون چه است چه مشکلاتیدارد .
انواع کمپرسورها
پدیده ضربه قوچی
چرا باید گازترش جداشود
گازترش شامل چه موادی است
مرکاپتانها کربونیل سولفید
H2S اسید کربونیک
هیدارتهای گازی چه هستند چگونه تشکیل می شوند .
دمای شبنم
رابطه فشار بخار و دم (آنتوان )
برمسایل درسی هم باید یک تسلط نسبی خوب است خوووووووووووووووووووووووووووووووو

بالا