آموزش شبیه سازی برج جذب با استفاده از برنامه PRO/II (PRO 2)

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
طبق قولی که داده بودم آموزش شبیه سازی برج جذب با استفاده از برنامه PRO/II یا همون PRO2 رو آماده کردم که براتون ضمیمه می کنم
1- قابل توجه کسانی که تا حالا با این برنامه کار نکردن با توجه به اینکه در این آموزش کلییه نکات ابتدایی نیز گفته شده بنابراین به راحتی می توانند با این برنامه کار کنند و این آموزش شروع خوبی برای آنها می باشد.
2- در صورت استفاده در سایتهای دیگر منبع آن و نام نویسنده نوشته شود
3-قابل توجه مدیران !!!!!!!!!!!!!!!!! فکر کنم ارزش امتیاز داشته باشه چون تا حالا چنین آموزشی ندیدم

پیوست ها

• pro2 Distillation.pdf
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 26

Schneider

مدیر بازنشسته
خود نرم افزارشو معرفی کن اول....
سایت سازندش؟
جاییکه بشه دانلود کرد؟؟؟!

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
خود نرم افزارشو معرفی کن اول....
سایت سازندش؟
جاییکه بشه دانلود کرد؟؟؟!

سلام دوست عزیز

PRO/II® process simulation software is a steady-state simulator enabling improved process design and operational analysis. It is designed to perform rigorous mass and energy balance calculations for a wide range of chemical processes.
Spanning oil & gas separation to reactive distillation, PRO/II offers the chemical, petroleum, natural gas, solids processing and polymer industries the most comprehensive process simulation solution available

این هم آدرس سایتش ورود

mahdipoor

عضو جدید
با سلام خدمت اساتيد
كسي اطلاع داره كه براي شبيه‌سازي واحد آمين با حلال amdea (يا همان mdea فعال) چكار بايد كرد؟ آخه در نرم‌افزارهايي مثل Hysys، يا promax، اين حلال جزو component list نيست.

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت اساتيد
كسي اطلاع داره كه براي شبيه‌سازي واحد آمين با حلال amdea (يا همان mdea فعال) چكار بايد كرد؟ آخه در نرم‌افزارهايي مثل Hysys، يا promax، اين حلال جزو component list نيست.

سلام دوست عزیز چرا که نیست اگه دقت کنی هست
نام کامل METHYL DIETHANOLAMINE
فرمول C5H13NO2
بر اساس فرمول زودتز پیداش می کنی
بر اساس sim name هم که mdeamine هست

migmars

عضو جدید
امکان شبیه سازی aMDEA با این نرم افزارها ممکن نیست . چون این ماده ترکیب MDEA و activator است و در شبیه سازی نیاز به داده های آماری رفتار این ماده و سپس کد نویسی است

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
امکان شبیه سازی aMDEA با این نرم افزارها ممکن نیست . چون این ماده ترکیب MDEA و activator است و در شبیه سازی نیاز به داده های آماری رفتار این ماده و سپس کد نویسی است

سلام دوست عزیز
درسته
ببخشید من حواسم به a نبود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پتروشیمی84

عضو جدید
سلام میشه در مورد شبیه سازی برج تغلیظ اسید نیتریک با اسید سولفوریک بهم کمک کنید؟مرسی.

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
تنظیمات بلاک رو فقط میخواستم از radfrac استفاده میکنم اگه اشتباه نکرده باشم ولی دنبال تنظیماتشم.
مزسی
سلام یه نگاهی به این بنداز
نمی دونم درست باشه یا نه اگه مشکلی بود بگید حل کنم

پیوست ها

• Simu1.rar
    243.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا