رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه جایی تو رویت بود که تعیین میکردی چندتا فایل بک آپ باز کنه یادم رفته اگه میشه بهم بگید چون وقتی سیو میکنم برای هر سیو یه فایل بک آپ باز میکنه یهو میبینم تا 40 تا باز کرده

z_r

عضو جدید
دوستان واسه نمای خارجی دوس دارم از 3D panel استفاده کنم..از کجا باید بیارم؟کسی اگه داره لطفا واسم بفرسته ممنون میشم

qasedak_20

عضو جدید
من میخوام پروژه هامو توی رویت انجام بدم و بعدش بدم همکارم توی مکس بهش متریال بده و با ویری رندر بگیره،ولی نمیدونم امکانپذیره یا نه؟! لطفا یکی به من پاسخ بده

بله میشه.به fbx اکسپورت کنید و بعد تو مکس روش کار کنید.

qasedak_20

عضو جدید
دوستان چجوری میتونم کف رو به قسمتهای مختلف تقسیم کنم و متریال مختلف بدم؟برای کف سازی میخوام.

ی سوال دیگه این کاغذ دیواری هایی که تو رندر ها هست، چجوری باید بندازیم رو دیوار؟؟

z_r

عضو جدید
دوستان چجوری میتونم کف رو به قسمتهای مختلف تقسیم کنم و متریال مختلف بدم؟برای کف سازی میخوام.

ی سوال دیگه این کاغذ دیواری هایی که تو رندر ها هست، چجوری باید بندازیم رو دیوار؟؟

modify -split face واسه تقسیم به قسمتهای مختلف.دستورو انتخاب می کنی بعد رو دیوار یا کف مورد نظر تو نمای سه بعدی یا نما کلیک میکنی انتخاب که شد تقسیم میکنی.واسه سوال دومتم از دستور paint پیش همون splite.paint رو انتخاب میکنی بعد متریال مورد نظر رو انتخاب بعد رو دیوار یا هر چیز دیگه کلیک کنی اون متریال بهش داده میشه

• Like
واکنش ها: raha

qasedak_20

عضو جدید
modify -split face واسه تقسیم به قسمتهای مختلف.دستورو انتخاب می کنی بعد رو دیوار یا کف مورد نظر تو نمای سه بعدی یا نما کلیک میکنی انتخاب که شد تقسیم میکنی.واسه سوال دومتم از دستور paint پیش همون splite.paint رو انتخاب میکنی بعد متریال مورد نظر رو انتخاب بعد رو دیوار یا هر چیز دیگه کلیک کنی اون متریال بهش داده میشه

خیلی ممنون
اگه هاشور یا متریال جدید دانلود کنم،چجوری تو رویت لودش کنم؟؟

s.tz

عضو جدید
یه جایی تو رویت بود که تعیین میکردی چندتا فایل بک آپ باز کنه یادم رفته اگه میشه بهم بگید چون وقتی سیو میکنم برای هر سیو یه فایل بک آپ باز میکنه یهو میبینم تا 40 تا باز کرده

پنجره save as که باز میشه توی option

amir.sarsangi

عضو جدید
با جوین هم درست نشد..هنوز تو دیده پرنده خط دیوارا تو سقف معلومه .اما یه چیزیو الان فهمیدم..اینکه تو ویوی شیدد و ریلاستیک خطا دیگه تو سقف دیده نمیشه..اما بقیه ویوها دیده میشه..تو ویوی شیدد وید اج هم خطا دیده میشه..چیکار کنم تو این ویو دیده نشه؟آخه این ویو بهتر از شیدده

منظور شما اینه که خط دیوارای طبقه آخر روی پشت بوم معلومه؟؟
- اگر توی رندر مشکلی پیش نمیاد مهم نیست خب چه کاریه جوین کنی، (ولی برای مقطع زدن جوین کردن لازمه ها)
- اگر توو رندر مشکلی پیش میاد، شما سه راه دارید
1- دیوار رو به کف جوین کنید 2- top offset دیوار ها رو اندازه ی ضخامت کف پشت بوم کم کنید 3- از قسمت temporary hide/ isolate (اون عینک پایین) گزینه ی hide element رو انتخاب کنید و بعد از رندر گرفتن reset temporary.. رو بزنید تا به حالت اولیه برگرده

z_r

عضو جدید
منظور شما اینه که خط دیوارای طبقه آخر روی پشت بوم معلومه؟؟
- اگر توی رندر مشکلی پیش نمیاد مهم نیست خب چه کاریه جوین کنی، (ولی برای مقطع زدن جوین کردن لازمه ها)
- اگر توو رندر مشکلی پیش میاد، شما سه راه دارید
1- دیوار رو به کف جوین کنید 2- top offset دیوار ها رو اندازه ی ضخامت کف پشت بوم کم کنید 3- از قسمت temporary hide/ isolate (اون عینک پایین) گزینه ی hide element رو انتخاب کنید و بعد از رندر گرفتن reset temporary.. رو بزنید تا به حالت اولیه برگرده
ممنون دوست عزیز
یه سوال واسه نما چطور میشه صفحاتی که ضخامت داره تو نما به کار برد..آخه نمام خیلی سادس فقط با split تقسیم کردمو متریال متفاوت دادم..دوس دارم بعضی جاهاش صفحات برجسته بذارم اما بلد نیستم

mohsen_1363

عضو جدید
سلام
من نسخه 2014 تازه نصب کردم
وقتی روی new کلیک میکنم و پیشفرض ok میکنم پیغامی با متن زیر ظاهر میشه
در ضمن وقتی browse میزنم فقط یه فایل با نام DefaultUS-Canada اونجا وجود داره
چکار کنم ؟

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    48.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

gol naz b

عضو جدید
سلام دوستان من چطوری پنجره کنار رویت که لول طبقات را داره بیارم ؟؟؟؟؟؟نمیدونم چرا رفته ؟؟؟؟؟؟

سلام دوستان من چطوری پنجره کنار رویت که لول طبقات را داره بیارم ؟؟؟؟؟؟نمیدونم چرا رفته ؟؟؟؟؟؟

:cry::cry::cry:

gol naz b

عضو جدید
سلام استاد میشه بگید پنجره کناری که معمولا پایین
و لول بندی ها رو داره چطوری میاد ؟؟؟؟؟؟؟؟

amir.sarsangi

عضو جدید
z_r
منظور شما اینه که مثلا میخواید یه قسمتی از دیوار رو مثلا جای آجر کامپوزیت بدید؟

mohsen_1363
رویت چون قفل شکستست، همراهِ برنامه کامپوننت هاش وجود نداره، این اروری هم که میده واسه اینه، رویت واسه ترسیم نیاز به یه تنظیمات پیش فرض داره که قسمتی از این تنظیمات از طریق فایلی با پسوند rte مخفف (Revit TEmplate) به برنامه معرفی میشه...
1- اگر میتونی 500مگ دانلود کنی کامپوننت های ورژن 2013 رو یکجا دانلود کن و خلاص: http://dl2.soft98.ir/Autodesk/US.Metric.Content.for.AutoDesk.Revit.2013.rar
2- اکر نمیتونی 500مگ دانلود کنی، سیدی رویت رو بخر، حواست باشه روش نوشته باشه که همراه با کامپوننته
3- اگر نمیتونی 500مگ دانلود کنی و نمیخوای سیدیشو بخری! دونه دونشو میتونی از اینجا دانلود کنی (نیاز به عضویت هم نداره): http://www.cadforum.cz/catalog_en/?fo=RFA&cat=34&page=5
4- اگر فقط میخوای این ارور رو نبینی! : http://gigpars.com/images/65ej_defaultus-canada.zip

kiana -m

عضو جدید

amir.sarsangi

عضو جدید
همینطور که kiana-m گفت
architecture - componenet - model in place
اول انتخاب میکنی که زیرمجموعه کدوم دسته هستش
بعد فرمی که میخوای بدی رو انتخاب میکنی و جسم رو میکشی
روو جسم کلیک میکنی و از پنجره ی properties گزینه ی کنار material رو میزنی. add parameter. اسم انتخاب میکنی. ok. ok. بعد finish model
کلیک روی جسم، edit type. حالا به جسم متریال بده و تموم
خلاصه ی خلاصش این میشه!

z_r

عضو جدید
همینطور که kiana-m گفت
architecture - componenet - model in place
اول انتخاب میکنی که زیرمجموعه کدوم دسته هستش
بعد فرمی که میخوای بدی رو انتخاب میکنی و جسم رو میکشی
روو جسم کلیک میکنی و از پنجره ی properties گزینه ی کنار material رو میزنی. add parameter. اسم انتخاب میکنی. ok. ok. بعد finish model
کلیک روی جسم، edit type. حالا به جسم متریال بده و تموم
خلاصه ی خلاصش این میشه!
ممنون یاد گرفتم :)

z_r

عضو جدید
یه سوال پیش پا افتاده..راستش یادم رفته واسه ویو گرفتن از پرسپکتیو کمرا رو کجا باید بذارم که دید پرنده بده؟اون تراز ارتفاعی که کمرارو روش میذاشتم یادم رفته کجاست

amir.sarsangi

عضو جدید
z_r
توو پلان یه کمرا بذار
برو توو نما
روو ویوی کمرایی که ساختی راست کلیک کن و show camera رو بزن
ارتفاع کمرا رو ببر بالا
با توجه به دستگیره ها مرکز دید و شعاع دید رو تنظیم کن

یه پیشنهاد دوست عزیز. درسته که توو طول پروژه آدم نرم افزار رو خوب یاد میگیره، ولی رویت یه سری قواعد کلی و ریز داره که واسه نتیجه ی صحیح گرفتن اونا لازمه
یا باید از یه استاد خوب یاد بگیری یا آموزشهای انگلیسی خود اتودسک رو یاد بگیری. من واقعا آموزش فارسی درستی رو ندیدم
احساس میکنم شما در عین حالی که کار میکنید میخواید یاد بگیرید، اگر درسته، پشتکارتون رو تحسین میکنم ولی واسه این نرم افزار این روش درست نیست، به هیچ وجه!

• Like
واکنش ها: raha

raha

مدیر بازنشسته
سلام.
من میخوام یه پنجره مشبک چوبی با شیشه های الوان بسازم، شبیه به عکس ضمیمه!

images.jpg

اما دو تا مشکل عمده دارم؛
طریقه دادن پترن به mass رو فراموش کردم، یک. دو اینکه، نمیدونم این شیشه های رنگی رو چطور ایجاد کنم!
باید دونه به دونه ترسیم بشن و متریال داده بشه؟ یا اینکه راه حل ساده تری وجود داره؟

mamali-architect

عضو جدید
سلام.
من میخوام یه پنجره مشبک چوبی با شیشه های الوان بسازم، شبیه به عکس ضمیمه!

مشاهده پیوست 153921

اما دو تا مشکل عمده دارم؛
طریقه دادن پترن به mass رو فراموش کردم، یک. دو اینکه، نمیدونم این شیشه های رنگی رو چطور ایجاد کنم!
باید دونه به دونه ترسیم بشن و متریال داده بشه؟ یا اینکه راه حل ساده تری وجود داره؟
سلام

با پترن میشه درست کرد ولی باید سطحتون تو فمیلی ها نزدیک پیشرفته باشه،و فک کنم سخت باشه واستون

ساده ترین راه فک کنم کشیدن دستی باشه و از اونجایی که درتون قرینه هسش از mirror اینا میتونین استفاده کنین،

واسه متریالم فک نکنم از مدلینگش سخت تر باشه،پنل های تک رنگ رو انتخاب کنین تو محیط فمیلی و یه پارامتر متریال بدین که بعدا بتونبن راحت متریال هارو تغییر بدین

m2e

عضو
سلام دوستان عزیز
من تازه با رویت آشنا شدم ، یه مشکل کوچیک دارم اونم اینه که وقتی روی یک دیوار کلیک میکنم پنجره mode و modify wall باز نمیشه باید رویه minimize to panel buttons رو بزنم تا ظاهر بشه بعد که edit profile روکه میزنم این دفعه draw و mode ظاهر نمیشه و دوباره باید همون عمل رو انجام بدم ، لازم به ذکر که از revit 2012 و windows 8 enterprise استفاده میکنم.
ممنون میشم اگه کمکم کنید.با تشکر م.م.ا

آخرین ویرایش:

mohsen_1363

عضو جدید
z_r
منظور شما اینه که مثلا میخواید یه قسمتی از دیوار رو مثلا جای آجر کامپوزیت بدید؟

mohsen_1363
رویت چون قفل شکستست، همراهِ برنامه کامپوننت هاش وجود نداره، این اروری هم که میده واسه اینه، رویت واسه ترسیم نیاز به یه تنظیمات پیش فرض داره که قسمتی از این تنظیمات از طریق فایلی با پسوند rte مخفف (Revit TEmplate) به برنامه معرفی میشه...
1- اگر میتونی 500مگ دانلود کنی کامپوننت های ورژن 2013 رو یکجا دانلود کن و خلاص: http://dl2.soft98.ir/Autodesk/US.Metric.Content.for.AutoDesk.Revit.2013.rar
2- اکر نمیتونی 500مگ دانلود کنی، سیدی رویت رو بخر، حواست باشه روش نوشته باشه که همراه با کامپوننته
3- اگر نمیتونی 500مگ دانلود کنی و نمیخوای سیدیشو بخری! دونه دونشو میتونی از اینجا دانلود کنی (نیاز به عضویت هم نداره): http://www.cadforum.cz/catalog_en/?fo=RFA&cat=34&page=5
4- اگر فقط میخوای این ارور رو نبینی! : http://gigpars.com/images/65ej_defaultus-canada.zip

من نسخه 2014 رو از همون سافت98 به همراه محتویات اضافی که قرار داددی نصبیدم
محتویات رو هم قبل اینکه شما بفرمایید در این مسیر کپی کردم C:\ProgramData\Autodesk\RAC 2014
اما این ارور رو دارم

hado_st

عضو جدید
بچه ها تو قسمت shadows یه گزینه هست به اسم graphic display options، ولی من ندارمش! از کجا باید بیارمش؟
Untitled.jpg

amir.sarsangi

عضو جدید
m2e
منم چنین مشکلی رو داشتم. ولی 2014 رو نصب کردم حل شد
اگر اشتباه نکنم یکی از دوستان همین سایت میگفت یه باگ نرم افزاریه. یه چیز توو این مایه ها...

• Like
واکنش ها: m2e