كمك به يك گنجشك

m.reali

عضو جدید
سلام .من يه بچه گنجشك از كنار خيابان پيدا كردم .ميخواستم بدونم.1-بهترين مكان و دما براي نگداريش كجاست2-چه غذايي بايد بهش بدم و در كل هرچي كه در موردش ميدونيد بگيد

old friend

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خیلی پیدا میکردم به این نتیجه رسیدم غذای گربه ست :D

daftar303

عضو جدید
من پرنده زیاد داشتم تا جایی که میدونم همون دمای اتاق غذا هم برنج بهش بده یا سیب یا تیکه نون نرم ( توی نون باگت و بر بری ) و اگه می خوای نگهش داری برو پرنده فروشی دونه پارس بگیر عطاری ها هم دارن

-anjel-

عضو جدید
سلام .من يه بچه گنجشك از كنار خيابان پيدا كردم .ميخواستم بدونم.1-بهترين مكان و دما براي نگداريش كجاست2-چه غذايي بايد بهش بدم و در كل هرچي كه در موردش ميدونيد بگيد

دوست عزیز دما و مکان خاصی نمیخواد. اگه خیلی کوچولوئه، چند روز اول باید به زور غذا بهش بدی تا یاد بگیره خودش بخوره. گنجشک من گوشت خیلی دوس داشت، واسش گوشتای کوچولو رو گردالو میکردم میدادم بهش.

آخی ی ی منو یاد خاطراتم انداختید... چه روزای شیرینی بود. کودک که بودم یه بچه گنجشک خیلیی کوچولو( حتی هنوز پر هم رو تنش نداشت!) پیدا کردم، بهترین دوستم شده بود. همه جا میبردمش، تو خونه بی قفس آزاد میچرخید، همیشه پاهاش رو قفل بود روی لباسم که ازم جدا نشه........! و بزرگش کردم و پرواز یاد گرفت و یه روز پرید و رفت و یه دختر کوچولو موند و یه آسمون دلتنگی و روزها اشک و چشمی که ساعت ها به پنجره خشک میشد و با هر صدای جیک جیکی قند تو دلش آب میشد که اومد، اومد :cry: :crying:
نه اینکه بخوام حبسش کنم نه، فقط نگرانش بودم که غذای گربه نشده باشه.........

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
کرمای کوچولو اندازه دهنشم خوبن خصوصا اونایی که تو میوه هستن

m.reali

عضو جدید
کرمای کوچولو اندازه دهنشم خوبن خصوصا اونایی که تو میوه هستن

بيخيال در رفت .حياط آوردم تا از بابام بپرسم كه چيكارش كنم از دستم در رفت.روي درختا رفت هر كاري كردم نتونستم بگيرمش .دو سال پيشم يه گنجشك تو اتاقم اومده بود رو گرفتم (يكمم بيحال بود) و دو روز بهش غذا دادم ولي يهو مرد و منم از ناراحتي براش گريه كردم

بالا