[ AutoCad Civil3D Land ] آموزش و رفع اشکال

b0yka

عضو جدید
سلام دوست عزیز اگه Civil3d 2013 رو نصب کردی خودش تو اول یه صفحه میاره که تقریبا همه چی رو توضیح میده بصورت فیلم هستش

behdadfu

عضو جدید
راهنمایی در مورد bs و tc در یک نقشه

راهنمایی در مورد bs و tc در یک نقشه

سلام
من برا لیبل زدن یه مسیر نیاز به لیبل bs و tc دارم ولی نرم افزار Civil 3D هر چی گشتم گزینه ای رو پیدا نکردم این دو تا رو برام لیبل بزنه ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن
با تشکر

iman_91

عضو جدید
آموزش تصویری درسیویل تری دی:Create Surface

آموزش تصویری درسیویل تری دی:Create Surface

http://www.aparat.com/v/jsngi
سلام ، این لینک رو تو اینترت آپلودکردم بامکافات!!-گذاشتم تو سایت آپارات به اسم خودم...حجم 110مگی رو به 35 مگ رسوندم امیدوارم واضح باشه...

..عزیزان من فایل تصویری زیادساختم،امابلدنیستم چطوری بالای 200مگ رو آپلودکنم....راهکار؟!

SILLVA

عضو جدید
با سلام و خسته نباشین
در قسمت ترسیم پروفیل تیپ و قسمت ترسیم شیروانیbasic side slope cut ditch امکانش هست foreslope slope و foreslope width و bottom width و backslope width را توضیح بدین چیکار می کنند.
با تشکر فراوان از لطفتون

b0yka

عضو جدید
مرسی مشکلم حل شد
یه سوال دیگه برای رسم پروفیل باید از منوی profile استفاده کرد که من این منو رو پیدا نمی کنم در ضمن در قسمت project اثری ازmenu palett نیست تا از اونجا به منوی profile دسترسی پیدا کنم.
ممنون میشم اگه کمکم کنید

دوست عزیز برای اینکه گزینه profile رو بتونید ببینید باید اول civil designe رو فعال کنید که تو عکس ضمیمه میتونید ببینیدcivil.jpg

آخرین ویرایش:

industrail zone

عضو جدید
آخه احسان عزيز بعضي فايل خروجي بعضي دوربينها را نميشه مستقيم وارد نرم افزار كرد و يا در حالاتي فايل را بايد چند مرحله وارد CIVIL3D كرد مثلا اول مختصات بنچ ماركها را و بعد بعضي نقاط ديگه كه لازم است در گروه بندي خاصي قرار بگيره و غيره بنابراين بعضي وقتها لازم است از فايل TXT استفاده كرد

hajizaki

عضو جدید
سلام
یه سوال در مورد اتولند 2009 داشتم چرا در این نرم افزار نوار فرمان یا command مثل اتوکد قابل مشاهده نیست اکثر فایل های اموزشی موجود در اینترنت نوار فرمان دارند

b0yka

عضو جدید
سلام
یه سوال در مورد اتولند 2009 داشتم چرا در این نرم افزار نوار فرمان یا command مثل اتوکد قابل مشاهده نیست اکثر فایل های اموزشی موجود در اینترنت نوار فرمان دارند

سلام دوست عزيز كليد ctrl+9 رو بزني نوار فرمان ظاهر ميشه

leilinnn

عضو جدید
با سلام
خیلی ممنون از تاپیکتون
من تازه میخوام civil 3d
رو یاد بگیرم
میشه منو راهنمایی کنید به نظرتون کلاسای مجتمع فنی برم یا خودم بشینم بخونم خوبه؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام
بهتره برید از کلاسها استفاده کنید. تا انگیزه قوی تری برای یاد گیری داشته باشید. اگه تنهایی از روی کتاب بخونین فقط مواردی که لازم دارید رو مطالعه می کنین

Parvix

عضو جدید
سلام
من چطور می تونم در civil 3d یه تقاطع غیر هم سطح ایجاد کنم؟
یا یه زیرگذر ؟
از دوستان مطلع تمنای پاسخ گویی دارم ... :)

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
بعید نیس سیویل همچین کاری هم بتونه بکنه اما من تو کتابها و مثالهاش همچین مدلی ندیدم. بهتره تقاطع رو به دو یا چند تا فایل تقسیم کنین تا مشکل مدل کردن ساده تر شه

b0yka

عضو جدید
با سلام
خیلی ممنون از تاپیکتون
من تازه میخوام civil 3d
رو یاد بگیرم
میشه منو راهنمایی کنید به نظرتون کلاسای مجتمع فنی برم یا خودم بشینم بخونم خوبه؟

تجربه نشون داده كه كلاسها تاثيرش بيشتر هست جهت دانلود آموزش civil3d به سايت http://civil4u.ir مراجعه كنيد

Parvix

عضو جدید
بعید نیس سیویل همچین کاری هم بتونه بکنه اما من تو کتابها و مثالهاش همچین مدلی ندیدم. بهتره تقاطع رو به دو یا چند تا فایل تقسیم کنین تا مشکل مدل کردن ساده تر شه

اگه محل تقاطع رو یه سورفیس جدید تعریف کنم میشه؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
به نظر من مهم اینه که بتونی یه خروجی واضح برای تهیه نقشه ازش بگیری. وقتی تقاطع غیر همسطح رو مدل کنی خوب خروجی آکس بندی، کیلومتراژ و شماره مقاطع عرضی مسیر ها در پلان رو هم می یفته و قابل پرینت نیست.

Parvix

عضو جدید
به نظر من مهم اینه که بتونی یه خروجی واضح برای تهیه نقشه ازش بگیری. وقتی تقاطع غیر همسطح رو مدل کنی خوب خروجی آکس بندی، کیلومتراژ و شماره مقاطع عرضی مسیر ها در پلان رو هم می یفته و قابل پرینت نیست.

حق با شماست
پس باید دستی انجام بدم ....نه؟

omid20112011

عضو جدید
برعکس کشیده شدن منحنی بروکنر در civil 3d

برعکس کشیده شدن منحنی بروکنر در civil 3d

با سلام به اساتید: من یه پروژه راهسازی رو با civil 3d انجام دادم حالا که به منحنی بروکنرش رسیدم برعکس میکشه منحنی رو یعنی با اینکه احجام عملیات خاکی به درستی محاسبه شده ولی توی بروکنر خاکریزی رو منفی گرفته و خاکبرداری رو مثبت در حالی که میدونیم برعکسه یعنی دقیقا منحنی حول محور x باید قرینه بشه؛ جدول حجم عملیات خاکی و منحنی نظیرش رو پیوست کردم میتونید ببینید خودتون؛ حالا من چجوری به نرم افزار بفهمونم خاکریزی رو باید مثبت بگیره و خاکبرداری رو منفی؟؟؟؟؟

http://trainbit.com/files/3094679884/volumeampbruckner.rar

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
با سلام به اساتید: من یه پروژه راهسازی رو با civil 3d انجام دادم حالا که به منحنی بروکنرش رسیدم برعکس میکشه منحنی رو یعنی با اینکه احجام عملیات خاکی به درستی محاسبه شده ولی توی بروکنر خاکریزی رو منفی گرفته و خاکبرداری رو مثبت در حالی که میدونیم برعکسه یعنی دقیقا منحنی حول محور x باید قرینه بشه؛ جدول حجم عملیات خاکی و منحنی نظیرش رو پیوست کردم میتونید ببینید خودتون؛ حالا من چجوری به نرم افزار بفهمونم خاکریزی رو باید مثبت بگیره و خاکبرداری رو منفی؟؟؟؟؟

http://trainbit.com/files/3094679884/volumeampbruckner.rar

عدد TOTAL تو منحنی بروکنر همیشه مثبته و مثه عدد NET می مونه تو جمع احجام عملیات خاکی من پیشنهاد میدم درگیر عوض کردن منطق برنامه نشین و تو خروجی اتوکد اصلاحاتی رو که می خواید به صورت ترسیمی انجام بدید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

HassanImani

عضو جدید
مشکل در تعریف شیب ترانشه و پله

مشکل در تعریف شیب ترانشه و پله

با سلام خدمت مهندس عزیز
من به یک مشکلی بر خوردم اگه بتونی کمکم کنی ممنون میشم
من روی یک مسیر خط لوله گاز کار میکنم از من خواستن تا اون جاهایی که ارتفاع شیب ترانشه ها تا 5 متر هست یک شیب اجرا کنم مثلا با شیب 1-3 و اگر ارتفاع شیب ترانشه بالاتر از 5 متر شد شیب مثلا 1-2.5 اجرا شود و در 10 متری یک پله زده شود .
با تشکر
حسن ایمانی

maxpax

عضو جدید
سلام دوست عزیز وقت به خیر من به نرم افزارهای لند اتوکد نیاز دارم همراه با اموزش اگه ی شه واسم بفرستینش با سپاس فراوان ssharafi71@yahoo.com

maxpax

عضو جدید
سلام دوست عزیز وقت به خیر من به نرم افزارهای لند اتوکد نیاز دارم همراه با اموزش اگه ی شه واسم بفرستینش با سپاس فراوان ssharafi71@yahoo.com

شبنم بانو

عضو جدید
AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009راهنمايي كنيد در اين زمينه

AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009راهنمايي كنيد در اين زمينه

دوستان اگه سوال یا پروژه ای در مورد AutoCad Civil3D Land داشتن و نیاز به کمک دارن می تونن در این تاپیک بپرسن بنده هم تا حد امکان و توانم دریغ نمیکنم.

سلام
من تازه عضو شدم
اگر ممكنه من رو در زمينه ترسيم پروفيل طولي با نرم افزارAutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009 راهنمايي بفرماييد
ببخشيد كمي فوريه..زياد وقت ندارم...
ايميل من:narniya_84@yahoo.com

RABAZE

عضو جدید
با اجازه morfi جان دوست عزیز شما قبلنم این سوال رو داشتین و راهنماییتون کردم که برای این که تو اتوکد نقاط رو بیارید به فرمت txt ذخیره کنید ولی اگه منظورتون چیزه دیگه ای هس بگین تا راهنمایی کنیم!!!

با سلام
میشه منو در کروکی شبکه لوله گاز کمک کنید.pdfیا فیلمی در این باره به ای میل من بفرستید.kakax_100@yahoo.com
با تشکر

hajizaki

عضو جدید
ممنون از فایلهایی که گذاشتی ولی لینک اموزش مهندس ناظری مشکل داره

saeedstudent

عضو جدید
با سلام. برای توجیه نقشه به لحاظ امتدادی کافیست که مقدار
زاویه چرخش رو توی اورینتیشن وارد کنی
برای سوال دوم شما برو تو تنظیمات نقاط تیک مربوط
"اینسرت لیبل پوینت "رو بردار

saeedstudent

عضو جدید
سلام دوست عزیز.شما به این سایت برو http://s3.picofile.com/file/7385352147/آم%D
فایلی مربوط به استخراج مختصات از اتوکد هست دانلودش کن نحوه کار با
با اون فایل همچنین کاربردش هست. وقتی نقاطی که میخوای از تو کد بریزی تو دوربین، ابتدا باید نقاط رو از تو کد بیاری توی فایل txt که این کار با فایل که در بالا دانلود میکنی به سادگی امکان پذیره وبعد از این مرحله باید فرما فایل زو از txtبه ascتغییر بدی بعد انتقالش بده به دوربین

hossein_nasiry9

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
نحوه محاسبه حجم خاک برداری و پروفیل طولی یک کانل انتقال آب اگه نقاط آکس کانال را داشته باشیم برای یک مسیر 1 کیلومتری در نرم افزار لند چطوریه باید با استفاده از نقاط ابتدا منحنی میزان را بکشیم بعد تمپلتی با ابعاد کانال درست کنیم بعد محاسباتشو با تعیین مسیر کانال انجام بدیم یا چطوریاست
آقا حیاطیه خواهش میکنم راهنمایی کنید؟

mm_ce1990

عضو جدید
سلام
چطوری میشه از یک نقشه توپوگرافی در نرم افزار land استفاده کرد ؟

ویا اینکه چطوری میشه اطلاعات x y z رو از نقشه توپوگرافی به صورت یک فایل متنی ذخیره کرد؟

لطفا راهنمایی کنید .

ممنوم

بالا