سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار هایسیس - HYSYS

payam8453

عضو جدید
اگه کسی فایل شبیه سازی هایسیس درموردNGL unit dew point control داره لطف کنه بذاره لینکشو

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
شرمنده همونطور که زیر اسمم خورده من تازه کارم
وقتی فایلی که ذخیره کردم باز میکنم پیغام yes/no میده
پیغامشو خوندم ولی منظورشو نفهمیدم میشه توضیح بدین؟
وقتی فایل آماده از دیگران میگیرم پیغام میده که مثلا بعضی از پارامتر ها رو تغییر میدم!!
قضیه چیه؟

احتمالا به خاطر اختلاف بین ورژن ایجاد شده و ورژن فعلی تون باشه تایید کنید فایل باز میشه.
میتونید یه عکس از صفحه بگیرید تا بتونم بهتر راهنمایی تون کنم

sayna

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
یه سوال داشتم
اگه بخوام مواد زیر رو تو هایسیس وارد کنم چیکار باید کنم؟؟از قسمت Hypo میشه اینکار رو انجام داد؟؟
H
[SUP]+
[/SUP][SUP]_[/SUP]
HCO
[SUB]3[/SUB]

asozhyan

عضو جدید
سلام
محلولهای الکترولیتی شامل یونها بوده و ترمودینامیک مجزایی دارن. پدیده های ناخواسته ای همچون رسوبات دارن.
این امر سبب شده که نتوان از مدل های معمولی ضریب فعالیت استفاده نمود.
برای حل این مشکل در هایسیس بایستی از مدل ترمودینامیکی الکترولیتها استفاده کرد که اسمش OLI electrolite هست
این مدل جز اصل نرم افزار نیست بلکه توسط شرکت OLi نوشته شده و برای استفاده از اون بایستی هم در هایسیس لایسنس
مدل الکترولیتی باشه و هم برنامه OLi Alliance Suite For HYSYS هم رو سیستم نصب باشه.
بعد تو نرم افزار OLI alliance suite اجزا الکترولیت رو تعریف و سپس به هایسیس انتقال داد.
متاسفانه در حال حاضر کرک شده این نرم افزار در دسترس نیست.
:(

با سلام
یه سوال داشتم
اگه بخوام مواد زیر رو تو هایسیس وارد کنم چیکار باید کنم؟؟از قسمت Hypo میشه اینکار رو انجام داد؟؟
H
[SUP]+
[/SUP][SUP]_[/SUP]
HCO
[SUB]3[/SUB]

momi133

عضو جدید
سلام

لطفا یه فایل ران شده از Hysys Depressurizing utility بذارین.

خیلی ممنون.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
محلولهای الکترولیتی شامل یونها بوده و ترمودینامیک مجزایی دارن. پدیده های ناخواسته ای همچون رسوبات دارن.
این امر سبب شده که نتوان از مدل های معمولی ضریب فعالیت استفاده نمود.
برای حل این مشکل در هایسیس بایستی از مدل ترمودینامیکی الکترولیتها استفاده کرد که اسمش OLI electrolite هست
این مدل جز اصل نرم افزار نیست بلکه توسط شرکت OLi نوشته شده و برای استفاده از اون بایستی هم در هایسیس لایسنس
مدل الکترولیتی باشه و هم برنامه OLi Alliance Suite For HYSYS هم رو سیستم نصب باشه.
بعد تو نرم افزار OLI alliance suite اجزا الکترولیت رو تعریف و سپس به هایسیس انتقال داد.
متاسفانه در حال حاضر کرک شده این نرم افزار در دسترس نیست.
:(
برای سیستمهای الکترولیتی بهترین کار استفاده از برنامه اسپن پلاس هست. امتحانشو پس داده

payam8453

عضو جدید
احتمالا به خاطر اختلاف بین ورژن ایجاد شده و ورژن فعلی تون باشه تایید کنید فایل باز میشه.
میتونید یه عکس از صفحه بگیرید تا بتونم بهتر راهنمایی تون کنم

ممنونم
پرسیدم میگن چیز مهمی نیست حل شد yes/no هرکدومو بزنی فرقی نمیکنه

فقط ی سوال دیگه دارم من یه واکنش کاتالیستی دارم که ظاهرا رآکتورش باید cooler داشته باشه
فرآیند تولید استیک اسید هست و اینم عکسی از فرآیندش
نمیدونم که رآکتورش رو چی باید بذارم
و اون قسمت که نوشته فلاشر نمیدونم منظورش فلش تانکه یا چیز دیگه؟!
اینم عکسش:
http://www.chiyoda-corp.com/technology/en/gtl/acetica.html

ممنون میشم

آخرین ویرایش:

payam8453

عضو جدید
وقتی میخوام درصد کلید ها رو توی shortcut column وارد کنم این اخطار هارو میده
هرچی هم این عدد ها رو بالاپایین میکنم فرقی نمیکنه
کسی میتونه کمکم کنه؟
4-26-2013 2-09-37 PM.jpg4-26-2013 2-10-06 PM.jpg

ممنون میشم اگه جوابمو بدین

asozhyan

عضو جدید
راکتور موردنظرتون به راکنور پلاگ نزدیکتره و در حالت ایده آل میتونید پلاگ در نظر بگیرید اما نوع راکتور در هایسیس به اطلاعات شما از سینتک واکنش بستگی داره.
اگه سینتیک واکنش کامل مشخص باشه میتونید پلاگ استفاده کنید.
ممنونم
پرسیدم میگن چیز مهمی نیست حل شد yes/no هرکدومو بزنی فرقی نمیکنه

فقط ی سوال دیگه دارم من یه واکنش کاتالیستی دارم که ظاهرا رآکتورش باید cooler داشته باشه
فرآیند تولید استیک اسید هست و اینم عکسی از فرآیندش
نمیدونم که رآکتورش رو چی باید بذارم
و اون قسمت که نوشته فلاشر نمیدونم منظورش فلش تانکه یا چیز دیگه؟!
اینم عکسش:
http://www.chiyoda-corp.com/technology/en/gtl/acetica.html

ممنون میشم

sajad253

عضو جدید
سلام
دوتا سوال داشتم
1- چطوری میشه تو هایسیس نمودار رسم کرد ؟

2- در مبدل LNG چطوری میشه فقط ورودی جریان ها رو داد و خودش خروجی رو حساب کنه؟؟
اگه UA هر ججریان رو با spec بدیم میتونه حل کنه؟
اخه معمولا error میده و وقتی اطلاعات خروجی رو عوض کنیم کلا run نمیشه

asozhyan

عضو جدید
1- تو Databook بخش case studies میتونید نمودار یک متغیر وابسته رو برحسب یه متغیر مستقل (و قابل تغییر در هایسیس) رسم نمود.

2- باید دید خطایی که میده چیه. درجه آزادی و فیزیک مسئله رو چک کنید. در ضمن با وارد کردن داده های فقط ورودی درجه آزادی صفر نمیشه.

سلام
دوتا سوال داشتم
1- چطوری میشه تو هایسیس نمودار رسم کرد ؟

2- در مبدل LNG چطوری میشه فقط ورودی جریان ها رو داد و خودش خروجی رو حساب کنه؟؟
اگه UA هر ججریان رو با spec بدیم میتونه حل کنه؟
اخه معمولا error میده و وقتی اطلاعات خروجی رو عوض کنیم کلا run نمیشه

payam8453

عضو جدید

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
این سوال رو کسی نیست بتونه جواب بده؟؟؟!!!

خب در یک عکس داره میگه نتونسته با تعداد 20 سعی و خطا برج رو ران کنه، تعداد سعی و خطا ها itration رو زیاد کن ببین جواب میده یا نه

در یک تصویر دیگه میگه حداقل نسبت برگشتی از صفر کمتر شده. یه بار برج رو در حالت فول رفلاکس شبیه سازی کن ببین جواب میده یا نه. دفعه بعد براش یه نسبت برگشتی خودت در نظر بگیر و بده به سیستم ببین جواب میگیری

پ.ن : دوست عزیز، به علت فرصت محدودی که دارم اون فایلی رو که برای من فرستادی فقط تونستم با ورژن 3 تست کنم که باز نشد. اگه میتونی با ورژن 3 ذخیره کن انشالله بتونم بازش کنم. وقت آزاد کسی نداره میخرم ;)

sajad253

عضو جدید
وقتی UA ها رو میدم درجه ازادی صفر میشه ولی نمیتونه دما های خروجی رو حساب کنه یا insensitive رو میده. کسی میتونه کمکم کنه؟

اصلا برای رسم نمودار ، حتما باید دما های خروجی رو خودش محاسبه کنه یا مثه حالت dynamic خودش تغییرات لازم رو تو اطلاعات مورد نیاز میده؟
اگه لازمه فایل شبیه سازی رو میفرسم به ایمیل.
کمکم کنید خیلی واجبه که انجامش بدم
ممنون
1- تو Databook بخش case studies میتونید نمودار یک متغیر وابسته رو برحسب یه متغیر مستقل (و قابل تغییر در هایسیس) رسم نمود.

2- باید دید خطایی که میده چیه. درجه آزادی و فیزیک مسئله رو چک کنید. در ضمن با وارد کردن داده های فقط ورودی درجه آزادی صفر نمیشه.

asozhyan

عضو جدید
فایل رو ایمیل کنید. تا بعد بگم ایراد کار کجاست

وقتی UA ها رو میدم درجه ازادی صفر میشه ولی نمیتونه دما های خروجی رو حساب کنه یا insensitive رو میده. کسی میتونه کمکم کنه؟

اصلا برای رسم نمودار ، حتما باید دما های خروجی رو خودش محاسبه کنه یا مثه حالت dynamic خودش تغییرات لازم رو تو اطلاعات مورد نیاز میده؟
اگه لازمه فایل شبیه سازی رو میفرسم به ایمیل.
کمکم کنید خیلی واجبه که انجامش بدم
ممنون

فرزاد کاج

عضو جدید
با سلام و عرض ادب,من میخواستم طریقه رسم نمودارهای دما و فشار در HYSYS را یاد بگیریم,بی زحمت راهنماییم کنید.ممنونم.

payam8453

عضو جدید
با سلام و عرض ادب,من میخواستم طریقه رسم نمودارهای دما و فشار در HYSYS را یاد بگیریم,بی زحمت راهنماییم کنید.ممنونم.

از قسمت databook , case study باید برید و فلوی یه استریم رو با یه استریم دیگه ست کنید ووارد یه میکسر بعد با کیس استادی این نمودار رو رسم کنید(اگه رسم نمودار تعادلی مثلا t-xy or p-xy منظورتونه
خیلی وقت پیش این کار رو کردم جزئیاتشو یادم نیست

sinayekta

عضو جدید
درود بر تمامی دوستان گرانقدر
من قبلا نرم افزار 2006 Aspen HYSYS رو نصب کرده بودم .که بنا بر علتی مجبور شدم اون رو uninstallکنم . اما حالا هر کاری می کنم نمی تونم دوباره نصبش کنم و با Error زیر مواجه می شم
There was a problem with configuring Aspen HYSYS.Return code is 2"
حتی ویندوزم رو هم عوض کردم . اما فایده ای نداشت
لطفا هرکس راهی به ذهنش می رسه کمک کنه.بدجوری به هایسیس نیازمندم
با سپاس از لطفتون

payam8453

عضو جدید
درود بر تمامی دوستان گرانقدر
من قبلا نرم افزار 2006 Aspen HYSYS رو نصب کرده بودم .که بنا بر علتی مجبور شدم اون رو uninstallکنم . اما حالا هر کاری می کنم نمی تونم دوباره نصبش کنم و با Error زیر مواجه می شم
There was a problem with configuring Aspen HYSYS.Return code is 2"
حتی ویندوزم رو هم عوض کردم . اما فایده ای نداشت
لطفا هرکس راهی به ذهنش می رسه کمک کنه.بدجوری به هایسیس نیازمندم
با سپاس از لطفتون

راستش منم یه پیام خطا شبیه این قبلا برام پیش اومده فک کنم فایل سورس نصبش مشکل داره (احتمالا یه فایلی ازش حذف شده) آخه فایل خودمو حذف کردم از رفقا گرفتم نصب شد
امتحان کن شاید بشه

payam8453

عضو جدید
یه سوال دارم کسی هست بتونه جوابمو بده؟
من میخوام با یه سیکل تبرید از دمای حدود110- به دمای 230- سلسیوس برسم
از چه گازی برای سیکلم استفاده کنم؟ CR خیلی بالا میره تعداد مراحل کمپرس کردن خیلی زیاد میشه باید چکار کنم؟

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
یه سوال دارم کسی هست بتونه جوابمو بده؟
من میخوام با یه سیکل تبرید از دمای حدود110- به دمای 230- سلسیوس برسم
از چه گازی برای سیکلم استفاده کنم؟ CR خیلی بالا میره تعداد مراحل کمپرس کردن خیلی زیاد میشه باید چکار کنم؟

هلیوم جواب نداد؟
میدونی اون دمایی که میخوای بهش برسی خیلی یخه اصلا تو خیال هم نمیاد
با هایسیس البته مشکلی نیست
یه مبدل بعد کمپرسور بزار و بعدش هم فلش درام. یه جدا کننده دوفازی با فشار پایین تر از خط

----------------------------------------------------------------
ارسال از موبایل, ابزاری معتاد کننده

delaram_aramdel

عضو جدید
سلام ددوستان
من یه پروژه دارم درباره نرم افزار هایسیس
آموزش این نرم افزار رو میخوام اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه خیلی ضروریه

delaram_aramdel

عضو جدید
رشته ام کامپیوتر هستش ولی استاد شبیه سازی بهم این نرم افزار رو داده تا روش تحقیق کنم
اصلا نمیدونم چی هست ؟
دوستان مهندس لطفا یاری کنید

nasrinavm

عضو جدید
رشته ام کامپیوتر هستش ولی استاد شبیه سازی بهم این نرم افزار رو داده تا روش تحقیق کنم
اصلا نمیدونم چی هست ؟
دوستان مهندس لطفا یاری کنید

این یه نرم افزار برای شبیه سازی فرایندها توو مهندسی شیمی.اگه همین تالار رو بگردی راهنمای آموزشش هست

payam8453

عضو جدید
هلیوم جواب نداد؟
میدونی اون دمایی که میخوای بهش برسی خیلی یخه اصلا تو خیال هم نمیاد
با هایسیس البته مشکلی نیست
یه مبدل بعد کمپرسور بزار و بعدش هم فلش درام. یه جدا کننده دوفازی با فشار پایین تر از خط

نئون و هلیوم جواب میده ولی فشار قبل کمپرسور به شدت کمه یعنی حدود 6-^10 psia !!!!!

reza0916

عضو جدید
نرم افزاری برای محاسبات
fenske underwood gilliland method
مربوط به درس تقطیر چندجزیی وجود داره؟

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
نئون و هلیوم جواب میده ولی فشار قبل کمپرسور به شدت کمه یعنی حدود 6-^10 psia !!!!!

هلیوم خوبه دیگه
مشکلتون با فشار پایین چیه

payam8453

عضو جدید
هلیوم خوبه دیگه
مشکلتون با فشار پایین چیه

آخه تا اونجایی که من میدونم comp ratio نباید بیشتر از 5 بشه که اینجا از 10 هم بالا تر رفته
مشکلم تقریبا با cascade کردن سیکل ها حل شد
از راهنماییاتون ممنونم

sara_raad

عضو
سلام دوستان
آيا HYSYS براي طراحي هاي صنعتي هم به كار ميره يا يه نرم افزار در حد تئوري و دانشگاهه؟
اسپن چطور؟

sara_raad

عضو
سلام دوستان
آبي كه داراي سختي بالايي هست رو اگه بخوام تو هايسيس بيارم بايد الكتروليت در نظر بگيرمش؟

آخرین ویرایش:
بالا