+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Muhammad1986

عضو جدید
مهندس جان سلام! و سلام به محمد عزیز و سلام به اقا نوید گل و سلام به همه دوستان

خدمت رفتن هم یه مرحله از زندگیه دوست خوبم که به نظر من می تونه مفید هم باشه
خیلی ها بودن که رفتن خدمت و بعدش اومدن و در کنکور و زندگی موفق تر از قبل شدن

خلاصه اگر کنکور قبول نشی اتفاق خیلی بدی نیافتاده دوست خوبم

راه حل من خیلی سادست ، دید به زندگی باید الهی باشه تا بتونی خوشبختترین انسان روی زمین باشی
:gol::gol::gol:

به سلام ایدین نیستی یه ماچ حسابی ازت بگیریم!!

خوبی داداش چه خبر!!؟

چطوری بود؟

• Like
واکنش ها: EECi

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اونایی که تقریبا مطمعن هستم رو نوشتم
1-harness
2-foundations
3-
4-
5-conveying
6-illustration
7-
8-cogent
9-meddling
10-subsequent
11-
17year-old high school student

12-carefully monitored experiments
13-perception
14-nevertheless
15-staying

پسیج‌ها رو هم دیگه حوصله ندارم دوباره بخونم :smile:
الان سئوالها جلوم نیست، ولی سئوال 11 رو اشتباه نوشتید، carefully اشتباه هست، چون قید موقعی استفاده میشه که بعدش فقط صفت داشته باشیم، در حالی که experiment اسم هست پس اگه قراره قبلش بیاد، باید از careful استفاده بشه.

reza88888

عضو جدید
دوستانی که ابزار شرکت کردن بگن چیکار کردن.سوالا از بارسال سختر نبود؟ ریاضی و الک و کنترلش. لطفا بگید دم همتون گرم

EECi

مدیر بازنشسته

dadash masoud

عضو جدید
تموم شد ! افرین
بجنب سرباز ! تکون بخور ... 1-2-3-4 :D

الحمدالله ، خوبم محمد جان
خوب بود ! :surprised::D
یه چیز بگم ناراحت نشیا.من معافم

اما تو زندگیم بد میجنگم . پس سربازم

(نمیخوام شعار بدم و ارزوی امریه گرفتن هم ندارم اما واقعا سربازی بخشی از زندگیه که میشه بهش افتخار کرد)

به افتخار خودتون :پرچم بالا تا ابد

تا وقتی که سربازتون به خونه ی اخر برسه و وزیر بشه.

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
متن گرامر امسال از scientific american برداشته بودن مطابق لینک زیر .خود متن هم اوردم اینجا
http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=how-long-can-humans-stay

The easy experimental answer to this question is 264 hours (about 11 days). In 1965, Randy Gardner, a 17-year-old high school student, set this apparent world-record for a science fair. Several other normal research subjects have remained awake for eight to 10 days in carefully monitored experiments. None of these individuals experienced serious medical, neurological, physiological or psychiatric problems. On the other hand, all of them showed progressive and significant deficits in concentration, motivation, perception and other higher mental processes as the duration of sleep deprivation increased. Nevertheless, all experimental subjects recovered to relative normality within one or two nights of recovery sleep. Other anecdotal reports describe soldiers staying awake for four days in battle, or unmedicated patients with mania going without sleep for three to four days

EECi

مدیر بازنشسته
یه چیز بگم ناراحت نشیا.من معافم

اما تو زندگیم بد میجنگم . پس سربازم

(نمیخوام شعار بدم و ارزوی امریه گرفتن هم ندارم اما واقعا سربازی بخشی از زندگیه که میشه بهش افتخار کرد)

به افتخار خودتون :پرچم بالا تا ابد

تا وقتی که سربازتون به خونه ی اخر برسه و وزیر بشه.
خوشحال شدم مسعود جان
:gol:

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان سئوالها جلوم نیست، ولی سئوال 11 رو اشتباه نوشتید، carefully اشتباه هست، چون قید موقعی استفاده میشه که بعدش فقط صفت داشته باشیم، در حالی که experiment اسم هست پس اگه قراره قبلش بیاد، باید از careful استفاده بشه.

من اصلا گرامر نخوندم ولی همیشه سوالاشو حسی میزدم و راستشو بگم فرق قید و صفت تو دستور زبان فارسی رو هم نمیدونم :D
ولی جوابم درسته متن کاملش تو نت هست.

The easy experimental answer to this question is 264 hours (about 11 days). In 1965, Randy Gardner, a 17-year-old high school student, set this apparent world-record for a science fair. Several other normal research subjects have remained awake for eight to 10 days in carefully monitored experiments. None of these individuals experienced serious medical, neurological, physiological or psychiatric problems. On the other hand, all of them showed progressive and significant deficits in concentration, motivation, perception and other higher mental processes as the duration of sleep deprivation increased. Nevertheless, all experimental subjects recovered to relative normality within one or two nights of recovery sleep. Other anecdotal reports describe soldiers staying awake for four days in battle, or unmedicated patients with mania going without sleep for three to four days

مهربان2000

عضو جدید
سلام به همه دوستان
امیدوارم همه شما خوب و خوش سلامت باشید....
از همه بچه هایی که دفترچه هارو درسایت گذاشتن و کم و بیش جوابارو هم گذاشتن ممنون.
بچه ها ناراحت نباشید،مهم اینه که کنکور تموم شد،باهمه خوب و بدیایی که داشت، اگر میگین گرایش کنترل سخت بوده برا همه سخت بود،اگر میگین الک ها آسون بودن برا همه راحت بود.
پس دیگه نگران نباشید،بخدا توکل کنید،اونه که صلاح هممونو میدونه حتی اگر خلاف میلمون باشه

reza88888

عضو جدید
دوستانی که ابزار شرکت کردن بگن چیکار کردن.سوالا از بارسال سختر نبود؟ ریاضی و الک و کنترلش. لطفا بگید دم همتون گرم بابا یه بامعرفت بیدا نمیشه بگه کنکور ابزار چطور بود:(:razz::(

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
همزمان با من یه نفر دیگم گذاشت:smile:
به نظرتون احتمالش هست سوال 66 کنترل هردو گزینه P و PD رو درست اعلام کنن ؟

:)

من که بعید میدونم چون گفته ساده ترین کنترلر .خوب به راحتی با تغییر k شما میتونستی کاری کنی سیستم رو دور نزنه (سیستم مینیمم فازه)
PD هم میشه ولی ساده ترین نیست

nevada traveler

عضو جدید
سوال آخر سیگنال و سیستم به گفته ی استاد مومن زاده اشتباه می باشدلطفا اعتراض کنید به سایت سنجش تا نسبت به حذفش تصمیم بگیرند

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز

من که بعید میدونم چون گفته ساده ترین کنترلر .خوب به راحتی با تغییر k شما میتونستی کاری کنی سیستم رو دور نزنه (سیستم مینیمم فازه)

منم همین P رو زدم ولی نمیدونم چرا این استادایی که سوالا رو حل کردن PD رو بدست آوردن بعدش نوشتن P هم میتونه درست باشه !

nevada traveler

عضو جدید

سلام دوست عزیز
من هم با شما موافقم.مگر سیستم مینیمم فاز همه ی صفر و قطبهاش سمت چپ محور موهومی نیست؟و این باعث نمیشه که سیستم پایدار باشه؟؟پس ساده ترین کنترلر برای رساندن ثابت خطای شیب به عدد صفر کنترل کننده ی تناسبی هست.نظر شما چیه؟

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز

ئه نه پایدار نبود چون حد فازش منفی بود باید صفر اضافه میکردیم !!

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من اصلا گرامر نخوندم ولی همیشه سوالاشو حسی میزدم و راستشو بگم فرق قید و صفت تو دستور زبان فارسی رو هم نمیدونم :D
ولی جوابم درسته متن کاملش تو نت هست.

مثلاً ما میگیم careless bored student و اگه بگیم carelessly bored student اشتباهه!
من هر کاری میکنم از لحاظ گرامری نمیتونم توجیهش کنم :(

BalroG

عضو جدید
:gol: دوستان واقعا خسته نباشید :gol:
منم رفته بودم سر جلسه، ولی فقط رفته بودم برا کیک و ساندیس! :biggrin: البته اینو بگم که سعیم این بود که رو اعصاب دیگر دوستان نرم! ;)
راستش منی که فقط برای خوردن کیک و ساندیس رفته بودم، تقریبا جزء آخرین نفراتی بودم که اون کلاس رو ترک کردم! :surprised: بابا بعضیا برای چی پول میریزن، پا میشن هلک و هلک میان کنکور آخه؟!!!! همین که دفترچه دوم توزیع شد، انگار که فرمان قیام دادن! همه قیام کردن! :eek: بابا چه خبره؟!! حداقل یکی یکی پا شین برین خب! :w00: یهو کلاس خالی شد! :question: والا من که بدون هیچ امیدی رفته بودم، حداقل نشستم تا همه سوالا رو یه دور نگاه کنم! :w10:
کنترل انصافا خیلی سخت به نظر میرسید! اصلا بعضی از سوالا رو آدم حتی میترسید یه دور از روش بخونه!!! :w19: اصلا سوال طوری نگاه میکرد که دانشجوی بیچاره قالب تهی میکرد! :w47:
الکترونیک آسون به نظر میرسید! سیگنال از الکترونیک بدتر!!! که به نظر من، این همه آسونی هم خوب نیستش بابا! دوست من که فقط دوماه وقت گذاشت برا کنکور، میگه همه سوالات الکترونیک رو زده!!! :eek:
من زبانم بدک نیست! به همین خاطر رو زبان زیاد وقت گذاشتم، ولی چون سه ماه مونده به کنکور، زبان رو رها کردم و دیگه لغت های سخت رو مرور نکردم، خیلی ها رو بین دوتا گزینه شک میکردم، ولی خب دلم رو زدم به دریا و همه اونایی که شک میکردم رو هم زدم! حالا یا منفی درمیاد، یا یه درصد قابل توجهی میارم برای زبان! زبان فک کنم 27تا تست رو زدم! اگه سه ماه مونده به کنکور، مشکلات به من تا کنکور مجال میداد، میتونم این ادعا رو بکنم که میتونستم درس زبان رو 100% بزنم! :smoke:
من برا الکترومغناطیس هم وقت گذاشته بودم تابستون، و سوالات الکترومغناطیس امسال، آسونتر از دوسال اخیر به نظر میرسید! چندتا سوال، سرجلسه راه حلش هم به فکرم میرسید، ولی چون فرمول های سنگین و فرار این درس رو فراموش کرده بودم، عاجز از حل کامل بودم! :( برای دوستانی که میخوان برای الکترومغناطیس وقت بذارن، بهترین شروع برای این درس به ظاهر بدقلق( :weirdsmiley: ) کتاب الکترومغناطیس پارسه، نوشته دکتر عبدالعالی هستش! میشه گفت یه نقطه پرتاب برای این درس! یه نقطه شروع برای انس گرفتن با این درس! به نظر من، کسی که فقط همین کتاب رو برای این درس، حسابی خونده بوده باشه، امسال میتونست از این درس، یه درصد 30 الی 40 بیاره! ولی برای سوالات دوسال پیش، این کتاب ناکافی بود!
درکل کنکور امسال رو آسونتر از سال پیش طراحی کرده بودن! ولی خب میگم که، این آسون بودن، برای بعضی از درس ها، به نفع خیلیا نیستش! چون اون کسی که برای درس سیگنال، خیلی عمقی خونده بود و کسی که سطحی خونده بود، تفاوت آنچنانی در حیطه درصدهای بدست آمده وجود نداره! و این خیلی دردناکه! :confused:
امیدوارم اونایی که تلاش کردن، به نتیجه دلخواهشون برسن!
:heart:
ولی خب، همیشه در صحنه رقابت، شکست هم وجود داره! همدردی میکنم با تمام کسانی که احساس میکنن به نتیجه دلخواهشون در این کنکور نرسیدن...

dadash masoud

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من هم با شما موافقم.مگر سیستم مینیمم فاز همه ی صفر و قطبهاش سمت چپ محور موهومی نیست؟و این باعث نمیشه که سیستم پایدار باشه؟؟پس ساده ترین کنترلر برای رساندن ثابت خطای شیب به عدد صفر کنترل کننده ی تناسبی هست.نظر شما چیه؟
من خودم PD زدم با همین استدلال اما اشتباه کردم
مهم تابع حلقه بسته است خیلی از سیستمها حلقه باز پایداره اما حلقه بسته نه
اول باید نایکویستو کامل کنی بعد با یک ضریب K مثل 0.1 دیاگرام فشرده میشه و تعداد دور زدن های -1 از 2 به 0 تبدیل میشه و سیستم پایدار میشه
این یه بی دقتیه بزرگ بود از طرف من
یاد گرفتم سوالای نایکویستی رو باید اول کامل رسم کرد.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

نه تایپ دو هست کلا پاسخ به شیب بدون خطا هست به شرط پایداری شما مکان ریشه رو برای دوتا قطب تو مبدا و یه قطب دلخواه دیگه سمت چپ رسم کن با افزایش k دو تا قطب رو محور حرکت میکنن که یعنی ناپایدار

BalroG

عضو جدید
بچه ها خیالتون نباشه ما تلاش کردیم حالا باقیش با خدا
بشینین مثل من فیلم نگاه کنین، اااااه 8 ماه یه فیلم درست حسابی ندیده بودم!!! الان نشستم تیکن 2 رو دیدم چه حالی داد همه برید ببینید خیلی فیلمش ردیفه
فیلم بازا هم چندتا فیلم اکشن ردیف معرفی کنن دانلود کنم ببینم حالشو ببرم که آخر ماه باید برم خدمت
دم همگی گرم انشاا... همه موفق باشید

سلام سیگما جان، امیدوارم که کنکور رو خوب داده باشی...
فیلم تیکن2 فیلم خوبی هست، ولی به پای تیکن1 نمیرسه!
حالا فیلم های پیشنهادی من برای شما عزیز:

[h=3]The Bourne Legacy (میراث بورن! جزء بهترین فیلم های 2012! اگه سری فیلم های هویت بورن رو دیده باشی، این یکی رو هم از دست نده! البته در راستای اون قبلیا نیست این یکی!)[/h][h=3]The Dark Knight Rises[/h][h=3]The Expendables 2[/h][h=3]Underworld: Awakening[/h][h=3]The Hunger Games[/h][h=3]Drive[/h][h=3]Rise of the Planet of the Apes[/h][h=3]The Girl with the Dragon Tattoo[/h][h=3]The Grey[/h][h=3]The Raid: Redemption[/h][h=3]Warrior[/h]
فک کنم همینا تا وقت اعزامت کافی باشه!
:D

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol: دوستان واقعا خسته نباشید :gol:
منم رفته بودم سر جلسه، ولی فقط رفته بودم برا کیک و ساندیس! :biggrin: البته اینو بگم که سعیم این بود که رو اعصاب دیگر دوستان نرم! ;)
راستش منی که فقط برای خوردن کیک و ساندیس رفته بودم، تقریبا جزء آخرین نفراتی بودم که اون کلاس رو ترک کردم! :surprised: بابا بعضیا برای چی پول میریزن، پا میشن هلک و هلک میان کنکور آخه؟!!!! همین که دفترچه دوم توزیع شد، انگار که فرمان قیام دادن! همه قیام کردن! :eek: بابا چه خبره؟!! حداقل یکی یکی پا شین برین خب! :w00: یهو کلاس خالی شد! :question: والا من که بدون هیچ امیدی رفته بودم، حداقل نشستم تا همه سوالا رو یه دور نگاه کنم! :w10:
کنترل انصافا خیلی سخت به نظر میرسید! اصلا بعضی از سوالا رو آدم حتی میترسید یه دور از روش بخونه!!! :w19: اصلا سوال طوری نگاه میکرد که دانشجوی بیچاره قالب تهی میکرد! :w47:
الکترونیک آسون به نظر میرسید! سیگنال از الکترونیک بدتر!!! که به نظر من، این همه آسونی هم خوب نیستش بابا! دوست من که فقط دوماه وقت گذاشت برا کنکور، میگه همه سوالات الکترونیک رو زده!!! :eek:
من زبانم بدک نیست! به همین خاطر رو زبان زیاد وقت گذاشتم، ولی چون سه ماه مونده به کنکور، زبان رو رها کردم و دیگه لغت های سخت رو مرور نکردم، خیلی ها رو بین دوتا گزینه شک میکردم، ولی خب دلم رو زدم به دریا و همه اونایی که شک میکردم رو هم زدم! حالا یا منفی درمیاد، یا یه درصد قابل توجهی میارم برای زبان! زبان فک کنم 27تا تست رو زدم! اگه سه ماه مونده به کنکور، مشکلات به من تا کنکور مجال میداد، میتونم این ادعا رو بکنم که میتونستم درس زبان رو 100% بزنم! :smoke:
من برا الکترومغناطیس هم وقت گذاشته بودم تابستون، و سوالات الکترومغناطیس امسال، آسونتر از دوسال اخیر به نظر میرسید! چندتا سوال، سرجلسه راه حلش هم به فکرم میرسید، ولی چون فرمول های سنگین و فرار این درس رو فراموش کرده بودم، عاجز از حل کامل بودم! :( برای دوستانی که میخوان برای الکترومغناطیس وقت بذارن، بهترین شروع برای این درس به ظاهر بدقلق( :weirdsmiley: ) کتاب الکترومغناطیس پارسه، نوشته دکتر عبدالعالی هستش! میشه گفت یه نقطه پرتاب برای این درس! یه نقطه شروع برای انس گرفتن با این درس! به نظر من، کسی که فقط همین کتاب رو برای این درس، حسابی خونده بوده باشه، امسال میتونست از این درس، یه درصد 30 الی 40 بیاره! ولی برای سوالات دوسال پیش، این کتاب ناکافی بود!
درکل کنکور امسال رو آسونتر از سال پیش طراحی کرده بودن! ولی خب میگم که، این آسون بودن، برای بعضی از درس ها، به نفع خیلیا نیستش! چون اون کسی که برای درس سیگنال، خیلی عمقی خونده بود و کسی که سطحی خونده بود، تفاوت آنچنانی در حیطه درصدهای بدست آمده وجود نداره! و این خیلی دردناکه! :confused:
امیدوارم اونایی که تلاش کردن، به نتیجه دلخواهشون برسن!
:heart:
ولی خب، همیشه در صحنه رقابت، شکست هم وجود داره! همدردی میکنم با تمام کسانی که احساس میکنن به نتیجه دلخواهشون در این کنکور نرسیدن...

سلام سلام
خوش اومدین مرسی انشاالله همه به نتیجه دلخواهشون برسن:gol:

henn

عضو جدید
من فک کنم درصدام اینا بشه :
مدار 40
الک 40
ریاضی نمیدونم :دی شاید 30

با این درصدا به نظرتون زیر 1000 میشم ؟
نامردا زرتی دفترچه اول رو گرفتند نزاشتند زبان بخونم :دی

h.mehrabian

عضو جدید
ریاضی کپی پیس کرده بودن نامردی بود واقعا.
در زمینه سوال آخر کنترل هم باید بگم که من خودم pd زده بودم استدلالم هم این بود که چون دو تا ریشه ناپایدار داره باید با صفر اونو پایدار کنیم ولی تو آخرین لحظه پاکش کردم الان پاسخ سوال ها رو که میبینم طرف که حل کرده به تناسبی تنها رسیده

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریاضی کپی پیس کرده بودن نامردی بود واقعا.
در زمینه سوال آخر کنترل هم باید بگم که من خودم pd زده بودم استدلالم هم این بود که چون دو تا ریشه ناپایدار داره باید با صفر اونو پایدار کنیم ولی تو آخرین لحظه پاکش کردم الان پاسخ سوال ها رو که میبینم طرف که حل کرده به تناسبی تنها رسیده

کی به تناسبی رسیده ؟
بگین تا بزنم لهش کنم:cry:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: afba

dadash masoud

عضو جدید
من خودم PD زدم با همین استدلال اما اشتباه کردم
مهم تابع حلقه بسته است خیلی از سیستمها حلقه باز پایداره اما حلقه بسته نه
اول باید نایکویستو کامل کنی بعد با یک ضریب K مثل 0.1 دیاگرام فشرده میشه و تعداد دور زدن های -1 از 2 به 0 تبدیل میشه و سیستم پایدار میشه
این یه بی دقتیه بزرگ بود از طرف من
یاد گرفتم سوالای نایکویستی رو باید اول کامل رسم کرد.
....me

وضعیت
موضوع بسته شده است.