سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
مشکل من هم همینه که چطوری یک dvdبوتیبل بسازم اگه میشه با توجه به عکس بفرمایید من چکار کنم؟مشاهده پیوست 107011
شاید قبلاً گزینه ی موردنظر من رو داشته و الان نداره و شاید هم من اشتباه کردم!! باید دنبال نرم افزار دیگه ای باشید. فایل های ویندوزی که می خواید رایت کنید از کجا آوردید!
ضمناً تو اینترنت که می گشتم PowerIso قابلیتی که می خواید داره!

رضاکلاته

عضو جدید
شاید قبلاً گزینه ی موردنظر من رو داشته و الان نداره و شاید هم من اشتباه کردم!! باید دنبال نرم افزار دیگه ای باشید. فایل های ویندوزی که می خواید رایت کنید از کجا آوردید!
ضمناً تو اینترنت که می گشتم PowerIso قابلیتی که می خواید داره!
فایلهای ویندوز رو یکی ازدوستا بهم داد چند وقت پیش دوستم همین فایلهای ویندوز رو توفلش ریخت وفلش روبوت کرد وهمین ویندوز رو ازروی فلش برام نصب کرد.ولی من میخوام روی dvdبوت داشته باشم.
بااین برامه ای که شما فرمودین یک dvdرایت کردم نمیدونم کجا اشتباه کردم که باز هم بوت نمیشه فقط فرق این dvdبایکی قبلی اینه که این جدیده اتوران بالا میاد ولی وقتی که سیستم رو ریستارت میکنم فقط یک صفحه سیاه باخط چشمک زن گوشه سمت چپ بالا ظاهر میشه وجملهpress eny key to boot from cdظاهر نمیشه.
اگه نحوه کاررو بفرمایید ممنون میشم به نظر شما با توجه به عکس زیر من باید چکار کنم؟888.JPG

آخرین ویرایش:

mohammd588

عضو جدید
با سلا خدوت دوستان
من دو هفته ای هست نمیتونم به ایمیلم وارد بشم رمزم درسته اما وارد نمیشه رفتم از طریق سوالات امنیتی درستش کنم متوجه شدم سوال امنیتی من عوض شده مطمئن شدم هک شدم خواهش میکنم کمکم کنین بتونم رمزشو بدست بیارم ممنون میشم ایمیلی که هک شده mohammdali58@yahoo.com هست هرچی توی نت گشتم نتونستم کاری انجام بدم

مهران.ن

عضو جدید
با سلام،
خب منظورم این بود که نباید از دو تا کابل پاور استفاده کنید و فقط یکی از کابل ها رو به مبدل بزنید و به خود هارد کابلی رو وصل نکنید.
سلام
من قبلا امتحان کردم و الان هم دوباره امتحان کردم اگه کابل پاور هارد رو نزنم هم اون چراغ LEDروی مبدل روشن نمی شه هم هارد فعال نمی شه ( وقتی فعال می شه می لرزه.)
آقا تو قسمت بایاس هم رفتم هرچی سرچ کردم باز هم نشد.
و چون داخل هارد ویدوز نصب بود هارد اصلی کامپیوتر رو هم قطع کردم و این هاردو با مبدل زدم.
ولی تو قسمت بایاس هم نبود و گذاشتم تا بالا بیاد بعد یک صفحه ی سیاه باز شد و تو ی یک خط نوشت لطفا کلیکی کنید تا نصب بشه.و پس از کلیک نوشته می رفت و حدودا 20 ثانیه بعد دوباره میومد.
فکر کنم متوجه شده باشید.
به نظر شما چیکار کنم ؟راهی دیگه ایی وجود نداره؟
فردا عکساشونو می زارم.
ممنون.

arshama

عضو جدید
با سلام
من بعد از چند دقیقه استفاده از اینترنت کامپیوترم هنگ میکنه و اینترنتم با اینکه وصله ولی قطع میشه و سایت باز نمیشه و قاب ویندوزم یا همون نوار استارتم یه دفعه سفید و بعد رنگش درست میشه.البته این اتفاق بعضی موقع ها بعد از15 دقیقه اتفاق میافته.من با مودمم رو سه تا سیستم امتحان کردم و امروز هم که یه سیستم جدید خریدم هم بازم این اتفاق افتاد.به نظرتون از مودم adsl میتونه باشه یا از چیز دیگه ایه؟؟؟
و این رو هم بگم که مودم رو هم با usb و هم با lan استفاده کردم همین اتفاق افتاد راهنماییم کنید؟؟؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
فایلهای ویندوز رو یکی ازدوستا بهم داد چند وقت پیش دوستم همین فایلهای ویندوز رو توفلش ریخت وفلش روبوت کرد وهمین ویندوز رو ازروی فلش برام نصب کرد.ولی من میخوام روی dvdبوت داشته باشم.
بااین برامه ای که شما فرمودین یک dvdرایت کردم نمیدونم کجا اشتباه کردم که باز هم بوت نمیشه فقط فرق این dvdبایکی قبلی اینه که این جدیده اتوران بالا میاد ولی وقتی که سیستم رو ریستارت میکنم فقط یک صفحه سیاه باخط چشمک زن گوشه سمت چپ بالا ظاهر میشه وجملهpress eny key to boot from cdظاهر نمیشه.
اگه نحوه کاررو بفرمایید ممنون میشم به نظر شما با توجه به عکس زیر من باید چکار کنم؟مشاهده پیوست 107158
خب باید منبع فایل های بوت رو براش تعیین کند دیگه! تو اون فولدرها چیزی پیدا نمی شه؟

مهران.ن

عضو جدید
سلام
من قبلا امتحان کردم و الان هم دوباره امتحان کردم اگه کابل پاور هارد رو نزنم هم اون چراغ LEDروی مبدل روشن نمی شه هم هارد فعال نمی شه ( وقتی فعال می شه می لرزه.)
آقا تو قسمت بایاس هم رفتم هرچی سرچ کردم باز هم نشد.
و چون داخل هارد ویدوز نصب بود هارد اصلی کامپیوتر رو هم قطع کردم و این هاردو با مبدل زدم.
ولی تو قسمت بایاس هم نبود و گذاشتم تا بالا بیاد بعد یک صفحه ی سیاه باز شد و تو ی یک خط نوشت لطفا کلیکی کنید تا نصب بشه.و پس از کلیک نوشته می رفت و حدودا 20 ثانیه بعد دوباره میومد.
فکر کنم متوجه شده باشید.
به نظر شما چیکار کنم ؟راهی دیگه ایی وجود نداره؟
فردا عکساشونو می زارم.
ممنون.
دوست عزیز ایده ایی نداری؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ببخشید دوست عزیز که به زحمتتون میندازم بهرحال ماآماتوریم حال بفرمایید منبع فایلهای بوت در تصویر زیر کدومه؟مشاهده پیوست 107305
تو صفحه ای که ازتون فایل بوت می خواست، یه سری فرمت فایل هم به عنوان "فرمت ایمیج بوت" نوشته بود. بین فایل هاتون سرچ کنید که از این فرمت ها دارید یا نه! برای سرچ از ویندوز کمک بگیرید و عبارتی مثل bif.* یا شبیه این رو سرچ کنید.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
دوست عزیز ایده ایی نداری؟

قرار شد عکس هم بذارید اما چیز دیگه ای هم به ذهنم نمی رسه!! تو همه ی صفحات تنظیم بایوس، بخشی هست برای تنظیم ساعت، همون جا هم اطلاعاتی در مورد سخت افزاری که به ورودی های مختلف وصله میاد! اونجا اطلاعاتی نیست؟

midas.h

عضو جدید
سلام.من یه مدتیه هر وقت همین سایت مهندسی رو باز میکنم سایز متن ها خیلی کوچیک شدن ولی بقیه سایتا ایجوری نیست.میشه راهنماییم کنید چجوری برشگردونم؟

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام ... سوال من در مورد آنتی ویروس هست .. نمی دونم شاید نباید اینجا مطرحش می کردم ولی در قسمت های دیگه پاسخ ندادند ..
با عرض پوزش .. حال سوالم :
آنتی ویروسم Avira می خوام آپ دیتش کنم فایل آپ دانلود کردم وطبق روش گفته شده اعمال کردم اما آنتی ویروسم on نمیشه چرا؟

ایلین1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من لب تاپ dell دارم و ویندوز7 یولتی مید 32 بیتی ریختم من اشتباهی ویندوز را اپدیت کردم حالا مشکل genuninenot رو میده در اینترنت دنبال برطرف کردن مشکل بودم اما هر روشی را میروم نمیاره و میگه با سرویس پکت جور نیست تمامی کارهای ویندوز7 را انجام دادم و installغیرفعاله و خطا میده ویندوز شما xp سرویس پک3 هست و build windows7 ultimatex86 است و من رفتم مراحل genunine کردن ویندوز xp رو در اینترنت انجام دادم اما هیچ کدوم از فایلهای که در سایتها گفته بودن برای من نبود و در کنترل پنل نوشته ویندوز 7 یولتی 32 بیتی اما باز از طریق ریجستری نوشته ویندوز xpسرویس پک1 ،من میدانم که اصلا ویندوز xp در سیستم نریختم اما برنامه های مثل officeو بقیه برنامه ها برای ویندوزxp بود حالا من باید چیکار کنم؟ دوست ندارم ویندوز رو عوض کنم ممنون متشکرم

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.من یه مدتیه هر وقت همین سایت مهندسی رو باز میکنم سایز متن ها خیلی کوچیک شدن ولی بقیه سایتا ایجوری نیست.میشه راهنماییم کنید چجوری برشگردونم؟

علیک سلام!:D
کلید ctrl با + بزن------------------> فونت بزرگ
کلید ctrl را با - بزن-----------------> فونت کوچیک
کلید ctrl را با 0 بزن----------------> ریست :D

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 107403
سلام من لب تاپ dell دارم و ویندوز7 یولتی مید 32 بیتی ریختم من اشتباهی ویندوز را اپدیت کردم حالا مشکل genuninenot رو میده در اینترنت دنبال برطرف کردن مشکل بودم اما هر روشی را میروم نمیاره و میگه با سرویس پکت جور نیست تمامی کارهای ویندوز7 را انجام دادم و installغیرفعاله و خطا میده ویندوز شما xp سرویس پک3 هست و build windows7 ultimatex86 است و من رفتم مراحل genunine کردن ویندوز xp رو در اینترنت انجام دادم اما هیچ کدوم از فایلهای که در سایتها گفته بودن برای من نبود و در کنترل پنل نوشته ویندوز 7 یولتی 32 بیتی اما باز از طریق ریجستری نوشته ویندوز xpسرویس پک1 ،من میدانم که اصلا ویندوز xp در سیستم نریختم اما برنامه های مثل officeو بقیه برنامه ها برای ویندوزxp بود حالا من باید چیکار کنم؟ دوست ندارم ویندوز رو عوض کنم ممنون متشکرم
با سلام،
توی گوگل سرچ کنید: "RemoveWat دانلود" یکی از لینک ها رو انتخاب کنید و نرم افزار رو دانلود کنید!

M.Shimi84

عضو جدید
سلام
طاعات و عباداتتون قبول
من قصد دارم یه لپ تاپ بخرم. ولی اصلأ نمیدونم باید چی بخرم. میگن مارک Dell شانسیه و ممکنه که خوب از آب درنیاد. یه لپ تاپ میخوام که برنامه های مهندسی روشون بریزم. بعضیهاش خیلی سنگینه. هنگ نکنه. قیمتش نهایت تا یک میلیون باشه. چی پیشنهاد میکنید؟ مارک Sony خوب با این قیمت گیرم میاد؟ یا هر مارک دیگه ولی مطمئن باشه.

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
طاعات و عباداتتون قبول
من قصد دارم یه لپ تاپ بخرم. ولی اصلأ نمیدونم باید چی بخرم. میگن مارک Dell شانسیه و ممکنه که خوب از آب درنیاد. یه لپ تاپ میخوام که برنامه های مهندسی روشون بریزم. بعضیهاش خیلی سنگینه. هنگ نکنه. قیمتش نهایت تا یک میلیون باشه. چی پیشنهاد میکنید؟ مارک Sony خوب با این قیمت گیرم میاد؟ یا هر مارک دیگه ولی مطمئن باشه.

سلام!
والا با این پول یه pc معمولی می تونی بخری!
قیمت لف تاف به شدت رفته بالا!
توی بازار یه core2 due را این قیمت می دن.
کلا اگه یه چیز خوب می خوای باید بالای یک و سیصد خرج کنی!
مارک های توبازار هم asus- msi- samsung خوب بوده تاحالا!

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها به دادم برسین که بدبخت شدم
یکی از پارتیشن هام از بین رفته.هیچ کاریشم نمیتونم بکنم.حتی فرمت هم نمیشه کرد.
عکسشو میذارم براتون ممنون میشم کمکم کنید. پارتیشن آخری.150 گیگه. ظاهرش نشون میده که سالمه ولی خرابه. وقتی properties ازش میگیرم این پیغام رو نشون میده
کارایی که گفته هم انجام دادم ولی نشد که نشد
یه پارتیشن unallocated هم هست.اگه بگین اونو هم چکار کنم ممنون میشم

آخرین ویرایش:

Schneider

مدیر بازنشسته
سلام امیر جان
>> این برنامه << رو حتما امتحان کن
برای من یبار معجزه کرده
200 گیگ منو که گم شده بود و با بوت ویندوز هم پیدا نمیشد recover کرد یبار!!
برنامه رو که شروع به نصب میکنی از اینترنت DC شو
بعداز رجیستر شدن به تو اجازه میده DVD یا CD بوتیبل بسازی و تمام اجزا هاردتو با اون manage کنی(به هر فرمتی که باشن....حتی فرمتهای غیرقابل شناسایی برای ویندوز)

;)

tigerangeli

عضو جدید
سلام ببخشید من سوالم یکم توضیحش زیاده
من دو تا هارد دارم یکیش که حجم کمتری داره گذاشته بودم C روش ویندوز میریختم اون یکیم چند تا پارتیشن کرده بودم واسه فایلام چند روز پیش ویندوزم خراب شد هرچی دوباره نصب کردم دستگاهو خاموش میکردم میپرید رو پارتیشن اول هارد دوم ویندوز ریختم درست شد حالا درایو C که همون هارد اوله هر بار که میای تو ویندوز میگه باید فرمت بشه خیلیم کنده همین باعث کندی ویندوز بود که غیر فعالش کردم درست شد حالا سوالام
1 اینکه من الان فایل boot.ini رو تو c بود ندارم و مشکل اینه که دو تا خط بوت دارم میخوام یکیشو حذف کنم چطوری این کارو کنم (حتی تب boot.ini توی msconfig هم حذف شده)
2 اینکه الان هر پارتیشنی رو به C تغییر نام میدم توش یه فایل متنی به اسم service.log درست میشه که توش ثانیه ای یه دونه a اضافه میشه
حذفشم میکنم سریع یکی دیگه میسازه این چیه؟
3 اینکه هاردمو باید بندازم دور؟

ایلین1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیام نمیده فقط لینک غیر فعاله از سایت های دیگه هم رفتم دانلود کردم باز همین جوره

M.Shimi84

عضو جدید
سلام!
والا با این پول یه pc معمولی می تونی بخری!
قیمت لف تاف به شدت رفته بالا!
توی بازار یه core2 due را این قیمت می دن.
کلا اگه یه چیز خوب می خوای باید بالای یک و سیصد خرج کنی!
مارک های توبازار هم asus- msi- samsung خوب بوده تاحالا!

سلام
اگه یک و سیصد بدم چی بخرم؟ نظرتون راجع به لپ تاپ کوچیک چیه؟ اگه بخوام اونارو بخرم چی بخرم؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام ببخشید من سوالم یکم توضیحش زیاده
من دو تا هارد دارم یکیش که حجم کمتری داره گذاشته بودم C روش ویندوز میریختم اون یکیم چند تا پارتیشن کرده بودم واسه فایلام چند روز پیش ویندوزم خراب شد هرچی دوباره نصب کردم دستگاهو خاموش میکردم میپرید رو پارتیشن اول هارد دوم ویندوز ریختم درست شد حالا درایو C که همون هارد اوله هر بار که میای تو ویندوز میگه باید فرمت بشه خیلیم کنده همین باعث کندی ویندوز بود که غیر فعالش کردم درست شد حالا سوالام
1 اینکه من الان فایل boot.ini رو تو c بود ندارم و مشکل اینه که دو تا خط بوت دارم میخوام یکیشو حذف کنم چطوری این کارو کنم (حتی تب boot.ini توی msconfig هم حذف شده)
2 اینکه الان هر پارتیشنی رو به C تغییر نام میدم توش یه فایل متنی به اسم service.log درست میشه که توش ثانیه ای یه دونه a اضافه میشه
حذفشم میکنم سریع یکی دیگه میسازه این چیه؟
3 اینکه هاردمو باید بندازم دور؟

با سلام،
برای جلوگیری از آسیب به ویندوز فعلی، روی My Computer کلیک راست کنید و به Properties برید. حالا از تب Advanced سومین Setting رو انتخاب کنید. با کلیک بر روی Edit می تونید خطی که مربوط به ویندوز اضافیه رو حذف کنید و فایل رو ذخیره کنید. همین تیک Time to display list رو بردارید.
هارد اول رو با استفاده از ویندوز جدید فرمت کنید احتمالاً مشکلش حل می شه و می تونید دوباره تو ش ویندوز بریزید.
اگه فرمت نشد، توی CMD دستور CHKDSK C: /F /R /X رو اجرا کنید و اجازه بدید اون پارتیشن رو چک کنه و بعد سعی کنید فرمت کنید.
اگه بازم نشد، توی CMD دستور FORMAT c: /FS:NTFS /X رو اجرا کنید و اجازه بدید فرمت بشه!
اگه فرمت نشد، روی My Computer کلیک راست کنید، به Manage و سپس Disk management برید و درایو دچار مشکل رو Delete کنید و یکی دیگه بسازید!
در پایان هم می تونید از ابزارهایی که برای این کار استفاده می شه و ازجمله Acronis استفاده کنید.

رضاکلاته

عضو جدید
تو صفحه ای که ازتون فایل بوت می خواست، یه سری فرمت فایل هم به عنوان "فرمت ایمیج بوت" نوشته بود. بین فایل هاتون سرچ کنید که از این فرمت ها دارید یا نه! برای سرچ از ویندوز کمک بگیرید و عبارتی مثل bif.* یا شبیه این رو سرچ کنید.
همچین فزمتهایی رونمیتونم(bif-ima-img-flp( پیدا کنم فایلهای مخفی زوهم ظاهر کردم نبود یک dvdویندوز 7دیگه ای رو باز کردم فایلهاش دقیقا مثل همین ویندوزه ولی نمیدونم هرجور ازش ایمیج تهیه میکنم بوت نمیشه حتی dvdویندوز رو بردم به یکی از دوستان که تواین کار وارده نشون دادم گفت مشکلینداره اون گفت همین فایلهارو با کپی دیتا روdvdرایت کن بوت میشه اون کاررو هم کردم ولی بازهم نشد تاحالا4تاdvd9گیگ رو خراب کردم کلافه شدم

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
همچین فزمتهایی رونمیتونم(bif-ima-img-flp( پیدا کنم فایلهای مخفی زوهم ظاهر کردم نبود یک dvdویندوز 7دیگه ای رو باز کردم فایلهاش دقیقا مثل همین ویندوزه ولی نمیدونم هرجور ازش ایمیج تهیه میکنم بوت نمیشه حتی dvdویندوز رو بردم به یکی از دوستان که تواین کار وارده نشون دادم گفت مشکلینداره اون گفت همین فایلهارو با کپی دیتا روdvdرایت کن بوت میشه اون کاررو هم کردم ولی بازهم نشد تاحالا4تاdvd9گیگ رو خراب کردم کلافه شدم
امیدوارم بالاخره موفق بشید!!
ایمیج دی وی دی خودم رو براتون می ذارم، می تونید تست کنید. همین طور می تونید از نرم افزار Magic ISO استفاده کنید!
برای جلوگیری از هدر رفتن DVD می تونید به کمک FlashBoot، ویندوز رو توی فلش بریزید و از اون برای تست استفاده کنید. برای این کار، خروجی نرم افزار رو به صورت ISO ذخیره کنید و بعد از FlashBoot استفاده کنید.
همین طور می تونید از Virtual Box یا VMWare برای تست عملکرد DVD ایجاد شده به صورت ISO استفاده کنید!

پیوست ها

• Win7.rar
    1.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ah.fekri

عضو جدید
سلام
طاعات و عباداتتون قبول

در برند های HP , Asus بدنبال یک لپ تاپ با کانفیگ رنج 1 ملیون بگردید .
سونی 200 - 300 پول مارکه .

ah.fekri

عضو جدید
سلام
طاعات و عباداتتون قبول

Asus K43TK-A با قیمت 929000 تومان
لپ تاپ نوع معمولی - وزن با باتری 2.1 کیلوگرمپردازنده: AMD Fusion APU A4-3305M 1.9GHz Dual Core 2.5 GHz - Cache 2 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 4 GB DDR3
هارد دیسک: 500 GB 5400RPM
کارت گرافیک: AMD Radeon HD 7670M 1024 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش: 14" - Bright LED
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - فاقد بلوتوث - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - DOS
نام ها ديگر : Asus K43T, Asus K43 TK

بالا