.: قدم به قدم تا کاردانی به کارشناسی 93 :.

وضعیت
موضوع بسته شده است.

S-NAZ

عضو جدید
سلام رفقا :D

دیگه عنوان تاپیک احتیاجی به توضیح نداره....

توو این تاپیک هر موضوعی از منبع و آزمون ها و اطلاعات مربوط به ثبت نام و ..... و خلاصه هر چیزی که به کنکوره سال 93مربوط میشه رو بیان کنین لطفن :D:gol:

از دوستانی که تجربه کنکور های سال های قبل رو داشتن هم میخوام بیان اینجا و ما رو راهنمایی کنن:cry::smile:

در ضمن زدن این تاپیک هیچم زود نیست:):surprised:

.

.

.

بسم ا...

archi&tini

عضو جدید
سلام...تنها چیزی که من توی این کنکور فهمیدم اینه که داشتن معلومات و اطلاعات در حد متوسط دروس تخصصی و مسلط بودن به ریاضی و زبان و تا حدود متوسطی معارف و ادبیات دونستن می تونه باعث بشه شما سراسری تهران قبول بشید

S-NAZ

عضو جدید
سلام...تنها چیزی که من توی این کنکور فهمیدم اینه که داشتن معلومات و اطلاعات در حد متوسط دروس تخصصی و مسلط بودن به ریاضی و زبان و تا حدود متوسطی معارف و ادبیات دونستن می تونه باعث بشه شما سراسری تهران قبول بشید

سلام..
بله منم موافقم

در مورد ریاضی که میگن مدرسان شریف خووبه و در مورد زبان 504 و ساکو رو شنیدم ولی خودم تا به حال هیچکودومشون رو امتحان نکردم:confused:

jhangard

کاربر بیش فعال
بشین ریاضی و زبان بخون. که زبان به درد دنیا و آخرتت میخوره... بازم ریاضی بخون... بعدم رفتی سر جلسه اول ریاضی بزن. بعدش کیک و ساندیس بخور. زبان بزن. بعدش آب بخور. فن ساختمان بزن هرچی بلدی. بعدم بقیه رو بلد بودی نبودی مهم نیست چون شما رتبه زیر 50 شدی و هر جا بخوای قبولی پس حالشو ببر.

jhangard

کاربر بیش فعال
من خودم همینطوری قبول شدم. رشتم ریاضی بود و یه ساعت هم تخصصی نخوندم سوادم در حد 3 ترم کاردانی که قبلا پاس کردم بود الان ترم 4 کاردانی هستم تا بهمن... فقط ریاضی و زبان خوب زدم بقیه رو علابختکی، روزانه انتخاب اولم قبول شدم.

S-NAZ

عضو جدید
بشین ریاضی و زبان بخون. که زبان به درد دنیا و آخرتت میخوره... بازم ریاضی بخون... بعدم رفتی سر جلسه اول ریاضی بزن. بعدش کیک و ساندیس بخور. زبان بزن. بعدش آب بخور. فن ساختمان بزن هرچی بلدی. بعدم بقیه رو بلد بودی نبودی مهم نیست چون شما رتبه زیر 50 شدی و هر جا بخوای قبولی پس حالشو ببر.

بله به همین سادگی به همین خوشمزگی:D

خب ریاضی چه منبعی؟؟؟ زبان چه منبعی؟؟

jhangard

کاربر بیش فعال
بله به همین سادگی به همین خوشمزگی:D

خب ریاضی چه منبعی؟؟؟ زبان چه منبعی؟؟
برا ریاضی من کتابای رشته ریاضی و پیش دانشگاهی رو دوره کردم و تستای گاج رو زدم و اینم خوندم _ رياضي عمومي - ليتهلد - جرج توماس
زبان هم نمیدونم من از 10 سالگی زبان میخوندم برای منابعش سایر دوستان میتونند راهنمایی کنند... اما فکر کنم 504 کتاب خوبی برا شروع باشه.
این دو تا درس هر دو وقت گیر هستند به خاطر همینم کسی نمیره سراغشون و 99% سفید میزنن. پس بهتره از همین الانا شروع کنی.

پ.ن: کتابای هنرستان هم مهمن من تو سه ترم قبل چون رشته دبیرستانم غیر مرتبط بود از بچه ها کتابای هنرستانو گرفتم کم کم یه دور خوندم تا بلکه یه ذره از الفبای معماری یاد بگیرم چون تو دانشگا که چیزی یاد نمیدن... اتفاقا از تو همون کتابا حداقل 10 تا سوال اومد.

آخرین ویرایش:

*Samaneh*

عضو جدید
سلام دوستان
یکی از دوستان من میخواد ازمون کارشناسی شرکت کنه فقط نمیدونه ثبت نام کی هست؛ تموم شده برا امسال یا نه؟منم هر چی تو نت گشتم پیدا نکردم ،ممنون میشم اگه کسی میدونه بهم اطلاع بده

parinush

عضو جدید
به نظرم اول یه تقویم بردار و با آزمون های یکی از موسسات برنامه ریزی کن ( من با مدرسان برنامه ریزی کردم. اما آزموناشو شرکت نکردم:دی) بعدش بنویس هر روز باید چی بخونی. تو همون روز بنویس چقدرشو خوندی! برنامه ریزی خیلی مهمه . چون نگاهش میکنی دوست نداری کم بیاری!

ریاضی . ریاضی. ریاضی! :d من نمیدونم رشته ی دبیرستانت ریاضی بود یا فنی. اما اگه فنی بودی که باید خیلی بیشتر براش زحمت بکشی.من رشتم ریاضی بود. ریاضیمم خوب بود. برای کنکور هم از 21 فروردین 92 شروع کردم.اول ریاضی رو از کتاب آقاسی قسمت حد رو خوندم. بعد دیگه دیدم داره وقتم تلف میشه! کتابش خیلی سطح بالا بود. از جزوه ی کنکور دبیرستانم + جزوه ی ریاضی پارسه خوندم . تست هم وقت نشد بزنم جز تستهای ریاضی سعیدی پور تو یه ماه آخر. تو که وقت داری کتاب تست مدرسان رو بگیر و بزن.
چیزی که تو کنکور معلوم شد. مهم بودن هندسه 2 دبیرستان و تحلیلی بود. من اینا رو نخوندم :دی 10 تا سوال هندسه اومد! من فقط 1یا دوتا زدم. بقیشو ریاضی رو زدم!

بقیه درسا از جزوه های پارسه خیلی راضی بودم با اینکه قدیمی بود و برای سال 86 اینا بود. همزمان هم پارسه میخوندم هم مدرسان . تست های مدرسان رو هم میزدم بعد از هر فصل

زبان هم خیلی مهمه. من زبانم در حد معمول مدرسه بود. زبان درسیه که با یکی دو سال نمیشه درستش کرد یه برنامه ی بلند مدت میخواد. 11 تا سوال زبان رو زدم. از 504 لغت یاد گرفتم. لغت پیش دانشگاهی هم خوندم + گرامر دبیرستان و پیش

تو که الان وقت داری صد در صد میتونی برای رتبه های تک رقمی امیدوار باشی.

کمک میگیرم از یه ارسال مازیار عزیز. این رو تو یه تاپیک فرستاده بود. بعدشم برای من پیام خصوصی گذاشت:

نيازه براي شروع حتما كتابهاي هنرستان رو بخوني (براي داشتن يه ديد مناسب) اينو بدون كه كتابهاي هنرستان خيلي مهمن!!! ببين به نظرم خوندن رفرنس هاي اصلي واسه ي كنكور كارداني به كارشناسي كار غير ممكنيه و چون نمي توني همرو بخوني تو رو دچار استرس مي كنه!! به نظرم جزوه هاي پارسه (به جز متره، عمومي ها، رياضيش) مناسبن. همينطور خوندن كتابهاي راهيان ارشد (جلد 1،5،2) مي تونن موثر باشن. براي درسه متره هم كتاب مدرسان فوق العاده است. براي زبان كتاب انگليسي به انگليسيه 504 (خودت بايد ترجمه كني (اين كار مهمه)) گرامر (انتشارات ساكو) لغت(انتشارات ساكو (بعد از 504))براي ادبيات و انديشه (انتشارات ساكو) و اما كتابهايي كه من واسه رياضي خوندم: مثلثات (سبز كانون فرهنگي آموزش) حساب ديفرانسيل وانتگرال1و2 (انتشارات خوشخوان) هندسه ي تحليلي (انتشارات خوشخوان) (همي اينه براي شروع) رياضي عمومي 1 و 2 مسعود آقاسي هندسه 1 و 2 نشر الگو، براي ميحث هايي مث آناليز و مجموعه هم كتاب گسسته ي خوشخوان خوبه. براي تست رياضي عمومي (انشارات ساكو) (بهت توصيه مي كنم براي رياضي حتما خلاصه نويسي داشته باشي!!!). براي جمع بندي كلي كتاب كنكور كارداني به كارشناسي مهندس سعيدي پور (در روز هاي آخر) در كل توصيه اي كه واست دارم اينه كه برنامه ريزي و طي كردن درست فرآيند آموزشي مهمترين عامل موفقيتن!!!!!!!!!!
لبته واسه ترسيم فني هم كتاب مهدي پرنا (انتشارات آزاده) بد نيس!!!

يك ترتيب مناسب براي خوندن مباحث رياضي (واسه كسايي كه رياضيه ضعيفي دارن (مث من قبل از كنكور)) :
قسمت1: (به ترتيب) اتحاد - معادله ي خط - معادله درجه ي 2 - قدر مطلق (مباحث پايه در رياضي 1 دبيرستان)
قسمت 2: (به ترتيب) تعيين علامت - مثلثات - لگاريتم - تصاعد - جز صحيح و قدر مطلق (فصل اول ديفرانسيل)
قسمت 3: (به ترتيب) آناليز تركيبي (فك نكنيد بيهوده هست) - مجموعه ها
قسمت 4: (به ترتيب) تابع (نيازه اول ماله دبيرستان خونده بشه بعد مباحث هيپربولبك و Ln و كلا كتابهاي دانشگاهه خونده بشه)
قسمت 5: ... هندسه ي 1و2 دبيرستان
قسمت 6: ... حد - دنباله وسري - مشتق (توضيح تابع)
قسمت 8: ... انتگرال (توضيح تابع)
قسمت 9: ... هندسه ي تحليلي
قسمت 10: رياضي 1عمومي (از هر كتابي) (مختصات قطبي - بسط 2 جمله اي - بسط تيلور - اعداد مختلط فراموش نشه!!!)
قسمت 11: رياضي 2 عمومي (توابع چند متغيره - حد توابع چند متغبره - مشتقات نسبي و ساير مشتقات (ديورژانس - لاپلاسين و...)) - انتگرال هاي چندگانه

اليته به ياد داشته باشين يه مبحث رو خوندين كلا نذارينش كنار!!! تمام ابن 11 قسمت نياز به مرور دارن!!! كه با تست زدن و خلاصه برداري امكان پذبر مي شن!!!
موفق باشيد..

نيازه براي شروع حتما كتابهاي هنرستان رو بخوني (براي داشتن يه ديد مناسب) اينو بدون كه كتابهاي هنرستان خيلي مهمن!!! ببين به نظرم خوندن رفرنس هاي اصلي واسه ي كنكور كارداني به كارشناسي كار غير ممكنيه و چون نمي توني همرو بخوني تو رو دچار استرس مي كنه!! به نظرم جزوه هاي پارسه (به جز متره، عمومي ها، رياضيش) مناسبن. همينطور خوندن كتابهاي راهيان ارشد (جلد 1،5،2) مي تونن موثر باشن. براي درسه متره هم كتاب مدرسان فوق العاده است. براي زبان كتاب انگليسي به انگليسيه 504 (خودت بايد ترجمه كني (اين كار مهمه)) گرامر (انتشارات ساكو) لغت(انتشارات ساكو (بعد از 504))براي ادبيات و انديشه (انتشارات ساكو) و اما كتابهايي كه من واسه رياضي خوندم: مثلثات (سبز كانون فرهنگي آموزش) حساب ديفرانسيل وانتگرال1و2 (انتشارات خوشخوان) هندسه ي تحليلي (انتشارات خوشخوان) (همي اينه براي شروع) رياضي عمومي 1 و 2 مسعود آقاسي هندسه 1 و 2 نشر الگو، براي ميحث هايي مث آناليز و مجموعه هم كتاب گسسته ي خوشخوان خوبه. براي تست رياضي عمومي (انشارات ساكو) (بهت توصيه مي كنم براي رياضي حتما خلاصه نويسي داشته باشي!!!). براي جمع بندي كلي كتاب كنكور كارداني به كارشناسي مهندس سعيدي پور (در روز هاي آخر) در كل توصيه اي كه واست دارم اينه كه برنامه ريزي و طي كردن درست فرآيند آموزشي مهمترين عامل موفقيتن!!!!!!!!!!

يك ترتيب مناسب براي خوندن مباحث رياضي (واسه كسايي كه رياضيه ضعيفي دارن (مث من قبل از كنكور)) :
قسمت1: (به ترتيب) اتحاد - معادله ي خط - معادله درجه ي 2 - قدر مطلق (مباحث پايه در رياضي 1 دبيرستان)
قسمت 2: (به ترتيب) تعيين علامت - مثلثات - لگاريتم - تصاعد - جز صحيح و قدر مطلق (فصل اول ديفرانسيل)
قسمت 4: (به ترتيب) تابع (نيازه اول ماله دبيرستان خونده بشه بعد مباحث هيپربولبك و Ln و كلا كتابهاي دانشگاهه خونده بشه)
قسمت 10: رياضي 1عمومي (از هر كتابي) (مختصات قطبي - بسط 2 جمله اي - بسط تيلور - اعداد مختلط فراموش نشه!!!)
قسمت 11: رياضي 2 عمومي (توابع چند متغيره - حد توابع چند متغبره - مشتقات نسبي و ساير مشتقات (ديورژانس - لاپلاسين و...)) - انتگرال هاي چندگانه

اليته به ياد داشته باشين يه مبحث رو خوندين كلا نذارينش كنار!!! تمام ابن 11 قسمت نياز به مرور دارن!!! كه با تست زدن و خلاصه برداري امكان پذبر مي شن!!!
موفق باشيد..

S-NAZ

عضو جدید
برا ریاضی من کتابای رشته ریاضی و پیش دانشگاهی رو دوره کردم و تستای گاج رو زدم و اینم خوندم _ رياضي عمومي - ليتهلد - جرج توماس
زبان هم نمیدونم من از 10 سالگی زبان میخوندم برای منابعش سایر دوستان میتونند راهنمایی کنند... اما فکر کنم 504 کتاب خوبی برا شروع باشه.
این دو تا درس هر دو وقت گیر هستند به خاطر همینم کسی نمیره سراغشون و 99% سفید میزنن. پس بهتره از همین الانا شروع کنی.

پ.ن: کتابای هنرستان هم مهمن من تو سه ترم قبل چون رشته دبیرستانم غیر مرتبط بود از بچه ها کتابای هنرستانو گرفتم کم کم یه دور خوندم تا بلکه یه ذره از الفبای معماری یاد بگیرم چون تو دانشگا که چیزی یاد نمیدن... اتفاقا از تو همون کتابا حداقل 10 تا سوال اومد.

بله منم ریاضی رو میخوام از جزوات دبیرستانم شروع کنم.

ممنونم از راهنماییت:gol:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه میخواین ارشد و دکترا ادامه بدین چاره ای ندارین جز اینکه کارشناسیتونو یه دانشگاه خوب مثل شریعتی و امثالهم بخونین
من خیلی وقته کارشناسیم تموم شده و دارم خودمو برای ارشد اماده میکنم .........معماری آینده ایران دست شماهاست پس سخت تلاش کنین

S-NAZ

عضو جدید
به نظرم اول یه تقویم بردار و با آزمون های یکی از موسسات برنامه ریزی کن ( من با مدرسان برنامه ریزی کردم. اما آزموناشو شرکت نکردم:دی) بعدش بنویس هر روز باید چی بخونی. تو همون روز بنویس چقدرشو خوندی! برنامه ریزی خیلی مهمه . چون نگاهش میکنی دوست نداری کم بیاری!

ریاضی . ریاضی. ریاضی! :d من نمیدونم رشته ی دبیرستانت ریاضی بود یا فنی. اما اگه فنی بودی که باید خیلی بیشتر براش زحمت بکشی.من رشتم ریاضی بود. ریاضیمم خوب بود. برای کنکور هم از 21 فروردین 92 شروع کردم.اول ریاضی رو از کتاب آقاسی قسمت حد رو خوندم. بعد دیگه دیدم داره وقتم تلف میشه! کتابش خیلی سطح بالا بود. از جزوه ی کنکور دبیرستانم + جزوه ی ریاضی پارسه خوندم . تست هم وقت نشد بزنم جز تستهای ریاضی سعیدی پور تو یه ماه آخر. تو که وقت داری کتاب تست مدرسان رو بگیر و بزن.
چیزی که تو کنکور معلوم شد. مهم بودن هندسه 2 دبیرستان و تحلیلی بود. من اینا رو نخوندم :دی 10 تا سوال هندسه اومد! من فقط 1یا دوتا زدم. بقیشو ریاضی رو زدم!

بقیه درسا از جزوه های پارسه خیلی راضی بودم با اینکه قدیمی بود و برای سال 86 اینا بود. همزمان هم پارسه میخوندم هم مدرسان . تست های مدرسان رو هم میزدم بعد از هر فصل

زبان هم خیلی مهمه. من زبانم در حد معمول مدرسه بود. زبان درسیه که با یکی دو سال نمیشه درستش کرد یه برنامه ی بلند مدت میخواد. 11 تا سوال زبان رو زدم. از 504 لغت یاد گرفتم. لغت پیش دانشگاهی هم خوندم + گرامر دبیرستان و پیش

تو که الان وقت داری صد در صد میتونی برای رتبه های تک رقمی امیدوار باشی.

کمک میگیرم از یه ارسال مازیار عزیز. این رو تو یه تاپیک فرستاده بود. بعدشم برای من پیام خصوصی گذاشت:

موفق باشيد..

موفق باشيد..

وااااو ممنونتم بی نهایت ...

آخ که من هرچی مصیبت میکشم از این برنامه ریزی میکشم :|

منم دیپلم ریاضی دارم ، ریاضیمم در سطح متوسطه اییه ....

بله ی تشکر از مازیار خان بخاطر کمک نامحسوسشون :gol: :)

فقط ی سوال من 3سال پیش که کنکور داشتم از هندسه و گسسته ی خوشخوان استفاده میکردم الانم میتونم از اونا استفاده کنم؟؟؟

مبانی و تاریخ چه منابعی رو معرفی میکنین؟؟

آخرین ویرایش:

S-NAZ

عضو جدید
اگه میخواین ارشد و دکترا ادامه بدین چاره ای ندارین جز اینکه کارشناسیتونو یه دانشگاه خوب مثل شریعتی و امثالهم بخونین
من خیلی وقته کارشناسیم تموم شده و دارم خودمو برای ارشد اماده میکنم .........معماری آینده ایران دست شماهاست پس سخت تلاش کنین

بله خعلی دوست دارم ادامه تحصیل بدم ، منم دقیقا همین فکرو دارم.

ایشالا موفق باشین:smile:

حتما

آموس

عضو جدید
سلام دوستان
یکی از دوستان من میخواد ازمون کارشناسی شرکت کنه فقط نمیدونه ثبت نام کی هست؛ تموم شده برا امسال یا نه؟منم هر چی تو نت گشتم پیدا نکردم ،ممنون میشم اگه کسی میدونه بهم اطلاع بده
پارسال اسفند بود ثبت نام امسالم احتمالا همون موقع ها باشه...

amoozvare

عضو جدید
واسه عمومی مدرسان خوبه ( زبان ادبیات و معارف هرسه توی یه کتابه ) اگه کامل بخونی 100 درصد میزنی، البته برا زبان فقط لغات چون میتونید به راحتی 15 سوال از 20 تا رو جواب بدین
معارف هم فقط اندیشه 1 رو بخونید
دروس تخصصی اگه کتابای یگانه رو بخونید کافیه ( 2 تا کتابه یکی تشریحی یکی تست)
کنکورای سال های گذشته خوب خیلی مهم هستن
(من خودم سوالای ارشد رو هم خوندم);)

S-NAZ

عضو جدید
واسه عمومی مدرسان خوبه ( زبان ادبیات و معارف هرسه توی یه کتابه ) اگه کامل بخونی 100 درصد میزنی، البته برا زبان فقط لغات چون میتونید به راحتی 15 سوال از 20 تا رو جواب بدین
معارف هم فقط اندیشه 1 رو بخونید
دروس تخصصی اگه کتابای یگانه رو بخونید کافیه ( 2 تا کتابه یکی تشریحی یکی تست)
کنکورای سال های گذشته خوب خیلی مهم هستن
(من خودم سوالای ارشد رو هم خوندم);)

درسته یگانه هم کتابای خوبی داره ، حتی دروس عمومیشم خووبه و همش تووی ی کتابه ولی خب احساس میکنم خعلی خلاصه ست:surprised:

sednasahar

عضو جدید
سلام ...منم امسال اگه بشه کارشناسی ناپیوسته شرکت میکنم ..
فعلا پکیج و ازمونای مدرسانو ثبت نام کردم که هنوزکتاباش دستم نرسیده وازموناشم چندماه دیگس
ینی فقط کتابای عمومیش بدردم میخوره؟:(

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آنالیز سوالات کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1391(متمرکز- آزاد و سراسری )
عمومی
رديف
مباحث
تعداد سؤالات
1
فرهنگ و معارف اسلامی
20
2
زبان و ادبیات فارسی
20
3
زبان خارجه
20
ریاضی و هندسه ریاضی
رديف
مباحث
تعداد سؤالات
1
مباحث مقدماتي
-
2
تابع
2
3
حد، پيوستگي و مجانب
3
4
مشتق
2
5
كاربرد مشتق
1
6
انتگرال
-
7
كاربرد انتگرال
-
8
دنباله و سري
-
9
توابع دومتغيره
-
10
معادلات ديفرانسيل
-
11
بردار، خط و صفحه
1
12
اعداد مختلط
1
13
ماتريس و دستگاه
-
14
آمار
-
15
آناليز و احتمال
-
16
هندسه ریاضی
10
مجموع سؤالات
20
ایستایی
رديف
مباحث
تعداد سؤالات
1
بردارها، نيروها و...
-
2
گشتاور، تعادل، عكس‌العمل‌هاي تكيه‌گاهي و...
3
3
خرپاها
1
4
تيرها
1
5
مقاومت مصالح
6
6
خواص هندسي سطوح
1
مجموع سؤالات
12
عناصر و جزئیات ساختمانی
رديف
مباحث
تعداد سؤالات
1
مباحث اوليه، شناخت انواع خاك و زمين، خاكبرداري و...
-
2
پي، انواع آن و روشهاي اجرايي آن
-
3
ديوارچيني و روشهاي اجرايي آن و محافظت از ديوارها در برابر رطوبت
5
4
انواع بازشو و درگاه در ديوار، در و پنجره
-
5
سقف‌سازي و روشهاي اجرايي آن در انواع ساختمان و سقف كاذب، قوس
4
6
درزهاي ساختماني
-
7
كفسازي - محوطه‌سازي - نماسازي - نازك‌كاري
3
8
تكنولوژي ساختمانهاي فلزي
-
9
تكنولوژي ساختمانهاي بتني
-
10
آيين‌نامه‌ها
-
11
ساختمانهاي با مصالح بنايي
1
مجموع سؤالات
13
شناخت مواد و مصالح
رديف
مباحث
تعداد سؤالات
1
ويژگي و خواص مواد و مصالح ساختماني
1
2
سنگ
1
3
خاك
-
4
آجر، كاشي و سراميك
1
5
گچ
-
6
آهك
-
7
سيمان
-
8
بتن
1
9
ملاتها
1
10
چوب
1
11
فلزات
-
12
شيشه
-
13
قير و فرآورده‌هاي نفتي
1
14
پلاستيك، رنگ و مصالح جديد
-
15
مصالح عايقبندي حرارتي و اكوستيكي
-
مجموع سؤالات
7
متره و برآورد
رديف
مباحث
تعداد سؤالات
1
آشنايي با روند اجرايي پروژه - انواع قراردادها و شرايط عمومي پيمان و روشهاي متره و برآورد و...
3
2
آشنايي با سرفصل‌هاي ساختماني براساس فهرست بهاء واحدهاي مربوطه و برآورد مقادير
3
3
محاسبات و ضرايب مورد استفاده در متره و برآورد
2
مجموع سؤالات
8
تنظیم شرایط محیطی و تاسیسات
رديف
مباحث
تعداد سؤالات
1
شناخت عوامل جوي و جغرافيايي و تأثيرات آنها بر ساختمان
-
2
اقليم و بررسي ويژگي ساختمان در اقليم‌هاي مختلف
4
3
روشهاي انتقال و اتلاف حرارت و محاسبات و تعاريف مربوطه
1
4
اكوستيك
1
5
تأسيسات الكتريكي و علائم مربوط
-
6
آب - تصفيه آب - فاضلاب
-
7
لوله‌كشي آب و فاضلاب
1
8
سرمايش، گرمايش، لوله‌كشي و علائم مربوطه
-
مجموع سؤالات
7
ترسیمات فنی و هندسی ترسیمی
رديف
مباحث
تعداد سؤالات
1
تعاريف، وسايل، انواع خط، كاربرد و اصول ترسيم آنها، انواع نقشه و...
-
2
طريقه صحيح ترسيم پلان - نما - مقطع و تشخيص آنها از روي يكديگر و...
-
3
آشنايي با انواع نقشه‌هاي اجرايي و معماري و علائم مربوطه
4
4
شناسايي برشهاي اجزاي داخلي ساختمان و دتايل‌هاي مربوطه
1
5
گسترده احجام هندسي
-
6
مجهول‌يابي، رسم سه نما
2
7
نقطه و مكان هندسي آن در فضا
-
8
انواع خط و اپور آن - تقاطع و توازي دو خط
-
9
صفحه و اپور آن - تقاطع، توازي و فصل مشترك دو صفحه، خط و صفحه
-
مجموع سؤالات
7

مبانی نظری و تئوری معماری
مبانی هنرهای تجسمی
رديف
مباحث
تعداد سؤالات
1
عناصر و مفاهيم بصري
-
2
اشكال هندسي و مفاهيم مربوط به آن
-
3
رنگ‌شناسي و تأثيرات بصري رنگها و ارتباط رنگها با اشكال هندسي و طراحي
-
4
سبكهاي مختلف هنري و آثار هنرمندان
-
مجموع سؤالات
-
مبانی طراحی معماری
رديف
مباحث
تعداد سؤالات
1
شناخت ابعاد مختلف طراحي و عوامل مؤثر در آن و تعاريف
-
2
تشخيص فرم منطبق با عملكرد، اقليم و...
-
3
شناخت عرصه‌ها و فضاهاي معماري و ارزش‌هاي فضايي
3
4
عناصر تشكيل‌دهنده فضاي معماري
-
5
طراحي، رولوه، برداشت نقشه، آبرنگ و...
-
مجموع سؤالات
3

تاریخ معماری
تاریخ معماری ایران و اسلام
رديف
مباحث
تعداد سؤالات
1
معماري قبل از هخامنشي
1
2
معماري پارسي - پارتي
2
3
سبك خراساني و رازي
-
4
سبك آذري و اصفهاني و معماري معاصر ايران (قاجار و پهلوي)
-
5
شناخت عناصر و تزئينات معماري ايراني
4
6
شناخت بناها و عملكرد آنها
2
7
شناخت بناها از روي پلان، نما و مقطع
1
8
شناخت هنرمندان و معماران بناها
-
9
معماري ساير كشورهاي اسلامي
-
مجموع سؤالات
10
تاریخ معماری جهان
رديف
مباحث
تعداد سؤالات
1
معماري ماقبل تاريخ و بين‌النهرين
-
2
خاور دور
-
3
مصر
-
4
اتروسك و تمدنهاي اژه‌‌اي
-
5
يونان
-
6
روم بيزانس - رومانسك
2
7
گوتيك
1
8
رنسانس
1
9
باروك - ركوكو
-
10
معماري مدرن و معاصر
-
11
شناسايي بنا از روي پلان و مقطع و نما و تعاريف
-
مجموع سؤالات
4
پرسپکتیو
رديف
مباحث
تعداد سؤالات
1
پرسپكتيوهاي موازي
4
2
پرسپكتيوهاي مركزي
5
3
سايه و انعكاس
-
مجموع سؤالات
9

nila9591

عضو جدید
سلام دوستان من تازه به جمعتون اومدم. مشاوره ی بچه های کاردانی به کارشناسی رو خوندم که خیلی عالی بود و کلی به تجربیاتم اضافه شد.من میخواستم که یه سال رو بشینم بخونم واسه کنکور رتبه ی تک رقمی بیارم و بتونم دانشگاه شریعتی قبول شم اما مثه اینکه اونقدا هم که فکر میکردم سخت نیست یعنی واقعا با خوندن دروس عمومی میشه یه دانشگاه خوب قبول شد؟؟؟؟؟:w20:به نظر شما میتونم قبول شم یه جای خوب با توجه به اینکه الان ترم 3 کاردانی ام و کلی درس دارم که بخونم؟؟؟؟؟:w19:

elnaz...

عضو جدید
سلام دوستان من تازه به جمعتون اومدم. مشاوره ی بچه های کاردانی به کارشناسی رو خوندم که خیلی عالی بود و کلی به تجربیاتم اضافه شد.من میخواستم که یه سال رو بشینم بخونم واسه کنکور رتبه ی تک رقمی بیارم و بتونم دانشگاه شریعتی قبول شم اما مثه اینکه اونقدا هم که فکر میکردم سخت نیست یعنی واقعا با خوندن دروس عمومی میشه یه دانشگاه خوب قبول شد؟؟؟؟؟:w20:به نظر شما میتونم قبول شم یه جای خوب با توجه به اینکه الان ترم 3 کاردانی ام و کلی درس دارم که بخونم؟؟؟؟؟:w19:
نه عزیزم بچه ها اغراق کردن، سخته باید تلاش کنی که بهش برسی. اگه جدی بگیری قبول میشی. شاید قبولی واسه پسرا ساده باشه که اونم نیس. ولی برا دخترا اونم شریعتی باید خوب بخونی.
ولی تو میتونی....
اگه رشته ات ریاضی بوده وقتتو بذار رو اختصاصیا. اگه مثه من فنی بودی حتما حتما عمومی رو جدی بگیر.
من خودم اختصاصیم عالی بود ولی عمومیش برام سنگین بود.

elnaz...

عضو جدید
سلام ...منم امسال اگه بشه کارشناسی ناپیوسته شرکت میکنم ..
فعلا پکیج و ازمونای مدرسانو ثبت نام کردم که هنوزکتاباش دستم نرسیده وازموناشم چندماه دیگس
ینی فقط کتابای عمومیش بدردم میخوره؟:(
کدوم دانشگاه مشهد درس میخونی؟
الزهرا یا غیر انتفاعی؟
دانشگاه دولتی برای دخترا شهرهای تهران وگرگان و آمل و ساری و ایلام هستش.
اینارو میخوای یا غیرانتفاعی های مشهد؟ خیام، خاوران، اقبال، توس و....

آخرین ویرایش:

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام. برای رتبه تک رقمی باید از الان شروع کنی چون واقعا سخته به خصوص دروس ریاضی و زبان رو که وقت گیر هستن. از طرفی چون درسای ترم آخر کاردانی هم اگه بخوای یاد بگیری و کار آماده تحویل ندی واقعا وقت گیر و شب بیداری داره (مثل طراحی فنی کوفتی که خودم الان ترم چهارم دارم 150 تا شیت باید تحویل بدم....) و بعد تیرماه هم یک ماه بیشتر فرصت نداری بخونی پس اگه میخوای شریعتی قبول بشی باید از همین الان جدی شروع کنی. فرصت کمه!

sednasahar

عضو جدید
کدوم دانشگاه مشهد درس میخونی؟
الزهرا یا غیر انتفاعی؟
دانشگاه دولتی برای دخترا شهرهای تهران و آمل و ساری و ایلام هستش.
اینارو میخوای یا غیرانتفاعی های مشهد؟ خیام، خاوران، اقبال، توس و....

دانشجو الزهرا هستم عزیزم...نه اصلا دوس ندارم آزاد یا غیرانتفاعی برم:(

sednasahar

عضو جدید
پس هم دانشکده ای درومدیم. ;)
ترم چندی؟
من خودم میخوام برم دانشگاه خیام چون تو مشهد از همه بهتره. شهر دیگه دوس ندارم برم. برا ما که راه دوریم فقط روزانه شریعتی ارزشه رفتنو داره.
شبانه شم که خوابگاه نداره و هزینه اش زیاد میشه.
گرگان و آمل و ساری و ایلام که اصلا حرف شم نزن 1ثانیه ام نمیتونم تو اون آب و هوا زندگی کنم

چه عااالی...
من ورودی بهمن 91 ام و خدا بخواد ترم تابستون تموم میشه...توچی عزیزم؟
اره دیگه فقط شریعتی میمونه...رجاییم که امسال همون چندتا ظرفیت شبانشم برداشت!!
گرگان که آب وهواش عشقه... ولی میگن دانشگاش خیلی خوب نیس

sednasahar

عضو جدید
سه ترمه
نه بخاطر شرایطم برام بهتره تهران باشم.البته اگه قبول شم:redface:
ادبیات و کارآموزی...پنج واحد شد.. یکی کمتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.