یک مخابراتی جدید نیاز به راهنمایی شما دوستان داره

mohammad69

عضو جدید
سلام دوستان. من امسال مهندسی برق گرایش مخابرات دانشگاه سمنان قبول شدم.می خواستم اگه ممکن هست یک نمای کلی از این رشته به من بدین.در مورد توانایی که یک مهندس برق مخابرات کسب میکنه توضیح مختصری بدین و این که در آینده زمینه شغلی او چه خواهد بود. و اگر نکته ای پندی چیزی هم دارین که بدین ممنون میشم.:)

majhoool

عضو جدید
سلام دوستان. من امسال مهندسی برق گرایش مخابرات دانشگاه سمنان قبول شدم.می خواستم اگه ممکن هست یک نمای کلی از این رشته به من بدین.در مورد توانایی که یک مهندس برق مخابرات کسب میکنه توضیح مختصری بدین و این که در آینده زمینه شغلی او چه خواهد بود. و اگر نکته ای پندی چیزی هم دارین که بدین ممنون میشم.:)
سلام منم دقیقا" مشکل تو رو دارم لطف کن اگه به نتیجه ی خاصی رسیدی منم در جریان بذار. من یکی که شدیدا" سر گیجه گرفتم تو این سایت:cry:

mohammad69

عضو جدید
سلام منم دقیقا" مشکل تو رو دارم لطف کن اگه به نتیجه ی خاصی رسیدی منم در جریان بذار. من یکی که شدیدا" سر گیجه گرفتم تو این سایت:cry:
دوست عزیز چی و کجا قبول شدین؟
من فقط اینو میدونم که رشته سختیه و حسابی نیاز به درس خوندن داره

mohammad69

عضو جدید
والا منم موندم . این بچه های برق ار بس تو درسن خیلی تو سایت نمیان :D

sayyedjamal

عضو جدید

سلام
اولا تبریک می گم!
من خودم مخابرات می خونم..
به نظرم وارد دنیایی قشنگی شدی!
برق مخابرات تو گرایش های برق سخت ترینه ولی به نظرم شیرین و جذاب و"قشنگه"خیلی بیشتر باید از بچه های دیگه درس بخونی.
ترم اول و دوم برق که از برق هیچی سر در نمیاری چون درس های پایه است...
ترم 3 وارد برق می شی با درس مدار 1 و ...ومغناطیس که برا مخابراتی ها پیش نیاز و مهمه سعی کن خوب یادش بگیری.
ترم 4 درس های مخابراتیت شروع میشه "میدان ها و امواج"درسی بسیار ریاضی واریه سعی کن ترم های اول دوم ریاضیاتت رو قوی کنی.

آینده ی شغلیش هم در مخابرات و صدا سیما
حالا اصلا مخابرات انتخاب کردی می دونی اصلا"مخابرات"یعنی چی..
موفق باشی در دانشگاه
برقی ها خیلی بیشتر از بقیه باید بخونند،مثل دبیرستان شب امتحانی یا 2 روز قبل از امتحان نیست.........

amirqomi

عضو جدید
:cool:
:) سلام خسته نباشی
من کاردانی نیک دارم الان کادانی به کارشناسی ICT میخونم که همون مخابراته نوینه
گروه برق ریضیاتش سنگینه مخابرات به توان 4 باید برسونی وقت زیادی روی ریاضیات بذار که هم چیز تو این قسمته اگه بتونی به ict سوییچ کنی آینده شغلی روشنتری داری چون اساتید ما میگن مخابرات و می خوان جم کنن چو زیادی سنتی البته دروس دیجیتالی هم زیاد داره و لی خوب دیگه
موفق باشی :gol::gol::):gol::gol:

بنابی

عضو جدید
سلام
اولا تبریک می گم!
من خودم مخابرات می خونم..
به نظرم وارد دنیایی قشنگی شدی!
برق مخابرات تو گرایش های برق سخت ترینه ولی به نظرم شیرین و جذاب و"قشنگه"خیلی بیشتر باید از بچه های دیگه درس بخونی.
ترم اول و دوم برق که از برق هیچی سر در نمیاری چون درس های پایه است...
ترم 3 وارد برق می شی با درس مدار 1 و ...ومغناطیس که برا مخابراتی ها پیش نیاز و مهمه سعی کن خوب یادش بگیری.
ترم 4 درس های مخابراتیت شروع میشه "میدان ها و امواج"درسی بسیار ریاضی واریه سعی کن ترم های اول دوم ریاضیاتت رو قوی کنی.

آینده ی شغلیش هم در مخابرات و صدا سیما
حالا اصلا مخابرات انتخاب کردی می دونی اصلا"مخابرات"یعنی چی..
موفق باشی در دانشگاه
برقی ها خیلی بیشتر از بقیه باید بخونند،مثل دبیرستان شب امتحانی یا 2 روز قبل از امتحان نیست.........
ممنون از اطلاعات جامع که داددی

memory

عضو جدید
پاسخ به مخابراتی جدید

پاسخ به مخابراتی جدید

سلام عزیزم.من دانشجوی ترم 4 مخابرات دانشگاه ارومیه هستم.اولا بهت بگم که تو یکی از بهترین ودرین حال سختترین رشته های دانشگاهی قبول شدی.مخابرات سختترین و جذابترین گرایش برقه.برای موفقیت تو این رشته باید هوش ریاضی بالایی داشته باشی.اگه درسای ترم 1و2رو خوب پاس کنی یه انتگرال گیر ماهر میشی:)تو ترمای بالاتر سر و کارت فقط با اموج و میدانها و مدارهاست.بازار کارش تو مقطع کارشناسی بد نیست ولی تو ارشد و دکترا محشره.موفق باشی:gol:

hhhhhh123456

عضو جدید
سلام من رشته کارشناسی مخابرات خوندم
رشته ی سختیه الانم ارشد مخابرات دارم میخونم توی تهران جنوب
اولین تابستان رو ترم تابستانی حتما" بردار_ریاضی مهندسی و مدار 1 رو بردار
اینجوری یک ترم جلو میوفتی
در کل نومیدت نکنم چون خودم دارم ارشد همین رشته رو میخونم ولی دخلت اومده
:)

bababarghy

عضو جدید

با عرض تبریک به شما
من ترم 5 مخابرات هستم و میخوام یه توضیح مختصر بدم.
برای مخابراتی موفق شدن باید سعی کنی بیس مطلب رو در هر درس بگیری و تقریبا باید بیخیال جزییات بشی....ابزارتم انتگرال و احتمالاته......توصیه می کنم ترم دوم یه کتاب مبحثی در مورد انالیز برداری بخونی.............بای

asemaneh

عضو جدید
سلام
من دانشجوی ترم آخر مخابرات هستم و همهء درسهای مخابراتی رو پاس کردم (این ترم فقط کنترل و بررسی و اصول میکرو + چندتا عمومی و آزمایشگاه دارم)
بدون مقدمه بگم که اگه ریاضی مهندسی، مدار 1 و الکترومغناطیس رو خوبِ خوب یاد بگیری مشکل خاصی تو درسهات نخواهی داشت
هر چقدر که میتونی رو این 3 تا درس نیرو بزار
حتی اگه معلم خصوصی هم گرفتی پایه ات رو تو اینا قوی کن
همین!.
پاینده باشی

hamid_bargh

عضو جدید
bebin bargh yekam sakhte kolan va bayad paye riaziatet ghavi bashe chun 80%barghu riaziat tashkil mide zamine mokhaberatam ya elec ya ghodrat tuye chandta darse takhasosi ekhtelaf daran aziz amma kolan vase ayande shoghli bayad vase arshad talash kuni omidvaram movafagh bashi. hichmoghe nazar darsat talanbar she chun haletu migire darsaye bargh sangine.

moha1592002

عضو جدید
سلام

راستش من الان ترم 10 مخابراتم، خلاصه پیر شدم ، چشام ضعیف شد، سرم کچل شد و ...

البته چیزی دیگه ندارم چند تا درس عمومی

در مورد این رشته بگم که فوق العاده شیرینه (من اول کاردانی خوندم بعد دیدم خوبه کارشناسی پیوسته هم شرکت کردم) ، در ضمن بگم که شوخی نداره باید درس خوند، ژینگولک بازی های دبیرستان رو باید کنار بذاری....

آقا ریاضی بخون ،اصلا به نظر مهندس مخابرات واسه دستشویی رفتن هم باید فرمولش رو بلد باشی.

ببخشید یه خورده مزاح کردم

درس های مخابراتی از تقریبا از ترم 4 شروع میشه(مخابرات 1و2-میدان وامواج-مایکروویو1-آنتن-مخابرات ماهواره ایی و ...).اصلا اسماشون هم کلاس داره
در هر صورت دانشگاه اومدن و مهندسی خوندن حالا چه کشاورزی و چه هوافضا همت میخواد

موفق باشید.