مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

ابي دريا

عضو جدید
تغذيه گياهي

تغذيه گياهي

سلام اطلاعاتي در مورد نقش شرايط محيطي در تغذيه گياهي ميخواستم با تشكر

ابي دريا

عضو جدید
باقيمانده سموم كشاورزي

باقيمانده سموم كشاورزي

لطفا اگر در مورد باقيمانده سموم كشاورزي در محصولات غذايي و زراعي مطلبي داريد كمكم كنيد وقت زيادي ندارم

real_madrid_ss

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه با این تایپیک اشنا شدم
من میخواستم یک مقاله به ای اس ای (یا یک مجله معتبر )بفرستم اما نمیدونم چگونه این کار را انجام بدم
ممنون میشم کمکم کنید :gol:

nicnam_91

عضو جدید
ببخشید میخواستم بدونم کسی میتونه درباره ی درس هوا و اقلیم در کشاورزی مطلب برام بفرسته

ببخشید میخواستم بدونم کسی میتونه درباره ی درس هوا و اقلیم در کشاورزی مطلب برام بفرسته

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
معنی دار بودن در یک طرح آماری

معنی دار بودن در یک طرح آماری

ممنون میشم اگر پاسخ کاملی به من بدید...

نوع طرح: طرح بلوک کامل تصادفی
تعدا تیمار : 10
تعداد تکرار 3

یکی از پارامترهای من اینجوریه:
معنی دار بودن اثر متقابل شده : 1.3198776855842324E-19 بعدش اف تستش هست :1852.2433796560854
معنی دار بودن تکرار شده : 0.20755764568885396 بعدش اف تستش هست: 1.7180550474522716
معنی دار بودن تیمار شده : 0.039266429504933587 بعدش اف تستش هست : 2.6183577538220573

حالا باید بگم در چه سطحی معنی دار شدن!؟!؟!
5 درصد یا 1 درصد ؟!
چطوری با این اعداد میشه تشخیص داد ؟!
خودم با ماشین حساب بشینم حساب کنم و با جدولی که انتهای همه کتاب های آماری هست راحت متوجه میشم! اما با توجه به چیزی که الان نوشتم چطوری میشه گفت در چه سطحی معنی دار هست ؟
ممنون میشم اگر بهم بگین جریانش چطوریه !!! :gol:

"Pejman"

لطفا کامل و صحیح و با هدف مشخصی درخواست بدین دوست عزیزم.
شما بفرمایین چی میخواین دقیقاً ؛ سعی میکنیم تا حد توان در خدمتتون باشیم ;)

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سوال انتقالی! پست 743
بی زحمت هرکی بلده جواب بده:

سلام دوستان
من تازه با این تایپیک اشنا شدم
من میخواستم یک مقاله به ای اس ای (یا یک مجله معتبر )بفرستم اما نمیدونم چگونه این کار را انجام بدم
ممنون میشم کمکم کنید :gol:

nicnam_91

عضو جدید
کمکم کنید

کمکم کنید

سلام من تازه واردم میخواستم بدونم کسی درباره ی درس هوا واقلیم شناسی تحقیقی داره مثلا درباره ی این که تاثیر عرض جغرافیای بر ایستگاه هواشناسی در حرکت ازمین به دور خورشید:que::warn:

"Pejman"

سلام من تازه واردم میخواستم بدونم کسی درباره ی درس هوا واقلیم شناسی تحقیقی داره مثلا درباره ی این که تاثیر عرض جغرافیای بر ایستگاه هواشناسی در حرکت ازمین به دور خورشید:que::warn:
برای نمونه استان بوشهر رو میگم:
تاثیر عرض چغرافیایی
استقرار استان بوشهر در بین عرضهای جغرافیایی ۲۷ درجه و ۱۴ دقیقه تا ۳۰ درجه و ۱۶ دقیقه موجب گردیده است که این استان به یکی از گرم‌ترین مناطق کشور مبدل گردد. موقعیت جغرافیائی استان
در فاصله‌های عرض‌های جغرافیائی گفته شده به گونه‌ای است که توده‌های هوای برآمده از جنوبغرب و غرب امکان ورود به این منطقه را یافته و اثرات ویژه خود را بر اقلیم استان بر جای گذارند.
گسترش استان در فاصله حدودا“ ۳ درجه عرض جغرافیایی ، موجب تغییرات قابل ملاحظه‌ای در برخی از پارامترهای اقلیمی نظیر ساعات آفتابی، درصدآفتابگیری ، تشعشع و سایر انرژی‌های دریافتی از خورشید می‌گردد که هر یک از آنها به نحوی بر شرایط اقلیمی استان موثر واقع می‌شوند.

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون میشم اگر پاسخ کاملی به من بدید...

نوع طرح: طرح بلوک کامل تصادفی
تعدا تیمار : 10
تعداد تکرار 3

یکی از پارامترهای من اینجوریه:
معنی دار بودن اثر متقابل شده : 1.3198776855842324E-19 بعدش اف تستش هست :1852.2433796560854
معنی دار بودن تکرار شده : 0.20755764568885396 بعدش اف تستش هست: 1.7180550474522716
معنی دار بودن تیمار شده : 0.039266429504933587 بعدش اف تستش هست : 2.6183577538220573

حالا باید بگم در چه سطحی معنی دار شدن!؟!؟!
5 درصد یا 1 درصد ؟!
چطوری با این اعداد میشه تشخیص داد ؟!
خودم با ماشین حساب بشینم حساب کنم و با جدولی که انتهای همه کتاب های آماری هست راحت متوجه میشم! اما با توجه به چیزی که الان نوشتم چطوری میشه گفت در چه سطحی معنی دار هست ؟
ممنون میشم اگر بهم بگین جریانش چطوریه !!! :gol:

ببخشید که اگه میخوام پاسخ کامل بدم ولی شاید پاسخم کامل نباشه:

منظورت از اف تست همون اف جدوله دیگه درسته؟
اگر بله :
وقتی F رو از جدول بدست میاری 2 تا عدد یکی تو سطح 5% و یکی تو سطح 1% وجود داره بسته به درجه آزادی صورت و مخرجت
درجه آزادی مخرجت توی بلوک کاملا تصادفی که باید 18 باشه
من هنوز اون قسمت های قرمز برام نامفهومه! مثلا اون عددت خیلی بزرگ شده انگار!

درجه آزادی صورت بلوکت باید 2 باشه و درجه آزادی صورت تیمارت باید 8 باشه ... درسته؟

آخرین ویرایش:

"Pejman"

ببخشید که اگه میخوام پاسخ کامل بدم ولی شاید پاسخم کامل نباشه:

منظورت از اف تست همون اف جدوله دیگه درسته؟
اگر بله :
وقتی F رو از جدول بدست میاری 2 تا عدد یکی تو سطح 5% و یکی تو سطح 1% وجود داره بسته به درجه آزادی صورت و مخرجت
درجه آزادی مخرجت توی بلوک کاملا تصادفی که باید 18 باشه
من هنوز اون قسمت های قرمز برام نامفهومه! مثلا اون عددت خیلی بزرگ شده انگار!

سلاممممم دست گلن درد نکنه حمید جون... تشکرام ته کشیدند! طلبت :)
بله دقیقا همون اف جدوله...
با SPSS آنالیز کردم اینو بهم داده!
دیدم خیلیا با نگاه به همین اعداد میگن این معنی دار شده! خوب اون جدولو نگاه نمیکنن ! همینو میبینن میگن خوب معنی دار شده! :cry: یعنی بجز این جدوله چطوریه با نگاه میگن معنی دار شده! بله اون قرمزه خیلی بزرگ شده.....

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاممممم دست گلن درد نکنه حمید جون... تشکرام ته کشیدند! طلبت :)
بله دقیقا همون اف جدوله...
با SPSS آنالیز کردم اینو بهم داده!
دیدم خیلیا با نگاه به همین اعداد میگن این معنی دار شده! خوب اون جدولو نگاه نمیکنن ! همینو میبینن میگن خوب معنی دار شده! :cry: یعنی بجز این جدوله چطوریه با نگاه میگن معنی دار شده! بله اون قرمزه خیلی بزرگ شده.....

من با هیچ نرم افزاری آنالیز نمیکنم همیشه با ماشین حساب گوشیم بوده جدیدا یه ماشین حساب مهندسی خریدم!
دستی حساب کنی احتمال خطا خیلی پایین تره! جدای از شوخی:
وقتی F محاسبه شده ات از F جدول بزرگتر باشه معنی دار میشه
توی معنی دار بودن اثر متقابل اگر F جدولت 1852.24 باشه این که معنی دار نمیشه! این عدد خیلی بزرگه اصلا فکر کنم همچین عددی تو جدول نباشه ... (خدا کنه من در اشتباه نباشم)
بازم تاکید میکنم اگر منظور از اف تست همون افی هست که از جدول استخراج کردی هیچکدوم معنی دار نیستنا!
(اگر من در اشتباهم بگو ...)

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب F جدولت بر اساس تعداد تکرار و تیمارت
برای بلوک:
در سطح 5% میشه 3.55
در سطح 1% میشه 6.01
برای تیمار:
در سطح 5% میشه 2.51
در سطح 1% میشه 3.71

"Pejman"

من با هیچ نرم افزاری آنالیز نمیکنم همیشه با ماشین حساب گوشیم بوده جدیدا یه ماشین حساب مهندسی خریدم!
دستی حساب کنی احتمال خطا خیلی پایین تره! جدای از شوخی:
وقتی F محاسبه شده ات از F جدول بزرگتر باشه معنی دار میشه
توی معنی دار بودن اثر متقابل اگر F جدولت 1852.24 باشه این که معنی دار نمیشه! این عدد خیلی بزرگه اصلا فکر کنم همچین عددی تو جدول نباشه ... (خدا کنه من در اشتباه نباشم)
بازم تاکید میکنم اگر منظور از اف تست همون افی هست که از جدول استخراج کردی هیچکدوم معنی دار نیستنا!
(اگر من در اشتباهم بگو ...)

تعداد داده هام اینقدر زیاد هستند که بخوام خودم با ماشین حساب حساب کنم پیر میشم که :biggrin: الان دقیقا فهمیدم اشتباهم کجاااا بوده..... راست میگی آدم به ماشین حساب که عادت میکنه همین میشه ! خوب من افی که دارم جلوی چشممه.! با 1 نگاه از اینجا میشه فهمین! من دوزاریم خیلی کجه!!! تازه این برنامه رو کرک نکنی چرت و پرت جواب میده... فکر کنم مشکلم حل شد.... فقط 1 اشاره کافی بود..... مرسیییییییییی حمییییییید جان :heart::gol:

"Pejman"

خب F جدولت بر اساس تعداد تکرار و تیمارت
برای بلوک:
در سطح 5% میشه 3.55
در سطح 1% میشه 6.01
برای تیمار:
در سطح 5% میشه 2.51
در سطح 1% میشه 3.71

دست گلت درد نکنه. کاملاً الان افتاد چیکار کردم.... :biggrin: مرسی مهندس :gol:

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی چرا 3 تا عدد محاسبه شده داری؟
باید 2 تا باشه که!
(منم زیاد بلد نیستما تا اونجایی که سوادمون قد میده نظر میدم)

فرمول اینا رو بهم میگی:
معنی دار بودن اثر متقابل
معنی دار بودن تکرار
معنی دار بودن تیمار

اما نظر من بر اساس اطلاعاتی که اینجا گذاشتی:
درجه آزادی خطات میشه 18
درجه آزادی بلوک یا تکرارت (r) میشه 2
درجه آزادی تیمارت (t) میشه 9

F بلوکت رو باید از تقسیم MSبلوک بر MSخطات بدست بیاری
F تیمارت رو باید از تقسیم MSتیمار بر MSخطات بدست بیاری

من در همین حد میدونم
اما شما یه F دیگه هم داری ....
من برمیگردم!

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب تو گرفتی چی شده من دارم همینطوری برات مینویسم! :D
اوکی.
موفق باشی.

nicnam_91

عضو جدید
از راهنمایی شما متشکرم ولی منظورم تاثیر عرض جغرافیایی روی ایستگاه هواشناسی بود،مرسی

ئشسعی.ق

عضو جدید
سلام کو آقا سعید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟طرح توجیهی تولید کود شیمیایی دارید بزارید مرسی تشکر به خاطر این پست

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
یک مقاله در رابطه با هوا شناسی کشاورزی میخوام لاتین باشه بعد ترجمه اشم باشه که دیگه عالیه !!! :D

AMIR-ALI

عضو جدید
سلام
میگم این توت فرنگی هیدروپونیک عملکردش در هزار متر چقدره ؟

milad gholami

عضو جدید
سلام به هم مهندسین کشاورزی
دوستان لطف کنید جواب بدین
من تا پنج شنبه در سه زمینه خودکفایی , آموزش و توان افزای باید طرح هامو ارائه بدم برای سال 91هیچی به ذهنم نمیرسه
روی کمکتون حساب کردم
راستی باید از طرحی که میدم دفاع کنم

"Pejman"

سلام جیگراااا..
علامت اختصاری لیتر در هکتار رو چطوری مینویسن ؟!
مثلا میخوایم بگیم 1 لیتر در یک هکتار
میشه این (Lit/h) ؟!؟!
ممنون میشم با رفرنس معتبر بگین چی بنویسم :gol:
بچه های گیاهپزشکی شماها مگه سم بازی نمیکنین !!!!؟ کمککککک :D