بين بي حجابي و بي غيرتي چه رابطه اي وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

ali.asadi.riazi

عضو جدید
سلام
به نظرت مقصر صد در صد مرده بوده؟؟؟
شاید جوابت این باشه که مرد میتونه اجازه نده...
ولی ای کاش ادم به درون روشنش نگاه کنه و ترس از خدا بیندیشه..
اونوقت شاید...

vooroojak khanoom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظرت مقصر صد در صد مرده بوده؟؟؟
شاید جوابت این باشه که مرد میتونه اجازه نده...
ولی ای کاش ادم به درون روشنش نگاه کنه و ترس از خدا بیندیشه..
اونوقت شاید...
من معتقدم هر انساني وقتي كه به بلوغ فكري مي رسه بايد به اون نقطه و اوج از معرفت رسيده باشه كه بتونه ارزش و جايگاه انسانيشو تشخيص بده كاري به كار اينكه مشكل از مرد يا زن ندارم...........اين يه نظر سنجيه...........هر كي منجمله خود من مياد نظرشو ميده و عقايدشو بيان مي كنه.............من اين موضوع رو جايي ديدم و دوس داشتم كه اينجا تاپيكش كنم و بدونم اعضاي باشگاه چه نظري دارن

Sajjad_Fashion

عضو جدید
هرکسی آزاده هرجوری که دوست داره زندگی که- کار کنه- لباس بپوشه و در بسیاری از کشورها در عین حال که آزادی وجود داره طرف حق نداره به حقوق دیگران تجاوز کنه (پوشیدن لباس نا مناسب در محلی که کودکان در اونجا حضور دارن مخالف قانونه چون تجاوز به حقوق اون بچه است و فکرش رو درگیر می کنه به مسائلی که به درکش نرسیده و...)

در نتیجه اگه خانم یا حتی اقایی جوری لباس می پوشه که طرف خوشش نمیاد می تونه ازش جدا بشه و هیچ کاری با زور جواب نمیده تا زمانی که خودش دلش بخواد پس این دو هیچ ربطی به هم ندارن...
غیرت و حجاب هم به روسری و این چیزها نیست هر انسانی که خودش رو دوست داشته باشه در جاهایی که برای اکثریت حتی یه رنگ روشن نشانه بدیه اون کار عاقلانه است که انجام نشه...چه بسیار زنانی که پوشیده ترین پوشش رو دارن ولی بدترین اخلاق رو و چه زنهایی که لباسهای بسیار باز دارن و اخلاقی بسیار پسندیده یکی رستوران های زنجیره ای داره و پوشش عالی یکی هم به کودکان افریقایی کمک می کنه و لباس دکلته

ایران86

کاربر فعال
بنظرمن همیشه رابطه مستقیم نداره.......
بستگی داره....
به میزان بی حجابی یا نوع بی حجابی......
و میزان فرهنگ.....
بعضیا چیزی به اسم حجاب توو خونواده هاشون تعریف نشده اما نمیشه گفت بی غیرتن.....اما دیدم که بازم حدومرزی رو رعایت میکنن.....شاید بیشتر از افراد با حجاب......

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
از این افراد تو جامعه کم نیستن. متاسفانه اسم این نوع پوشش و رفتار رو هم روشنفکری گذاشتن.
آخه مگه آدم ناموس خودشو تو دید عموم بذاره و حراج کنه اون هم با این وضع و بدتر از اون روشنفکره؟

نه واالله...............برام جالب مردايي كه از اين كارا مي كنن............واسه كارشون چه دليل دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما مي توني بگي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من یه جور غرب زدگیه.
متاسفانه ما به جای اینکه آثار مثبت و جامعه ساز غربی هارو یاد بگیریم درست دست رو فرهنگ ناصحیح اونا گذاشتیم.و همانطور که اشاره کردم اسمشو گذاشتیم روشنفکری.
یعنی به نام روشنفکری مبلغ فرهنگی نادرست شدیم.
و بسیاری از مسائل دیگه که ذکر اونا در اینجا صلاح نیست.

mohammad.md

عضو جدید
ما كه ايراني هستيم غيرت واسمون معني داره بايد از ديد فرهنگ خودمون بهش نگاه كنيم و از اين ديدگاه اين كار بي غيرتيه

بابك خسروي

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتي جواب دوستان رو مي خوندم تقريبا 99 درصدشون گفتن كه رابطه مستقيم داره و مخالف اين بي بندوباري بودن ولي وقتي توي يه جامعه كوچيك به اسم دانشگاه نگاه مي كنيم مي بينيم كه چه حجم عظيمي از همين خواست ها وجود داره و دختر و پسر (هيچ فرقي نمي كنه) حچاب رو رعايت نمي كنن چون لذت بردن از همديگه رو دوست دارن حتي اگه شده به يك نگاه!!!
پسري كه تو دانشگاه جلوي خودشو نمي گيره مطمئنا تو زندگيش هم نمي تونه جلوي زنش رو بگيره و برعكس (اين موضوع هيچ وقت يه طرفه نيست و جفت طرف مقصرن)

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اولا حتی اون مرده که با زنش بوده و زنش هر نوع پوششی هم که داشته اون یارو غلط هم کرد که اجازه گرفت و نگاه کرد به ناموس مردم حقش بود همون جا یه مشت حرومش میکرد کف اسفالت....
.
.
الحق که حرف خوبی زد دوستمون
بابك خسروي
.
من اصلا این روالو دوست ندارم الان جامعه طوری شده البته منظورم همه نیست ادمای خوب نجیب پاک با اصول هم هستند ولی کلی میگم زنو و شوهری رو میبینی از صبح تا شب میرند سرکار اون ور توی محیط کار اقایه ..مرده با زنای غریبه و همکارش دل و قلوه و میده و این ورم زنه ....
و این طوری شده که این به ناموس اون نگاه میکنه اون به ناموس یکی دیگه و این چنین است که به اینده ای درخشان همچنان امیدواریم......کاش مثل قدیما بیش تر به اخلاقیات پایبند بودیم.....یه دوستی حرف خوبی میزد میگفت کاری رو که من الان انجام میدم باید ببینم اگه طرف خودم انجام بده حالا چی طرفی الان توی کار باشه چی در اینده خوشم میاد یا نه ناراحت میشم یا نه.......
.
همیشه رابطه ی مستقیم نداره وقتی طرفت نمیفهمه چرا بهش میگی حجابتو رعایت کن وقتی به حرفت گوش نمیده مجبوری یا بسازی و بسوزی یا.....
.
به قول یه استادی میگفت اره حجاب محدودیته ولی یه محدودیته که باعث میشه اوج بگیری ......این حرفو باید طلا گرفت.....

آخرین ویرایش:

SOHAJ

عضو جدید
میخوان پز همسر زیبا و خوش اندامشونو به دوستاشون بدن و بگن که من در کنار یه همسر زیبا زندگی میکنم اهای اقایونی که دوست دارین خدا وکیلی همین طور نیست

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بسي اين متن تكراريست!!!

و اين دفه صدمه تو باشگاه ميبينم

ولي خوب شايد بعضي دوستان نخونده باشن اين متنو نا حالا

و در جواب سوالت بايد بگم...نميشه گفت رابطه مستقيم داره...اخه بعضيا براشون حجاب مهم نيست...مهم نيست چقدر از موهاشون بيرون باشه...ولي نسبت به بقيه مسائل حساسن...
مثلا يكي از افراد فاميل خيلي رو حجاب حساس بود...ولي وقتي بيرون ميرفت و ميديد خانوما با چه وضعي ميان بيرون...روش تاثير گذاشت و زياد نسبت به قبل حساسيت نشون نداد نسبت به حجاب دخترش...حالا نه اينكه دختره سو استفاده كنه ها!!!...ولي خوب حجابش يه ذره...

saeedniki70

کاربر فعال
بسي اين متن تكراريست!!!

و اين دفه صدمه تو باشگاه ميبينم

ولي خوب شايد بعضي دوستان نخونده باشن اين متنو نا حالا

و در جواب سوالت بايد بگم...نميشه گفت رابطه مستقيم داره...اخه بعضيا براشون حجاب مهم نيست...مهم نيست چقدر از موهاشون بيرون باشه...ولي نسبت به بقيه مسائل حساسن...
مثلا يكي از افراد فاميل خيلي رو حجاب حساس بود...ولي وقتي بيرون ميرفت و ميديد خانوما با چه وضعي ميان بيرون...روش تاثير گذاشت و زياد نسبت به قبل حساسيت نشون نداد نسبت به حجاب دخترش...حالا نه اينكه دختره سو استفاده كنه ها!!!...ولي خوب حجابش يه ذره...

123456

آخرین ویرایش:

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
جالب بود .اما کسی که خودش با حیا باشه هیچ وقت به زن و یا دختری به قصد لذت بردن نگاه نمیکنهههه.واقعا با این طرز فکر خوبه توی اروپا زندگی نمیکنیم:(:mad:

منم تقریبا یه نظر مشابهی دارم، بین بی حیایی و بد نگاه کردن مردای یه جامعه با غیرت و تعصب مردای اون جامعه هم ارتباط مستقیمی هست...
جاهایی که با فکر بد به خانوما نگاه می کنن، همون مردا نمی خوان کسی به ناموس خودشون نگاه کنه و همسر محجبه رو ترجیح می دن...
مردایی که خودشون حواسشون به خانومای تو خیابون نیست حساسیت کمتری رو این مسئله دارن و ...
البته گاهی هم رنگ تظاهر می گیره یعنی مرد برای اینکه نشون بده افکارش چقدر سالمه خودشو نسبت به حجاب همسرش بی توجه نشون می ده...

حالا به نظر من چندش آورتر از تظاهر به بی غیرتی حالت برعکسشه! یه عده ای هستن که می رن با دختر بی حجاب ازدواج می کنن بعد ازدواج مجبورش می کنن محجبه باشه و بعد خودشون تو خیابون نگاه شون دنبال بی حجاب هاست!

...
دو خط وسطی که رنگشو عوض کردم جواب سوال این تاپیک از نظر من بود! :)

Nilpar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه...اما به نظر من ربطی ندارن....کسی که نگاه میکنه و چشم نا پاک هستش اونه که غیرت نداره...والا خوب فقط به ناموس خودش که ممکنه اونهم بی حجاب باشه نگاه میکنه

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
هرکسی آزاده هرجوری که دوست داره زندگی که- کار کنه- لباس بپوشه و در بسیاری از کشورها در عین حال که آزادی وجود داره طرف حق نداره به حقوق دیگران تجاوز کنه (پوشیدن لباس نا مناسب در محلی که کودکان در اونجا حضور دارن مخالف قانونه چون تجاوز به حقوق اون بچه است و فکرش رو درگیر می کنه به مسائلی که به درکش نرسیده و...)

در نتیجه اگه خانم یا حتی اقایی جوری لباس می پوشه که طرف خوشش نمیاد می تونه ازش جدا بشه و هیچ کاری با زور جواب نمیده تا زمانی که خودش دلش بخواد پس این دو هیچ ربطی به هم ندارن...
غیرت و حجاب هم به روسری و این چیزها نیست هر انسانی که خودش رو دوست داشته باشه در جاهایی که برای اکثریت حتی یه رنگ روشن نشانه بدیه اون کار عاقلانه است که انجام نشه...چه بسیار زنانی که پوشیده ترین پوشش رو دارن ولی بدترین اخلاق رو و چه زنهایی که لباسهای بسیار باز دارن و اخلاقی بسیار پسندیده یکی رستوران های زنجیره ای داره و پوشش عالی یکی هم به کودکان افریقایی کمک می کنه و لباس دکلته

خیلی منطقی نوشتین ولی یه جاهاییش تو مملکته ما فرق داره...
یکیش همون مسئله ای هست که اولش گفتین، اونجا فقط با بچه ها مشکل دارن ولی اینجا کلا مجردا (به طور عمومی) دچار مشکل می شن با این مسئله ی پوشش دخترا (یا می خوان دوست شن با طرف که با شرایط جامعه ی ما مشکلات خاص خودشو داره یا فقط حسرتشو می خورن و اذیت می شن) ...
یکیشم مسئله ی جدا شدنه ، اینجا جدا شدن به اندازه ی اونجا آسون نیست، حتی با وجود اینکه آمار طلاق بالاست بازم سخته، مخصوصا که طلاق افرادی که بچه دارن سخت ترم هست! حالا اونایی که تازه ازدواج کردن از اول همدیگه رو می شناختن و شاید مشکلات شون به مسائلی به غیر از حجاب مربوط شه ولی شما در نظر بگیر خانواده ای رو با 3 فرزند، خانوم که جوون تر مونده نسبت به شوهرش تازه به این نتیجه رسیده که باید متمدن باشه...چادرو گذاشته کنار و با وضعیت ناراحت کننده ای می ره تو جامعه (تازه همسرش از وجود دوست پسراشم باخبره) مرده بی غیرت نیست زجر می کشه ولی به خاطر بچه هاش مجبوره که تحمل کنه و به روی خودش نیاره (من همچین خانواده ای رو دقیقا با همین شرایطی که گفتم می شناسم)....
در مورد آخرشم که گفتین چه بسا یه خانمی با حجاب باشه اما بداخلاق و... هم موافقم، اکثرا همین طوره چون خانمی که بی حجابه با کارائی که در طول روز انجام می ده (وقت صرف کردن جلو آینه و...) خود به خود روحیه ی خودشو شاداب نگه می داره، محجبه ها معمولا (نه همیشه) از نظر روحی وضعیت مساعدی ندارن (که البته یه مقداریش بازم به وضعیت جامعه و خانواده مربوط می شه)... اتفاقا علت اینکه امروز تو جامعه ی ما با وجود این حرفا، در عمل بی حجابا مقبولیت بیشتری برای آقایون دارن همین مسئله است اونا شاداب تر و در نتیجه خوش اخلاق ترن

ahmadisabz

عضو جدید
این درست ولی باید بپذیریم کسانی باشند که به حجاب اعتقاد نداشته باشند و این لزوما" به معنی این نیست که مرد یا زن بخوان خودشون رو نشون بدن. مثل بسیاری دیگر از واجبات دینی که عمل نمی شود و اهمیت بیشتری از حجاب دارد اما قاصران آن مواخذه نمیشوند.نگاه کنید تمام مفاسدی که جامعه ی امروز ایران با آن مواجه است و دلیل آن قطعا" بدحجابی نیست.بهتر است برای امور مهمتری همت کنیم باشد تا به جامعه ای آرمانی و در شان ایران و ایرانی دست یابیم

sarmashigh

عضو جدید
تعداد کامنت ها زیاد بود نتونستم همه اش رو بخونم
بهرحال اگه نظر تکراری بود ببخشید

به نظر من غیرت و بی حجابی موضوع کاملا نسبی هستش
توی یک جامعه ممکن هستش خونه نشین کردن زن توسط مرد ، منع از خروج زن به تنهایی و ... غیرت محسوب بشه و مورد تمجید افراد اون جامعه قرار بگیره
و همچنین ماشین روندن خانمها ، بدون روبنده بیرون رفتن ، بدون چادر یا روسری بودن زن ، و ... ممکنه در یک جامعه بی حجابی بنظر برسه
برای مثال زمانی بود که در ایران خانمها بدون حجاب (به معنایی که توی این تاپیک آورده شده) بین افراد جامعه زندگی می کردن و این بیانگر این نیست که اجداد ما بی غیرت بودن

پس نمیشه گفت رابطه ای بین این دو باشه
خلاصه مطلب اون زنی که قصد کار زشتی رو داره یا به مصداق اون اگر مردی چنین قصدی رو داره ( به قول معروف اگه این کاره باشن ) نیازی به مرد بی غیرت و زن بی حجاب نیست
و این هم بگم که اصلا موافق لباس پوشیدن های ناهنجار نیستم هم برای مردان و هم برای زنان
ولی این مخالفت به من این اجازه رو نمیده که به مبارزه با اون مشغول بشم و عقیده هام رو به اون تحمیل کنم

عليرضا1361

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته که هرکس میتونه آزاد باشه اما واقعا بعضی خانمها یه جورایی میان بیرون من با اینکه یه مرد هستم خجالت میکشم .
تازه شوهرشون هم کیف میکنه که آدم به زنه نگاه کنه

A_F_K59

عضو جدید
همه اینها درست ولی تا وقتی این مسائل برای ما مهمه وضعیت ما همینه .
باید جوری باشه که حتی اگر لخت بودی چون خودت نمی خوای کسی بهت چیزی نگه.
اما انسان رو به هر چیزی منع کنن .حریستر میشه .این قانون طبیعته ما نمی تونیم با او بجنگیم.
ولی تما م مشکلاتمون شده همین فعلا ما مصرف کننده و او نهایی که شما بهشون میگین بی غیرت همه تولید کننده .
حالا این بهتره یا اون/
ما در همان کوچه اولیم درسته یا نه .بیایید اینها رو رها کنیم شاید بتونیم به چیزها ی دیگه هم فکر کنیم.

puorya1368

اخراجی موقت
دوست عزیز آدما از خیلی چیزا منع شدند
ولی به قول تو اونا بیشتر سمت منطقه ممنوعه میرن
نمونش بابای هممون که از خوردن اون میوه منع شده بود ولی خوردو
الان دهن مهن ما آسفالته:smile:

یا میگن کراک نکش
پس حریص شو و برو بکش دیگه

بیایید با همه خواسته ها و نیازامون با عقل و قرآن برخورد کنیم
که انصافا پیامبران خوبی هستن.:smile: