تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

arash59b

عضو جدید
ممنون از پاسخت.اما منحنی من توی یه صفحه نیس که نقاط توی یه اسکچ ایجاد کنم. منحنی حول یه استوانس یعنی سه یعدیه!

2-یه سوال دیگم دارم
ایا تو کتیا دستوری هس که مثل slot عمل کنه با این تفاوت که profile سه بعدی باشه؟ اخه slot پروفایل صفحه ای میگیره

3-یه سوال دیگه
چطور یک منحنی رو به صورت نقطه نقطه از کتیا وارد اکسل کنم؟ و بالعکس

4-و اخرین سوال!
چطور میشه یک سطح رو که با pocket سوراخ سوراخش کردم رو یکپلرچش کنم؟اخه الان موس که نزدیک لبه سطح میشه یه پاکت رو انتخاب میکنه میخام پاکتها یکپارچه شن تا بتونم با دستورExtract لبه منحنی رو انتخاب کنم. میشه؟

ممنون
یه فایل زمیمه کردم برا سوال 2.
میخام روی منحنی، پارت 7 رو اسلات کنم.

کاری رو که شما می خواید انجام بدید با یه کلیک ساده میشه تو سالید انجام داد ولی تو کتیا باید از دستور powercopy استفاده کنید

یعنی منحنی مسیر شما که سه بعدی هست رو با استفاده از دستور helix بکشید و نقاط خودتون رو روش مشخص کنید و در اخر پارتی رو که با دستور پاورکپی اماده کردی به طرح تون اضافه کنید مثل شکل زیر (قرار گرفتن بلید ها بصورت دوار در طول شفت هست)

در مورد اکسل هم یادمه تو یه تاپیک مهندس جانثاری توضیح داده بودن. باید نقطه ها رو توی یه پارت دیگه کپی کنید و بعد با فرمت DXF سیو کرده و بعد فایلتون رو تو اکسل باز کنید

عشق کتی

عضو جدید
ممنون از پاسخت.اما منحنی من توی یه صفحه نیس که نقاط توی یه اسکچ ایجاد کنم. منحنی حول یه استوانس یعنی سه یعدیه!

یه سوال دیگم دارم
ایا تو کتیا دستوری هس که مثل slot عمل کنه با این تفاوت که profile سه بعدی باشه؟ اخه slot پروفایل صفحه ای میگیره

یه سوال دیگه
چطور یک منحنی رو به صورت نقطه نقطه از کتیا وارد اکسل کنم؟ و بالعکس

و اخرین سوال!
چطور میشه یک سطح رو که با pocket سوراخ سوراخش کردم رو یکپلرچش کنم؟اخه الان موس که نزدیک لبه سطح میشه یه پاکت رو انتخاب میکنه میخام پاکتها یکپارچه شن تا بتونم با دستورExtract لبه منحنی رو انتخاب کنم. میشه؟

ممنون

فرقی نمیکنه روی همون منحنی سه بعدی ، با استفاده از دستور point & plan repetation ، نقاط رو ایجاد کن . بعد در فرمان
user pattern در قسمت posiion اونو انتخاب کن.

yasser2222

عضو جدید
کاری رو که شما می خواید انجام بدید با یه کلیک ساده میشه تو سالید انجام داد ولی تو کتیا باید از دستور powercopy استفاده کنید

یعنی منحنی مسیر شما که سه بعدی هست رو با استفاده از دستور helix بکشید و نقاط خودتون رو روش مشخص کنید و در اخر پارتی رو که با دستور پاورکپی اماده کردی به طرح تون اضافه کنید مثل شکل زیر (قرار گرفتن بلید ها بصورت دوار در طول شفت هست)

در مورد اکسل هم یادمه تو یه تاپیک مهندس جانثاری توضیح داده بودن. باید نقطه ها رو توی یه پارت دیگه کپی کنید و بعد با فرمت DXF سیو کرده و بعد فایلتون رو تو اکسل باز کنید

ممنون از پاسح
helix یک منحنی با گام تعریف میکنه اما منحنی من مثل فنر نیس بلکه بالا و پایین میشه .با spiline کشیدمش نمیشه؟ در ضمن power copy کجاس؟

yasser2222

عضو جدید
فرقی نمیکنه روی همون منحنی سه بعدی ، با استفاده از دستور point & plan repetation ، نقاط رو ایجاد کن . بعد در فرمان
user pattern در قسمت posiion اونو انتخاب کن.

ممنون از پاسخ
اینکازو کردم اما جهت pocketها و موقعیتشون درس در نمیاد!
user pattern یک گزینه anchor داره اون چیه؟

arash59b

عضو جدید
ممنون از پاسح
helix یک منحنی با گام تعریف میکنه اما منحنی من مثل فنر نیس بلکه بالا و پایین میشه .با spiline کشیدمش نمیشه؟ در ضمن power copy کجاس؟

insert---> knowlage template----> power copy

اما استفاده از این دستور به راحتی کلیل روش نیست. باید اول پارت، پاکت یا پد تون رو تو positioned sketch بکشید بعد اون رو به پاورکپی تبدیل کنید و ازش استفاده کنید.

منحنی تون رو با چه دستوری کشیدید؟ در کل برای پاور کپی خود منحنی مهم نیست نقاط روش مهم هستند.

آخرین ویرایش:

عشق کتی

عضو جدید
insert---> knowlage template----> power copy

اما استفاده از این دستور به راحتی کلیل روش نیست. باید اول پارت، پاکت یا پد تون رو تو positioned sketch بکشید بعد اون رو به پاورکپی تبدیل کنید و ازش استفاده کنید.

منحنی تون رو با چه دستوری کشیدید؟ در کل برای پاور کپی خود منحنی مهم نیست نقاط روش مهم هستند.

اگه تعداد نقاط زیاد باشه ، استفاده از power copy آیا منطقی است، و یا اینکه یک روشی است که اتومات با یک بار ، همه چیز را کپی میکند ؟

arash59b

عضو جدید
اگه تعداد نقاط زیاد باشه ، استفاده از power copy آیا منطقی است، و یا اینکه یک روشی است که اتومات با یک بار ، همه چیز را کپی میکند ؟

روش کار اینه که طرحی که باید به تعداد مورد نیاز کپی بشه رو با این دستور می کشید (که در مثال منن تغیه ها هستند) بعد فقط باید به کتیا محلی رو که باید این طرح کپی بشه رو نشون بدید که این کار رو با انتخاب یه نقطه (محل قرارگیری) و

یه plane (راستای قرارگیری) انجام میدید.

پس شما باید به نسبت تعداد کپی هاتون نقطه و plane داشته باشید کافیه یه بار دستور اجرا بشه و پشت سرهم نقاط و صفحه ها رو با کلیک کردن به کتیا نشون بدید تا کپی ها انجام بشه

اما هنوز همه قدرت این دستور به اینجا خلاصه نمیشه. شما درحین کپی کردن می تونید بسته به پارامترهایی که از قبل اماده کردید طرح تون رو تغییر بدید مثلا همینطور که دارید تغیه ها رو کپی می کنید ضخامتشون کم بشه یا ارتفاع تیغیه ها زیاد بشه و .... .

دقیقا مثل یه توربین که تیغه ها در حین pattern شدن، هم نسبت به همدیگه تغییر زاویه میدن و هم اندازه شون بزرگ و کوچیک میشه.

آخرین ویرایش:

عشق کتی

عضو جدید
روش کار اینه که طرحی که باید به تعداد مورد نیاز کپی بشه رو با این دستور می کشید (که در مثال منن تغیه ها هستند) بعد فقط باید به کتیا محلی رو که باید این طرح کپی بشه رو نشون بدید که این کار رو با انتخاب یه نقطه (محل قرارگیری) و

یه plane (راستای قرارگیری) انجام میدید.

پس شما باید به نسبت تعداد کپی هاتون نقطه و plane داشته باشید کافیه یه بار دستور اجرا بشه و پشت سرهم نقاط و صفحه ها رو با کلیک کردن به کتیا نشون بدید تا کپی ها انجام بشه

اما هنوز همه قدرت این دستور به اینجا خلاصه نمیشه. شما درحین کپی کردن می تونید بسته به پارامترهایی که از قبل اماده کردید طرح تون رو تغییر بدید مثلا همینطور که دارید تغیه ها رو کپی می کنید ضخامتشون کم بشه یا ارتفاع تیغیه ها زیاد بشه و .... .

دقیقا مثل یه توربین که تیغه ها در حین pattern شدن، هم نسبت به همدیگه تغییر زاویه میدن و هم اندازه شون بزرگ و کوچیک میشه.

آره ، درسته ، واقعا فرمان بی نظیریه ، اما فرض کنید تعداد کپی ها زیاد باشه ، مثلا 10000 تا ، میخام اگه بشه به دنبال روشی بگردیم که اتومات حول هلیکس این تعدادو بچینه !!!

arash59b

عضو جدید
پلاگین type3 برنامه ایست که به کتیا اضافه میشه و می تونید روی قطعه هاتون متن، عکس و ارم شرکت و .... رو اضافه کنید

از لینک زیر می تونید قابلیت ها و اموزش های تصویریش رو ببینید.

پ.ن: مثل اینکه کم کم بعد از نصب کتیا باید کلی پلاگین هم برای اضافه شدن قابلیت های بیشتر نصب کنیم. (.....,abacus, msc sim designer) :)

arash59b

عضو جدید
آره ، درسته ، واقعا فرمان بی نظیریه ، اما فرض کنید تعداد کپی ها زیاد باشه ، مثلا 10000 تا ، میخام اگه بشه به دنبال روشی بگردیم که اتومات حول هلیکس این تعدادو بچینه !!!

به نظرم برای این کار باید از ترفندها و استفاده ترکیبی از دستورها استفاده کرد.

ولی کلا برای ساده کردن کارها همیشه پای macroها وسطه،

yasser2222

عضو جدید
به نظرم برای این کار باید از ترفندها و استفاده ترکیبی از دستورها استفاده کرد.

ولی کلا برای ساده کردن کارها همیشه پای macroها وسطه،

سلام دوباره
منحنی رو با spilin کشیدم. این
positioned sketch کحاس؟
چطور تبدیل به پاور کپی کنم؟
اگه یه اموزش کامل بزاری برام ممنون میشم.

آخرین ویرایش:

عشق کتی

عضو جدید
سلام به همه دوستان گرامی ، پیشاپیش میخاستم عیدو به همه اعضاء این باشگاه

تبریک بگم . انشاء الله که سال جدید ، سال پر باری برای همه باشه . :gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

من اینجا برای همتون از آقا علی ابن موسی الرضا (ع) طلب موفقیت میکنم .

yasser2222

عضو جدید
سلام به همه دوستان گرامی ، پیشاپیش میخاستم عیدو به همه اعضاء این باشگاه

تبریک بگم . انشاء الله که سال جدید ، سال پر باری برای همه باشه . :gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

من اینجا برای همتون از آقا علی ابن موسی الرضا (ع) طلب موفقیت میکنم .

عید شده!!!!
اینقد درگیر پروژم زمان رو گم کردم!
منم تبریک میگم.
جناب عشق کتی با تشکر از کمکات. راهی به ذهنت نمیرسه که پروفیل 3 بعدی رو اسلات کنم؟ میخام یک قطعه استوانه ای رو رو یک استوانه دیگه رو یه منحنی بچرخونم هرجا که به هم میخورن برداشته شه. یک بادامکه

عشق کتی

عضو جدید
عید شده!!!!
اینقد درگیر پروژم زمان رو گم کردم!
منم تبریک میگم.
جناب عشق کتی با تشکر از کمکات. راهی به ذهنت نمیرسه که پروفیل 3 بعدی رو اسلات کنم؟ میخام یک قطعه استوانه ای رو رو یک استوانه دیگه رو یه منحنی بچرخونم هرجا که به هم میخورن برداشته شه. یک بادامکه

خوب مشکل کجاست ، حداقل یه عکس بزار تا بچه ها همه بتونن ظر بدن.
_ ولی یه روش خوب اینه که هر کدومو تو یه بادی بکشی ، بعد بولین کنی .

Amir_Moazzami

عضو جدید
شما وقتی می خواهید یک مهره M20 وارد مدل مونتاژ بکنید تو کتیا از قسمت کاتالوگ استفاده می کنید ، ولی کاتالوگ کتیا تو حالت پیش فرض کامل نیست . مثلا انواع قطعات استاندارد DIN اعم از تیرها و بلبرینگ و ... رو می خوام به صورتیکه تو همون قسمت کاتالوگ کتیا پلاگ این بشه نه بری مثلا تو مکانیکال به پسوند STP ذخیره کنی بعد بیاری تو کتیا .

با درود
یعنی کسی تا حالا توی بحث استانداردهای آماده توی کتیا به مشکل نخورده که هیچ جوابی براش ندارید ؟
من تونستم یه برنامه پیدا کنم به اسم Trace Parts که حدود 100میلیون قطعه استاندارد داره ولی به V5 R15 و اینا می خوره به R21 که اصلا نمی خوره ، این هم لینکش که توضیحات کامل و داده http://www.tyaman.blogfa.com/post-92.aspx .
حالا می خواستم ببینم کسی می تونه کمک کنه که فقط استانداردهای آماده DIN رو نه اون صد میلیون و تو کتیا داشته باشیم ؟
پیشاپیش ممنونم .

yasser2222

عضو جدید
خوب مشکل کجاست ، حداقل یه عکس بزار تا بچه ها همه بتونن ظر بدن.
_ ولی یه روش خوب اینه که هر کدومو تو یه بادی بکشی ، بعد بولین کنی .

من یه استوانه دارم که یه منحنی روش کشیدم . یه پره هم کشیدم .تو اسمبل پره رو رو منحنی گذاشتم.پره حوا محور وسط استوانه و روی منحنی قراره بلغزه و بالا و پایین شه.حالا میخام مسیر حرکت این پره خالی شه.اومدم با اسلات وسط پره یه اسکچ کشیدم و اسلات کردم اما همونطور که در شکل میبینید وقتی وارد محیط dmu kenematic شدم و چرخوندمش تو بعضی جاها مث شکل تداخل داره.راهی که بذهنم دسید این بود که سطح پره رو که در شکل اخر معلومه با فرمان extract در بیارم و join کنم و سپس slot کنم. تا خودش مسیرشو جاروب کنه. اما مشکل اینجاس که اسلات این join رو قبول نمیکنه چون 3 بعدیه.

آخرین ویرایش:

عشق کتی

عضو جدید
سلام ببخشید اگه کمک کنید ممنون میشم. یک سیکل سوراخکاری هست که برای مواد نرم مثل آلومینوم استفاده میشه، در این سیکل برای شکستن و خروج براده ها ، ابزار کمی میاد بالا(برای شکستن براده) سپس براده برداری رو ادامه میده ، قسمتی از کدش رو مشاهده میکنین ، مشکل اینجاست که کنترلر cnc ما سری G70 رو نمیخونه مثل g73 . میخام راهنمایی کنین تا به صورت دستی این برنامه رو بنویسم . و یا شاید هم اینکه همون قسمت g73 رو باید اصلاح کنم .ممنون . پیشاپیش عیدو به همه تبریک میگم.
تو تاپیک cnc هم مطرح کردم ولی چون با کتیا گرفته شده ، گفتم شاید دوستانی باشن که بتونن کمک کنن.

N3 G0 X-36.902 Y-30.483 S1500 M3
N4 G00 Z9.5
.N5 Z-5
.N6 Z-6
.N7 G73 X-36.902 Y-30.483 Z-25.943 R-6. Q.5 D1 F100
N8 G80
N9 G0 Z3.5
N10 X-27.642 Y-24.536
N11 Z2.5
.N12 G73 X-27.642 Y-24.536 Z-25.943 R2.5 Q.5 D1 F100
N13 G80
N14 G0 Z3.5
N15 X-18.772 Y-18.022
.N16 Z-6
.N17 G73 X-18.772 Y-18.022 Z-25.943 R-6. Q.5 D1 F100
N18 G80
.N19 G0 Z-5
N20 Z9.5​

عشق کتی

عضو جدید
من یه استوانه دارم که یه منحنی روش کشیدم . یه پره هم کشیدم .تو اسمبل پره رو رو منحنی گذاشتم.پره حوا محور وسط استوانه و روی منحنی قراره بلغزه و بالا و پایین شه.حالا میخام مسیر حرکت این پره خالی شه.اومدم با اسلات وسط پره یه اسکچ کشیدم و اسلات کردم اما همونطور که در شکل میبینید وقتی وارد محیط dmu kenematic شدم و چرخوندمش تو بعضی جاها مث شکل تداخل داره.راهی که بذهنم دسید این بود که سطح پره رو که در شکل اخر معلومه با فرمان extract در بیارم و join کنم و سپس slot کنم. تا خودش مسیرشو جاروب کنه. اما مشکل اینجاس که اسلات این join رو قبول نمیکنه چون 3 بعدیه.

پیشنهاد من اینه که بری تو محیط dmu fiting ، بعد از قید گذاری و حرکت پره حول محور ، از اون یک سکانس(track) یا simulation تهییه کنی ، سپس
با استفاده از دستور path finder اون مسیر حرکت جاروب شده رو ،سیو کنی. حالا اون مسیر حرکت به عنوان یک جسم شناخته میشه ، بنابراین میتونی اونو از استوانه کم کنی .
اگه نتونستی مهندس جان نثاری ، در این زمینه اطلاعات بیشتری داره ، میتونی از ایشون کمک بگیری .

yasser2222

عضو جدید
پیشنهاد من اینه که بری تو محیط dmu fiting ، بعد از قید گذاری و حرکت پره حول محور ، از اون یک سکانس(track) یا simulation تهییه کنی ، سپس
با استفاده از دستور path finder اون مسیر حرکت جاروب شده رو ،سیو کنی. حالا اون مسیر حرکت به عنوان یک جسم شناخته میشه ، بنابراین میتونی اونو از استوانه کم کنی .
اگه نتونستی مهندس جان نثاری ، در این زمینه اطلاعات بیشتری داره ، میتونی از ایشون کمک بگیری .

ایول ایده خوبی دادی. گشتم دستور swept volume رو دیدم. تونستم مسیر پره رو بسازم .4 تا فرمت برا سیو داشت. cgr,wrl,model,stl با چارتاش سیو کردم. cgr تو assemble باز میشه.اما فک میکنم بصورت ابر نقاطه و نمیشه قید روش گذاش. پسوندmodel اصلا باز نمیشه!. wrl که تو صفه ابی باز میشه و فک کنم فقط نمایشیه. stl تو اسمبل باز میشه و اونم قید پذیر نیس! چکار کنم

آخرین ویرایش:

arash59b

عضو جدید
با درود
یعنی کسی تا حالا توی بحث استانداردهای آماده توی کتیا به مشکل نخورده که هیچ جوابی براش ندارید ؟
من تونستم یه برنامه پیدا کنم به اسم Trace Parts که حدود 100میلیون قطعه استاندارد داره ولی به V5 R15 و اینا می خوره به R21 که اصلا نمی خوره ، این هم لینکش که توضیحات کامل و داده http://www.tyaman.blogfa.com/post-92.aspx .
حالا می خواستم ببینم کسی می تونه کمک کنه که فقط استانداردهای آماده DIN رو نه اون صد میلیون و تو کتیا داشته باشیم ؟
پیشاپیش ممنونم .

مي توني استاندارد موردنيازتون رو از ساليدورك به كتيا بياريد

از اونجا كه سايت هاي زيادي هستند كه استانداردها رو براي ارائه يه قرمت هاي مختلف گذاشتن ديگه فكر كنم بصرفه شركت هايي سارنده همه استاندارد ها رو به نرم افزار هم اضافه كنند

مشكل ما ايراني ها هم اينه كه اين سايت ها پولي هستند. قبلا يه سايت رو معرفي كردم اينم يكي ديگه كه هرنوع فرمتي رو از استاندارد كه نياز داريد به شما ميده.

yones66

عضو جدید
ماشالله به این همه فعالیت این تایپیک کتیا. میگن طرفدار سالید بیشتر از کتیاس ولی تایپیکشون چه تو این سایت چه سایتای دیگه به این باشکوهی نیست. البته خب شایداز بس راحته کسی سوال نداره. بگذریم. دوستان کسی تا حالا اصولا کتیا 2013 رو نصب کرده؟؟؟ یا این نسخه های اند کتیا که 40 گیگه؟؟؟ خیلی دوست دارم محیطشو ولو برای یکبار شده تجربه کنم. افسوس...

AFROUZ-E

عضو جدید
سلام ببخشید اگه کمک کنید ممنون میشم. یک سیکل سوراخکاری هست که برای مواد نرم مثل آلومینوم استفاده میشه، در این سیکل برای شکستن و خروج براده ها ، ابزار کمی میاد بالا(برای شکستن براده) سپس براده برداری رو ادامه میده ، قسمتی از کدش رو مشاهده میکنین ، مشکل اینجاست که کنترلر cnc ما سری G70 رو نمیخونه مثل g73 . میخام راهنمایی کنین تا به صورت دستی این برنامه رو بنویسم . و یا شاید هم اینکه همون قسمت g73 رو باید اصلاح کنم .ممنون . پیشاپیش عیدو به همه تبریک میگم.
تو تاپیک cnc هم مطرح کردم ولی چون با کتیا گرفته شده ، گفتم شاید دوستانی باشن که بتونن کمک کنن.

N3 G0 X-36.902 Y-30.483 S1500 M3
N4 G00 Z9.5
.N5 Z-5
.N6 Z-6
.N7 G73 X-36.902 Y-30.483 Z-25.943 R-6. Q.5 D1 F100
N8 G80
N9 G0 Z3.5
N10 X-27.642 Y-24.536
N11 Z2.5
.N12 G73 X-27.642 Y-24.536 Z-25.943 R2.5 Q.5 D1 F100
N13 G80
N14 G0 Z3.5
N15 X-18.772 Y-18.022
.N16 Z-6
.N17 G73 X-18.772 Y-18.022 Z-25.943 R-6. Q.5 D1 F100
N18 G80
.N19 G0 Z-5
N20 Z9.5​
اگر کنترلر سیکل G73 رو پشتیبانی نمی کنه، دیگر اصلاح معنا نداره. ولی اگر پشتیانی می کنه ولی به فرمت خاص خودش (مثال: واحد Q به میکرون باشه بر عکس واحد مختصات سوراخ که میلی متر هستن یا کوچیک و بزرگ بودن حروف)، اون وقت می شه سیکل بالا رو اصلاح کرد. کاتالوگ کنترلر رو باید بخونید در این صورت.

G73 سیکل سوراخ کاری سرعتی هست که ابزار ابتدا تا ارتفاع R با سرعت G0 پایین می آد و بعد با سرعت پیش روی F تا عمق Q بوسه می زنه (نسبت به سطح R). سپس به مقدار D بالا می آد و دوباره تا عمق Q بوسه می زنه (نسبت به سطحی که قبل بوسه زده بود). ادامه پیدا می کنه این روند تا به عمق Z یرسه و بعد با حرکت خرگوشی به سطح اولیه باز می گردد.
اگر واقعاً نیاز می بینید که این مدل سوراخ کاری داشته باشید مجبورین که دستی مختصات ارتفاع های مختلف رو محاسبه کنید و از حرکت های خطی G1 استفاده کنید. گمان نمی کنم این روش مطلوبتون باشه به خصوص زمانی که تعداد سوراخ ها و عمقشون زیاد باشه. پس کاری که می تونید بکنید این هست که از سیکل سوراخ کاری G83 استفاده کنید. تفاوتش این هست که مته پس از بوسه زدن به سطح R برمی گرده هر بار.
توضیحات کامل تر:
کد:
http://www.linkfreak.org/5td62DG3QvZv2zK/G73%20VS%20G83.pdf

البته اگر برنامه نویسی با پاورمیل انجام بشه در خود استراتژی drilling می شه سیکل رو break chip انتخاب کرد و گزینه cycle output رو غیرفعال کرد. یه سوراخ کاری سرعتی خواهید داشت که سیکل نیست و نرم افزار خودش مختصات ها و حرکت های G1 را محاسبه می کنه. کتیا رو نمی دونم که همچین گزینه ای داره یا نه، هنوز اندر خم کوچه ی CAD اش هستم.

مشكل ما ايراني ها هم اينه كه اين سايت ها پولي هستند. قبلا يه سايت رو معرفي كردم اينم يكي ديگه كه هرنوع فرمتي رو از استاندارد كه نياز داريد به شما ميده.
نرم افزار Traceparts کرکش موجوده و فقط هزینه دانلود می مونه. آخرین نسخه ارائه شده و کرک شده، Traceparts SP2 2.6.2 هست که تا R20 رو پشتیبانی می کنه.
تولبارهایی در کتیا اضافه می شه که مستقیم قطعه وارد کتیا می شه.
کد:
http://dl2.traceparts.com/dl/traceparts/tpdvd/updates/TraceParts_262SP2.iso
و کرک:
کد:
http://www.linkfreak.org/p8rQl7INOY3tMu1/TraceParts.exe

arash59b

عضو جدید
راهی که بذهنم دسید این بود که سطح پره رو که در شکل اخر معلومه با فرمان extract در بیارم و join کنم و سپس slot کنم. تا خودش مسیرشو جاروب کنه. اما مشکل اینجاس که اسلات این join رو قبول نمیکنه چون 3 بعدیه.

چرا يه تصوير دوبعدي از سطح سه بعدي پره رو براي اسلات انتخاب نمي كني در هردو حالت مسير جاروب شده يكي خواهد بود.

arash59b

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png
نوشته اصلي بوسيله
Amir_Moazzamihttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
با درود

پیشاپیش ممنونم .

مي توني استاندارد موردنيازتون رو از ساليدورك به كتيا بياريد

از اونجا كه سايت هاي زيادي هستند كه استانداردها رو براي ارائه يه قرمت هاي مختلف گذاشتن ديگه فكر كنم بصرفه شركت هايي سارنده همه استاندارد ها رو به نرم افزار هم اضافه كنند

اقا شرمنده

دانلود همه كاتالوگ و استانداردهاي سايتي كه معرفي كردم (tracepartsonline) مجاني هست. فقط بايد ريجستر كنيد.

استاندارد مورد نظرتون رو مي تونيد با هر فرمتي دانلود كنيد.

آخرین ویرایش: