برنامه محاسبات عددی - نیوتن

ع رشیدی

کاربر فعال
سلام دوستان.یه برنامه میخواستم به نام"روش اصلاح شده نیوتن" برای درس محاسبات عددی هستش.تو رو خدا کمکم کنید خیلی خیلی سریع لازمش دارم.تو هر سایتی که میشد دنبالش گشتم اما نتونستم چیزی پیدا کنم این شد که یکی از دوستام این سایت رو معرفی کرد.لطفا کمکم کنید دیگه تنها امیدم به شماست.:cry:

HazrateOstad

عضو جدید
کد:
[LEFT]#include<stdio.h>
#include<math.h>

double f(double i)
{
    double j;
    j=i-cos(i);
    return j;
}

double df(double p)
{
    double q;
    q=1+sin(p);
    return q;
}

int main()
{
    double x0=0.5 , xn , d=0.0001 ;
    for(xn=x0-(f(x0)/df(x0));(xn-x0)>d || (xn-x0)<-d ; x0=xn)
        xn=x0-(f(x0)/df(x0));
    printf("x = %f" , xn);
    scanf("%f",&x0);
    return 0;
}
[/LEFT]

ع رشیدی

کاربر فعال
وای مرسیییییییییییییییییییییی به خاطر پاسخگویی سریعتون واقعا ممنون.دوست خوبم فقط یه سوالی داشتم ازت؛این برنامه به چه زبانی هست؟؟ اخه من این برنامه رو به زبان های سی یا سی پلاس پلاس یا سی شارپ یا پاسکال میخواستم.شرمنده که زودتر نگفتم اخه یادم رفت.میشه لطف کنی و با یکی از این برنامه هایی که گفتم بذاریش؟

ع رشیدی

کاربر فعال
وای مرسیییییییییییییییییییییی به خاطر پاسخگویی سریعتون واقعا ممنون.دوست خوبم فقط یه سوالی داشتم ازت؛این برنامه به چه زبانی هست؟؟ اخه من این برنامه رو به زبان های سی یا سی پلاس پلاس یا سی شارپ یا پاسکال میخواستم.شرمنده که زودتر نگفتم اخه یادم رفت.میشه لطف کنی و با یکی از این برنامه هایی که گفتم بذاریش؟
«««««احیای درخواست بالا»»»»»لطفاااااااااااااااااااااا.

HazrateOstad

عضو جدید
از دستوراتش مشخصه C هست دیگه
مگه پاس نکردی؟!
البته من روش نیوتون یادم نیس ولی خودم 6 تا برنامه به استاد دادم که اینو به اسم نیوتون ذخیره کرده بودم روی کامپیوتر، احتمالا همونه که شما مدنظر داری

ع رشیدی

کاربر فعال
از دستوراتش مشخصه C هست دیگه
مگه پاس نکردی؟!
البته من روش نیوتون یادم نیس ولی خودم 6 تا برنامه به استاد دادم که اینو به اسم نیوتون ذخیره کرده بودم روی کامپیوتر، احتمالا همونه که شما مدنظر داری

بازم ممنون از پاسخگوییتون .روش نیوتن با روش اصلاح شده نیوتن فرق داره ها تو روش اصلاح شده نیوتن یهm در فرمول ضرب میشه ((x[SUB]n+1[/SUB]=x[SUB]n[/SUB] - m×(f(x[SUB]n[/SUB])/f[SUP]'[/SUP](x[SUB]n[/SUB] این فرمولشه.حالا لطفا اگه شما یه سایتی میشناسید که هم کمک کنن هم سریع جواب بدن رو معرفی کنید.