مناجات با خدا

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستاي گلم سلام به پيشنهاد يكي از دوستان يه طرحي رو آغاز كرديم كه روزهاي سه شنبه از ساعت 11 شب به بعد نمازهاي قضا يا نماز شب رو به جا بياريم و همه با هم نمازامونو بخونيم هر چقدر كه در توانتون هست و ميتونيد لازم نيست كه خودتونو خسته كنيد اگر با اين طرح موافقيد خوش حال ميشم كه مارو همراهي كنيد :gol:

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستاي گلم سلام به پيشنهاد يكي از دوستان يه طرحي رو آغاز كرديم كه روزهاي سه شنبه از ساعت 11 شب به بعد نمازهاي قضا يا نماز شب رو به جا بياريم و همه با هم نمازامونو بخونيم هر چقدر كه در توانتون هست و ميتونيد لازم نيست كه خودتونو خسته كنيد اگر با اين طرح موافقيد خوش حال ميشم كه مارو همراهي كنيد :gol:

من هستم ....ممنونم آجی مینا

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طرح جالبیه
هستم ولی باید کسایی که مشکل دارن برای نماز شب توی شهرشون به نیمه شب نرسیده ، توی توضیح المسایل نگاه کنن ببینن میتونن اون ساعت بخونن یانه.

من سرچ كردم نوشته كه اگر ميترسيد كه خواب بمونيد مشكلي نداره قبل از 12 شب خونده بشه

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
7) جوانی که می‌ترسد خواب بماند و نماز شب از او فوت شود می‌تواند نماز شب را پیش از نیمه شب (ساعت 12 نیمه شب به بعد) بخواند.
8) کسانی که برای خواندن نماز شب بعد از نیمه شب عذری دارند مانند پیر مردان و یا کسی که از سرد شدن هوا می‌ترسد و یا از جنب شدن در خواب می‌ترسد ... می‌توانند نماز شب را قبل از نیمه شب بخوانند.

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
من سرچ كردم نوشته كه اگر ميترسيد كه خواب بمونيد مشكلي نداره قبل از 12 شب خونده بشه

اره درسته ولی کاش میذاشتید دوستان خودشون برن توی رساله نگاه کنن. اره این جواب رو توی رساله گفته شده.درضمن نگید قبل از دوازده، بگید قبل از نیمه شب.

محمد م 1

عضو جدید
سلام برادر بزرگوار حق با شماست نماز شب از نیمه شب تا قبل اذان صبح هستش اما چند جیزوباید مد نطر کرفت یکی راه افتادن قضیه یکی اینکه تو خونها ممکنه محدودیت جا و غیره باشه و یکی عادت دادن به خوندن بعدا ساعتشو میشه درست کرد حالا نطرتونو بدید

E ntezar

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه از همه ی عزیزان
ان شالله ان شالله ان شاالله
منم هستم
فقط می تونیم همون 11 نباشه و نزدیک به نماز صبح باشه؟
مثلا نیم ساعت قبل اذان

چی بهتر از این...حتما مارو دعا کن علی جان..اتفاقا ثوابش بیشتره ...

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام،میشه منم باشم؟

من یه جدول دارم واسه این کار،ثبتش میکنم.

یه شهیدی رو پیدا کردن که گناه های روزانه اشو مینوشت،وقتی دفترچه اشو دیدن،روش نوشت بود گناهان روزانه.
مثلا گناه یه روزش این بود که،امروز فوتبال بازی کردم،بعد از گل زدن مغروز شده ام یا سجده نماز امروزم کوتاه شده ...........

**mahsa**

کاربر بیش فعال
یه روز یه فیلم میدیدم
یه معلم اجتماعی بود به بچه ها گفت برینو واسه جلسه بعد یه راهی بیارین که بشه دنیارو بهتر کرد

جلسه بعد شد
یکی از بچه ها راهه حلش این بود
هر کدوم از ما از امروز به دونفر کمک کنیم به شرطی که ازشون قول بگیریم که در اضایه کمکمون به دو نفره دیگه کمک کنن

حالا اینجا
نماز شب ایده یه بدی نیست خوبه منم موافقم......اینکه یه روز در هفتس....اینکه از 11 شب به بعده.....خوبه....مشکلی نست
منم هستم
از نازی جون ممنونم که بهم خبر داد

ولی میخاستم یه پیشنهاد بدم
مثه اون دفتری که محمد میگفت ماله یه شهیده....اما برعکسش
نمیدونم دقیقا چی.....شاید یه چیزی مثه این تاپیک........یه چیزی که باعث شه بهتر بشیم .....شاید یه تحول......نمیدونم دقیقا

اما میخام کارایه خوبو سعی کنیم با هم انجام بدیم.....به هم بگیم.....واجب نیست حتما یه کاره دینی باشه.....میتونه یه کاره خوب باشه........

فکنم خیلی حرف زدم ببخشید

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
یه روز یه فیلم میدیدم
یه معلم اجتماعی بود به بچه ها گفت برینو واسه جلسه بعد یه راهی بیارین که بشه دنیارو بهتر کرد

جلسه بعد شد
هر کدوم از ما از امروز به دونفر کمک کنیم به شرطی که ازشون قول بگیریم که در اضایه کمکمون به دو نفره دیگه کمک کنن

حالا اینجا
نماز شب ایده یه بدی نیست خوبه منم موافقم......اینکه یه روز در هفتس....اینکه از 11 شب به بعده.....خوبه....مشکلی نست
منم هستم

نمیدونم دقیقا چی.....شاید یه چیزی مثه این تاپیک........یه چیزی که باعث شه بهتر بشیم .....شاید یه تحول......نمیدونم دقیقا

اما میخام کارایه خوبو سعی کنیم با هم انجام بدیم.....به هم بگیم.....واجب نیست حتما یه کاره دینی باشه.....میتونه یه کاره خوب باشه........

فکنم خیلی حرف زدم ببخشید

اگه بهم بگیم که ریا میشه
:d:d:d:d

بعدم کارای خوب همش خداییه!

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه روز یه فیلم میدیدم

جلسه بعد شد

حالا اینجا
منم هستم

فکنم خیلی حرف زدم ببخشید

من نظرم یکم با تو فرق داره مهسا،به نظر من اگر یه جایی باشه جلوی چشم بقیه،ترویج معروف هم حساب میشه......

کسی که نمیتونه بیاد اینجا دروغ بگه،درسته شاید نیت بعضی ها،یه کوچولویی از الهی بودن درآد،اما برای شروع نماز شبه کسی که تاحالا نخونده،خیلی هم عالیه.......

انجام دادن کار خوب و گفتنش،یکم خوب نیستش،یعنی انجام کارخوب سخت نیست و حوصله نمیخواد،بهتر هرکاری رو نگیم،البته کارایی که جنبه ترویج معروف هم هستش،

چه اشکالی داره،بگو مهسا حان.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام،میشه منم باشم؟

من یه جدول دارم واسه این کار،ثبتش میکنم.

یه شهیدی رو پیدا کردن که گناه های روزانه اشو مینوشت،وقتی دفترچه اشو دیدن،روش نوشت بود گناهان روزانه.
مثلا گناه یه روزش این بود که،امروز فوتبال بازی کردم،بعد از گل زدن مغروز شده ام یا سجده نماز امروزم کوتاه شده ...........

خيلي طرح جالبي ميشه .....