مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

ali.reza.man

عضو جدید
سلا من دنبال نرم افزار AutoCAD 2006 با کرک کامل می گردم لطفا لینک بزاری فقط لینک مال مگا اپالود نباشه لطفا

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلا من دنبال نرم افزار AutoCAD 2006 با کرک کامل می گردم لطفا لینک بزاری فقط لینک مال مگا اپالود نباشه لطفا

دوست عزیز بهتره دی وی دی این نرم افزار تهیه کنی به خاطر حجم بالای این نرم افزار نمیتونیم آپلود کنیم

po7ya

عضو جدید
سلام
این گیاه رو من به اسم کاج برزیلی خریدم ولی هرچی تو اینترنت گشتم کاج برزیلی پیدا نکردم کسی میدونه اسم دیگرش چیه ؟Photo-0002 (5).jpg

sarabahrami

عضو جدید
سلام دوستان .
چطور می تونم رز شاخه بریده رو ریشه دار کنم ؟
اگه ممکنه راحت ترین راه رو بگین :D.
ممنون

nargessss

عضو جدید
عزیزم من هم این گیاه و نمونه های دیگرش رو دارم هم از خریدارش شنیدم که بهش میگن ساق عروس هم تو سایت های مختلف عکسش رو دیدم و اطلاعات کمی راجع بهش دارم که اگه بخوای در اختیارت میذارم ، در ضمن این آدرس هم در مورد ساق عروس هست http://www.golestan-ali.com/96/echeveria-%D8%B3%D8%A7%D9%82-%D8%B9%D8%B1%D9%88%D8%B3/comment-page-1/#comment-3968

po7ya

عضو جدید
مرسی خانم گلابتون یعنی نوعی کریپتومریا است من این 8 تومن خریدم ولی کریپتومریا بالای 150 تومن بود من این خوب خریدم یا این نوعش به درد نمیخوره؟
حالا که زحمت کشیدین اینم میشه بگین چیه ؟ از اینم خیلی خوشم میاد ولی اسمشو نمیدونم Photo-0008.jpg

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام دوستان .
چطور می تونم رز شاخه بریده رو ریشه دار کنم ؟
اگه ممکنه راحت ترین راه رو بگین :D.
ممنون

راحت ترین راه اینه تو شن بکاریشون وبذاری جایی که زیاد هم گرم نیست اما دمای ملایمی دارع و اب رو هم روزی یبار بهش بدی

داحت

nargessss

عضو جدید
سلام یه سوال
وقتی بذر بعضی گیاه ها مثل فلفل زینتی رو میکاری کی باید انتقالش بدی به گلدون اصلی ؟

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام یه سوال
وقتی بذر بعضی گیاه ها مثل فلفل زینتی رو میکاری کی باید انتقالش بدی به گلدون اصلی ؟

بله میشه نشا رو انتقال داد بهترین زمان انتقال هم مرحله سه یا چهار برگی هست باید زمان انتقال دقت کنید که به ریشه ها اسیب نرسه

nargessss

عضو جدید
من الان نشا فلفل زینتی و چای سرخ رو دارم که میترسم بکارمشون انوقت خشک شن فلفل زینتی که 2 برگی هست و ارتفاعش حدودا 2سانتی متره و چای سرخ هم 2برگیه و ارتفاعش 10 سانتی متری میشه ، به نظرتون الان وقت مناسبی واسه کاشتنشون هست و اگه اطلاعاتی در مورده نوع خاک ، میزان نور و آبیاری هر کدوم دارید ممنون میشم در اختیارم بذارید .
ممنون

گلابتون

مدیر بازنشسته
منو میبخشی گلاب جان فکر کنم این سدروس باشه

خواهش ميكنم پسرم...منم اول با همين ذهنيت بهش نگاه كردم يعني اولين حدسي كه زدم اين بود كه سدروس باشه .
اما بعد از كمي شك و جستجو به ..الگانس رسيدم.

حالا اگه فكرميكني حتما سدروس هست ...من حرفي ندارم..

گلابتون

مدیر بازنشسته
مرسی خانم گلابتون یعنی نوعی کریپتومریا است من این 8 تومن خریدم ولی کریپتومریا بالای 150 تومن بود من این خوب خریدم یا این نوعش به درد نمیخوره؟
حالا که زحمت کشیدین اینم میشه بگین چیه ؟ از اینم خیلی خوشم میاد ولی اسمشو نمیدونم مشاهده پیوست 79063

خواهش ميكنم...البته اگه درست گفته باشم.
والا در مورد قيمتهاشون من اطلاع ندارم. ولي به هرحال بافكرميكنم با قيمت خيلي خوبي خريداري كرديد.

اين يكي هم به نظرم كاج نروژي مياد....نميدونم حدسم تا چه حد درست باشه.

mehraban2011

عضو جدید
البته دوستان توجه دارن که رزهای شاخه بریده که تو گل فروشی ها هستن عقیم شده و از هر 100 یا 200 تا یکیش شاید ریشه دار بشه که از دستشتون در رفته:)
تو ماسه و جایی که رطوبت یکنواخت و دمای مناسب داشته باشه بهتر میشه قلمه هارو ریشه دار کرد. و اینکه حداقل تا نصف قلمه زیر خاک باشه.

odami

عضو جدید
سلام دوستان
برای قلمه گل رز (قلمه باید چه ویژگی داشته باشه و بوته ای که از آن قلمه می گیریم؟؟؟؟ )
با تشکر

deremel400

عضو جدید
دوستان لطفا کمک کنید این درخت کامکوات(از مرکباته)من مشکلش چیه داره از بین میره:cry:
تمام برگهاش این شکلی شده و داره می ریزه .برگ جدید هم نمی دیه.داخل خونه است تو گلدان .البته جایی از خونه قرار داره که دماش تو شب به حداقل15میرسه کمتر نمیشه.

SNC00053.jpg

SNC00054.jpg

صادق نادم

عضو جدید
درخواست راهنمايي جهت قلمه زدن درخت برگ نو و ياس دم طاوسي(اگه اسمشو اشتباه نگفته باشم)

درخواست راهنمايي جهت قلمه زدن درخت برگ نو و ياس دم طاوسي(اگه اسمشو اشتباه نگفته باشم)

اگه ميشه زمان قلمه زدن و نوع خاكي كه قلمه توش بهتر ميگيره برام توضيح بدين .مرسي

صادق نادم

عضو جدید
با سلام دوست عزیز احتمال زیاد جایی که قلمه ها را گذاشتید هوای گرمی داره و گرما باعث میشه که جوانه ها رشد کنند و مواد ذخیره ای قلمه مصرف میشه و نهایتا خشک میشن برای اینکار بعد از آماده کردن قلمه ها آنها را در جایی مثل شاسی سرد باید قرار بدین بهترین حالت این است که کاری کنید که گرما در خاک باشد و محیط بیرون از خاک خنک باشد دراینصورت احتمال گیرایی بسیار بالاست
دوست عزيز مرسي از راهنمائيتون
بنظر شما حالا كه اين اتفاق داره ميفته (يعني برگهاي پلاسيده ميشه)با گذاشتن قلمه ها در جاي خنك تر مشكل حل ميشه يا اصلاً راهي داره كه مشكل حل بشه؟؟؟؟

nargessss

عضو جدید
چرا هیچ کی جواب منو نمیده من چی کار کنم با این نشا ها ؟؟؟؟؟ هر بار که بذر یه گیاهو میکارم واسه اتقال به گلدون مشکل دارم و گیاهم از بین میره ....

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا هیچ کی جواب منو نمیده من چی کار کنم با این نشا ها ؟؟؟؟؟ هر بار که بذر یه گیاهو میکارم واسه اتقال به گلدون مشکل دارم و گیاهم از بین میره ....
شايد به فصلش اين كار رو انجام ندادي؟

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یک گلدان بنجامین خریدم . ولی روی برگ هایش لکه های قهوه ای کوچک افتاده . ممکن است کمک کنید؟
1-آبیاری باید چند روز یک بار باشد؟
2-نحوه ی تکثیر چه گونه است؟
3- لکه ها را چه طور از بین ببرم؟
4- جایش الان مناسب است؟
ممنون

2012-01-08%2012_56_18.jpg
2012-01-08%2012_56_57.jpg

po7ya

عضو جدید
من یک گلدان بنجامین خریدم . ولی روی برگ هایش لکه های قهوه ای کوچک افتاده . ممکن است کمک کنید؟
1-آبیاری باید چند روز یک بار باشد؟
2-نحوه ی تکثیر چه گونه است؟
3- لکه ها را چه طور از بین ببرم؟
4- جایش الان مناسب است؟
ممنون

مشاهده پیوست 79396
مشاهده پیوست 79397
دوست عزیز به نظر من لکه ها ی ایجاد شده بدلیل قطرات آبه که در نور خورشید مثل ذره بین عمل میکنه و روی برگ ایجاد لکه سوخته میکنه
بهتره که در طول روز که آفتاب شدیده گیاه را آبپاشی نکنی در هر صورت فکر نکنم این لکه ها مسأله مهمی باشه
ضمناٌ این گیاه خیلی حساسه و به هر نوع جابجایی واکنش نشان میده ، محیط گرم با رطوبت بالا و نور زیاد البته غیرمستقیم میخواد
بهتره برای آبیاری از آب جوشیده سرد شده که املاح کمتری داره استفاده کنید
خلاصه خیلی ناز داره

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
برای قلمه گل رز (قلمه باید چه ویژگی داشته باشه و بوته ای که از آن قلمه می گیریم؟؟؟؟ )
با تشکر

شرایط سختی نداره ،
ساقه ای رو انتخاب کن که نه جوان باشه و نه خیلی پیر
ارتفاعش حدود 20 تا 30 سانتی متری بشه
بوته هم تا جای ممکن بیماری نداشته باشه و سر حال و شاداب باشه

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان لطفا کمک کنید این درخت کامکوات(از مرکباته)من مشکلش چیه داره از بین میره:cry:
تمام برگهاش این شکلی شده و داره می ریزه .برگ جدید هم نمی دیه.داخل خونه است تو گلدان .البته جایی از خونه قرار داره که دماش تو شب به حداقل15میرسه کمتر نمیشه.

مشاهده پیوست 79241

مشاهده پیوست 79242

آفتی ، بیماری ای نداره ( روی برگ ها چیزی به چشمت نمی خوره ) ؟
گلدونش رو چند وقته عوض نکردی ؟ آب چند روزی یکبار بهش می دی ؟

deremel400

عضو جدید
آفتی ، بیماری ای نداره ( روی برگ ها چیزی به چشمت نمی خوره ) ؟
گلدونش رو چند وقته عوض نکردی ؟ آب چند روزی یکبار بهش می دی ؟

ممنون از پاسختان .همین طور که داخل عکسها دیده میشه پشت برگها حالت مارپیچ وجود داره و دور برگها چروک میشوند.اما جانوری روی گیاه من نمی بینم.

گلدونش را یک سالی میشه عوض نکردم .اما هر یک ماه کود تقویتی بهش میدم.آب هم وقتی که پای درختچه خشک شد بهش آب میدم