کاسه ی داغ تر از آَش

magnetic-boy

عضو جدید
اول بگم من اصلن قصد قضاوت در مورد مخملباف رو ندارم. شاید اون موقع یه اعتقادی داشته و الان اعتقادش عوض شده باشه. این نامه معروف مخملباف برای امر به معروف و نهی از منکر مهرجویی
نامه معروف مخملباف به مدیر سینمائی وقت درمورد داریوش مهرجوئی(سال۶۶)
بسمه تعالی
برادر بهشتی،
سلام. خسته نباشید. انصاف حکم می کند که تلاش شما را در جهت رشد کمی سینما بستایم. اجرکم علی الله؛ اما وجود فیلم‌هایی چون اجاره نشین‌ها را به چه حسابی بگذارم. بی‌دقتی شما؟، بی‌اعتقادی شما؟، در صورت آخر اعتماد پاک مهندس موسوی را به شما نمی توانم ندیده بگیرم.
برادر عزیز از شما خیلی خوبی می گویند. خیلی ها می گویند دو سه سال پیش در محضر مهندس مرا امر به ثواب کردید، یادتان هست؟ پس من باب ثواب می گویم؛ حاجی واشنگتن را که گردن نگرفتید، اجاره نشین‌ها به گردن چه کسی است؟ اگر فیلم را ندیده‌اید، ببینید. اگر دیده‌اید یک بار دیگر ببینید. شما را به همان حضرت اباالفضل (ع) تکلیف کسی چون من با شما چیست؟ ارج گذاری‌تان به جنگ را باور کنم یا اغماض‌تان را در مورد امثال اجاره نشین‌ها، امیدوارم که همچنان ما را متحجر ندانید که مثلاً به هنر تبلیغاتی و سفارشی معتقدیم یا با انتقاد مخالفیم. اما انتقاد در چارچوب انقلاب و اسلام یا هجو اصل اسلام و انقلاب؟ توهین می شود اگر بگویم فیلم دیدن بلد نیستید. می توانید بنشینید با هم اجاره نشین ها را ببینیم.
من باب ثواب گفتم، گناه که نکرده‌ام؟ [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]واقع قضیه این است که دو ساعت پیش که فیلم را دیدم حاضر بودم به خودم نارنجک ببندم و مهرجویی را بغل کنم و با هم به آن دنیا برویم.[/FONT] اما یک ربع پیش که با قرآن استخاره کردم خوب آمد که به شما بگویم و نه به کس دیگر. ادای وظیفه کردم؛ ثواب یا گناه؛ آخرت خودتان را به دنیای دیگران نفروشید.
محسن مخملباف

دراین نسبتا قدیمی خانواده محسن مخملباف و همسرش فاطمه مشکینی به‌همراه میثم و حنا دیده میشوند .

دراین عکس نسبتا جدید خانواده محسن مخلباف شامل فرزندانش منهای همسرش دیده میشوند

من کاری به مخملباف ندارم اما تجربه ثابت کرده که افرادی که هر دوره ای کاسه داغ تر از آشند و به خاطر غیرت زیادی هر چی از دهنشون در بیاد به بقیه میگن. خیلی راحت تر از بقیه رنگ عوض میکنن و نون به نرخ روز میخورن.
باز صد رحمت به اونایی که تو سختی اون کاری رو که بهش اعتقاد داشتند کردند.
الان عصبانیم واقعن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم:gol:....
شما الان عصبانی نباش..... آدم در آرامش خیلی بهتر میتونه فکر کنه.... چون تاپیک زدی و بچه ها میان بمبارون سوالت میکنن، باید بتونی جواب بدی;)
خوب اولا که منبع نامه رو بزار.... ما نمیدونیم نامه ای در کار بوده یا نه؟

اما بعد از انقلاب خیلی ها رنگ عوض کردن یه دفعه....بهتره بگیم اکثر سینمایی ها اینطوری شدن.... فقط موندم چرا یه عده ای که رفتن خارج کشور شدن مشرک و بی دین..... این عده ای که موندن شدن استاد و هنرمند!!!!:surprised:
البته این رنگ عوض کردن فقط مربوط به سینما نیست، توی عرصه های دیگه هم داریم نمونه هاشو......

memmar

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما الان عصبانی نباش..... آدم در آرامش خیلی بهتر میتونه فکر کنه.... چون تاپیک زدی و بچه ها میان بمبارون سوالت میکنن، باید بتونی جواب بدی;)

اما بعد از انقلاب خیلی ها رنگ عوض کردن یه دفعه....بهتره بگیم اکثر سینمایی ها اینطوری شدن.... فقط موندم چرا یه عده ای که رفتن خارج کشور شدن مشرک و بی دین..... این عده ای که موندن شدن استاد و هنرمند!!!!:surprised:
البته این رنگ عوض کردن فقط مربوط به سینما نیست، توی عرصه های دیگه هم داریم نمونه هاشو......

موافقم..........منم ایناکه گفتید برام سواله................;)

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نامه و اینا کاری ندارم ولی جدا این کاسه های داغتر از آش عامل بدبختین

magnetic-boy

عضو جدید
چشم عصبانی نیستم ;)
هدف من از این تاپیک مصداقی بود
از کسانی که تو اوجه بکش بکش دم معرفت دین و اسلام می زنن وتا کجا ها که پیش نمی رن!!!!
ولی همین که اوضاع عوض می شه رنگشون هم عوض می شه (تا کجا بیشتر بهشون حال بده)
دوس ندارم مثال دیگه ای بزنم بحث به جاهای باریک می کشه

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دقیقا درست میگی چه توهین هایی که به گلشیفته نزدن گفتن دختر ایرانیمون میره خارج با لئوناردو دیکاپریو که منبع .......( حرفش به قدری زشت بود که نمیگنجه بگم) هستش فیلم بازی کرده و تازه وقتی از اون خانم در فیلم پرسیده میشه کجایی هستی میگه :افغانی..... حالا خوبه خودشم میدونست اون فقط یک فیلم بودو بس.

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب شاید نظرش عوض شده باشه
نمیشه اینجوری قضاوت کرد
نومودونم در کل:redface: