چه چيز باعث مي شود تا كسي ، كسي ديگر را با لنگه كفش بزند؟!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از ريشه مردود است كه دلت بدرد نيايد وقتي صداي ناله هاي جانداري را مي شنوي... حال چه فرق مي كند ، كه او انسان باشد يا جاندار ديگري؟!
وقتي فيلمي تقريبن گويا از حمله ي آن مرد عراقي به آن مثلن انسان (بوش) را ديدم و البته واكنش آن همه آدم امنيتي در قبال او... ، يك سوال در ذهنم شكل گرفت ، كه: " چه چيز باعث مي شود تا كسي ، كسي ديگر را با لنگه كفش بزند؟! "
و اينكه شايد بتوان پاسخ اين سوال را در رفتار يك كودك كه مورد آزار فردي قوي تر از خودش قرار گرفته ، شاكي شده و كاري ديگر از او بر نمي آيد ، دريافت...
و دردناكي اين ماجرا وقتي شفاف تر شد كه از مفهوم جملات آن مرد خطاب به آن مثلن انسان(بوش) ادا كرد ، سر درآوردم كه با پرتاب اولين لنگه كف گفت:

«اي سگ! اين هديه‌اي از سوي عراقي‌ها به توست؛ اين بوسه خداحافظي است.»
و دكلمه اي ديگر كه لنگه كفش دوم او را ، خطاب به بوش همراهي مي كند:

«اين از سوي بيوه‌ها، يتيمان و افرادي است كه در عراق كشته مي‌شوند»

<<تماشاي فيلم>>

http://www.choogh.com/redirect.php?url=http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1387/9/25/21529_613.avi
شايد نتوان كار آن مرد عراقي كه بي ترديد از تعرض فرزندان آن مثلن انسان (بوش) "بي نصيب نمانده است" و شايد همسرش ، شايد فرزندش ، شايد خواهر و برادر و پدر و مادرش را در اين تقابل وحشتناك و وحشي گونه از دست داده باشد ، را تائيد كرد ، اما هر چه كردم نشد كه وي را شماتت كنم! اين نقطه اي درد ناك است هر چند من روي اين شهامت نام "شهادت" مي گذارم... اما اين نام گذاري هم از درناكي آن نمي كاهد...
من آن مرد را چون كودكي يافتم كه نهايت توانش را در قبال يك تجاوزگر به خرج داد و خرسند شدم وقتي شنيدم كه آن لنگه كفش هاي مقدس در حراج نماديني ، ۵۰۰.۰۰۰ دلار آمريكا! قيمت گذاري شده و بي ترديد بسيار بيش از اين مي ارزند...

منتظرالزيدي ، كودكي قهرمان است...

الهم عجل لوليك الفرج

hamidarchitec

عضو جدید
بی ادبی بی فرهنگی و پول گرفتن از گروه خاص مثل کشور های همسایه

دوست عزیز . عالم خشونت جواب خشن را به همراه دارد .
امیدوارم که بدترین قسمت زندگی که این خبر نگار تجربه کرده ... شما شما تجربه نکنید. کشته شدن نزدیکان و عزیزان متعدد اصلا حس خوبی نداره

Next

عضو جدید
ایا شما این حرکت رو سر چشمه از سختی ها و خشونتهای که بر این مردم تحمیل شده است می دانید ؟

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی خدائیش خوب راهی رو پیدا کرد که هم معروف بشه هم پولدار!!
قیمت اون لنگه کفش ها رو توی اینترنت سرچ کنین ببینین که عجب مزایده ای شده!!
کاش ما هم به لنگه کفشامون یه پاپاسی میدادن.

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرکت جالبی بود خوشم اومد;) ,ولی عکس العمل سریع بوش در قبال این حرکت هم مثال زدنی بود :neutral:جالب بدونین بازی کامپیوتریش هم بلافاصله به بازار اومد:smoke: باید لنگه کفش پرت کنی بوش هم جا خالی میده:w08: هر لنگه کفش 5 امتیاز:w17:
بازی پرتاب لنگه کفش به بوش رو میتونید در اینجا امتحان کنید;)

myparsa

عضو جدید
منتظر الزیدی ، هر چه باشد و از هر کجا مامور ، باز هم کودکی قهرمان است....

منتظر الزیدی ، هر چه باشد و از هر کجا مامور ، باز هم کودکی قهرمان است....

از ريشه مردود است كه دلت بدرد نيايد وقتي صداي ناله هاي جانداري را مي شنوي... حال چه فرق مي كند ، كه او انسان باشد يا جاندار ديگري؟!
وقتي فيلمي تقريبن گويا از حمله ي آن مرد عراقي به آن مثلن انسان (بوش) را ديدم و البته واكنش آن همه آدم امنيتي در قبال او... ، يك سوال در ذهنم شكل گرفت ، كه: " چه چيز باعث مي شود تا كسي ، كسي ديگر را با لنگه كفش بزند؟! "
و اينكه شايد بتوان پاسخ اين سوال را در رفتار يك كودك كه مورد آزار فردي قوي تر از خودش قرار گرفته ، شاكي شده و كاري ديگر از او بر نمي آيد ، دريافت...
و دردناكي اين ماجرا وقتي شفاف تر شد كه از مفهوم جملات آن مرد خطاب به آن مثلن انسان(بوش) ادا كرد ، سر درآوردم كه با پرتاب اولين لنگه كف گفت:

«اي سگ! اين هديه‌اي از سوي عراقي‌ها به توست؛ اين بوسه خداحافظي است.»

و دكلمه اي ديگر كه لنگه كفش دوم او را ، خطاب به بوش همراهي مي كند:

«اين از سوي بيوه‌ها، يتيمان و افرادي است كه در عراق كشته مي‌شوند»

شايد نتوان كار آن مرد عراقي كه بي ترديد از تعرض فرزندان آن مثلن انسان (بوش) "بي نصيب نمانده است" و شايد همسرش ، شايد فرزندش ، شايد خواهر و برادر و پدر و مادرش را در اين تقابل وحشتناك و وحشي گونه از دست داده باشد ، را تائيد كرد ، اما هر چه كردم نشد كه وي را شماتت كنم! اين نقطه اي درد ناك است هر چند من روي اين شهامت نام "شهادت" مي گذارم... اما اين نام گذاري هم از درناكي آن نمي كاهد...
من آن مرد را چون كودكي يافتم كه نهايت توانش را در قبال يك تجاوزگر به خرج داد و خرسند شدم وقتي شنيدم كه آن لنگه كفش هاي مقدس در حراج نماديني ، ۵۰۰.۰۰۰ دلار آمريكا! قيمت گذاري شده و بي ترديد بسيار بيش از اين مي ارزند...

منتظرالزيدي ، كودكي قهرمان است...

الهم عجل لوليك الفرج

جناب فیدل ، در هر صورت از اینکه مطلبم را از زبان شما در این وبگاه خواندم ، خوشحال هستم ، گرچه بهتر می بود منبع آن را ذکر می کردید چرا که در آن به صراحت از کلمه هائی همچون "دیدم" و "یافتم" با اشاره به فرد(خود) بهره برده بودم.
مطمعنم فراموش کرده اید ، بنده به منبع آن اشاره می کنم.

منبع: وبلاگ کمی صادقانه تر ، سید محمد مهدی حسینی پارسا
www.myu.ir

عید بر همه ی شمه عزیزان تهنیت

یا حق​

karo7

اخراجی موقت
حقیقتا صدام هم از برای مردم عراق زیاد بود.
آنها عادت به دیکتاتور دارند و زمانیکه زور دیکتاتور نمی بینندو می دانند که پرت کردن لنگه کفش هم کسی کاری به آنها ندارد، افسار پاره می کنند.
متاسفم برای ملتی با این قدرنشناسی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
آنها عادت به دیکتاتور دارند و زمانیکه زور دیکتاتور نمی بینندو می دانند که پرت کردن لنگه کفش هم کسی کاری به آنها ندارد، افسار پاره می کنند.

خداییش فکر میکنید بوش آزادی آورده؟
بوش چیزی نیاورد جز آواره کردن میلیونها کودک و زن و بچه عراقی
میلیون نفر رو فقط میشه نوشت و با زبون گفت!!!!!
چقدر طول میکشه که نسل اینا مثل گذشته بشه؟
خدمت بوش چه بود؟
کشتن صدام؟
به چه قیمتی؟
به قیمت اواره و کشته شدن مردم؟
دزدین نفت عراق؟
بوش پیامبر خداست یا پیام آور صلح؟
به بوش چه؟

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با احترام به karo7 عزیز و نظر بسیار ارزندش.
از نظر انسانی یک متجاوز همیشه یک متجاوزه و این خارج از هر ایدئولوژی و دین و این جور چیزاس.
باید برای یک ملت در هر کجای جهان این حقو قائل باشیم که خودشون سرنوشتشونو تعیین کنن.
چه بسا که راه رو اشتباه بروند مثل ملت ما.

آگرین

عضو جدید
کاملا حق با دوستمونه
ابزار یک خبرنگار قلم و کاغذ نه پرتاب لنگه کفش مثل .....................
به نظر من اگه یه موشک می زدن به پنتاگون و کاخ سفید ... یا با قلمش هزاران صفحه مقاله توی روزنامه ها می نوشت... به اندازه اینکه بی خواهی نفرت خودت ، فقط نفرت خود را به باعث و بانی بدبختیشون به شخص بوش(نمیدونم شاید بوش فقط نمادی از آن باشه) ... به این اندازه نشان نمیداد وبه این اندازه هم اثر نداشت ...:wallbash:من که کلی خوشم امد ای کاش سه چهار جفت کفش دیگه هم داشت... اگه انجا بودم کفشهای خودم را بهش میدادم:neutral:... ولی ایکاش بوش هم جا خالی نمیداد چه خوب میشد:exclaim:

Next

عضو جدید
ولی هیچ چیز کار این شخص به اصطلاح خبر نگار ( که من اسمش رو می ذارم مزدور . حالا مزدور کی بماند) رو توجیح نمی کنه >> به نظر من با از بین رفتن صدام 50 درصد مشکلات مردم به دست آمریکا حل شد و 50 درصد دیگه هم چند دستگی دینی بین اون هاست که هیچ ربطی یه بوش نداره ..
به نظر من می توان امیدداشت که تا 10 سال اینده ( اگر 50 درصد دوم را نادیده بگیریم ) عراق یکی از کشور های منطقه خواهد بود که از نظر سیاسی و اجتماعی پیشرفت خواهدکرد ... حالا به نظر شمااگر کماکان صدام بر این مردم حکومت می کرد ..چه اینده ایی رومی شد برای این ملت همیشه در رنج متصور بود ..جز اینکه باید تن به یک رژیم دیکتاتور می دادند. و ....

و ملتها لایق ان حکومتی هستند که بر انها حاکم است

آگرین

عضو جدید
ما بدون توجه به ملیت هر انسانی(آفریقا، آسیا... یه هموطن یه همسایه یه دوست) ، به هر انسانی فقط به دلیل انسان بودن آن و حق زندگی کردن آن و البته نه فقط زندگی کردن بلکه خوب زندگی کردن آنها ، و کسانی که به ناحق حقی از کسی ضایع میکنن، ناراحتیم ، و گرنه فکر نکنم هیچ انسانی فطرتا بخواهد بهشون ظلم کنن یا دیکتاتورها به انها حکمرانی (حتی اگه بقول شما عادت هم کرده باشند) ... شاید ما از این ناراحت باشیم که چرا یه بچه 3 ساله نتونه با آرامش در آغوش مادرش بخوابه ، به نظرت حق آن بچه را میشه نادیده گرفت ، شاید این لنگه کفش برای گریه وآشفتگی آن بچه بوده... به هر حال ...

= nAviD =

عضو جدید
;)ممنون کارو

این کار احتیاج به جسارت نداشت
بلکه حماقت بود
خبرنگار کارش درگیری نیست اونم با رئیس جمهور یک کشور
اون خیلی ساده می تونست شدیدترین سوالات رو از بوش بپرسه و جواب بخواد

بنده خدا تقصیر نداره حتما تو گوشش خونده بودند لنگه کفش کلید یکی از درهای بهشته:biggrin:
من موندم این آدم اون موقع که صدام داشت هم وطن هاشو تکه تکه می کرد اونجوری که خدا توی جهنم قراره اون کارهارو بکنه:) کجا بود
یا مثلا اگه این کارو با صدام میکرد چی میشد:confused:

= nAviD =

عضو جدید
راستی این رو هم بگم که همین عراق اشغالی توسط آمریکا در سالهای بعد از جنگ چندین پالایشگاه درست کرده
که البته اگه با ایران غیر اشغالی مقایسه کنیم به نتایج جالبی دست پیدا میکنیم
سخت نیست فقط یه خورده فکر کنیم

karo7

اخراجی موقت
ما بدون توجه به ملیت هر انسانی(آفریقا، آسیا... یه هموطن یه همسایه یه دوست) ، به هر انسانی فقط به دلیل انسان بودن آن و حق زندگی کردن آن و البته نه فقط زندگی کردن بلکه خوب زندگی کردن آنها ، و کسانی که به ناحق حقی از کسی ضایع میکنن، ناراحتیم ، و گرنه فکر نکنم هیچ انسانی فطرتا بخواهد بهشون ظلم کنن یا دیکتاتورها به انها حکمرانی (حتی اگه بقول شما عادت هم کرده باشند) ... شاید ما از این ناراحت باشیم که چرا یه بچه 3 ساله نتونه با آرامش در آغوش مادرش بخوابه ، به نظرت حق آن بچه را میشه نادیده گرفت ، شاید این لنگه کفش برای گریه وآشفتگی آن بچه بوده... به هر حال ...

دوست عزیز من فکر می کنم شما کرد باشید و باید بیشتر با این مسائل آشنا باشید،
ولی بهرحال،
صدام کسی بود که 182هزار مرد کرد را زنده بگور کرد، کسی بود که هزاران زن و بچه کرد را آواره کرد، که روی این فاجعه ژینوساید (نسل کشی) اسم انفال گذاشت!!؟ که این اسم را از قران گرفته بود!!؟ صدام کسی بود که حلبچه را شیمیایی کردو هزاران شیعه را به راحتی اعدام کرد!!؟ صدام کسی بود که به ایران و کویت حمله کرد و هزاران جنایت دیگر!!؟

اما این گفته های من تایید جنایت های صورت گرفته در عراق نیست، بلکه من هم تمامی جنایت ها را محکوم می کنم.
اما چرا در کردستان عراق جنگ و خونریزی وجود ندارد! آیا آمریکایی ها تا حالا در آنجا کسی رو کشتند!!؟ چون آنها با مسئله به عنوان جنگ کفر و اسلام نگاه نمی کنند و فارغ از تفاوت های مذهبی به صورت دموکراتیک با همدیگر رفتار می کنند.
اما آیا اگر امریکا از عراق خارج شود احتمال جنگ داخلی در عراق وجود ندارد!!؟ احتمال حمله ترکیه به کردستان عراق وجود ندارد!!؟ احتمال نفوذ همسایه که پول نفت آن را ... کرده است بر عراق وجود ندارد!!؟ یعنی این همه هزینه شد که یک حکومت دیکتاتوری جای خود را به نوعی دیگر از حکومت دیکتاتوری دهد!!؟
حقیقتا اگر آمریکا در چنین موقعیتی مردم عراق را تنها بگذارد بزرگترین خیانت را به آنها کرده است. حتما نظر سنجی رو در مورد حضور آمریکایین در عراق دیدید!!! در این نظر سنجی بیشتر از 56% مردم عراق خوستار حضور نیروهای آمریکایی بودند و جالب آن است که این درصد در میان کسانی که تحصیلات آکادمیک داشتند به 75% می رسد.
در مجلس هم که فقط 30 نفر نماینده مخالف با حضور آمریکائیان وجود داشت!!!

حال من یک سوال دارم: اگر در هریک از کشورهای خاورمیانه یک نفر به سمت رئیس جمهور کشور خودش یک کفش پرتاب کند چه اتفاقی برایش خواهد افتاد!!؟ در حالیکه رئیس جمهور هم ملیتش هم باشد!!؟

t0tem

عضو جدید
من فقط و فقط از این ناراحت شدم که چرا پرتاب دست این خبرنگار عزیز ضعیفه ؟
اگه یه ذره پایین تر می زد 100 امتیاز مثبت خودم بهش می دادم :دی

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینا رو بی خیال .
از مردم مظلوم غزه خبر ندارین؟

karo7

اخراجی موقت
با احترام به karo7 عزیز و نظر بسیار ارزندش.
از نظر انسانی یک متجاوز همیشه یک متجاوزه و این خارج از هر ایدئولوژی و دین و این جور چیزاس.
باید برای یک ملت در هر کجای جهان این حقو قائل باشیم که خودشون سرنوشتشونو تعیین کنن.
چه بسا که راه رو اشتباه بروند مثل ملت ما.

دوست عزیز باهات موافقم که تجاوز همیشه محکوم است، اما من این رو تجاوز نمی دونم جون اکثریت مردم عراق در زمان فتح عراق به جشن و پایکوبی پرداختند، و اکون هم نظر سنجی ها نشان می دهند که مردم عراق دوست دارند که آمریکایی ها در این کشور حضور داشته باشند.
و در ضمن کار آن خبرنگار خارج از چهارچوب خبرنگاری است، پس قطعا کارش محکوم است. شما می تونید روزنامه های عراقی رو ببینید که به چه انتقاد هایی دست می زنند و کسی هم آنها را برای ابراز عقایدشان محاکمه نمی کند. از نظر من این خبرنگار به دلیل سو استفاده از اسم خبرنگاری باید محاکمه گردد.
اما اگر منظورت از تجاوز حضور بیگانگان در کشور دیگر است که من از این مسیر جواب دهم؟

Next

عضو جدید
به نطر من با یه دید باز سیاسی از بالا می شه همه اتفاقات رو درک کرد
ایا کسی کشتار مسلمون های چچنی رو به یاد داره ایا کسی برای اون کشتار توسط روسها اعتراضی کرد ...؟

myparsa

عضو جدید
ماجرا چیز دیگری است!

ماجرا چیز دیگری است!

دوست عزیز من فکر می کنم شما کرد باشید و باید بیشتر با این مسائل آشنا باشید،
ولی بهرحال،
صدام کسی بود که 182هزار مرد کرد را زنده بگور کرد، کسی بود که هزاران زن و بچه کرد را آواره کرد، که روی این فاجعه ژینوساید (نسل کشی) اسم انفال گذاشت!!؟ که این اسم را از قران گرفته بود!!؟ صدام کسی بود که حلبچه را شیمیایی کردو هزاران شیعه را به راحتی اعدام کرد!!؟ صدام کسی بود که به ایران و کویت حمله کرد و هزاران جنایت دیگر!!؟

اما این گفته های من تایید جنایت های صورت گرفته در عراق نیست، بلکه من هم تمامی جنایت ها را محکوم می کنم.
اما چرا در کردستان عراق جنگ و خونریزی وجود ندارد! آیا آمریکایی ها تا حالا در آنجا کسی رو کشتند!!؟ چون آنها با مسئله به عنوان جنگ کفر و اسلام نگاه نمی کنند و فارغ از تفاوت های مذهبی به صورت دموکراتیک با همدیگر رفتار می کنند.
اما آیا اگر امریکا از عراق خارج شود احتمال جنگ داخلی در عراق وجود ندارد!!؟ احتمال حمله ترکیه به کردستان عراق وجود ندارد!!؟ احتمال نفوذ همسایه که پول نفت آن را ... کرده است بر عراق وجود ندارد!!؟ یعنی این همه هزینه شد که یک حکومت دیکتاتوری جای خود را به نوعی دیگر از حکومت دیکتاتوری دهد!!؟
حقیقتا اگر آمریکا در چنین موقعیتی مردم عراق را تنها بگذارد بزرگترین خیانت را به آنها کرده است. حتما نظر سنجی رو در مورد حضور آمریکایین در عراق دیدید!!! در این نظر سنجی بیشتر از 56% مردم عراق خوستار حضور نیروهای آمریکایی بودند و جالب آن است که این درصد در میان کسانی که تحصیلات آکادمیک داشتند به 75% می رسد.
در مجلس هم که فقط 30 نفر نماینده مخالف با حضور آمریکائیان وجود داشت!!!

حال من یک سوال دارم: اگر در هریک از کشورهای خاورمیانه یک نفر به سمت رئیس جمهور کشور خودش یک کفش پرتاب کند چه اتفاقی برایش خواهد افتاد!!؟ در حالیکه رئیس جمهور هم ملیتش هم باشد!!؟

به خاطر شغلم مجبورم هرزگاهی تصاویری رو ببینم که القصه اصلن با روحیاتم سازگار نیست! مدتی پیش بخش هائی از صحنه های تجاوز تعداد کثیری از سربازان آمریکایی به یک دختر جوان عراقی را دیدم که البته تابم تنها به 10 - 15 ثانیه از ان خلاصه شد و انچه ماند شاید یک دنیا نفرت بود از تجاوزگران! حالا این تجاوز گر هر که ، هر چه می خواهد باشد! مهم نیست! مهم آن است که تجاوزی صورت گرفته باشد و آن وقت است که موج نفرت حتی از وجود شاهدان غایب آن هم فوران می کند ، حال احوال تجاوز شده بماندا!
این ها همه حرف است که 56 درصد موافقند! کلاهتان را قاضی کنید ، آیا 56 درصد مشتاقند مورد تجاوز قرار گیرند؟! انصافن قصد تعمیم دادن یک مورد کوچک به کل ماجرا را ندارم ، بلکه مسئله آنجاست که تعرض امری شایع و طبیعی در تجاوزگری است!!!
سربازان امریکائی و انگلیسی و برخی دیگر از ارتش های جهان ، آئینی نظامی دارند که هر در دوره ی آموزش ، هر صبح یک دست به آلت می گیرند و یک دست به با بالا به نشانه ی قسم! با این مضمون که یکی از ماموریت های آنها هنگام حمله به ملتی دیگر ، ایجاد بی نظمی در ژنتیکی رایج ملت مقصد است! هدف از این ماموریت هم که جای بحث ندارد!
آنچه مورد نظر است ، صرفن تلاش آن مرد عراقی خبرنگار برای خالی کردن عقده ای است که دیگر امان را بریده است! من آن مرد را به کودکی تشبیه کردم که چاره ای جز پرتاب لنگه کفش به تجاوزگر ندارد!
منتظرالزیدی ، کودکی قهرمان است ، حتی اگر برای این کار پول دریافت کرده باشد! مهم خروجی این عمل است که گر نمی توان تصدیقش کرد اما شماتت آن هم پذیرفتی نیست...

آیا تا به حال به شما تجاوز شده؟ یا شاهد تجاوز گری بوده اید!؟! :(

التماس دعا

آخرین ویرایش:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بسیار عالی بود .... بسیار بسیار عالی ... و یادمون باشه که
ید الله ، فوق ایدیهم

البته نباید فراموش کرد اینها ، همون کسانی هستند که 8 سال جوون های مارو به خاک و خون کشیدند . چه عراقیها و چه امریکاییها که به اونها کمک میکردند و باید یاد کلماتی بیافتیم که " فتنه هر کس به خود آن شخص بر میگردد " .

karo7

اخراجی موقت
به خاطر شغلم مجبورم هرزگاهی تصاویری رو ببینم که القصه اصلن با روحیاتم سازگار نیست! مدتی پیش بخش هائی از صحنه های تجاوز تعداد کثیری از سربازان آمریکایی به یک دختر جوان عراقی را دیدم که البته تابم تنها به 10 - 15 ثانیه از ان خلاصه شد و انچه ماند شاید یک دنیا نفرت بود از تجاوزگران! حالا این تجاوز گر هر که ، هر چه می خواهد باشد! مهم نیست! مهم آن است که تجاوزی صورت گرفته باشد و آن وقت است که موج نفرت حتی از وجود شاهدان غایب آن هم فوران می کند ، حال احوال تجاوز شده بماندا!
این ها همه حرف است که 56 درصد موافقند! کلاهتان را قاضی کنید ، آیا 56 درصد مشتاقند مورد تجاوز قرار گیرند؟! انصافن قصد تعمیم دادن یک مورد کوچک به کل ماجرا را ندارم ، بلکه مسئله آنجاست که تعرض امری شایع و طبیعی در تجاوزگری است!!!
سربازان امریکائی و انگلیسی و برخی دیگر از ارتش های جهان ، آئینی نظامی دارند که هر در دوره ی آموزش ، هر صبح یک دست به آلت می گیرند و یک دست به با بالا به نشانه ی قسم! با این مضمون که یکی از ماموریت های آنها هنگام حمله به ملتی دیگر ، ایجاد بی نظمی در ژنتیکی رایج ملت مقصد است! هدف از این ماموریت هم که جای بحث ندارد!
آنچه مورد نظر است ، صرفن تلاش آن مرد عراقی خبرنگار برای خالی کردن عقده ای است که دیگر امان را بریده است! من آن مرد را به کودکی تشبیه کردم که چاره ای جز پرتاب لنگه کفش به تجاوزگر ندارد!
منتظرالزیدی ، کودکی قهرمان است ، حتی اگر برای این کار پول دریافت کرده باشد! مهم خروجی این عمل است که گر نمی توان تصدیقش کرد اما شماتت آن هم پذیرفتی نیست...

آیا تا به حال به شما تجاوز شده؟ یا شاهد تجاوز گری بوده اید!؟! :(

التماس دعا

دوست عزیز من شما را برای احساس لطیفتان تقدیر می کنم.
اما آیا شما اگر یک کلاغ سفید دیدید می توانید بگید که همه کلاغ ها سپید هستند!!! شما یک فیلم را دیده اید و چگونه آن را به دیگر سربازان هم نسبت می دهید با مثال پیزی ثابت نمی گردد چون بنده هم قبول دارم که تجاوز هم وجود دارد، ولی علاوه بر تجاوز جنبه های مثبت را هم ببینید.
اما آیا دوست عزیز در کشورهای دیگر از جمله مال خود ما مگر این قضیه توسط خودی ها هم انجام نمی گردد!!؟ زمانیکه در فرودگاه امارات دختران ایرانی باهاشون این رفتار گردید چرا کسی احساسات لطیفش مورد آسیب قرار نگرفت و لنگه کفشی پرتاب نشد!!؟ چرا احساسات ما باید فقط برای کشورهای دیگه لطیف باشد!!؟

karo7

اخراجی موقت
بسیار عالی بود .... بسیار بسیار عالی ... و یادمون باشه که
ید الله ، فوق ایدیهم

البته نباید فراموش کرد اینها ، همون کسانی هستند که 8 سال جوون های مارو به خاک و خون کشیدند . چه عراقیها و چه امریکاییها که به اونها کمک میکردند و باید یاد کلماتی بیافتیم که " فتنه هر کس به خود آن شخص بر میگردد " .

دوست عزیز
شما بفرمایید تحقیق نمایید و از یکی از ارتشیان و یا سپاهیانی که در جنگ بودند بپرسید که سلاح های عراقی ها ساخت کدام کشور بود؟ همچنین سلاح های ایرانی ها مال کدام کشور؟
مطمئنا خواهید شنید سلاح های عراقی ها مال شوروی بود. چون عراق همواره متحد شوروی بود، وناراحت ترین کشور هم از حمله به عراق روسیه بود.

myparsa

عضو جدید
دوست عزیز من شما را برای احساس لطیفتان تقدیر می کنم.
اما آیا شما اگر یک کلاغ سفید دیدید می توانید بگید که همه کلاغ ها سپید هستند!!! شما یک فیلم را دیده اید و چگونه آن را به دیگر سربازان هم نسبت می دهید با مثال پیزی ثابت نمی گردد چون بنده هم قبول دارم که تجاوز هم وجود دارد، ولی علاوه بر تجاوز جنبه های مثبت را هم ببینید.
اما آیا دوست عزیز در کشورهای دیگر از جمله مال خود ما مگر این قضیه توسط خودی ها هم انجام نمی گردد!!؟ زمانیکه در فرودگاه امارات دختران ایرانی باهاشون این رفتار گردید چرا کسی احساسات لطیفش مورد آسیب قرار نگرفت و لنگه کفشی پرتاب نشد!!؟ چرا احساسات ما باید فقط برای کشورهای دیگه لطیف باشد!!؟

گوئی که به یادداشت بنده دقت نکردید!؟
بنده هم عرض کردم قصدم تعمیم دادن به همه ی ماجرا نیست!
و البته آن آئین نظامی هم جای تامل دارد! ندارد؟

در ضمن گاهی اوقات تجاوز در کنار خود ما هم صورت می گیرد ، گاهی حتی وچه ی تجاری دارد! اما آنچه پیداست این است که ناهنجاری اجتماعی با اصل تجاوز گری فاصله ی زیادی دارد ، ماجرای امارات هم شیطنت است...
اصلن پذیرفتنی نیست که تجاوز جنبه ی مثبت هم داشته باشد! نکند شما از آن الگوی معروف انگلیسی که می گوید: " وقتی توان مقابله با تجاوزگر را نداری ، استقبال کن تا لذت ببری! " سخن می گوید؟!

این یک گفتگوی احساسی نیست!
این ها مباحثی متفاوت هستند و برای بررسی آن لازم است تاملی جدی و بدور از احساس صورت گیرد ، هرچند شما با اشاره به آن ماجرای فیلم بنده را به سانتی مانتال متهم کردید...

ضمنن ، جریان لنگه کفش ، به این خاطر مورد توجه جهان قرار گرفته که عملی نادر و صادقانه بوده... مثال کودک ، تکرار می کنم ، درست مثال کودکی که چاره ای جز لنگه کفش ندارد!؟

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا