اگر جای رئیس جمهور بودم ....

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه مهندسان عزیز
همان طور که از تیتر این تاپیک معلومه، میخوایم خودمون رو جای رئیس جمهور بزاریم، بعد اولین کارهایی که انجام میدادیم که حیاتی بودند چی بود؟؟؟؟
چند نکته رو واجب میدونم که توضیح بدم :
1 - اینجا در واقع ما درخواستهای خود را از رئیس جمهور محترم اعلام میکنیم ...
2 - لطفا در ذکر موارد درخواست، به صورت جزیی بیان کنید ( مثلا نگید اشتغال جوانان!!!، توضیح بدین برای مثال برای رشته کامپیوتر میشود فلان شغل با این امکانات ایجاد شود که هنوز اقدام نشده... )
3 - این نه یه تاپیک سیاسی هست نه چیز دیگه، فقط یه دردنامه و درخواست مهندسان از رئیس جمهور است... پس با افراد خاطی که قصد توهین به هر شخص یا دولت محترم و یا منحرف کردن تاپیک شوند به شدت برخورد و پست های آنان حذف خواهد شد.
بعد از اینکه نظرات تکمیل و به حد قابل قبولی رسید، آنها جمع آوری و تنظیم میشود و اگر امکان داشته باشد تقدیم به سایت ریاست جمهوری میشود....
در پایان هم از تمام دوستانی که در بحث شرکت میکنند و برای سازندگی کشورشون اهمیت قائل هستند تشکر ویژه و قدردانی می نمایم... :gol::gol::gol:
در صورت امکان به دوستان هم اطلاع رسانی نمایید.ممنونم:gol::gol::gol:

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا نامه ی من رو قول بده اول بفرستی :D

آقای رئیس جمهور!
خواسته های بسیاری دارم،این نه آرزوی یک ، تک رقمی ساله است که رویای کودکانه باشد و نه خواسته ی یک پیرمرد 9 دهه ای که به امور، بی تفاوت باشد.
خواسته ما خواسته خداست،خواسته ی پیامبران(ع) خدا،خواسته امامان معصوم(ع)
نه انتظار بی جایی ست که منتی بر ما رود و نه دست نیافتنی که عذری پذیرا باشیم.
اینک که می دانیم خواسته ی ما یعنی برقرای عدالت تنها یک فرضیه تئؤری ست پس بی پرده سخن بگوییم،خواسته ای نداریم.نه از آن جهت که نداشته باشیم،که نتوانید برآورد سازید.

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا نامه ی من رو قول بده اول بفرستی :D

آقای رئیس جمهور!
خواسته های بسیاری دارم،این نه آرزوی یک ، تک رقمی ساله است که رویای کودکانه باشد و نه خواسته ی یک پیرمرد 9 دهه ای که به امور، بی تفاوت باشد.
خواسته ما خواسته خداست،خواسته ی پیامبران(ع) خدا،خواسته امامان معصوم(ع)
نه انتظار بی جایی ست که منتی بر ما رود و نه دست نیافتنی که عذری پذیرا باشیم.
اینک که می دانیم خواسته ی ما یعنی برقرای عدالت تنها یک فرضیه تئؤری ست پس بی پرده سخن بگوییم،خواسته ای نداریم.نه از آن جهت که نداشته باشیم،که نتوانید برآورد سازید.
ممنونم...
چشم حتما درد و دل شما رو میفرستم ولی نکات بالا رو بیشتر رعایت کنین.... من درخواست های جزئی میخوام، برقراری عدالت از هزاران سال پیش آرزوی همه بوده ولی آیا در هر عصری رعایت شده؟؟؟
برای مثال من خودم چند تا از خواسته هامو بیان میکنم....
آقای رئیس جمهور من ازتون انتظار دارم :
1 - سهام عدالتی که وجود داره چرا فقط به یه قشر خاص جامعه تعلق گرفت و در حالی که کارمندان 2 قسط سود خود را هم دریافت کردن بقیه هنوز برگه خودشونم نگرفتن... این عدالته؟؟؟ مگه فقط کارمندان حق دارن؟
2 - آقای رئیس جمهور چرا به مهمترین قشر جامعه یعنی دانشجویان اهمیتی نمیدین؟؟ من خواستار یک کارت دانشجویی به صورت کاملا رایگان هستم که بتوانم از آن برای خریدن کتاب با تخفیف و رفتن به مکان های عمومی مانند سینما و مکان های ورزشی استفاده کنم...
3 - آقای رئیس جمهور من به عنوان یک دانشجو که همیشه باید به دنبال علم در اینترنت باشم، چرا به دانشجویان کارت اینترنت و خطوط پرسرعت اینترنت داده نمیشود به صورت رایگان؟؟ در حالی که به بعضی از کارمندان دولت کارت اینترنت به صورت ماهانه داده میشود!!!! واقعا آن کارمند بیشتر نیاز دارد؟!!

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز هم باید یاد آوری کنم و دوستان خواهش کنم که این تاپیک رو با یک تاپیک سیاسی اشتباه نگیرید....
اینجا فقط و فقط درخواست خودتون رو از رئیس جمهور بیان میکنین .... ممنونم از همکاریتون

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
والا من خیلی ربط این دو موضوع رو نمیفهمم ...........عنوان تاپیک و پست اول ؟
خب ما میزاریم بنا رو بر پست اول

جناب دکتر سلام
شما همیشه و بارها ما جوونای ایران زمین رو به کسب علم تشویق کردین ..........و این جمله گهربار که ایرانی میتواند و حقیقتا خواهد توانست رو بارها مطرح کردین

ولی جناب رییس جمهور متاسفانه بعضی وقتها حمایتها سلب میشه و جنبه فرمایشی پیدا میکنه ............مثلا دستور شما در قبال کانونهای مخترعین و نوآوران ........یه مدت خوب فعالیت میکنن ولی بعد از مدتی متاسفانه بنزینشون تموم میشه :(
گاها بعضی وقتا تحت ماجراهایی به عمد :mad:
ماجرای خانه هایی که قرار بود در اختیار نخبگان قرار بگیره هم حتما در جریانش هستین ........مثل همین موضوعات .............مدتی خیلی خوب و پس از آن .............

جناب رییس جمهور خارج از بحثها و مشکلات کشورمون که خودتون هم میدونین خیلی زیاده ولی به فضل الهی با پشتیبانی شما و همراهی و همیاری ملت ایران روزی از جامعه رخت برمیکنه
انشاالله
خواهشی دارم بس بزرگ و اونم فراموش نکردن آرمانهای انقلابمون هست .........انقلابی که برای رسیدن بهش جوونای خوش فکر و پر استعداد عزیزی رو از دس دادیم ..........همچنین روشنفکران بزرگی چون شهید مطهری ، دکتر شریعتی ، دکتر بهشتی و رییس جمهور محبوب رجایی و............

با اومدن شما بوی رجایی استشمام شد ..........امیدواریم که این بو همچنان باقی بمونه
ولی بعضی وقتا اقدامات دست راست و چپ شما بد دل ما جوونای ایران رو آزاد میده :(
خواهشا در قبال اونها هم به عدالتی که بهش معتقدین رفتار کنید
در ضمن دکتر جان در قبال مسائل تمامیت ارضی کشورمون هم بیشتر بررسی کنید

امیدوارم مثل همیشه در مقابل مستکبرین عالم و ظالمین قد علم کنید و همیشه پیرو آرمانهای انقلاب که عدالت و یاری مظلومان هست باشید
انشاالله:gol::gol::gol:

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم محمدآقای عزیز که سروری کردن و اومدن نظر بسیار خوب و سازندشون رو گفتن:gol::gol::gol:....
محمد آقا هم توجه ویژه به کانون های مخترعین و متفکرین و حمایت از نخبگان و آرمان های انقلاب رو از رئیس جمهور خودشون خواستار بودن... البته عدالت که خواسته همه ملت همیشه بوده و هست :gol:
درباره تیتر و موضوع هم اگر دقت شود یکی است، در واقع ما وقتی رئیس جمهور شویم و خواسته های جوانان مهندس خودمون رو بدونیم، یقینا اونها رو برطرف میکنیم...
ممونم از لطف همه :gol::gol:

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
این همه مهندس اینجان بعد....
یعنی شما ها هیچ درخواستی، مشکلی ندارین که بخواین با رئیس جمهورتون مطرح کنین؟؟!!!

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

من یه تایپیک زدم گفتم ایده مطرح کنن که نکردن !!!!!!!!!!حالا شما انتظار دارین بیان از رئیس جمهور یه چیزی بخوان!!!!

من از کسی چیزی نمی خوام چون نمی تونن کمک کنن تواناییش رو ندارن !!!

ولی آرزو میکنم هر کسی از دانشگاه فارغ التحصیل میشه بره سر کار

JavadMessi

مدیر بازنشسته
1- کمی از در آمدی که از جریمه های نجومی راهنمایی رانندگی را خرج اصلاح جاده ها کنید چون اگر تمام جاده ها دو باند مجزا شود کشته ها یک دهم هم کمتر میشود.زیاد کردن جریمه تا یه حدی جواب میده اما بقیش پاک کردن صورت مسئلست
2- واردات ماشین را آزاد کنید چون به پیغمبر این حمایت از صنعت ملی شده قاتل ملی که فقط سودش تو جیب صاحبان دو شرکت میره اگه ندیده بودم پرایدیو که بین 2 کمپرسی به فاصله نیم متر له شده بود این حرفو نمیزدم!!!!!!
3- در این بانکارو تخته کنید چون نمونه بارز جنگ با خدا در جهان بانکهای جمهوری اسلامیست که اگر اینکاررو کردید بسیاری از مشکلات دیگر که ظاهرا ربطی ندارند هم حل میشود.
4- جمله ای که کلیشه شده:برای جوانان شغل و امکان ازدواج راحت و مسکن را فراهم کنید.
5- این یکی کلا به مسئولین است:با دین خدا بازی نکنید!!!
و...

rozmary3000

اخراجی موقت
با سلام خدمت همه مهندسان عزیز
همان طور که از تیتر این تاپیک معلومه، میخوایم خودمون رو جای رئیس جمهور بزاریم، بعد اولین کارهایی که انجام میدادیم که حیاتی بودند چی بود؟؟؟؟
چند نکته رو واجب میدونم که توضیح بدم :
1 - اینجا در واقع ما درخواستهای خود را از رئیس جمهور محترم اعلام میکنیم ...
2 - لطفا در ذکر موارد درخواست، به صورت جزیی بیان کنید ( مثلا نگید اشتغال جوانان!!!، توضیح بدین برای مثال برای رشته کامپیوتر میشود فلان شغل با این امکانات ایجاد شود که هنوز اقدام نشده... )
3 - این نه یه تاپیک سیاسی هست نه چیز دیگه، فقط یه دردنامه و درخواست مهندسان از رئیس جمهور است... پس با افراد خاطی که قصد توهین به هر شخص یا دولت محترم و یا منحرف کردن تاپیک شوند به شدت برخورد و پست های آنان حذف خواهد شد.
بعد از اینکه نظرات تکمیل و به حد قابل قبولی رسید، آنها جمع آوری و تنظیم میشود و اگر امکان داشته باشد تقدیم به سایت ریاست جمهوری میشود....
در پایان هم از تمام دوستانی که در بحث شرکت میکنند و برای سازندگی کشورشون اهمیت قائل هستند تشکر ویژه و قدردانی می نمایم... :gol::gol::gol:
در صورت امکان به دوستان هم اطلاع رسانی نمایید.ممنونم:gol::gol::gol:

اگر جای رئیس جمهور بودم

مثل اقای احمدی نژاد عمل میکردم

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

من یه تایپیک زدم گفتم ایده مطرح کنن که نکردن !!!!!!!!!!حالا شما انتظار دارین بیان از رئیس جمهور یه چیزی بخوان!!!!

من از کسی چیزی نمی خوام چون نمی تونن کمک کنن تواناییش رو ندارن !!!

ولی آرزو میکنم هر کسی از دانشگاه فارغ التحصیل میشه بره سر کار
سلام
بله مهندسان هست دیگه، اگر یه تاپیک عاشقانه بزنی به سرعت نور همه توش شرکت میکنن ولی اگه بحث علمی یا چیزه دیگه ای باشه:D.........
شما مشکلتون رو بگین، اگه تواناییشو داشتن حل میکنن وگرنه هم نه....
اما ایده ای که مطرح کردین فوق العاده هست، واقعا ممنونم......
اما یکسری مشکلاتی داره که مهمترین و اولین مشکلش اینه که دانشجوی فارغ التحصیل هیچ کار عملی مرتبط با رشته اش یاد نداره و دومین مشکل این هست که هرجا بخواد جذب کنه از دانشگاههای بزرگ جذب میکنه و آزاد و غیرانتفاعی و... دیگه جذب نمی شوند....
اما اگر بخوام ایده ی شما را کامل کنم با اجازتون :
سایتی از طرف دولت راه اندازی بشه و تمام فارغ التحصیلان و حتی کسانی که دانشگاه نرفتن در این سایت ثبت نام کنن، و تمام ارگان های خصوصی و دولتی از طریق همین سایت اقدام به جذب نمایند.... به این صورت که ارگان مربوطه درخواست جذب و تعداد و رشته را به دولت اعلام میکند و دولت نیروها رو به آن ارگان معرفی مینماید....
البته اینجا مدرک بالاتر، تجربه بالاتر و... موثر است... و همچنین با نظارت دولت از باند بازی و پارتی بازی هم جلوگیری میشود...
ممنونم از مشارکتتون:gol:

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- کمی از در آمدی که از جریمه های نجومی راهنمایی رانندگی را خرج اصلاح جاده ها کنید چون اگر تمام جاده ها دو باند مجزا شود کشته ها یک دهم هم کمتر میشود.زیاد کردن جریمه تا یه حدی جواب میده اما بقیش پاک کردن صورت مسئلست
2- واردات ماشین را آزاد کنید چون به پیغمبر این حمایت از صنعت ملی شده قاتل ملی که فقط سودش تو جیب صاحبان دو شرکت میره اگه ندیده بودم پرایدیو که بین 2 کمپرسی به فاصله نیم متر له شده بود این حرفو نمیزدم!!!!!!
3- در این بانکارو تخته کنید چون نمونه بارز جنگ با خدا در جهان بانکهای جمهوری اسلامیست که اگر اینکاررو کردید بسیاری از مشکلات دیگر که ظاهرا ربطی ندارند هم حل میشود.
4- جمله ای که کلیشه شده:برای جوانان شغل و امکان ازدواج راحت و مسکن را فراهم کنید.
5- این یکی کلا به مسئولین است:با دین خدا بازی نکنید!!!
و...
ممنونم از جواد آقا که لطف کردن و نظر دادن:gol:
1- بله، ایده ی خوبی هست.... البته فکر میکنم یک درصدی از جریمه هم به دولت میرسد...
2- اگر ما هم مثل همه کشورها رقابت در هر زمینه ای وجود داشت باعث بالا رفتن کیفیت میشد.... نمونه اش رو هم میتونیم در زمینه سیم کارت همراه اول و ایرانسل به وضوح ببینیم....
3- درباره مورد 3 هم یکم بیشتر اگر توضیح بدی بیشتر میشه بحث کرد
4- شغل که صحبت شد و مسکن هم ایده خوبی است که اگر این دوتا حل بشه مسئله ازدواجم حل میشه
5 - اینو میشه توضیح داد ولی فکر کنم تاپیک به خطر میوفته از خیرش بگذر جواد جان:smile:

zoshk

عضو جدید
سلام سهراب جان
این همه مشکل و مطلب حالا چرا این
ولی من اگه جای رئیس جمهور بودم اصلا استفا می دادم میامدم تو جامعه همون دکتری رو ادامه می دادم

مشکلات ما حل شدنی اما یاد کنیم از مستمری بگیران بیچاده یکی پدربزرگ خودم نامه هم به آقای رئیس جمهور داده ولی آلان ماهی فقط 90هزار تومن می گیره با 80 سال عمر
شما بگید این چه نوع عدالت
من اگه رئیس جمهور بودم عادل بودم

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سلام سهراب جان
ولی من اگه جای رئیس جمهور بودم اصلا استفا می دادم میامدم تو جامعه همون دکتری رو ادامه می دادم

مشکلات ما حل شدنی اما یاد کنیم از مستمری بگیران بیچاده یکی پدربزرگ خودم نامه هم به آقای رئیس جمهور داده ولی آلان ماهی فقط 90هزار تومن می گیره با 80 سال عمر

90 تومن!!!!!!!!:eek:
قصد حمایت ندارم اما مطمئن باشید یه جای کار میلنگه

zoshk

عضو جدید
90 تومن!!!!!!!!:eek:
قصد حمایت ندارم اما مطمئن باشید یه جای کار میلنگه
آره میلنگه عزیزم آگه شعار عدالت علی پس کو گرفتن دست نیازمندان شما می دونین چند نفر شب سر گشنه رو بالشت میزارن نه نمی دونی
بیا برو پائین شهر رو ببین
من چهار شنبه خودم شاهد بودم دولتیا اسباب و اساسیه یک خانواده بی سرپرست رو تو کوجه ریختن
البته من قصد توهین به هیچ ارگان یا نظامی ندارم

zoshk

عضو جدید
سهراب جون تو خودت اهل مشهدی از پائین شهر خبر داری ای کاش آقای رئیس جمهورم اونجا رو می دید
ببخشید که بحثو یکم به انحراف کشوندم ولی لازم بود تا خیلی ها بدونن جای رئیس جمهور بودن سخته

simiar

عضو جدید
با سلام ؛
1- تلاش کنید که رسانه ی تصویری خصوصی ایجاد بشه.
2- در مورد قراردادهای اقتصادی کشور مثل قراردادهای نفتی و یا خطوط انتقال نفت و گاز ... بیشتر شفاف سازی کنید. به طور مثال قرارداد را در سایت قرار دهید.
3- در مورد هزینه شدن درآمدهای نفتی و برداشت از حساب صندوق ذخیره ی ارزی و چگونگی هزینه نمودن آن از طریق رسانه ها مثل تلویزیون و یا قرار دادن در سایت اطلاع رسانی کنید. مردم حساب دو دو تا چهار تا میکنند و و قتی میبینند جور در نمیاید بدبین می شوند.
4- سابق بر این فقط کارهای بسیار بزرگ به شرکت های دولتی واگذار میشد. خواهش می کنم در جهت حمایت از بخش خصوصی آیین نامه ی مناقصات رعایت بشود . مثلاً پروژه های ریز و درشت به راحتی به شرکت های شبه دولتی مثل جهاد نصر و قرارگاه خاتم الانبیا و.. واگذار نشود.
5- در مورد طرح هدفمند کردن یارانه ها از اینکه شما جسارت ورود به این حیطه را داشتید سپاسگزارم، ولی در یک بازه چند ساله بهتر بود . به ویژه در مورد گازوییل و برق فشار غیر قابل تحملی به صنعت و تولید وارد کرده و ایجاد شوک در بازار را باعث شده است. و این شوک به مردم انتقال خواهد یافت.
6- نرخ ارز طی یک بازه زمانی چند ساله به نرخ واقعی خود برسد تا زمینه ی رقابت تولید کنندگان داخلی با خارجی ها فراهم بشود .
7- در مورد صنایع خودرو سازی و سیمان و فولاد به بخش خصوصی اجازه ی فعالیت داده بشود.

متشکرم.

آخرین ویرایش:

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام ؛
1- تلاش کنید که رسانه ی تصویری خصوصی ایجاد بشه.
2- در مورد قراردادهای اقتصادی کشور مثل قراردادهای نفتی و یا خطوط انتقال نفت و گاز ... بیشتر شفاف سازی کنید. به طور مثال قرارداد را در سایت قرار دهید.
3- در مورد هزینه شدن درآمدهای نفتی و برداشت از حساب صندوق ذخیره ی ارزی و چگونگی هزینه نمودن آن از طریق رسانه ها مثل تلویزیون و یا قرار دادن در سایت اطلاع رسانی کنید. مردم حساب دو دو تا چهار تا میکنند و و قتی میبینند جور در نمیاید بدبین می شوند.
4- سابق بر این فقط کارهای بسیار بزرگ به شرکت های دولتی واگذار میشد. خواهش می کنم در جهت حمایت از بخش خصوصی آیین نامه ی مناقصات رعایت بشود . مثلاً پروژه های ریز و درشت به راحتی به شرکت های شبه دولتی مثل جهاد نصر و قرارگاه خاتم الانبیا و.. واگذار نشود.
5- در مورد طرح هدفمند کردن یارانه ها از اینکه شما جسارت ورود به این حیطه را داشتید سپاسگزارم، ولی در یک بازه چند ساله بهتر بود . به ویژه در مورد گازوییل و برق فشار غیر قابل تحملی به صنعت و تولید وارد کرده و ایجاد شوک در بازار را باعث شده است. و این شوک به مردم انتقال خواهد یافت.
6- نرخ ارز طی یک بازه زمانی چند ساله به نرخ واقعی خود برسد تا زمینه ی رقابت تولید کنندگان داخلی با خارجی ها فراهم بشود .
7- در مورد صنایع خودرو سازی و سیمان و فولاد به بخش خصوصی اجازه ی فعالیت داده بشود.

متشکرم.
سلام بر یک مهندس موفق:gol:
فوق العاده بود نظراتت، واقعا ممنونم:gol:
مطمئن باش نظراتت رو بدون هیچ کم و کاستی منتقل میکنم، انشالله محقق شوند همشون.:gol:

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سهراب جان

سلام بر مهندس عزیز و همشهری گل خودم:gol:
اگر شما عقیدتون اینه که هرکسی بشینه خونه و بگه ما نمیتونیم مشکلاتمون رو حل کنیم و خدا همه رو درست میکنه فکر نمیکنم ایده جالبی باشه!!! اگر میخوایم کشورمون مشکلاتش حل بشه، همه باهم باید متحد بشیم و حتی اگر بتونیم یک مشکلم حل کنیم باید خوشحال و امیدوار باشیم....
اما رسیدگی به حقوق مستمری بگیران جامعه مشکلی هست.... اینم در لیست قرار میگیرد
ممنونم از نظرت:gol:

neyo

عضو جدید
آقا شما مطمئنی تو ایران زندگی میکنی؟ وای که چه خوش خیالید شما حتمآ نامه هارو بفرستید که منتظرن یعنی این مشکلاتی رو که شما میگید آقای رئیس جمهور نمیدونه؟!بابا شما مهندسید بعیده اینقدر ساده باشید.
چی بگم...........................................................................................................................

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

از آقاي رييس جمهور ميخوام كه ، رييــس جمهور مــن رو كه بدون محاكمه در بند كردنش آزاد كنه!

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا رو شکر از وقتی اقای احمدی نژاد عزیز اومده، به حمد ا.. همه چیز خوبه، و من که راضی هستم، انشاا.. برای بقیه هم به همین خوبی باشه....

من از آقای رئیس جمهور میخوام که به لطف خدا، همین طور به برنامه های جامعشون عمل کنن، تا وضع مملکت از این که هست بهتر بشه!!!

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا رو شکر از وقتی اقای احمدی نژاد عزیز اومده، به حمد ا.. همه چیز خوبه، و من که راضی هستم، انشاا.. برای بقیه هم به همین خوبی باشه....

من از آقای رئیس جمهور میخوام که به لطف خدا، همین طور به برنامه های جامعشون عمل کنن، تا وضع مملکت از این که هست بهتر بشه!!!

آقابابک ، آقا سهراب،
مدیحه سراییم، خوب بیییییییییییییییییییییییید
حالا حداقل تشکر کنید، تا جبران اخطارم بشه:biggrin::biggrin::biggrin:

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه رییس جمهور بودم یه تشکیلاتی راه می انداختم این فسادی که گریبان گیر این جوون ها رو گرفته ریشه کن میکردم

یه بیلی گارد آهنین !!!
سلام علیرضا خان
من تاپیک اول توضیح دادم، لطفا بیشتر توضیح بدین؟؟؟ چه فسادی منظورتون هست ( اخلاقی، اجتماعی، مالی و... ) ؟
بعدشم اگه راه حل خوبی دارین بگین ممنون میشم....
ممنونم از مشارکتتون:gol:

AVINA

عضو جدید
میشه یه کار کنین مشکل سربازی نامزد من حل بشه؟؟؟
ایران نیست..نمیتونه بیاد...اگه بیاد نمیذارن بره...
لااقل بذارن بخره
بخدا دارم دیوونه میشم...یکی نیست به دل ما برسه؟؟؟

بالا