ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

SoheilSmart

عضو جدید
بچا اگه کسی از من دلخور شده من ازش عذر خواهی میکنم ببخشید

آقا ایمان
:) چطوره ما یه مصاحبه اختصاصی باهات بزاریم ؟:cool:

اینو پایه م !!
اگه آقا ایمان افتخار بدن ... یه سری سوال مشخص میکنیم و براشون میفرستیم و ایشون همین جا جواب بدن

انیشتن

عضو جدید
کلا باوضع جامعه الان صلاح نیس ارشد بخونین مخصوصا پسرا دنبال کار باشین بعدادامه تحصیل از زندگیتون عقب می مونین مخصوصا افرادی که ساپورت مالی ندارن از من گفتن بود من که ضررکردم.

ali.fatemi4

عضو جدید
سلام به همه
کیا کلاس ثبت نام کردن؟
کتاب چی گرفتن؟
راضی هستین از اینا؟

SoheilSmart

عضو جدید
کلا باوضع جامعه الان صلاح نیس ارشد بخونین مخصوصا پسرا دنبال کار باشین بعدادامه تحصیل از زندگیتون عقب می مونین مخصوصا افرادی که ساپورت مالی ندارن از من گفتن بود من که ضررکردم.

کی گفته ؟! اصلا اینطوری نیس!!

من به شخصه یه الگوی بزرگ جلوی رومه که همیشه به شرایطش که نگاه میکنم روحیه میگیرم !
که کاملا خلاف حرف شمارو ثابت میکنه !!
پسر عمه ی خودم
ایشون کارشناسی رو دانشگاه نجف آباد در رشته ی متالوژی با یک معدل خیلی معمولی گرفتن در حالی که زندگی خیلی سختی هم داشتن و بدون پدر و بدون هیییییییچ پشتوانه مالی و اقتصادی زندگی کردن ولی ارشد رو در دانشگاه کرمان با معدل حدود 19.60 شاگرد اول شدن وبعد هم روی زبان و چندتا زمینه کاری رشتشون کار و تجربه کسب کردن ...حدودا 3 سال پیش شرکت نفت ایشونو رو هوا زد !
الان به لطف خدا ماشا... زندگی خیلی خوبی دارن و با کار و پروژه ها و سمینارهایی که انجام میدن حقوق میلیونی میگیرن و کیف دنیا رو میکنن !

fayyazjahani

عضو جدید
واقعا از حرف این خانوم تعجب کردم .به ایمان معصومی میگه بد اخلاق .ولا من تا حالا کسیو ندیدم اینقدر متواضع و دلسوز بیاد تو فروم با بچه ها حرف بزنه الانم که ارشد قبول شده اصلا نیازی نیست بیاد اینجا با به بچه ها راهنمایی بده ولی بازم این کار رو میکنه و هم اینکه از نظر اخلاقی خیلیم خوبه .

تو زندگی ایران ما اینقدر زندگی و بدست آوردن پول سخته که غیر از این 4 راه راهی نیست :

1- ارث و ثروت پدری که ساپورت مالی شی

2- از راه خلاف و پول غیر حلال البته آخرش معلوم نیست چی بشه

3-ارث رسیدن شغل از پدر به پسر البته با تعدد پسر ها کار بسیار سخت میشه و یا خلاقیت خودت که بیای یه شغل آزاد راه بندازی که البته با هزینه های بسیار زیاد امروزی ایجاد یه شغل آزاد که نون در بیاد ازش خیلی سخته

4- درس خوندن و رسیدن به درجه ارشد یا دکترا

خب گزینه 1 و 3 که معمولا شاید 10 درصد افراد را هم شامل نشه و گزینه 2 هم آخرش معلومه چی میشه و فقط گزینه 4 میمونه که امیدوارم همه موفق بشید و البته با تلاش بدست میاد . دوستان من خودم روزنامه های کار رو همیشه میخونم برای بچه های ارشدی همیشه تا دلت بخواد کار هست .اصلا شک نکنید .همیشه هروقت و هرجا رفتم گفتن ارشد ارشد ارشد

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با احترام به همه دوستان اهل علم تاپيك باز ميشه اما خواهشمندم قوانين تالار رو مطالعه كنين
ضمنا با كاتربراني كه قوانين رو رعايت نكنن به شدت برخور خواهد شد
با تشكر

mooshi9003

عضو جدید
:w23:یه شروع خوب بعد ار بازگشایی مجدد تاپیک:w23:

مروري بر روش ها و تکنيک هاي مطالعه
براي داشتن مطالعه اي اثربخش نوشتن نکات مهم در حين خواندن ضروري است تا براي مرور مطالب، دوباره لازم نباشد کتاب خوانده شود و در زماني کوتاه از روي يادداشت هاي خود، مطالب را بتوان مرور کرد.يادداشت برداري، بخش مهم و حساس از مطالعه است که بايد يه آن توجهي خاص داشت؛ چون موفقيت دانش آموزان را تا حدود زيادي تضمين خواهد کرد و مدت زمان لازم براي يادگيري را کاهش خواهد داد. خواندن بدون يادداشت برداري يک علت مهم فراموشي است.
1- خواندن بدون نوشتن: همانطور که اشاره شد اين روش مطالعه نادرست است. مطالعه فرآيندي فعال و پويا است و براي نيل به اين هدف بايد از تمام حواس خود براي درک صحيح مطالب استفاده کرد. بايد با چشمان خود مطالب را خواند، بايد در زمان مورد نياز مطالب را بلند بلند ادا کرد و نکات مهم را يادداشت کرد تا هم با مطلب مورد مطالعه درگير شده و حضوري فعال و همه جانبه در يادگيري داشت و هم در هنگام مورد نياز، خصوصا قبل از امتحان، بتوان از روي نوشته ها مرور کرد و خيلي سريع مطالب مهم را مجددا به خاطر سپرد.
2- خط کشيدن زير نکات مهم: اين روش شايد نسبت به روش قبلي بهتر باشد ولي روش کاملي براي مطالعه نيست چرا که در اين روش، بعضي افراد به جاي آنکه تمرکز و توجه بر روي يادگيري و درک مطالب داشته باشند ذهنشان معطوف به خط کشيدن روي نکات مهم مي شود. حداقل روش صحيح خط کشيدن زير نکات مهم به اين صورت است که ابتدا مطالب را بخوانند و مفهوم را کاملا درک کنند و سپس زير نکات مهم خط بکشند نه آنکه در کتاب دنبال نکات مهم بگردند تا زير آن خط بکشند.
3- حاشيه نويسي: اين روش نسبت به دو روش قبلي بهتر است ولي باز هم روشي مناسب براي درک عميق مطالب و خواندن کتب درسي نيست ولي مي تواند براي يادگيري مطالبي که از اهميت چنداني برخوردار نيستند مورد استفاده قرار گيرد.
4- خلاصه نويسي: در اين روش دانش آموز مطالب را مي خوانيد و آنچه را درک کرده است بصورت خلاصه بر روي دفتري يادداشت مي کنيد که اين روش براي مطالعه مناسب است و از روشهاي قبلي بهتر است، چرا که در اين روش ابتدا مطالب را درک کرده، سپس آنها را يادداشت مي کند اما باز هم بهترين روش براي خواندن نيست.
5- کليدبرداري: کليدبرداري روشي بسيار مناسب براي خواندن و نوشتن نکات مهم است. در اين روش دانش آموز پس از درک مطلب، بصورت کليدي نکات مهم را يادداشت مي کند و در واقع کلمه کليدي، کوتاهترين و راحت ترين و بهترين و پرمعني ترين کلمه اي است که با ديدن آن، مفهوم جمله تداعي شده و به خاطر آورده مي شود.
6- خلاقيت و طرح شبکه اي مغز: اين روش بهترين شيوه براي يادگيري خصوصاً فراگيري مطالب درسي است. در اين روش دانش آموز مطالب را مي خواند، پس از درک حقيقي آنها نکات مهم را به زبان خود( و نه بصورت جملات کتابي ) و بصورت کليدي يادداشت مي کند و سپس کلمات کليدي را بر روي طرح شبکه اي مغز مي نويسد (در واقع نوشته هاي خود را به بهترين شکل ممکن سازماندهي کرده و نکات اصلي و فرعي را مشخص مي کند) تا در دفعات بعد به جاي دوباره خواني کتاب، فقط به طرح شبکه اي توليد شده مراجعه کرده و با ديدن کلمات کليدي نوشته شده بر روي طرح شبکه اي مغز آنها را خيلي سريع مرور کند. اين روش درصد موفقيت تحصيلي دانش آموزان را تا حدود بسيار زيادي افزايش مي دهد و درس خواندن را بسيار آسان مي کند و بازده مطالب را افزايش مي دهد.
منبع : kanoon.ir

S_K_M

عضو جدید
سلام. من همه منابع و آماده کردم اما هنو استارت نزدم. دنبال کارای فارغ تحصیلیم. با ریاضی شروع میکنم. سال گذشته با اطلاعات خودم ریاضی 20 درصد زدم. به امید موفقیت همه دوستان

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. من همه منابع و آماده کردم اما هنو استارت نزدم. دنبال کارای فارغ تحصیلیم. با ریاضی شروع میکنم. سال گذشته با اطلاعات خودم ریاضی 20 درصد زدم. به امید موفقیت همه دوستان

من سال 91 پيش آزمايشي شركت كردم 25 زدم.
92، بازم 25 زدم!
نميدونم تاثير رياضي خوندنم چي بود :biggrin:
استاتيك چند فصل مورد نياز واسه مقاومت رو هم بخون و مقاومت رو از تابستون شروع كن كه بسيار وقت ميگيره تا به تسلط برسي

hsdanesh

عضو جدید
من امسال بار دومم هست ولی امسال انرژی خیلی زیادی دارم :smile:
واسه هر درس 2-3 تا منبع دارم. من چون هدفم تبدیل انرژی هست، از دروس ریاضی و سیالات شروع می کنم و از آخر شهریور توی یکی از موسسه ها (به احتمال زیاد پارسه یا ماهان) ثبت نام می کنم واسه کنکورهای آزمایشی. برنامه ام اینه که از اول مهر با برنامه کنکورهای آزمایشی برم جلو ولی تا آخر شهریور دروس ریاضی و سیالات رو باید تموم کنم! :cool:

دوستانی که امسال سال آخر هستین و میخواین کنکور ارشد بدین، توصیه می کنم از همین فردا شروع کنید به درس خوندن و 50-60 درصد از دروس رو کامل بخونید و زبان رو در حدی بخونید که 20-30 درصدی بزنید.

امیدوارم در کنار هم رقابت خوبی داشته باشیم.

آخرین ویرایش:

m.r.devil

عضو جدید
من امسال بار دومم هست ولی امسال انرژی خیلی زیادی دارم :smile:
واسه هر درس 2-3 تا منبع دارم. من چون هدفم تبدیل انرژی هست، از دروس ریاضی و سیالات شروع می کنم و از آخر شهریور توی یکی از موسسه ها (به احتمال زیاد پارسه یا ماهان) ثبت نام می کنم واسه کنکورهای آزمایشی. برنامه ام اینه که از اول مهر با برنامه کنکورهای آزمایشی برم جلو ولی تا آخر شهریور دروس ریاضی و سیالات رو باید تموم کنم! :cool:

دوستانی که امسال سال آخر هستین و میخواین کنکور ارشد بدین، توصیه می کنم از همین فردا شروع کنید به درس خوندن و 50-60 درصد از دروس رو کامل بخونید و زبان رو در حدی بخونید که 20-30 درصدی بزنید.

امیدوارم در کنار هم رقابت خوبی داشته باشیم.

منم امسال بار دومم هست سال قبل تا آبان خوب پیش رفتم اما بعدش یه سری مشکلاتی پیش اومد
بر خلاف شما من اصلا انرژی زیادی ندارم قبلا هم اینجا با بچه ها صحبت کردم اما بازم دارم به مشکل بر میخورم
امروز یا لحظه خاستم برم دفترچه رو بخرم بفرستم اما......
هدف منم تبدیل انرژی هست
منم میخام با ریاضی شروع کنم اما بعدش میرم سر باکس دینامیک چون خیلی مشکل دارم باهاش
پایه سیالاتیهام خیلی ضعیف نیست
راستی یه تجربه من پارسال تو بعضی درسا خیلی این شاخه اون شاخه پریدم اما به ضررم شد واسه همین امسال
برای بعضیاشون فقط از رو یه منبع میخونم البته بعضیا رو حتما باید از رو چند تا منبع خوند اما به نظر من عمومیت نداره
در اخر من اول امیدوارم بتونم استمرار بدم و هی سرد نشم مثل امروز که واقعا ریختم بهم:(!فک کنم اینجا واسه اینجور مواقع مفید باشه
ایشالا بتونیم هم با هم رقابت کنیم هم رفاقت

hsdanesh

عضو جدید
منم امسال بار دومم هست سال قبل تا آبان خوب پیش رفتم اما بعدش یه سری مشکلاتی پیش اومد
بر خلاف شما من اصلا انرژی زیادی ندارم قبلا هم اینجا با بچه ها صحبت کردم اما بازم دارم به مشکل بر میخورم
امروز یا لحظه خاستم برم دفترچه رو بخرم بفرستم اما......
هدف منم تبدیل انرژی هست
منم میخام با ریاضی شروع کنم اما بعدش میرم سر باکس دینامیک چون خیلی مشکل دارم باهاش
پایه سیالاتیهام خیلی ضعیف نیست
راستی یه تجربه من پارسال تو بعضی درسا خیلی این شاخه اون شاخه پریدم اما به ضررم شد واسه همین امسال
برای بعضیاشون فقط از رو یه منبع میخونم البته بعضیا رو حتما باید از رو چند تا منبع خوند اما به نظر من عمومیت نداره
در اخر من اول امیدوارم بتونم استمرار بدم و هی سرد نشم مثل امروز که واقعا ریختم بهم:(!فک کنم اینجا واسه اینجور مواقع مفید باشه
ایشالا بتونیم هم با هم رقابت کنیم هم رفاقت

دوست خوبم اصلا نا امید نشو، اگه هدفت معلومه سعی کن هدفت رو دوست داشته باشی! حرکت به سوی هدف مثل رانندگی کردن واسه رسیدن به مقصده و مسیر پر از دست انداز و سرعت گیر و چراغ قرمزه، اگه مقصدت معلوم باشه و دوستش داشته باشی با آرامش و بدون استرس با بهترین مسیر به طرفش حرکت می کنی و سرعت گیرها رو آروم رد می کنی و پشت چراغ قرمز می ایستی و صبر می کنی تا سبز بشه بعدش به سوی هدفت حرکت می کنی. وقتی نا امید میشی انگار پشت چراغ قرمز از ماشین پیاده میشی و میشینی زمین!

باید قبول کنیم که مشکلات کوچیک هستند ولی ما بزرگشون می کنیم. پس بیخیال مشکلات و افکار منفی ;)

به هدفت فکر کن و خودت رو تشویق کن واسه حرکت به سوی خواسته هات :smile:

Omidr.1370

عضو جدید
قبل از هر چیز از جناب سروش ممنونم که به در خواست ها توجه کردند.
اما در تایید صحبت های دوستمونhsdaneshباید بگم
دوست عزیز خودت رو بزار بعد از آزمون یعنی این که بگو اگر من آزمون رو خوب بدم چی میشه؟جه آینده ای در انتظارمه؟سعی کن جواب این سوالات رو برای خودت پیدا کنی تا انگیزه پیدا کنی

حالا که بقیه دارن آوانس میدن پس منم آوانس میدم منم فعلا از یک تیر فقط روزی 2 ساعته دارم ریاضی می خونم.

reza2495

عضو جدید
به به ميبينم كه چندتا همدرد دارم :smile: منم بار دوممه كه امتحان ميدم . پارسال به نسبت بدك نبود شايد قبول ميشدم اما انتخاب رشته نكردم . امسال موندم ببينم چه گلي به سر خودم ميزنم . اما يه مشكل سوپر بزرگ. من از 18 تير تا 31 مرداد كارآموزيم . اونم مجتمع فولاد . بچه هايي ك اونجا رفتند ميگند خيلي گيره . تازه ماه رمضونم هست از اون جالب تر كه من بايد خودم همه كارامو بكنم چون تنهام ;) اين مدتم بعد از امتحاناي ترم مشغول پرو‍‍ژه بودم . احتمالا فردا پسفردا تمومه . يعني تابستون واس من پرررررررر . چون شهريورم بايد بيفتم دنبال كاراي فارغ التحصيلي! امسال قصدم اين بود كه بخونم اما انگار به ما خوندن نيومده :biggrin:

m.r.devil

عضو جدید
به به ميبينم كه چندتا همدرد دارم :smile: منم بار دوممه كه امتحان ميدم . پارسال به نسبت بدك نبود شايد قبول ميشدم اما انتخاب رشته نكردم . امسال موندم ببينم چه گلي به سر خودم ميزنم . اما يه مشكل سوپر بزرگ. من از 18 تير تا 31 مرداد كارآموزيم . اونم مجتمع فولاد . بچه هايي ك اونجا رفتند ميگند خيلي گيره . تازه ماه رمضونم هست از اون جالب تر كه من بايد خودم همه كارامو بكنم چون تنهام ;) اين مدتم بعد از امتحاناي ترم مشغول پرو‍‍ژه بودم . احتمالا فردا پسفردا تمومه . يعني تابستون واس من پرررررررر . چون شهريورم بايد بيفتم دنبال كاراي فارغ التحصيلي! امسال قصدم اين بود كه بخونم اما انگار به ما خوندن نيومده :biggrin:
نه داداش کی میگه بهت خوندن نیومده اتفاقا این که ماها آزادیم و میتونیم رو کنکور تمرکز کنیم به نفعمونه
شمام زیاد نگران نباش زود کلک پروژه رو بکن کارای فارغ التحصیلی اونقدرام کاری نداره فوق فوقش یه هفته طول بکشه

87682111

عضو جدید

داداش من از 20 شهریور شروع کردم به خوندن. بعضی روزا 2 ساعتم نمی خوندم. تو حالت اوج 5-6 ساعت... رتبه تبدیلم شد 200
در ضمن دانشگاه آزادی هم هستم...;)

hsdanesh

عضو جدید
داداش من از 20 شهریور شروع کردم به خوندن. بعضی روزا 2 ساعتم نمی خوندم. تو حالت اوج 5-6 ساعت... رتبه تبدیلم شد 200
در ضمن دانشگاه آزادی هم هستم...;)

دوست خوب ممنونم که بهمون انرژی میدی، من هم دانشگاه آزادی هستم :smile: الان یکی از آرزوهام اینه که تبدیل انرژی رتبه 200 بیارم ;)

من فردا تو فنی و حرفه ای امتحان فلوئنت دارم، شنبه یعنی 15 تیر رسما شروع می کنم. هدفم مشخصه و منابع همشون آماده. از روزی 2-3 ساعت شروع می کنم تا برسونم به روزی 6-7 ساعت چون بیشتر از این خسته میشم و بازده میاد پایین.

87682111

عضو جدید
دوست خوب ممنونم که بهمون انرژی میدی، من هم دانشگاه آزادی هستم :smile: الان یکی از آرزوهام اینه که تبدیل انرژی رتبه 200 بیارم ;)

من فردا تو فنی و حرفه ای امتحان فلوئنت دارم، شنبه یعنی 15 تیر رسما شروع می کنم. هدفم مشخصه و منابع همشون آماده. از روزی 2-3 ساعت شروع می کنم تا برسونم به روزی 6-7 ساعت چون بیشتر از این خسته میشم و بازده میاد پایین.

کار درستی می کنی. خیلی مهمه که انرژیتو بتونی تقسیم کنی تا خود روز کنکور یه روند معقول طی کنی. اگه از اول تخته گاز بری شک نکن بعد از 2-3 ماه انرژی و انگیزه ت افت می کنه...

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
استاتیک میره رو مخم :(
استاتیک اگه هر کتابی جز نایی میخونی وقت خودتو هدر نده چون بی فایدس ولی اگه نایی میخونی بدون قطعا نتیجه میگیری حتی اگه استاتیکت زیر صفر باشه

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
اره نایی دارم میخونم ی وقتایی کلافه میشم دیگه
شما باید اصولی و طبق برنامه بخونی. سعی کن مطابق با برنامه یکی از موسسات پیش بری اول باید متن درس و تمرین های ضمن درس رو کامل بخونی بعد تست های کنکورشو یکی در میون بزنی . در مطالعه مجدد دوباره درسنامه وتمرین ها رو مرور کنی وتستهای باقی مونده رو جواب بدی. برنامت باید طوری باشه که هر کتابی رو 3 مرتبه مطالبشو مرور کنی تا ملکه ذهنت بشه مسلمه که با یکبار مطالعه نتیجه نمیگیری

mohandes_ali

عضو جدید
شما باید اصولی و طبق برنامه بخونی. سعی کن مطابق با برنامه یکی از موسسات پیش بری اول باید متن درس و تمرین های ضمن درس رو کامل بخونی بعد تست های کنکورشو یکی در میون بزنی . در مطالعه مجدد دوباره درسنامه وتمرین ها رو مرور کنی وتستهای باقی مونده رو جواب بدی. برنامت باید طوری باشه که هر کتابی رو 3 مرتبه مطالبشو مرور کنی تا ملکه ذهنت بشه مسلمه که با یکبار مطالعه نتیجه نمیگیری

ممنون:smile:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا