کسی جواب این سوال را میداند؟

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی کل این داستان آدم و حوا برای شما قابل هضم است و فقط این قسمتش برای تان جای سوال دارد؟
یعنی تصور می کنید آدم از گل درست شد بعد حوا از دنده آدم خلق شد و داشتند توی بهشت زندگی می کردند که شیطان گولشون زد و اینا افتادند روی زمین و...!
اگر با دیده عقل و خرد و علمی به موضوع نگاه کنید متوجه می شوید که این مدعیات اباطیلی بیش نیستند شما هم ذهن خودتان را درگیر این اباطیل نکنید که نگارنده آن شخصی متوهم بوده.

دیده ی علمی حتما" داستان تکامل میمون و تبدیل تدریجی به انسانه ؟! درسته؟؟؟؟
اینکه برخی اصول دین رو با برخی باورهای نادرست مخلوط می کنید و طنز گونه به نمایش میذارید نمایانگر عدم منطق و استدلال صحیح شماست.
مطمئن باشید اباطیل این نظریه های مضحک به اصطلاح علمی ( و رد شده) هستند که اجداد انسان رو میمون ها می دونند!
البته در انتخاب هر کدام مختار هستید ! ما که خود را از نسل اولین پیامبر خدا آدم (ع) می دانیم شما هر طور مایلی برای خودت حساب کن!
برای باور این داستان اول باید به وجود خدا باور داشت
البته اگر از نظر شما خدا طبیعت نباشه !!!
خدایی که قادر مطلقه بر هر کاری توانایی داره و هیچ عملی از عهدش خارج نیست.
عقل و وحی دو پیامبر و هدایتگر هستند که راه انسان رو به سمت رستگاری روشن و نورانی می کنند.
هر کدام از این دو چراغ راه که خاموش باشند باعث گمراهی انسان میشن.
افرادی مثل شما ظاهرا" تنها متکی به عقل هستند.
عقلی که از پاسخ به این سوالات عاجزند!
ز کــــــجا آمده ام،آمــــدنم بــــهر چــــه بود به کـــــجا می روم آخــــــــر ننمایی وطنم

((خداوند حکیم انسان را بر سر دو راهی قرار می دهد تا انچه در نهانش(انسان) است به ظهور و فعلیت برسد.

همان کسی که مرگ و حیات را آفرید تا شما را بیازماید که کدامیک بهتر عمل می کنید.[ملک:2]))

JavadMessi

مدیر بازنشسته
یعنی کل این داستان آدم و حوا برای شما قابل هضم است و فقط این قسمتش برای تان جای سوال دارد؟
یعنی تصور می کنید آدم از گل درست شد بعد حوا از دنده آدم خلق شد و داشتند توی بهشت زندگی می کردند که شیطان گولشون زد و اینا افتادند روی زمین و...!
اگر با دیده عقل و خرد و علمی به موضوع نگاه کنید متوجه می شوید که این مدعیات اباطیلی بیش نیستند شما هم ذهن خودتان را درگیر این اباطیل نکنید که نگارنده آن شخصی متوهم بوده.
میشه مستدل صحبت کنید
ذکر سند حرفاتون به علاوه دلیل عقلی بر رد اون!!!

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیده ی علمی حتما" داستان تکامل میمون و تبدیل تدریجی به انسانه ؟! درسته؟؟؟؟

نه پس دید علمی خلق انسان از گل بوده!
تکامل داروینی دیدی علمی به موضوع است.شور بختانه بسیاری از افراد متعصب دینی بلافاصله با مواجه با نظریه داروین جبهه گیری می کنند و حاضر نیستند در رابطه با آن کتابی بخوانند.اگر به آمار زیست شناسان و متخصصین ژنتیک نگاه کنید می بینید که اکثریت قریب به اتفاق انها به تکامل معتقد هستند و نظریه داروین بعد از گذشت سالها بیشتر و بیشتر حقانیتش ثابت شده.هرچه علم بیشتر رشد می کند و یافته های زمین شناسی و زیست شناسی و ژنتیکی بیشتری دال بر تکامل یافت می شود.
اینکه برخی اصول دین رو با برخی باورهای نادرست مخلوط می کنید و طنز گونه به نمایش میذارید نمایانگر عدم منطق و استدلال صحیح شماست.

نمی دونستم از گل خلق شدن آدم جزو اصول دین شماست! :surprised: بله اصلا علم غلط کرده که روی حرف دین حرف میزنه! علمی که بخواد نظریه ادیان ابراهیمی رو رد کنه رو باید ریخت دور.علم فقط به درد جایی میخوره که مدعیات دینی رو ثابت کنه اونوقت این بنیادگرایان دینی با افتخار سینه سپر می کنند و از الهی بودن دینشان و از اینکه بعد از قرنها هرروز معجزات جدیدی از کتابشان کشف می شود می گویند.
مطمئن باشید اباطیل این نظریه های مضحک به اصطلاح علمی ( و رد شده) هستند که اجداد انسان رو میمون ها می دونند!

تا زمانی که بخواهید در چارچوب دینی به موضوع نگاه کنید و خلیفه الله بودن و...را در ذهن داشته باشید هر نظریه علمی مخالف تفکرات خودتان مضحک و نامعمول به شمار می آید.از اجداد میمون بودن هیچ اشکالی ندارد.انسان دوست دارد خودش را از منشایی بالاتر بداند.اما این بدان معنا نیست که این تفکر لزوما صحیح است.
البته در انتخاب هر کدام مختار هستید ! ما که خود را از نسل اولین پیامبر خدا آدم (ع) می دانیم شما هر طور مایلی برای خودت حساب کن!

شما هم هرطور مایلی برای خودت حساب کن!

برای باور این داستان اول باید به وجود خدا باور داشت
البته اگر از نظر شما خدا طبیعت نباشه !!!
خدایی که قادر مطلقه بر هر کاری توانایی داره و هیچ عملی از عهدش خارج نیست.
عقل و وحی دو پیامبر و هدایتگر هستند که راه انسان رو به سمت رستگاری روشن و نورانی می کنند.
هر کدام از این دو چراغ راه که خاموش باشند باعث گمراهی انسان میشن.
افرادی مثل شما ظاهرا" تنها متکی به عقل هستند.
عقلی که از پاسخ به این سوالات عاجزند!
ز کــــــجا آمده ام،آمــــدنم بــــهر چــــه بود به کـــــجا می روم آخــــــــر ننمایی وطنم

((خداوند حکیم انسان را بر سر دو راهی قرار می دهد تا انچه در نهانش(انسان) است به ظهور و فعلیت برسد.

همان کسی که مرگ و حیات را آفرید تا شما را بیازماید که کدامیک بهتر عمل می کنید.[ملک:2]))

اگر عقل به سوالی نتواند جواب دهد هیچ دلیلی وجود ندارد که دین و وحی پاسخگوی آن باشد.من که تابحال ندیدم دین به غیر از جنگ های عظیم و کلاهبرداری کردن از عقاید مردم ساده لوح و کشتار و آوارگی میلیون ها نفر در تاریخ و جنگ و تجاوز و بی اخلاقی و افراط گرایی و...چیزی داشته باشد.و دینتان ارزانی خودتان! همه استدلال امثال شما این است که خدا قادر به انجام هر کاری است! به این شکل می توان هر پرت و پلایی را به خورد امثال شما داد کما اینکه اینکار را هم می کنند.مثلا بنده می توانم ادعا کنم اسبی تکشاخ و نامریی روی زمین زندگی می کند اگر بگویید چگونه می گویم شما آن را نمی بینید اما وجود دارد خدا قادر به انجام هر کاری است! به قول برتراند راسل:

اگر من مدعی می‌شدم که در منظومه شمسی میان زمین و مریخ یک قوری چینی دور خورشید می‌گردد، هیچ کس قادر نبود مدعای مرا رد کند، مشروط به آنکه حواسم می‌بود که در ادامه بگویم این قوری آنقدر کوچک است که حتی با قوی‌ترین تلسکوپ‌ها هم قابل رویت نیست. اما اگر تا آنجا پیش می‌رفتم که می‌گفتم چون مدعای من ابطال ناپذیراست جایز نیست عقل بشر به آن شک کند، به حق به یاوه گویی متهم می‌شدم. با این حال، اگر وجود این قوری در کتب قدما تایید شده بود و آن را حقیقتی قدسی شمرده و هر یکشنبه در کلیسا درباره آن به وعظ می‌پرداختند و در مدارس آن را به ذهن کودکان فرو می‌کردند، تردید در وجود آن نشانه نامتعارف بودن تلقی می‌شد و شخص شکاک را در عصر روشنگری به نزد روانپزشک و در دوره پیش از آن به دادگاه تفتیش عقاید می‌فرستادند.

آخرین ویرایش:

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه مستدل صحبت کنید
ذکر سند حرفاتون به علاوه دلیل عقلی بر رد اون!!!

در رابطه با تکامل بحث های گسترده وجود دارد که جایش اینجا نیست چون هر شخصی باید تاجایی که می تواند خودش به مطالعه در رابطه با آن بپردازد و حداقل مفاهیم اولیه تکامل را ابتدا مطالعه کند تا دچار سوء تفاهم نشود.کتابهای خوبی هستند بخصوص از داوکینز همانند کتاب ساعت ساز نابینا یا بخش هایی از کتاب پندارخدا که به طورفلسفی و تکاملی موضوع را بررسی کرده.نظریه تکامل همچنان در حال پیشرفت است.حتی اگر شما نظریه تکامل را نپذیرید هیچ دلیلی ندارد که بپذیرید کسی بوده به نام آدم که از گل خلق شده و او جد ماست.
توجه دارید که داریم از دیدی علمی موضوع را بررسی می کنیم.هیچ شواهدی دال بر اینکه شخصی به نام آدم بوده که از گل خلق شده و ما از نسل او هستیم وجود ندارد و این فقط ادعای دین است.ادعایی همانند قوری چینی راسل که دور سیاره زمین می چرخد.
بنده مدعی نشدم انسان از گل آفریده شده،دین مدعی است پس این دین است که باید دلیلی مستدل و محکم برای این صحبتش ارایه کند.در مثال پست قبل آیا شما ادعای قوری چینی نامریی را می پذیرید با وجود اینکه نمی توان آن را رد کرد؟ مسلما خیر.من هم ادعای خلق شدن آدم از گل را نمی پذیرم مگر اینکه دلیلی علمی برای آن ارایه کنید.این چیزها را فقط می شود در پرتوی ایمان و تعصب کور پذیرفت که خوشبختانه من این ایمان را ندارم!

آخرین ویرایش:

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
پستای اول اینو میگه
یه عده میان دین رو با تمام وابسته هاش به صخره میگیرن و همه چیو زیر سوال میبرن فقط به خاطر این که اطلاعات ندارن
به نظر شما این خنده دار نیست

فک کنم هنوز آدمایی که تو این عصر علمو فناوری زندگی میکننو از عقلشون کاملا استفاده نمیکننو هنوز میخوان بر باورهای دروغیشون بمونن اونم فقط به خاطر ترس از خود، خیلی زیاده
اینجور آدما فقط بلدن بحثارو طولانی کنن بدون اینکه نتیجه ای بگیرن
واقعا جای تاسف داره....!!

A M I N_BND

عضو جدید
کاربر ممتاز
پستای اول اینو میگه
یه عده میان دین رو با تمام وابسته هاش به صخره میگیرن و همه چیو زیر سوال میبرن فقط به خاطر این که اطلاعات ندارن
به نظر شما این خنده دار نیست

فک کنم هنوز آدمایی که تو این عصر علمو فناوری زندگی میکننو از عقلشون کاملا استفاده نمیکننو هنوز میخوان بر باورهای دروغیشون بمونن اونم فقط به خاطر ترس از خود، خیلی زیاده
اینجور آدما فقط بلدن بحثارو طولانی کنن بدون اینکه نتیجه ای بگیرن
واقعا جای تاسف داره....!!
منم موافقم

A M I N_BND

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام روز آدینه بخیر
شما که ماشااله با همه چی موافقین.... :smile:
من كلا با نظريات همه موافقم....
هميشه همينطور بوده.اما اون چيزي رو كه هم احساس ميكنم درسته ميگم....
من ميگم هرچه عقل آدم حكم كنه همونه.خيلي از جاها(شايد %95)دين رو تحريف
كردن...من ميخوام بدونم موافقيد يا نه؟؟؟؟؟؟

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما از دیشب تا الان اینجایید؟!!!

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه دنبال جواب میگردی اصلا نباید اونچه که احساس میکنیو درست بدونی فقط با عقلت جوابو پیدا کن
اصلا وجود دین اشتباهه چراکه من با صداقت با اصول اخلاقیوانسانی آشنا هستم چراکه همیشه سعی بر استفاده از عقلم دارم پس احتیاجی به دین برای راهنمایی در زندگیم ندارم

شما از دیشب تا الان اینجایید؟!!!
چکار کنم، یه شیفت 36 ساعته بهم خورده الانم سرکارم اگه نیام تو نت که خوابم میبره

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
به یه بچه اول دبستانی جهت این سوال باید افتخار کرد اما به یه دانشجو برای جواب این سوال...
اعوذوبالله من الشیطان رجیم
وقتی خدا شیطان رو از بهشت راند شیطان از خدا در خواست کرد که خدا قدرتی بهش بده تا بتونه بندگان خدار رو منحرف کنه و خدا این قدرت رو داد و گفت بندگان صالح من گول تو رو نمیخورن
شیطان به همه جا میتونه وارد بشه به بهشت هم وارد شد و لی از نعمت هاش نمیتونه استفاده بکنه.اصلا دیدیی میگی هرجا باشی خدا باهاته.حالامن میگم هرجا باشی 3 نفری،یعنی خودت و خدا و شیطان

زيگورات

عضو جدید
مقام عقل از دین بالاتره
البته من اینو میگم
شاید اشتباه میگم
اما عقل سلیم هم خدا رو میشناسه و هم خودشو

خدا فقط یک چیزی از بنده هاش میخواهد
انسان خوبی باش
همین
تمامی این پیامبران امامان و .... فقط برای همین کلمه امده اند
تو اگر ادم خوبی باشی دیگه هیچی نمیخواهد

من اینو از یک عالم بزرگ پرسیدم
خودش گفت

گفت ممکنه الان یک کمونیستی تو روسیه باشه که پیش خدا از من نزدیک تر باشه
چون برای خدا اعمال مهمه نه چیز دیگه
خدا خودش تو قران گفته من از حق الناس نمیگذرم اما از حق خودم میگذرم
این یعنی چی؟؟؟

کم دقت داشته باشین هر حرفی رو به خورد مغز معصومتون نریزین
دوست عزيز سلام
ميخواستم نام اون عالم را بدونم ضمنا لطفا آدرس آيه مربوطه را هم ارائه كنيد

sarah89

عضو جدید
واسه اینکه اون بهشت,بهشتی با تعریفی که ما ازش داریم نبوده...
اونجا بهشتی که به معنی پاداش وعده داده شده نبوده و احتمالا قسمتی از همین کره بوده...

اینا رو اونروز در جواب این سوالتون تو تی وی میگف.

afn741

عضو جدید
متاسفانه برخی از دوستان وقتی جواب یک سوال رو نمیدونند به جای تحقیق و بررسی برای بدست اوردن جواب درست یا نفی میکنن یا بدون دلیل نظر میدن . خدا عاقبت این مملکت رو بخیر بکنه که این گروه در اینده میخوان با این رویه یک خانواده و یک مملکت رو اداره کنند .

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا فقط یک چیزی از بنده هاش میخواهد
انسان خوبی باش
همین
تمامی این پیامبران امامان و .... فقط برای همین کلمه امده اند
تو اگر ادم خوبی باشی دیگه هیچی نمیخواهد...
متاسفانه الله در قرآن چیز دیگه ای گفته:

هر آینه خدا گناه کسانی را که به او شرک آورند نمی آمرزد، و گناهان دیگر را برای هرکه بخواهد می آمرزد. و هرکه به خدا شرک آورد، دروغی ساخته و گناهی بزرگ مرتکب شده است.سوره نساء آیه 48

همانگونه که می دانید مسیحیان در زمره مشرکین قرار دارند و طبق آیه صریح قرآنی نجس هستند.( ان المشرکون نجس) همچنین ادیان دیگری هم هستند همانند هندوها که مشرک لقب می گیرند.یعنی اگر شما یک آدم با اخلاق و نیکوکار باشید همانند گاندی و خدمات بزرگی به بشریت کرده باشید و در راه آزادی بشریت و رهایی بشر از فقر تلاش کرده باشید و...تا زمانی که مسیحی یا هندو باشید گناهتان آمرزیده نمی شود و در زمره نجس ها قرار دارید. اما یکی مثل صدام حسین یا بن لادن جنایتکار ممکن است گناهش آمرزیده شود.

برای الله خوب بودن کافی نیست.تا زمانی که بهش نگی فقط تویی و لا اله الا الله راضی نمی شود.​

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگه دنبال جواب میگردی اصلا نباید اونچه که احساس میکنیو درست بدونی فقط با عقلت جوابو پیدا کن
اصلا وجود دین اشتباهه چراکه من با صداقت با اصول اخلاقیوانسانی آشنا هستم چراکه همیشه سعی بر استفاده از عقلم دارم پس احتیاجی به دین برای راهنمایی در زندگیم ندارم

چکار کنم، یه شیفت 36 ساعته بهم خورده الانم سرکارم اگه نیام تو نت که خوابم میبره
کارت چیه؟

زيگورات

عضو جدید
امروز داستانی رو شنیدم که خیلی برایم عجیب بود.در یکی از مدارس مذهبی تهران معلم داشته در نمازخانه صحبت میکرده و یکی از بچه های کلاس اول دبستان از معلمش پرسیده مگر وقتی شیطان به آدم سجده نکرد، خدا او را از بهشت بیرون نکرد؟ معلم گفته بله همینطوره. شاگرد گفته پس چطور توانسته دوباره وارد بهشت بشود و آدم و حوا را گول بزند تا سیب را بخورند؟ معلم فقط سکوت کرده و هیچ چیزی برای گفتن نداشته. راستش را بخواهید تا حالا این سوال برای من هم پیش نیامده بود. خیلی سوال اساسی ومهمی هست. عجب بچه هایی در این دوره داریم. چه سوال جالبی؟ کسی جوابی دارد؟
بر همه ی موحدان مبرهن است که شیطان رجیم است و رانده شده از بهشت.پس هنگام گول زدن در بهشت چه غلطی میکرده؟

با سلام بر دوستان عزيزم در خصوص مطالب مطرح شده موارد ذيل به نظر اين حقير مي رسد كه توضيح مي دهم:
دوست عزيز من شيطان جن است نه از جنس فرشتگان ، بر لثر عبادات بسيار مقام بالاگرفته و در صف فرشتگان قرار مي‌گيرد و به دليل غرور شيطان ، خداوند او را از مقامش بيرون ميراند نه از بهشت(آيه 34 سوره حجر و 77 سوره ص)
خداوند عز و وجل انسان را هدايت نمود كه از آن درخت دوري گزيند و چون خلاف امر خدا عمل كرد او را از بهشت به پايين راند(بقره آيه 36)(در جواب دوست عزيز كه فرموده بودند پايين رفتن از بهشت معني ندارد)
در جواب اون دوستي كه فرموده بود اگر حضرت آدم انم گناه راانجام نميداد به عرض برسانم بر طبق آيه 30 سوره بقره خداوند انسان را خليفه روي زمين كمارده بود و در بهشت مذكور چند روزي مهمان بود و به دليل سرپيچي از خدا زودتر راهي زمين شده و بهشت موعود بهشت ديگريست كه اگر انسان وارد آن شود ديگر خارج نمي شود.
در مورد دوستان كه عقل خود را به دين ترجيح مي‌دهند عارضم كه شيطان هم به دليل غرور كاذب از درگاه الهي رانده شد.مواظب باشند.

• Like
واکنش ها: fifa