شما هم بندهاي عقدنامه را نخونده امضا مي كنين؟؟؟

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حالا سر عقد بودید؟دیدید عروس و داماد را که با چه سرعتی بندهای عقدنامه را خوانده یا نخوانده امضا می کنن؟
شما با کدامیک موافق و با کدامیک مخالفین؟ا

آخرین ویرایش:

esmikhani.m

عضو جدید
تا حالا سر عقد بودید؟دیدید عروس و داماد را که با چه سرعتی بندهای عقدنامه را خوانده یا نخوانده امضا می کنن؟

ما که امضا نکردیم ببینیم جیه یا شما بگو محتواش چیه یا یکی از دوستن متاهل بگه ما هم نظر بدیم

merlin-mina

عضو جدید
کاربر ممتاز
ديدم كسايي رو كه هول هولي همشو امضا ميكنن ولي به نظر من بايد خوند

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
ديدم كسايي رو كه هول هولي همشو امضا ميكنن ولي به نظر من بايد خوند
رفتي در اون تاپيكي كه لينك دادم بندهاي عقدنامه را بخوني؟;)
نظر خاصي درباره بندهاي مختلفش نداري؟؟؟
با مهريه عندالمطالبه موافق يا عند الاستطاعه؟؟؟

آخرین ویرایش:

merlin-mina

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه
الان كه دارم ميرم
بعدا حتما ميخونمش
ممنون

hale a.a

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من قبل از عقد بايد خوند!سر سفره ي عقد جلوي اونهمه ملت كه نميشه گفت حالا صبر كنين ما عقد نامه رو بخونيم و بررسي و تحليل كنيم و بعدم گيس و گيس كشي كه حالا اينو قبول كن و اونو قبول نكن!البته واسه شما مردا كه بد نميگن!خوندين؟!ديدين همه ي شرايط به نفع شماست؟!بيچاره عروس بدبخت!من كه خودم قبلا خوندم و با همه شونم مخالفم!

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
می خونم نظرم رو میدم، چون هم طولانیه هم ادبیاتش قانونیه یه کم ثقیله، الآن هم سرم شلوغه:gol:
البته الآن یه نگاه گذری انداختم دیدم خوبه، چندان چیز بدی به ضرر زن یا مرد نداره، مخصوصا آخراش و پیشنهادات قوه قضاییه...

esmikhani.m

عضو جدید
- در صورتیکه پس از گذشت پنج سال زوجه از شوهر خود به جهت عقیم بودن و یا عوارض جسمی دیگر صاحب فرزند نشود .خوب این مسایل باید قبل عقد حل بشه نه 5 سال بعد
2-اگر مشگل با زن بود چی؟
دو شرط 13 و 14 به ترتيب با عناوين "مهريه به صورت عندالمطالبه مي باشد" و "مهريه به صورت عندالاستطاعه مي باشد" جهت امضاي يكي از اين موارد به انتخاب زوجين درج خواهد شد.
مهریه ام هم که من با ذاتش موافقم ولی اجرای اون به صورت امروزی واقعا مضحکه...شما مهری میکنی که میدونی نمیتونی عمرا تا آخر عمرت بدی...
بعدشم که میری برات یه حداقل میزارن بعدم میگن ماهی یه سکه بیار بده..

tifoid

عضو جدید
من که هنوز خوشبختانه عقد نکردم زیادم به دیگران دقت نکردم اما عقد خواهرمو که اون تیکش فیلم بردارش خودم بودمو یادمه. داماد که داشت امضا میکرد حاج آقا چون آشنا بود به خنده و مسخره همشونو گفت. تقریبا یادمه ...اما به نظرم بخونی یا نخونی دیگه باید امضا کنی

ALviin

عضو جدید
کاربر ممتاز

والا ما كه نخونديم تو مجلس عقد هم اينقدر كار داشتيم كه وقت نشده گوش كنيم بقيه چي ميگن!!!

بابا بيخيال ايشالا قسمتتون شد شما با دقت بخون داداش!

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که هنوز خوشبختانه عقد نکردم زیادم به دیگران دقت نکردم اما عقد خواهرمو که اون تیکش فیلم بردارش خودم بودمو یادمه. داماد که داشت امضا میکرد حاج آقا چون آشنا بود به خنده و مسخره همشونو گفت. تقریبا یادمه ...اما به نظرم بخونی یا نخونی دیگه باید امضا کنی
يعني چي بخوني با نخوني بايد امضا كني..........................

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان خونديم ديگه....فكر كنم نخونده امضا ميزنن به خاطر طولاني بودنش....
بندهاي عقدنامه را كه نميشه تغيير داد ميشه؟!

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من قبل از عقد بايد خوند!سر سفره ي عقد جلوي اونهمه ملت كه نميشه گفت حالا صبر كنين ما عقد نامه رو بخونيم و بررسي و تحليل كنيم و بعدم گيس و گيس كشي كه حالا اينو قبول كن و اونو قبول نكن!البته واسه شما مردا كه بد نميگن!خوندين؟!ديدين همه ي شرايط به نفع شماست؟!بيچاره عروس بدبخت!من كه خودم قبلا خوندم و با همه شونم مخالفم!
دوست من بيشترش كه به نفع خانم هاست چرا مخالفي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
-
دو شرط 13 و 14 به ترتيب با عناوين "مهريه به صورت عندالمطالبه مي باشد" و "مهريه به صورت عندالاستطاعه مي باشد" جهت امضاي يكي از اين موارد به انتخاب زوجين درج خواهد شد.
مهریه ام هم که من با ذاتش موافقم ولی اجرای اون به صورت امروزی واقعا مضحکه...شما مهری میکنی که میدونی نمیتونی عمرا تا آخر عمرت بدی...
بعدشم که میری برات یه حداقل میزارن بعدم میگن ماهی یه سکه بیار بده..

عندالاستطاعه براي همينه ديگه.................

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان خونديم ديگه....فكر كنم نخونده امضا ميزنن به خاطر طولاني بودنش....
بندهاي عقدنامه را كه نميشه تغيير داد ميشه؟!
مي توني با هر كدام كه موافق نيستي امضا نكني.........
در ضمن مي توني از شروط ضمن عقد هم استفاده كني.

tifoid

عضو جدید
يعني چي بخوني با نخوني بايد امضا كني..........................

مثلا شما فرض کن خوندیو با یه بند یا حالا چنتاش مخالف بود میتونی بعد از اون همه توافقات و جلوی فامیل یهو بگی نه یا بگی من امضا نمی کنم؟ اینجوری تا آخر عمر میخندن بمون

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
نخوندم و نمیخونم چون آدمها باید تو متن زندگی به هم وبه شرایط هم متعهد باشن
یکی از شرایط عقددوست من حق مسکن بود ولی الان بر خلاف میلش باید توی شهری زندگی کنه که دوست نداره ولی به خاطر حفظ زندگیش میسوزه و میسازه

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من بيشترش كه به نفع خانم هاست چرا مخالفي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منفعت آقايون در دلش نهفته است البته...دقت داشته باشيد مثلا
در صورتیکه پس از گذشت پنج سال زوجه از شوهر خود به جهت عقیم بودن و یا عوارض جسمی دیگر صاحب فرزند نشود .خوب این مسایل باید قبل عقد حل بشه نه 5 سال بعد
2-اگر مشگل با زن بود چی؟

اينجا سوال دوستمونم بود...خوب معلومه اگه مشكل از خانم بود كه آقا ميتونه
ازدواج مجدد كنه....!!!
اگه اينها رو داخل بندهاي عقد نامه بزنن كه ديگه با شعف تمام خانم خانما امضا نميزنه.....

tifoid

عضو جدید
آقا اصلا چه کاریه؟ اگه عشق باشه با بیشتر اینا میشه ساخت!!!

esmikhani.m

عضو جدید
عندالاستطاعه براي همينه ديگه.................

جرات داری بگو عندالاستطاعیه.....
کی اینجوری میکنه...
مثل خیلی قانونهای دیگه فقط هست....
دوستان بیان بگن تا حالا چند تا مهریه زیر 300 تا دیدید؟
من شاید کمتر از 10 تا....
حتی در خانوادهای سطح متوسط....از 300 شروع میشه...

tifoid

عضو جدید
کی اینجوری میکنه...
ببین منم که دخترم با مهریه ی بالا موافق نیستم اما متاسفانه جامعه انقدر بد شده که سخت میشه کسیو شناخت. اومدو خدایی نکرده طلااااااق..... همون مهریه ی زن هست که پشتوانشه. وگرنه خیلی از زنها توانایی کار ندارن

esmikhani.m

عضو جدید
منفعت آقايون در دلش نهفته است البته...دقت داشته باشيد مثلا
در صورتیکه پس از گذشت پنج سال زوجه از شوهر خود به جهت عقیم بودن و یا عوارض جسمی دیگر صاحب فرزند نشود .خوب این مسایل باید قبل عقد حل بشه نه 5 سال بعد
2-اگر مشگل با زن بود چی؟

اينجا سوال دوستمونم بود...خوب معلومه اگه مشكل از خانم بود كه آقا ميتونه
ازدواج مجدد كنه....!!!
اگه اينها رو داخل بندهاي عقد نامه بزنن كه ديگه با شعف تمام خانم خانما امضا نميزنه.....

خوب در اون صورت خانومم بعد طلاق میره شوهر میکنه...
البته بگم به خاطر وضعیت جامعه بازم به نفغه آقایونه.....ولی به هر صورت قوانین اسلامه که خودتونم بشدت بهش اعتقاد دارید

esmikhani.m

عضو جدید
ببین منم که دخترم با مهریه ی بالا موافق نیستم اما متاسفانه جامعه انقدر بد شده که سخت میشه کسیو شناخت. اومدو خدایی نکرده طلااااااق..... همون مهریه ی زن هست که پشتوانشه. وگرنه خیلی از زنها توانایی کار ندارن
صد در صد ولی میری دادگاه بعد از کلی یه لنگه پا ایستادن براط قسط بندی 50 ساله میکنند ماهی یه سکه....
باید ضمانتهای قوی تر از مهریه باشه......
بعدشم من گفتم با ذات مهریه موافقم...البتهدر ایران قهریه هستش بیشتر تا مهریه

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی اینجوری میکنه...

من طي اين چند سال اخير فقط 2 تا زير 200ديدم...اونم از خانواده مرفهي بودن....

بالا