بومی سازی دانشگاهها در حد تیم ملی ! امان از تبعیض . . .

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی مستقیماً این شما هستید که دارید تصمیم میگیرید :)

.....................

من هستم که دارم تصمیم می گیرم؟:biggrin:
جالبه .. یا شما می خواستین با این شوخی مضحک جو رو از این حالت خشک بیرون بیارین;)
یا متاسفانه انگار اصلا روی حرفای ما فکر نمی کنین.
فقط دنبال کلمه می گردین تا جواب بدین و حتی حاضر نیستن با جاهایی که هیچ بحثی درش نیست مخالفت نکنین ..
نمی دونم این به تعصب تهرانی بودنتون بر می گرده؟
یا فقط می خواین از حرفی که اول بحث زدین کوتاه نیاین!!!
مساله این وسط حقه..
نه من تصمیم می گیرم نه شما..
کارنامه ای که دست این بچه هاست (در حقیقت زحمتی که کشیدن) تعیین می کنه حق دارن کجا درس بخونن...
حالا رتبه ی 2 دوست داره توی فلان داهات درس بخونه رتبه ی 40 دوست داره تهران بخونه .
خودشون زحمت کشیدن و خودشون تصمیم می گیرن که چی می خوان..
من هم فکر می کنم دلیلشون نه به من مربوطه نه به کس دیگه ..

شما فکر می کنین مربوطه؟
از نظر شما چه کسایی اجازه دارن که حق این انتخاب رو ازشون بگیرن؟

karo7

اخراجی موقت
.....................

من هستم که دارم تصمیم می گیرم؟:biggrin:
جالبه .. یا شما می خواستین با این شوخی مضحک جو رو از این حالت خشک بیرون بیارین;)
یا متاسفانه انگار اصلا روی حرفای ما فکر نمی کنین.
فقط دنبال کلمه می گردین تا جواب بدین و حتی حاضر نیستن با جاهایی که هیچ بحثی درش نیست مخالفت نکنین ..
نمی دونم این به تعصب تهرانی بودنتون بر می گرده؟
یا فقط می خواین از حرفی که اول بحث زدین کوتاه نیاین!!!
مساله این وسط حقه..
نه من تصمیم می گیرم نه شما..
کارنامه ای که دست این بچه هاست (در حقیقت زحمتی که کشیدن) تعیین می کنه حق دارن کجا درس بخونن...
حالا رتبه ی 2 دوست داره توی فلان داهات درس بخونه رتبه ی 40 دوست داره تهران بخونه .
خودشون زحمت کشیدن و خودشون تصمیم می گیرن که چی می خوان..
من هم فکر می کنم دلیلشون نه به من مربوطه نه به کس دیگه ..

شما فکر می کنین مربوطه؟
از نظر شما چه کسایی اجازه دارن که حق این انتخاب رو ازشون بگیرن؟

soha جان با هات موافقم ،
متاسفانه اینقدر با حق کشی های مختلف روبرو شدیم، و همچنین اینقدر دیدیم که کسانی که قدرت در دست آنهاست از آن برای ساختن قوانینی که به نفعشان است استفاده می کنند و با این قوانین آنها آنقدر حق را به ناحق و ناحق را به حق تبدیل کرده اند، که دیگر بسیاری این ناحق ها را حق می پندارند. متاسفانه کم هم نیستند کسانی که فقط در فکر منفعت خویش هستند !!!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

معاون رییس سازمان سنجش و آموزش کشور:
بومی گزینی دانشجویان مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است
99 درصد از بحثهای مطرح شده درباره ی نحوه ی پذیرش دانشجویان و اعتراضها در این زمینه کذب است
معاون سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ 87/3/26 ضوابط مربوط به گسترش بومی گزینی در آزمون سراسری دانشگاهها و موسسات آموزش عالی را تصویب کرد که بر اساس آن سازمان سنجش و آموزش کشور موظف است با هماهنگی وزارتخانه های علوم و بهداشت حداقل 65درصد حجم پذیرش دانشجو در دوره های روزانه ی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی را به صورت بومی استانی انجام دهد
دکتر ابراهیم خدایی تاکید کرد :دانشگاه آزاد اسلامی هم موظف است با هماهنگی وزارتخانه های علوم و بهداشت حداقل 70 درصد حجم پذیرش دانشجو را در همه رشته ها به صورت بومی استانی انجام دهد
وی درباره ی اجرای این مصوبه گفت: این مصوبه از همان روز تصویب قابل اجرا بوده و برخی از اظهار نظرها درباره اینکه سازمان سنجش بدون آگاهی و اطلاع رسانی اقدام به جذب بومی دانشجو کرده دروغ محض است
خدایی درباره اعتراضهای دانشجویان گفت: دانشجویان با اطلاع کافی درباره بومی گزینی دانشجو انتخاب رشته کرده اند و ما داوطلب قبول نشده با رتبه دورقمی نداریم
خدایی گفت: داوطلبان قبول نشده اعتراضهای خود را به صورت کتبی به سازمان داده اند و ما تا ده روز آینده نتایج نهایی را اعلام خواهیم کرد
تجمع مقابل مجلس
جمعی از شرکت کنندگان در کنکور امسال که دارای رتبه های علمی بالا بودند و در هیچ دانشگاهی پذیرفته نشده اند صبح دیروز با تجمع مقابل در شمالی مجلس نسبت به آنچه که نابسامانی در کنکور امسال مینامیدند اعتراض کردند
این تجمع کنندگان که حدود 60 نفر بودند با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار رسیدگی نمایندگان به این وضع و تجدید نظر در نتایج کنکور امسال شدند
وزیر علوم به مجلس می رود
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز با اشاره به اینکه مصوبه ای راجع به بومی شدن دانشگاهها در شورای عالی انقلاب فرهنگی داشتیم گفت:ما معتقد بودیم این مصوبه باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد ئ نامه ای نیز به وزارت علوم ارسال کردیم که اگر قرار است این مصوبه را برای اجرا ابلاغ کنید در ابتدا به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه دهید تا ما پس از بررسی و بیان نقطه نظرات نتیجه را به اطلاع وزارتخانه برسانیم
علی عباسپور تهرانی فرد گفت: متاسفانه چنین درخواستی عملی نشد. ما معتقدیم اگر هم قرار بود چنین مصوبه ای اجرا شود باید در دفترچه آزمون امسال عنوان می شد تا داوطلبان ازین مساله مطلع می شدند
وی گفت: مجلس از طرح بومی گزینی خبر ندارد و از وزیر علوم درخواست کردیم تا در این باره به مجلس توضیح دهد
بیانیه 172 نماینده برای اعتراضات کنکوریها
172 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای رسیدگی به اعتراض داوطلبان نتایج آزمون ورودی دانشگاهها را خواستار شدند
در این بیانیه که دیروز در جلسه علنی مجلس قرائت شد آمده است: از آنجا که در روزهای اخیر پس از اعلام نتایج آزمون ورودی دانشگاهها در میان عده قابل توجهی از داوطلبان نگرانی شدیدی به وجود آمده و اعتراض آنان را برانگیخته ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر اساس وظیفه ای که در دفاع از حقوق مردم و موکلین خود داریم خواهان آن هستیم که وزارت علوم و تحقیقات و فناوری با رسیدگی فوری و دقیق به اعتراضات داوطلبان از هرگونه تضییع حق احتمالی آنان جلوگیری به عمل آورد و به رفع نگرانی آنان و خانواده آنها کمک کند
(به نقل از روزنامه ایران)
.
.
.
:warn:البته ببخشید خبرش مال دو روز پیشه.... نتونستم زودتر بیام:redface::redface:

hossein1320

عضو جدید
بومی سازی فقط یه طرح مسخرست برا این که دولت نمی تونه خرج و خوابگاه دانشجو ها رو بده
همیشه حق با تهرانی ها و اصفهانی ها و .......... دیگر شهر های بزرگه
بله مدرسه بهتر
فضای آموزشی بیشتر
امکانات بیشتر
بعد هم دانشگاه بهتر
کسی می تونه حرفی بزنه ؟
اصلا من اعتراض دارم اصلا جایی وجود داره که حرف ما رو گوش بده؟
نه عزیز من ما فقط باید هر شب دعا کنیم این مسولین ما خواب نما بشن دست از این کارشون بردارن
من خودم مازندران درس می خونم بین ما بچه هایی هستن که صد درصد رتبشون زیر 50 . اونوقت به جای شریف تهران باید برن دانشگاه بابلسر !!!!!!
واقعا بی انصافا الان دیگه ما واقعا انگیزه ای نداریم
متاسفم برا خودم من تو وبلاگ رئیس جمهور یه نامه نوشتم
شما ها هم هر فکری به سرتون می رسه بگین
می دونم نتیجه نداره ولی
در ناامیدی بسی امید است

Meisam007

عضو جدید
چیه انقدر بحث می کنید ماست مالی رو داشته باش :D
رییس سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد: امکان انتخاب رشته مجدد برای همه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته وجود دارد تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: امکان انتخاب رشته مجدد برای داوطلبانی که در دانشگاه ها پذیرفته شده اند وجود دارد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، دکتر عبد الرسول پورعباس صبح امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران ابراز داشت: با توجه به آنکه تمامی اعتراضات داوطلبان بررسی شد و اعتراض هیچکدام از آنان وارد نبود سازمان سنجش آموزش کشور به منظور رفاه حال داوطلبانی که در دانشگاه ها پذیرفته شده اند امکان انتخاب رشته مجدد را برای همه داوطلبان بدون اعمال سهمیه فراهم کرده است.
وی افزود: تعدادی از داوطلبان با مراجعه به سازمان سنجش ابراز داشته اند که در انتخاب رشته اشتباه کرده اند و سازمان سنجش برای این افراد مساعدتی کرده و اشتباه آنان را به کمیسیون موارد خاص اعلام کرده تا به آن ها رسیدگی شود و پس از قبولی آن، سازمان کد رشته اشتباه را حذف کد رشته جدید را وارد می کند تا داوطلب اگر پذیرفته شد در دانشگاه محل قبولی شروع به تحصیل کند.
رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: روز پنجشنبه ظرفیت های جدید برای داوطلبین برتر و نخبه که رتبه آنان زیر هزار است اعلام شد که امکان انتخاب رشته مجدد و قبولی وجود دارد.
پورعباس در خصوص رشته هایی که در آن ها 10 درصد افزایش ظرفیت نسبت به سال گذشته داشته اند، خاطر نشان کرد: در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی و علوم پزشکی ایران و همچنین در رشته های مهندسی برق، مکانیک، کامپیوتر، عمران در دانشگاه های صنعتی شریف، تهران، امیر کبیر، علم و صنعت، خواجه نصیر الدین طوسی است.
وی تصریح کرد: در رشته حقوق در دانشگاه های تهران، شهید بهشتی و علامه طباطبایی نسبت به سال گذشته ده درصد افزایش برای تکمیل ظرفیت داشته ایم و این بدان معنا است که اگر ظرفیت قبلی 150 نفر بوده باشد با افزایش 10 درصد، 15 نفر به آن اضافه می شود و این امکان با مساعدت وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری، وزیر بهداشت و روسای دانشگاه های سراسر کشور بوده است.
رییس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: هفته اول مهرماه فرم تکمیل ظرفیت در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و تا 15 مهرماه نتایج آن اعلام می شود تا داوطلبان بتوانند در ترم اول سال تحصیلی تحصیل خود را آغاز کنند.
وی تاکید کرد: در گزینش تکمیل ظرفیت به صورت آزاد داوطلبان پذیرش می شوند و سهمیه مناطق مختلف در آن تاثیر ندارد و این اقدام به نفع داوطلبان شهرستانی استhttp://iscanews.ir/fa/ShowNewsItem.aspx?NewsItemID=242424

hossein1320

عضو جدید
خدایا به جوانی ما رحم کن
پروردگارا عاقبت ما را با این مسولان به خیر کن

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه والا
ما وقت نقش زدن نداشتیم
کس دیگری برایمان تاپیک را بالا آورد و ما نیز یاد گذشته افتادیم

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه شهر هرت نبود که وضعیت این نبود
قدیما کم تاپیک زده می شد اما با فکر.. و کلی هم روش بحث میشد
الان تاپیکایی که بچه ها زیاد شرکت دارن "یکی کم کن یکی زیاد" و "واسه نفر قبلی شاخ بذار" و ..!
تا دلت بخواد هم تاپیک ریخته مث نقل و نبات

chelsea2011

عضو جدید
اگه شهر هرت نبود که وضعیت این نبود
قدیما کم تاپیک زده می شد اما با فکر.. و کلی هم روش بحث میشد
الان تاپیکایی که بچه ها زیاد شرکت دارن "یکی کم کن یکی زیاد" و "واسه نفر قبلی شاخ بذار" و ..!
تا دلت بخواد هم تاپیک ریخته مث نقل و نبات

خوب ریخته باشه تو چکاره باشگاه هستی :mad:
همینه که هست - نمیخوای تا بیرونت میکنم :mad:
فهمیدی یا نه؟ :mad:
اگه نفهمیدی تا یه طور دیگه حالیت کنم :mad:
مدیریت سایت خودش سایت رو میدونه چطور اداره کنه
اینجا چرا نداریم
خواستی برو خودت یه سایت بزن :razz:

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب ریخته باشه تو چکاره باشگاه هستی :mad:
همینه که هست - نمیخوای تا بیرونت میکنم :mad:
فهمیدی یا نه؟ :mad:
اگه نفهمیدی تا یه طور دیگه حالیت کنم :mad:
مدیریت سایت خودش سایت رو میدونه چطور اداره کنه
اینجا چرا نداریم
خواستی برو خودت یه سایت بزن :razz:
مثلا چطور دیگه ای حالیم می کنی؟
من صاحب سایتم .. سایت بدون من معنی نداره
اینطور فکر نمی کنی؟

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی به اندازه ورودی های 87 از بومی سازی ضربه نخورد
تف به مرامشون
درسته دوست عزیز بحث زیادی داشتیم با دوستان در این رابطه ..
ما هنوزم امیدواریم جای جای این طرحای چشم و گوش نواز فکری به حال ارتقای سطح علمی و کیفیت آموزشی شهرستان ها انجام بدن[گل]

sanam_el

عضو جدید
هر چی تو زندگی بیشتر پیش بری بیشتر به این ناعدالتی ها میرسی.بیشتر خنده از رو لبت میره.بیشتر دلت میگیره.بیشتر از ی سری آدما بدت میاد.بد کم کم میبینی دلت به زلالی قبل نیست.
همه این جور چیزا رو تجربه میکنن به خصوص اگه ایرانی باشه.
تازه برو خدا رو شکر کن دختر نیستی.تو این مملکت به هر کی و هر چی زورشون نرسه واسه خانوما خوب بلدن قلدری کنن.کوچکترین نمونه اش تو همین ظرفیت دانشگاها...

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

آره همین بود
خود خودشه
بگیرش
..........
یعنی گوششو بگیرم ازینجا ببرمش بیرون؟؟؟!! :d

کسی به اندازه ورودی های 87 از بومی سازی ضربه نخورد
تف به مرامشون
آره واقعا... ولی دیگه گذشته ...سخت نگیر
سمنان چطوره؟؟!! :)