صفحه 1 از 2 12 آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 14

تاپیک: عکس لوازم آزمایشگاهی

عضو فعال آواتار JRG
    رشته
    مهندسی عمران
    تاريخ عضويت
    2007/9
    محل سكونت
    IRAN

Flag عکس لوازم آزمایشگاهی

سلام. من عکس لوازم آزمایشگاه شیمی رو لازم دارم. اگه سایتی رو میشناسین لطفا معرفی کنین. ممنون می شم.
    دنیا را نگه دارید ، میخواهم پیاده شوم.

مدیر بازنشسته آواتار اشکان فروتن
    رشته
    مهندسی شیمی
    تاريخ عضويت
    2007/6
    محل سكونت
    شیراز + جنوب

پيش فرض

من از همینجا از دوستان عزیزی که به من پیام میدن و من به دلیل ندانستن جواب یا گرفتاری نتونستم بهشون پاسخ بدم ، معذرت میخوام.

رشته
    مهندسی شیمی
    تاريخ عضويت
    2007/6
    محل سكونت
    شیراز + جنوب

پيش فرض

من از همینجا از دوستان عزیزی که به من پیام میدن و من به دلیل ندانستن جواب یا گرفتاری نتونستم بهشون پاسخ بدم ، معذرت میخوام.

رشته
    مهندسی شیمی
    تاريخ عضويت
    2007/6
    محل سكونت
    شیراز + جنوب

پيش فرض

رشته
    مهندسی شیمی
    تاريخ عضويت
    2007/6
    محل سكونت
    شیراز + جنوب

پيش فرض

سردكننده (مبرد) (Condenser)
    وسيله اى است تقريبا شامل دو لوله، كه يك لوله داخلى است و يك لوله خارجى كه اين لوله خارجي لوله داخلى را در بر گرفته و بين جدار خارجى لوله داخلى و جدار داخلى لوله خارجى فاصله اى براى عبور مايع سرد كننده (معمولا آب سرد) وجود دارد.
    روش كار به اين صورت است كه آب سرد از يك طرف لوله خارجى وارد و از طرف ديگر خارج ميشود و در اين بين مقدارىاز حرارت بخار كه از يك طرف لوله داخلى وارد شده را ميگيرد و بخار را سرد ميكند و بخار سرد شده به صورت مايع از يكي از دهانه هاى لوله خارجى (بسته به حالت قرار داشتن سرد كننده) بيرون مى‌آيد. از اين وسيله معمولا در عمل [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] استفاده ميشود.
    سرد كننده بسته به نوع كارى كه لازم است انجام شود انواع مختلفى دارد كه در زير شكل چند نمونه از آن آورده شده است.

رشته
    مهندسی شیمی
    تاريخ عضويت
    2007/6
    محل سكونت
    شیراز + جنوب

پيش فرض

بالن ته گرد (Round bottom flask)
    در حقيقت يك نوع [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] با ته گرد است و معمولا براي [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] مورد استفاده قرار ميگيرد.

رشته
    مهندسی شیمی
    تاريخ عضويت
    2007/6
    محل سكونت
    شیراز + جنوب

پيش فرض

اسپاتول (كاردك)
    وسيله اي است معمولا فلزي به شكل زير و اشكال مشابه زير كه براي برداشتن و انتقال مقادير ماده جامد به كار ميرود.

رشته
    مهندسی شیمی
    تاريخ عضويت
    2007/6
    محل سكونت
    شیراز + جنوب

پيش فرض

قیف بوخنر و ارلن خلاء
    Buchner Funnel & Filter Flask
    قیف بوخنر
    قیفی است که داخل آن دارای یک سطح با تعداد زیادی سوراخ کوچک میباشدو از جنس چینی یا شیشه و یا پلی پروپیلن ساخته شده است و برای صاف کردن سریع و همچنین خشک کردن سریع همراه با یک صافی کاغذی و ارلن خلاء به کار میرود.

ارلن خلاء
    یک نوع [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] است که دارای یک لوله در کنار و نزدیک به نوک آن میباشد که برای خروج هوا (به کمک پمپ مکنده) به کار میرود.

روش کار با قیف بوخنر و ارلن خلاء
    دستگاهی مشابه زیر سوار کنید.

دنباله یک قیف بوخنر (1) را داخل یک چوب پنبه سورخ دار (4) کنید و چوب پنبه را داخل دهانه ارلن (1) نمایید به طوری که از کنار چوب پنبه و دیواره ارلن و یا دیواره دنباله قیف بوخنر و چوب پنبه هیچ گونه هوایی عبور نکند. پس از آن یک شیلنگ را که از یک سر به پمپ مکنده هوا وصل است به خروجی ارلن خلا وصل نمایید (3). سپس یک کاغذ صافی را که کاملا به اندازه کفی دهانه قیف بوخنر بریده اید و توسط ترازوی آزمایشگاه وزن نموده اید داخل قیف نمایید به طوری که به راحتی کف آن قرار گیرد و نه آنقدر بزرگتر از دهانه باشد که لبه های کاغذ از کنار دیواره قیف بالا بایستد و نه آنقدر کوچک باشد که نتواند کف قیف را به گونه ای بپوشاند که تمام سوراخها در زیر کاغذ صافی قرار گیرد. حال اندکی از حلال مناسب (یا مقدار بسیار کمی از محلول شامل رسوب که میخوایید صاف نمایید را روی صافی بریزید تا کاملا به کف قیف بچسبد) و هم اکنون پمپ را روشن کنید و محلول شامل رسوب را به کمک یک همزن شیشه ای به گونه ای داخل قیف بریزید که در یک نقطه در وسط صافی جمع شود. بعد از آن که تمام محلول از زیر قیف خارج شد، میتوانید تپه کوچکی که از رسوبات حاصل شده را با مقدار بسیار کمی از حلال مناسب (که رسوب را تا حد ممکن حل نکند و برعکس ناخالصی ها را حل نماید) بشویید و حال میتواند بسته به میزان لزوم صبر کنید تا بر اثر عبور شدید هوا از داخل رسوبات جمع آوری شده، آن رسوبات به سرعت خشک شود. حال کاغذ صافی را با احتیاط خارج کنید و کاغذ صافی و رسوب روی آنرا وزن کنید و وزن کاغذ صافی خشک که قبلا توزین نموده بودید را از از وزن جدید کم کنید تا وزن رسوب به دست آید.

رشته
    مهندسی شیمی
    تاريخ عضويت
    2007/6
    محل سكونت
    شیراز + جنوب

پيش فرض

ارلن مایر
    ارلن مایر یک ظرف مخروطی با گردن نسبتا باریک در حجمهای مختلف است. از ارلن مایر معمولا برای مخلوط کردن و حتی نگه داری مایعات و یا به عنوان جمع کننده محصول تقطیر در عمل [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] و یا جمع کننده مایع خارج شده از [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] در هنگام عمل [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] نیز استفاده میشود.

رشته
    مهندسی شیمی
    تاريخ عضويت
    2007/6
    محل سكونت
    شیراز + جنوب

پيش فرض

بالن ژوژه (بالن حجمی)
    بالنی است با گردن بسیار باریک و دراز که بر روی قسمتی از گردن آن خطی وجود دارد که حجم دقیق بالن را مشخص میکند. این ظرف برای محلول سازی دقیق و به حجم رساندن محلولها و نیز رقیق سازی آنها مورد استفاده قرار میگیرد.

صفحه 1 از 2 12 آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. عکس های معماری
    توسط maral55 در تالار تاریخ و مبانی نظری معماری
    پاسخ ها: 323
    آخرین ارسال: يك هفته پيش, 07:14 PM
  2. آشنایی با لوازم آزمایشگاهی
    توسط termah در تالار شیمی
    پاسخ ها: 24
    آخرین ارسال: 2013/6/29, 08:13 AM
  3. پاسخ ها: 7
    آخرین ارسال: 2013/4/03, 02:50 PM