سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام دوستان.لطفا کمکم کنید
من میخوام بعد مدت ها یه لپ تاپ بخرم میخواستم ازتون مشورت بگیرم.حدودا میتونم 4 .4300 هزینه کنم.
میخواستم ببینم با این بودجه بهتره SONY بگیرم . LENOVO.HP یا APPLE البته فقط یه APPLE PRO تو این قیمتاست که حافظش و اینا زیاد خوب نیست. اما نمیدونم واسم کافیه یا نه.با توجه به این که رشتمم کامپیوتره.
میگن PRO بهتر از AIR هست.نظر شما چیه؟
یه لپ تاپ خوب بهم معرفی کنید لطفا.مرسی:gol::gol:

http://images.apple.com/why-mac/compare/images/notebook_macbookpro13.jpg

alimka

عضو جدید
من میخوام بعد مدت ها یه لپ تاپ بخرم میخواستم ازتون مشورت بگیرم.حدودا میتونم 4 .4300 هزینه کنم.
میخواستم ببینم با این بودجه بهتره SONY بگیرم . LENOVO.HP یا APPLE البته فقط یه APPLE PRO تو این قیمتاست که حافظش و اینا زیاد خوب نیست. اما نمیدونم واسم کافیه یا نه.با توجه به این که رشتمم کامپیوتره.

دوست عزیز هیچ کس نمیتونه بگه شما چی بگیر شما باید به نیاز خودت نگاه کنی مثلا می خوای گرافیکی کار بکنی خب یه سیستم قوی بردار اگر نه پس پولتو دور نریز !
یه پیشنهاد خوب که میتونم بهت بکنم میتونی یه فوق دسکتاپ برداری با 3 تومن و باز 1300 داری که میتونی یه لبتاب هم برداری یه دست دوم خوب این طور ضرر نمی کنی اما اگه اونکارو کنی ضرر میشه یه مشورت دیگم بکن ! بازهم میگم نیاز خودت اولین شرط بازیه !
سعی کن پولتو الکی حروم نکنی و موفق باشی

rel!ance

کاربر فعال
با سلام
چطور میشه با ویندوز مدیا سنتر در کامپیوتر برنامه های تلویزیون را تماشا کرد؟
اگه ممکنه برام توضیح بدید. ممنون

nazanin261

عضو جدید
با سلام
امکان داره وقتی کسی از فیلتر شکن استفاده میکنه مخابرات بفهمه و اینترنتش رو قطع کنه؟

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

احتمالاً می‌دونید که Apple سیستم عاملش ویندوز نیست و بالطبع از نرم‌افزارهای ویندوز پشتیبانی نمی‌کنه؛ البته می‌شه سیستم عامل ویندوز رووش نصب کرد ولی اولاً مثل این میمونه که شما یه ماشین فراری بخری و با سرعت 50 کیلومتر ازش استفاده کنی، ثانیاً مشکلات زیادی در استفاده از نرم‌افزارها پیش خواهد اومد.
اگر فاکتور گرافیک رو در نظر نگیریم، با اینکه لپتاپ من سونی هست، ولی بین لپتاپ‌های Asus و Sony فرق زیادی نمی‌بینم ولی سونی گرون‌تره. با توجه به رشتتون می‌تونم پیشنهاد کنم که یه لپتاپ 13 یا 14 اینچ سبک بگیرید (سبک بودنش رو حتماً در اولویت قرار بدید). Asus چنین لپتاپ‌هایی (14 اینچ سبک) با کانفیگ خیلی خوب داره که Core i7ش با Cache و Ram 6 و حافظه‌ی 1 تترا حدود 2.8 تومن هستند. لپتاپ‌های سری S سونی سبک (1.7 کیلوگرم) و کانفیگ خوبی دارند ولی فکر کنم 14 اینچ ندارند و یا 13 هستند یا 15 (14 wide به نظرم از همه استانداردتره). می‌تونید با 3.5 یه سری S خیلی خوب بخرید.

با سلام

کارت تلویزیون و ... دارید؟

با سلام
امکان داره وقتی کسی از فیلتر شکن استفاده میکنه مخابرات بفهمه و اینترنتش رو قطع کنه؟

فهمیدنش که مسلماً. منظورتون از مخابرات اینه که ISP (شرکتی که ازش سرویس اینترنت خریدید) هم خود مخابرات هست؟ قبلاً (مال یک سال پیش هست) برای کسانی پیش اومده بود که از طرف مخابرات زنگ زده بودند گفته بودند از فیلترشکن استفاده کردید بیاید تأییدیه بدید و ... و الا قطع می‌کنیم.

Pure Liveliness

عضو جدید
دوست عزیز هیچ کس نمیتونه بگه شما چی بگیر شما باید به نیاز خودت نگاه کنی مثلا می خوای گرافیکی کار بکنی خب یه سیستم قوی بردار اگر نه پس پولتو دور نریز !
یه پیشنهاد خوب که میتونم بهت بکنم میتونی یه فوق دسکتاپ برداری با 3 تومن و باز 1300 داری که میتونی یه لبتاب هم برداری یه دست دوم خوب این طور ضرر نمی کنی اما اگه اونکارو کنی ضرر میشه یه مشورت دیگم بکن ! بازهم میگم نیاز خودت اولین شرط بازیه !
سعی کن پولتو الکی حروم نکنی و موفق باشی
مرسی دوست عزیز.من واقعا از کامپیوتر سر در نمیارم.به جز یه چیزای خیییییلی عادی.نمی دونستم مثلا در آینده به عنوان کسی که با کامپیوتر کارای برنامه نویسی و ... انجام میده چه حافظه و کارت گرافیک و ... ای میخواد.
ممنون:gol:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز.من واقعا از کامپیوتر سر در نمیارم.به جز یه چیزای خیییییلی عادی.نمی دونستم مثلا در آینده به عنوان کسی که با کامپیوتر کارای برنامه نویسی و ... انجام میده چه حافظه و کارت گرافیک و ... ای میخواد.
یک چیزی رو هم اضافه کنم، لپ‌تاپ‌های HP بعد از یکی دو ساعت کار مداوم، داغ می‌کنند و باید زیرشون فن بذاری که خوب نیست، نمی‌شه که آدم همیشه با خودش فن زیر لپتاپ داشته باشه، تازه باطری لپتاپ رو هم مصرف می‌کنند. پس کلاً روی HP خط قرمز بکشید که ناجور پشیمونی میاره. برای گارانتی احتمالاً یه پول اضافی بگیرند ولی حتماً این کار رو انجام بدید.
ضمناً خواستید دمپایی هم بخرید، حتماً آکبندش رو بخرید چه برسه به لپتاپ. تازه الان لپتاپ‌های جدید با مال 2-3 سال پیشی‌ها از نظر امکانات سخت‌افزاری خیلی فرق کرده. درسته که نرخ برابر دلار در مقابل ریال باعث می‌شه یه لپتاپ 1200 دلاری رو شما 4 میلیون بخرید (در حالی که قبلاً میشد 1.5 میلیون!) و آدم زورش میاد ولی بیخیال دست دوم بشید.
خونتون هم نزدیکه تهرانه خوبه، با یه آدم وارد بیاید پاساژ پایتخت، مغازه به مغازش قیمت‌ها و شرایطش فرق داره خودتون سبک سنگین کنید.

alimka

عضو جدید
بهنام عزیز توضیح داد و خیلی هم کامل بود اما باز خودت تصمیم گیرنده نهایی هستی انتخاب برای تو آسونه اما برای ماها سخت چون هیچ چیزی جواب گوی نیاز ما نیست :D منو اگه ولم کنن فردا یه فوق سیستم 10 م میگیرم ! باز تاکید می کنم به بودجت نگاه کن به نیازت نگاه کن اون چیزی که واقعا می خوای بخر نه یه چیز کم نه هم خیلی زیاد که بکارت نیاد ! اینم یادم رفت بگم همونطور که میدونی یک دسکتاپ رو راحت تر میشه ارتقاء داد تا یه لبتاب اینم در نظر داشته باش

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نه ندارم.
میخوام ببینم چطوری میشه اینکارو انجام داد و قابل نصب روی لبتاپ هم هست یا نه بعد تهیه کنم.
کلا روش کامل آن را میخواهم چون چیزی درباره آن نمی دانم.
ممنون
سلام
بله با USB به لپتاپ وصل می‌شه. بسته به منطقتون باید نوع دیجیتال یا آنالوگ بگیرید. اگر جزو شهرهای نسبتاً بزرگ هستید دیجیتال رو ساپورت می‌کنه. خود فروشنده بهتون می‌گه این رو. قیمتشون بسته به امکاناتشون متغیره، ولی حدود 50 60 هست. ارزونترش هم شاید ممکنه. یه آنتن کوچیک هم دارند که بسته به موقعیت جغرافیاییتون کیفیت تصویر فرق خواهد کرد. البته می‌شه از آنتن‌های بزرگ استفاده کرد.
داخل بسته‌ش دفترچه راهنما و نرم‌افزارهای لازم رو داره، در این مورد نگران نباشید. تنظیمات مربوط به هر کشور رو تووش نوشته ولی کاری نداره شما توو سی‌دی نصبش کافیه ایران رو انتخاب کنید.

alimka

عضو جدید
با سلام
شما می تونید با یک اینترنت پر سرعت نیز این کار رو انجام بدید یک نرم افزار نصب می کنید و تماشا میکنید تنوع شبکه ها هم زیاد هست

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
میخواستم بپرسم آیا راهی هست که از سایت scripd کتاب دانلود کرد؟ آیا نرم افزاری داره؟

hamidsafari39

عضو جدید
سلام من ویندزم یه پیغام داد آن را قبول کردم الان فقط صفحه دسکتاپم را نشون میده و هیچ چیز دیگر را نشان نمیده باید چیکار کنم

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من ویندزم یه پیغام داد آن را قبول کردم الان فقط صفحه دسکتاپم را نشون میده و هیچ چیز دیگر را نشان نمیده باید چیکار کنم
احتمالاً ویندوز اکسپلوررتون هنگ کرده و کافیه رستارت کنید. یا می‌تونید دکمه‌های Windows + R رو بزنید تا Run رو بیاره. بعد اونجا بنویسید explorer.exe و اوکی بزنید.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
میخواستم بپرسم آیا راهی هست که از سایت scripd کتاب دانلود کرد؟ آیا نرم افزاری داره؟
اگر منظورتون scribd هست، بعد از اینکه عضو شدید و خواستید چیزی دانلود کنید، اول بهتون یه صفحه‌ای میاره که یه چیزی آپلود کنید، بعد اجازه‌ی دانلود می‌ده.

rel!ance

کاربر فعال
شما می تونید با یک اینترنت پر سرعت نیز این کار رو انجام بدید یک نرم افزار نصب می کنید و تماشا میکنید تنوع شبکه ها هم زیاد هست

سلام
میشه اسم نرم افزار رو بگید.
با استفاده از اون کیفیت تصاویر ثابت هست؟ یعنی مثل استفاده از کارت TV نیست که کیفیتش افت هم داشته باشه؟

rel!ance

کاربر فعال
سلام
چند تا مشکل دارم که با هم می نویسم. امیدوارم دوستان ببخشند که وقتشون را می گیرم:

1. وقتی ویندوز نصب میکنم ویندوزهای قدیمی را با عنوان Old نگه میداره ولی نمیشه پاکشون کرد چون اجازه adminstrator میخواد.

2. یک پوشه نرم افزار داشتم که برای اینکه خراب نشه همه اجازه های آن را برداشتم و deny کردم الان میخوام ازش استفاده کنم و همه انها را Allow زدم اما قبول نمیکنه و نمیزاره نصب بشن. باز هم اجازه adminstrator میخواد! من فقط خودم از لبتابم استفاده می کنم و چند یوزره نیست.

3. یک بار سعی کردم لبتابم را به گوشی وصل کنم (با بلوتوث). البته وصل شد اما دچار مشکل بلو اسکرین شد! راهی نداره که بشه بدون بلواسکرین با گوشی به لبتاب وصل شد؟ گوشی ام مموری اش را برداشته بودم که ویروسی نشه. تو صفحه بلواسکرین میگه یا کش پرشده یا به خاطر نصب نرم افزار یا سخت افزاره که متوجه شدم به خاطر نصب گوشی ام هست. چکار کنم؟

4. یکبار بعد از نصب ویندوز وقتی درایورها را نصب نکرده بودم به اینترنت کانکت شدم و باعث شد که یک پیام گوشه پایین مانیتور بیاد: this copy of windows is not genuine
یه ویندوز دیگه نصب کردم.
چکار کنم که این پیامو نده؟ میدونم که این نسخه های ویندوز اصل نیستند و کرک شده هستند ولی قبلا اصلا چنین پیامی نمیداد و احتیاجی به کرکش نبود.
ممنون

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
با استفاده از اون کیفیت تصاویر ثابت هست؟ یعنی مثل استفاده از کارت TV نیست که کیفیتش افت هم داشته باشه؟

نرم افزاری که کانالهای ایران رو نشون بده من ندیدم. ضمنا چند دقیقه دیدن کلی از حجم اینترنت رو کم می‌کنه مگه اینکه اینترنتتون محدودیت نداشته باشه که اون موقع هم خوب سرعتش کمه. سایت خود صداسیما شبکه ها رو نشون میده که اون هم اغلب اوقات نمیاره. live.irib.com
این سایت ایران هم هست glwiz.com ولی فیلتره. شبکه های ماهواره ای فارسی رو هم نشون میده.

سلام
چند تا مشکل دارم که با هم می نویسم. امیدوارم دوستان ببخشند که وقتشون را می گیرم:

1. وقتی ویندوز نصب میکنم ویندوزهای قدیمی را با عنوان Old نگه میداره ولی نمیشه پاکشون کرد چون اجازه adminstrator میخواد.

2. یک پوشه نرم افزار داشتم که برای اینکه خراب نشه همه اجازه های آن را برداشتم و deny کردم الان میخوام ازش استفاده کنم و همه انها را Allow زدم اما قبول نمیکنه و نمیزاره نصب بشن. باز هم اجازه adminstrator میخواد! من فقط خودم از لبتابم استفاده می کنم و چند یوزره نیست.

3. یک بار سعی کردم لبتابم را به گوشی وصل کنم (با بلوتوث). البته وصل شد اما دچار مشکل بلو اسکرین شد! راهی نداره که بشه بدون بلواسکرین با گوشی به لبتاب وصل شد؟ گوشی ام مموری اش را برداشته بودم که ویروسی نشه. تو صفحه بلواسکرین میگه یا کش پرشده یا به خاطر نصب نرم افزار یا سخت افزاره که متوجه شدم به خاطر نصب گوشی ام هست. چکار کنم؟

4. یکبار بعد از نصب ویندوز وقتی درایورها را نصب نکرده بودم به اینترنت کانکت شدم و باعث شد که یک پیام گوشه پایین مانیتور بیاد: this copy of windows is not genuine
یه ویندوز دیگه نصب کردم.
چکار کنم که این پیامو نده؟ میدونم که این نسخه های ویندوز اصل نیستند و کرک شده هستند ولی قبلا اصلا چنین پیامی نمیداد و احتیاجی به کرکش نبود.
ممنون
1) ویندوز رو حتماً موقعی که توو ویندوز قبلی دارید کار می کنید نصب میکنید. یعنی از طریق My computer میرید روی آیکون سی دی نصب کلیک می کنید و ... . اینطوری امکان فرمت رو نمیده. باید سی دی رو بذارید و رستارت کنید و موقع بالا اومدن یه دکمه بزنید تا وارد نصب ویندوز بشه و امکان فرمت رو میاره براتون.
بعداً هم میشه پاک کرد ولی درد سر داره. منظورتون از ادمین رو نمیدونم، خوب توو ویندوز ویستا و 7 توو موارد خاص، اون پیام رو میاره و شما باید yes بزنید همین.
2) خوب برای همه اجازه ی ادمین رو میاره دیگه که باید بله رو انتخاب کنید. اگه ادمین هستید هم میاره ولی پسورد لازم نیست وارد کنید.
3) احتمالاً یکی از درایورهای لپتاپ مثل درایور بلوتوث مشکل داره. از سایتش برید نسخه ی جدیدش رو دانلود کنید.
4) ربطی به درایورها نداره. توو خود این سایت بخش نرم افزارش، چند تا نرم افزار Genuine کردن ویندوز گذاشته شده. من هم دارم منتهی توو هاردم هست دسترسی ندارم. اگه پیدا نکردید بهم پیام بدید تا براتون آپلود کنم.

rel!ance

کاربر فعال
1) ویندوز رو حتماً موقعی که توو ویندوز قبلی دارید کار می کنید نصب میکنید. یعنی از طریق My computer میرید روی آیکون سی دی نصب کلیک می کنید و ... . اینطوری امکان فرمت رو نمیده. باید سی دی رو بذارید و رستارت کنید و موقع بالا اومدن یه دکمه بزنید تا وارد نصب ویندوز بشه و امکان فرمت رو میاره براتون.
بعداً هم میشه پاک کرد ولی درد سر داره. منظورتون از ادمین رو نمیدونم، خوب توو ویندوز ویستا و 7 توو موارد خاص، اون پیام رو میاره و شما باید yes بزنید همین.
2) خوب برای همه اجازه ی ادمین رو میاره دیگه که باید بله رو انتخاب کنید. اگه ادمین هستید هم میاره ولی پسورد لازم نیست وارد کنید.
3) احتمالاً یکی از درایورهای لپتاپ مثل درایور بلوتوث مشکل داره. از سایتش برید نسخه ی جدیدش رو دانلود کنید.
4) ربطی به درایورها نداره. توو خود این سایت بخش نرم افزارش، چند تا نرم افزار Genuine کردن ویندوز گذاشته شده. من هم دارم منتهی توو هاردم هست دسترسی ندارم. اگه پیدا نکردید بهم پیام بدید تا براتون آپلود کنم.
سلام
ممنون که زحمت کشیدید و جواب دادید.
1. نه من سی دی را داخل دی وی دی رام میزارم و ری استارت میکنم و همزمان مرتب دیلیت را می زنم تا صفحه نصب بیاد. ولی در یک قسمت از نصب یک باکس میاد که میگه ویندوز قبلی را نگه میداره و وقتی اونو کنسل میکنم قبول نمیکنه و مجبورم اجازه حفظ ویندوز قبلی را بهش بدم تا نصب ادامه پیدا کنه.
مسئله اینجاست که وقتی میگه اجازه ادمین میخوای یس می زنم اما نمیشه! یعنی وارد صفحه سکیوریتی میشه (همون که از پروپرتایز میاد) و همه را هم ALLWOمیکنم ولی نمیشه

2.بالا هم توضیح دادم. فکر می کنم نباید همه تنظیمات را ALLWO بزنم ولی نمیدونم کدام یکی را بردارم که جواب بده

3.مرسی امتحان می کنم. فقط لبتابم قدیمیه. مال دو سال پیشه. نمیدونم میتونم درایوهاش را پیدا کنم یانه.

5. ممنون ولی قبلا بارها این ویندوز را نصب کرده بودم و چنین پیامی نمی داد. قسمت نرم افزار را چک می کنم. اگه پیدا نکردم مزاحمتون میشم.
باز هم تشکر

آخرین ویرایش:

hamidsafari39

عضو جدید
احتمالاً ویندوز اکسپلوررتون هنگ کرده و کافیه رستارت کنید. یا می‌تونید دکمه‌های Windows + R رو بزنید تا Run رو بیاره. بعد اونجا بنویسید explorer.exe و اوکی بزنید.

این کار که گفتی انجام دادم نشد.اصلا هیچ ایکنی رو دسکتاپ نیست حتی اشاره گر موس و گزینه استارت هم نیست.یه عکس خالی.

SEMINAR

کاربر فعال
نظر دوستان رو در مورد آنتی ویرسا میخواستم.
بهترین آنتی ویروس کدومه؟
از لحاظ سبکی
از لحاظ آپدیت کردن
کند نکردتن سرعت سیستم
قوی بودن در تشخیص ویروسا
....

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نظر دوستان رو در مورد آنتی ویرسا میخواستم.
بهترین آنتی ویروس کدومه؟
از لحاظ سبکی
از لحاظ آپدیت کردن
کند نکردتن سرعت سیستم
قوی بودن در تشخیص ویروسا
....

سلام
اگه همشو با هم ميخواين بايد بگم گشتم نبود ، نگرد نيست
ولي اگه ميخواين مقايسه اي داشته باشين و نظر دوستان رو بدونين يه سرچ كوچيك بكنيد چند تاپيك اين بحث رو انجام دادن.فكر كنم ديگه نيازي نيست دوباره اينجا مطرح بشه

sara202

عضو جدید
سلام دوستان،چرا کامپیوترم خودبه خود روشن میشه؟؟؟!!!!:huh: چیکار کنم اینطوری نشه؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید:gol:

rel!ance

کاربر فعال
با سلام،
اگه همیشه این طوره، ویندوز رو ریکاوری یا دوباره نصب کنید اما اگه فقط گهگاهی این طوره مربوط به خود ویندوزه و اغلب بعد از نصب آپدیت های جدید این طور می شه!

سلام
من هم مشکل جناب poker1 را دارم. (لب تابم هنگام روشن شدن حدود چند ثانيه در صفحه سياه كه يك خط تيره در بالا سمت چپ قرار داره و چشمک میزنه میمونه)
ویندوز را عوض کردم درست نشد. همیشه همینطوره. ویندوزم قسمت ریکاوری نداره. وقتی برای ریکاوری سی دی می زارم مستقیم وارد نصب مجدد ویندوز میشه!
آیا برای سیستم ضرر داره؟

engineer84

عضو جدید
با سلام
حدود دو ماه است كه ويندوز 8 روي لپ تاپم نصب شده است و مدتي هم از آن استفاده كردم اما به دليل اينكه مسافرت بودم حدود يك ماه لپ تاپ را روشن نكردم و پس از آن كه سيستم را روشن كردم به محض بالا آمدن ويندوز پيغام مي دهد كه 1 دقيقه ديگر شات دان مي شود و خودش دوباره ري استارت ميشه. من خيلي هم به اطلاعات داخل لپ تاپم نياز دارم. ممنون ميشم من را راهنمايي بفرماييد.

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
حدود دو ماه است كه ويندوز 8 روي لپ تاپم نصب شده است و مدتي هم از آن استفاده كردم اما به دليل اينكه مسافرت بودم حدود يك ماه لپ تاپ را روشن نكردم و پس از آن كه سيستم را روشن كردم به محض بالا آمدن ويندوز پيغام مي دهد كه 1 دقيقه ديگر شات دان مي شود و خودش دوباره ري استارت ميشه. من خيلي هم به اطلاعات داخل لپ تاپم نياز دارم. ممنون ميشم من را راهنمايي بفرماييد.

سلام
اگر باتری روشه..باتریشو بردارین یبار با زدن به برق روشنش کنین ببین بازم خاموش میشه؟؟؟

alimka

عضو جدید
سلام
بله ثابته و به سرعت شما بستگی داره و به کیفیتی که اون شبکه ارائه میده داره !
نرم افزارهای زیادی تو نت هست تو گوگل تلویزیون اینترنتی رو سرچ کنید میاردشون

alimka

عضو جدید
سلام دوستان،چرا کامپیوترم خودبه خود روشن میشه؟؟؟!!!!:huh: چیکار کنم اینطوری نشه؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید:gol:
اگر گاهی مواقع پیش میاد ممکنه بدلیل گیر کردن دکمه پاور نیز باشه شما یک بار چکش کنید

بالا