معجزه

doai

عضو جدید
بسیاری از سخنرانان موفق به خصوص در حوزه قانون جذب نظیر ایسترهیکس نظریه جالبی دارند. آنها میگویند اگر انسان بتواند فقط 18 ثانیه روی چیزی که واقعا میخواهد تمرکز کند یک زنگ بزرگ در کاینات به صدا در می آید که توجه کل هستی را به سمت این شخص جلب میکند.
اگر این 18 ثانیه بتواند تا 68 ثانیه ادامه یابد دیگر کار تمام است و کل هستی به تکاپو می افتد تا برای فکر متمرکز شده یک راه حل پیدا کند. اگر آرزوست برآورده اش کند و اگر سوال است برایش جوابی بیابد.
در نگاه اول شاید این عدد 68 ثانیه خیلی کم و ناچیز به نظر برسد. 68 ثانیه یعنی فقط یک دقیقه و هشت ثانیه و بسیاری از افراد میگویند که تمرکز به مدت 68 ثانیه هیچ کاری ندارد؟!
خوب آیا شما هم همین طور فکر میکنید؟ بسیار عالی است! امتحان کنید. خواهید دید که هنوز 18 ثانیه اول رد نشده فکرتان منحرف میشود. ایده ای جدید بلافاصله از اعماق افکارتان ظاهر میشود و نجواگر درونی تان به سخن در می آْید که جدی نگیر و دست از این بازی ها بردار و به مسایل مهم تر زندگی بپرداز و ...
ما عادت کرده ایم و در حقیقت عادت داده شده ایم که بدون فکر و بر اساس عادت زندگی کنیم. ما صبح از خواب بر می خیزیم بدون این که فقط 68 ثانیه برای کارهای روزانه وقت بگذاریم شروع می کنیم به خوردن صبحانه و سر کار رفتن.
بدون اینکه 68 ثانیه مستمر ناقابل برای ارزیابی کارهایمان وقت بگذاریم اسب سرکش ذهن را به این سو و آن سو می تازانیم تا ظهر شود و ناهاری بخوریم و استراحتی و بعد دوباره کار و سپس شب و دور هم جمع شدن و تلویزیون دیدن و بعد خوابیدن.
هر ساعت 60 دقیقه است و شبانه روز شاملا 24 تا 60 دقیقه یعنی هزارو چهارصد و چهل دقیقه است اما ما خیلی مواقع در این 1440 دقیقه شبانه روزمان نمی توانیم 68 ثانیه روی یک موضوع خاص فکرمان را متمرکز کنیم!!

sjoon

عضو جدید
واقعا همینطوره
آخه چرا؟
خیلی وقتا تو دعاها از خدام خاستم یه ذره اراده بهم بده ولی آخرش هیچی!

• Like
واکنش ها: doai

doai

عضو جدید
واقعا همینطوره
آخه چرا؟
خیلی وقتا تو دعاها از خدام خاستم یه ذره اراده بهم بده ولی آخرش هیچی!
شما که از خدا میخواین یعنی قبول دارین که هنوز باید تلاش کرد و یه قدم جلوتر از کسی هستین که فکر میکنه اراده قوی داره اما واقعیت غیر اینه.

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه من که خیلی جواب داده
یه بار به این موضوع فکر کردم که اگه یه موقع ترمز ماشینم نگیره چی میشه
باعث تعجبم شد درست بعد دو روز این اتفاق بد واسم افتاد ولی خوشبختانه به خیر گذشت
واسه همین سعی میکنم که همیشه مثبت فکر کنم

• Like

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه من که خیلی جواب داده
یه بار به این موضوع فکر کردم که اگه یه موقع ترمز ماشینم نگیره چی میشه
باعث تعجبم شد درست بعد دو روز این اتفاق بد واسم افتاد ولی خوشبختانه به خیر گذشت
واسه همین سعی میکنم که همیشه مثبت فکر کنم

نتیجه:
18 ثانیه :کل کاینات به فکر افتاده که ترمز ماشینت:surprised: نگیره
18.00001 ثانیه : اونطرفتم مثل اینکه بیشترتمرکز داشته که اگه یکی ترمز ماشینش نگیره چی میشه که به من نخوره :surprised:،اونوقت کل کاینات به تکاپو افتاده که خوشبختانه بخیربگذره:cool::cool:

doai

عضو جدید
خدا رو شکر که به خیر گذشته.
اما یه سری من دوتم با هم بودیم با آخرین سرعت رانندگی میکرد از اون طرفم میگفت کاینات نمیذاره تصادف کنم که زد و با اجازه تون یه کوچولو ضد حال خورد.پس ما هم در کاینات نقش داریم فقط + اندیشی تنها کافی نیست.

• Like
واکنش ها: A&S

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتیجه:
18 ثانیه :کل کاینات به فکر افتاده که ترمز ماشینت:surprised: نگیره
18.00001 ثانیه : اونطرفتم مثل اینکه بیشترتمرکز داشته که اگه یکی ترمز ماشینش نگیره چی میشه که به من نخوره :surprised:،اونوقت کل کاینات به تکاپو افتاده که خوشبختانه بخیربگذره:cool::cool:
:biggrin::biggrin::biggrin:
آره فکر کنم اینطوری شده:biggrin:
ولی اصلا اینطوری نبود کوبیدم به یه ماشین
منظورم این بود که خطر جانی نداشت

• Like

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا رو شکر که به خیر گذشته.
اما یه سری من دوتم با هم بودیم با آخرین سرعت رانندگی میکرد از اون طرفم میگفت کاینات نمیذاره تصادف کنم که زد و با اجازه تون یه کوچولو ضد حال خورد.پس ما هم در کاینات نقش داریم فقط + اندیشی تنها کافی نیست.
آره کلا میگن به چیزی که نمیخوای بیفته اصلا فکر نکن

doai

عضو جدید
خدای ناکرده مثل دوستم با کاینات که دعواتون نشد؟

• Like
واکنش ها: A&S