[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

niusha t

عضو جدید
زبان رو خودمنم که زبانم درحدپیشرفته اس میخوام سفیدبذارم چون درسی مثل سیالات خیلی وقت گیره ولی فرایندروحتمامیزنم کارخوبیه که زبان رو بیخیال شین کیفیت خیلی بهترازاینه که ساعتی بخواین برنامه بریزین همون مبحثی بهتره - راستی اون ایمیل هرکاری کردم نفرستادخیلی شرمنده ام
من زبانم خوب نیست برای همین میخوام سفید بزنم .میتونم با نصف این وقت برای کنترل بالای 80 بزنم نظرتون چیه که زبانو کلا بیخیال شم ؟چون تو خیلی از رتبه های قابل قبول دیدم زبان سفیده.راستی به نظرتون برنامه ریزی موضوعی باشه بهتر نیست تا ساعتی مثلا مبحث تقطیر تو عملیات با 3-4 ساعت جمع نمیشه فاصله هم بزاریم پیوستگی مطالب از دست میره و پرت زمان داریم.

ئدز

عضو جدید
من از نمایشگاه کتاب ریاضات مهندسی پارسه نوشته معتقدی رو گرفتم اشتباه نه؟چون اصلا توش از مدلسازی و محاسبات عددی خبری نیست میشه اسم و نویسنده کتاب مربوط به خودمونو بگید لطفا سریع.

2216261

عضو جدید
من از نمایشگاه کتاب ریاضات مهندسی پارسه نوشته معتقدی رو گرفتم اشتباه نه؟چون اصلا توش از مدلسازی و محاسبات عددی خبری نیست میشه اسم و نویسنده کتاب مربوط به خودمونو بگید لطفا سریع.

سلام
اسمش کتاب کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی رضا طاهری هست و جلش مشکی رنگه هم کاربرد و محاسبات و هم معادلات داره

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
من زبانم خوب نیست برای همین میخوام سفید بزنم .میتونم با نصف این وقت برای کنترل بالای 80 بزنم نظرتون چیه که زبانو کلا بیخیال شم ؟چون تو خیلی از رتبه های قابل قبول دیدم زبان سفیده.راستی به نظرتون برنامه ریزی موضوعی باشه بهتر نیست تا ساعتی مثلا مبحث تقطیر تو عملیات با 3-4 ساعت جمع نمیشه فاصله هم بزاریم پیوستگی مطالب از دست میره و پرت زمان داریم.

آهان نه من قصد شرکت در ارشد رو ندارم همینطور خواستم کتاب بگیرم مطالعه کنم

کسی نمیدونه چ کتاب زبان تخصصی خوبه

hadi216

عضو جدید
بچه ها کسی کتاب حرارت جهش نوشته ی امید بابایی رو خونده ؟‌
مفهومی درس داده ؟

ahvaz611

عضو جدید
آهان نه من قصد شرکت در ارشد رو ندارم همینطور خواستم کتاب بگیرم مطالعه کنم

کسی نمیدونه چ کتاب زبان تخصصی خوبه
اگه میخوای همینجوری مطالعه کنی کتاب English for the students of Chemical engeeniring رو بگیر درک مطلب های خوبی داره میتونی دایره لغاتت رو افزایش بدی ،، این کتاب رو ما واسه زبان تخصصی تووی دانشگاه خوندیم ...

hadi216

عضو جدید
مکانیک پارسه عالیه

اگه منظورتون همین کتابای خاکستریه که نظر من هم همینه که خوب درس داده فقط به نظر من واسه کنکور کافی نیست .
منم پارسال این کتاب رو خوندم ولی اولا کم گفته ، دوما متن درسش خیلی کم مثال داره ، سوما سوالای این سالا از این کتاب سنگین ترن .
اگه وقت داری اینو بخون بعد برو سراغ راهیان

J.Soltani

عضو جدید
کسی جوابی که نداد بذار خودم نظرمو بگم
برای حرارت و ترمو مدرسان شریف
برای سیالات و جرم وعملیات وریاضی پارسه
کنترل وزبان هم ........

J.Soltani

عضو جدید
کسی جوابی که نداد بذار خودم نظرمو بگم
برای حرارت و ترمو مدرسان شریف
برای سیالات و جرم وعملیات وریاضی پارسه
کنترل وزبان هم ........

Chemical_Engineer

کاربر فعال
در مورد حرارت کتاب چالکش امیری را گیر اوردید بخونید مفهومی توضیح داده.
کاربرد ریاضیات هم همون نیک آذر و راهیان ارشد خوبه!کلا بیخیال کتابها و تستای متفرقه بشید بجای پارسه و ...روی تست های کنکور سراسری تمرکز کنید و لاغیر! فقط سراسری بزنید و کتابهای اصلی را خط به خط بخونید. ما این کارها را کردیم شد شما هم بکنید میشه!به امید پیروزی:victory:

آخرین ویرایش:

dezire64

عضو جدید
سلام.
دوستان اگه امکان داره درباره مهندسی شیمی بیوتکنولوژی و منابع اون مطلب بنویسین.واسه بیوشیمی و میکروبیولوژی چی رو باید خوند؟

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
دوستان اگه امکان داره درباره مهندسی شیمی بیوتکنولوژی و منابع اون مطلب بنویسین.واسه بیوشیمی و میکروبیولوژی چی رو باید خوند؟
...واسه بیو شیمی و میکرو کتاب راهیان ارشد و تست های سال قبل رو حتما دقیق بخونید...اگه وقت کردید جزوه عمو عابدینی دانشگاه تهران رو هم تو بیوشیمی یک دور بخونید...

E.AP

عضو جدید
سعی کنید خلاصه نویسی رو حتما داشته باشید ولی به زبون عامیانه خودتون بنویسید بهتره . یعنی هرچیرو که فهمیدی . اگه تلاش کردی و نتونستی یا حوصلشو نداشتی پاورقی کتابا چیزی رو که اونجا کمک میکنه به فهمیدنت بنویس .
اوایل خلاصه نویسی می کردم اما خیلی وقتم رو می گرفت و واقعیتش حوصلمم نمیومد اما همین کاری که شما گفتید رو می کنم یعنی تمامی نکات و چیزایی که خودم می فهمم رو توی پاورقی کتاب می نویسم

hadi216

عضو جدید
اوایل خلاصه نویسی می کردم اما خیلی وقتم رو می گرفت و واقعیتش حوصلمم نمیومد اما همین کاری که شما گفتید رو می کنم یعنی تمامی نکات و چیزایی که خودم می فهمم رو توی پاورقی کتاب می نویسم
البته لازم به دکره که بگم به نظر من خلاصه نویسی از پاورقی بهتره و پاورقی از هیچی ننوشتن .

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

این کار خوبی است که در خود کتاب نکات رو بنویسید .. ولی این هم فکر کنید که زمانی می رسد که شما می خواهید مثلا در 2 روز کل مباحث رو مرور کنید و اگر دفتر خلاصه ای نداشته باشید و در خود کتاب ها هایلایت کرده باشید و یا نکاتی رو ذکر کرده باشید در این ورت من که فکر می کنم نمی شود مرور کرد .. اینکه بگید حوصلم نمیاد و اینجور چیزا ... من همین الان بهتون مبگم پی به رتبه خوب امید نداشته باشید چون رتبه ی خوب تلاش خوب هم می خواد ...

E.AP

عضو جدید
این کار خوبی است که در خود کتاب نکات رو بنویسید .. ولی این هم فکر کنید که زمانی می رسد که شما می خواهید مثلا در 2 روز کل مباحث رو مرور کنید و اگر دفتر خلاصه ای نداشته باشید و در خود کتاب ها هایلایت کرده باشید و یا نکاتی رو ذکر کرده باشید در این ورت من که فکر می کنم نمی شود مرور کرد .. اینکه بگید حوصلم نمیاد و اینجور چیزا ... من همین الان بهتون مبگم پی به رتبه خوب امید نداشته باشید چون رتبه ی خوب تلاش خوب هم می خواد ...
بله حرف شما کاملا متینه و حدالامکان سعی می کنم که خلاصه نویسی رو داشته باشم اما متاسفانه حجم مطالب خیلی زیاده و واقعا وقت گیره که خلاصه نویسی بکنم البته من نیمی از خلاصه نویسی هام رو گذاشتم در دوره های بعدی مرور درس ها خلاصه نویسی بکنم این کار کار درستی هستش؟ یا از همون ابتدا باید خلاصه نویسی بکنم؟

P O U R I A

مدیر تالار
بله حرف شما کاملا متینه و حدالامکان سعی می کنم که خلاصه نویسی رو داشته باشم اما متاسفانه حجم مطالب خیلی زیاده و واقعا وقت گیره که خلاصه نویسی بکنم البته من نیمی از خلاصه نویسی هام رو گذاشتم در دوره های بعدی مرور درس ها خلاصه نویسی بکنم این کار کار درستی هستش؟ یا از همون ابتدا باید خلاصه نویسی بکنم؟

تو پست های قبلی هم گفتم هر چیزی رو توی خلاصه هاتون ننویسید ... و اگر در طول درس یکبار هم خلاصه هاتون رو دوباره خلاصه کنید خیلی خوبه ...
خودم برای دور اول درس ها خلاصه نوشتم تقریبا به اندازه یک سررسید شد ... بعد برای دور دوم که خوندم دیدم خیلی چیزهایی که نوشتم دیگه برام بدیهی ه و به جای اینکه دوباره خلاصه نویسی کنیم توی همون دفترم مطالب مهمش رو هایلایت کردم ... فکر می کنم این کار بهتره !!

E.AP

عضو جدید
تو پست های قبلی هم گفتم هر چیزی رو توی خلاصه هاتون ننویسید ... و اگر در طول درس یکبار هم خلاصه هاتون رو دوباره خلاصه کنید خیلی خوبه ...
خودم برای دور اول درس ها خلاصه نوشتم تقریبا به اندازه یک سررسید شد ... بعد برای دور دوم که خوندم دیدم خیلی چیزهایی که نوشتم دیگه برام بدیهی ه و به جای اینکه دوباره خلاصه نویسی کنیم توی همون دفترم مطالب مهمش رو هایلایت کردم ... فکر می کنم این کار بهتره !!
متشکر از راهنماییتون
میتونم بپرسم شما حدودا روزی چند ساعت درس می خوندید؟ من در حال حاضر 6 تا 7 ساعت می خونم اما احساس می کنم که کمه از این جهت خیلی استرس دارم :(

P O U R I A

مدیر تالار
متشکر از راهنماییتون
میتونم بپرسم شما حدودا روزی چند ساعت درس می خوندید؟ من در حال حاضر 6 تا 7 ساعت می خونم اما احساس می کنم که کمه از این جهت خیلی استرس دارم :(

ساعات درس خوندن افراد با هم فرق می کنه ... به نظر من الان ساعت مطالعه شما خوب است اما باید به مرور زمان این ساعت رو افزایش دهید ... اولش ادم نمی تونه ساعات بالایی رو درس بخونه .. ولی به مرور زمان بدن عادت می کنه و اونموقع هست که می بینید از 7 صبح تا 12 شب کلا درس خوندید ...

E.AP

عضو جدید
ساعات درس خوندن افراد با هم فرق می کنه ... به نظر من الان ساعت مطالعه شما خوب است اما باید به مرور زمان این ساعت رو افزایش دهید ... اولش ادم نمی تونه ساعات بالایی رو درس بخونه .. ولی به مرور زمان بدن عادت می کنه و اونموقع هست که می بینید از 7 صبح تا 12 شب کلا درس خوندید ...
ممنون از راهنماییتون

ئدز

عضو جدید
سلام من میخوام تو بیوتکنولوژی هم شرکت کنم میشه منو راهنمایی کنید. انگار ریاضیش با مال مهندسی شیمی فرق داره برای بخش مربوط به شیمی باید چیکار کنم ؟بیشتر درسا که با مال ما یکیه منم هدفم دنبال کردن مهندسی شیمی اما تک کنکوردادن یه ریسک و سوال مربوط به مهندسی تو بیو خیلی راحته اگه با منظور مهندسی شیمی بخونیم میتونیم سوال های بیو رو راحت بزنیم(البته همه چیز سختی خودشو داره) برای همین یه راهنمایی کامل میخوام که چیکار کنم ؟از کی برای درسای بیو وقت بزارم ؟کتاب و جزوه ای هست ؟سایتی ....خلاصه هر کی هر چی که فکر میکنه مفید و مهم بهم بگه.مرسییییییییییییییی

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من میخوام تو بیوتکنولوژی هم شرکت کنم میشه منو راهنمایی کنید. انگار ریاضیش با مال مهندسی شیمی فرق داره برای بخش مربوط به شیمی باید چیکار کنم ؟بیشتر درسا که با مال ما یکیه منم هدفم دنبال کردن مهندسی شیمی اما تک کنکوردادن یه ریسک و سوال مربوط به مهندسی تو بیو خیلی راحته اگه با منظور مهندسی شیمی بخونیم میتونیم سوال های بیو رو راحت بزنیم(البته همه چیز سختی خودشو داره) برای همین یه راهنمایی کامل میخوام که چیکار کنم ؟از کی برای درسای بیو وقت بزارم ؟کتاب و جزوه ای هست ؟سایتی ....خلاصه هر کی هر چی که فکر میکنه مفید و مهم بهم بگه.مرسییییییییییییییی
...ریاضی و شیمی الی و عمومی برای مهندسی داروسازی هتسش بیو اینارو نداره...همون درس های مهندسی شیمی ر و که میخونی +کتاب میکرو بیوشیمی راهیان ارشد و خوندن تست های سال های قبل بیو کافیه...البته راکتور کنکور بیو از مهندسی شیمی سختره و پدیده های انتقال بیو اسونتره..ترمودینامیک هم معمولا زیاد فرق نداره با هم..یکی 2 ماه مونده به کنکور درسای میکرو و بیوشیمی رو بخون ...زبانم برای این گرایش مهم هستش البته بهتره که سفید نمونه و یک چند درصدی بزنی...

saman001

عضو جدید
سلام بچه ها من خیلی نگران معدلم همین باعث شده روحیم خراب شه معدلم حدودا 15 هست بنظرتون امیدی هست؟ اگه کسی از دوستاتون باهمچین معدلی رتبه ی خوب آورده بهم بگید که یخورده روحیه بگیرم:(

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من خیلی نگران معدلم همین باعث شده روحیم خراب شه معدلم حدودا 15 هست بنظرتون امیدی هست؟ اگه کسی از دوستاتون باهمچین معدلی رتبه ی خوب آورده بهم بگید که یخورده روحیه بگیرم:(
....من خودم معدلم 15.60 بود رتبم خوب شد..معدل تاثیرش انچنان نیست فکر خودتون رو درگیر معدل نکنید

ئدز

عضو جدید

یه سر به کارنامه قبول شده ها بزن اکثرا از معدل تعطیلن.........بابا این حجم درسو ول کردی چسبیدی به معدل ؟؟؟؟؟؟؟

DEPOR

عضو جدید
یه سر به کارنامه قبول شده ها بزن اکثرا از معدل تعطیلن.........بابا این حجم درسو ول کردی چسبیدی به معدل ؟؟؟؟؟؟؟
اگه لطف کنید کارنامهای قبول شده رو کجا میتونم پیدا کنم ممنون میشم

8822443018

عضو جدید
با سلام اق من معدلم 12.70 به نظرتون خیلی تاثیر داره ؟ ی هفتس شروع کردم تو دور اول که تست میزنم واسم فوق العاده سخته مخصوصا جرم :( به نظرتون طبیعیه ؟ از راهیان میخونم

بالا