بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

masser

عضو جدید
راهنمایی!!!!

راهنمایی!!!!

سلام مهندسین عزیز
من دانشجوی دانشگاه جامع هستم از قوانین دانشگاه آزاد خبر ندارم
اولا ترم اول مرخصی میدن ؟؟چون من تا پایان شهریور کارشناسیمو تموم نمیکنم ؟؟؟؟
دوما از این 4 تا شهر کدوم صنعتی تره (میتونیم کار خوب گیر بیاریم مهارتم هم تو فرز cnc هست)؟؟؟
سوما شهریه هاش چنده ؟؟؟ ثابت + متغیر(هر ترم 8 واحد) تقریبا؟؟؟؟؟
ممنون اگه زودتر جواب بدین
تقدیم به مهندسین ساخت :gol::gol::gol:

Hossein_b5717

عضو جدید
اما یه چیزی هست میگن که رتبه تو ماهان هر چی باشه تو کنکور 3 برابر اون میشه یا چیزی حول اونور ایا این درسته ؟؟
منم ساختم

نه اصلا نمیشه پیش بینی کرد
به خصوص برای ساخت
پارسال 2 تا از دوستای من ماهان بودن
3 تا آزمون جامع یکیشون 2 بار 2 شد و یه بار 4
اون یکی یه بار 100 یه بار 35 و یه بار هم200 شد
نفر اول تو کنکور 37 شد و نفر دوم 4000 !

ولی به تراز تا حدود زیادی میشه اطمینان کرد
ببین ترازت چنده و با کارنامه های سالای قبل مقایسه کن
من ترازم این آزمون 7400 بود که طبق کارنامه ها حدود رتبه 60 هست

mashti

عضو جدید
خب الان باید چکار کنیم؟ بچه ها کجان؟ یکسری که حدود یک ماه پیش منصرف شدن از کنکور / یکسری هم کلا ککشان نمی گزد یکسری ....

یعنی چه؟ چی شد؟110/150 /180 بدون ساخت و بیو مکانیک هم باید 180 دقیقه باشه
یعنی تا الان کسی نبود بیاد بگه این موضوع رو؟ وقتی اون آزمون اول 110 دقیقه بود یعنی کسی شک نکرد
حالا این سنجش که می گید سنجش تکمیلی یا تعاونی سازمان سنجش؟
110 ؟ امتحان آز سیالات بود؟
شما مث اینکه خیلی استرس داری ناخوش احوالی
صحبت سر سازمان سنجش بود امارم مال آزمونای تسلط سنجشه
بنظر شما منطقی نیست که آزمونی که 40 تا سوال بیشتر داره زمانش بیشتر باشه
آزمون کنکور مطمئنا ساختو بیو مکانیک داره که بقیه از زمانش استفاده می کنن
فقط این قضیه ای که دفترچه زبان جدا میشه یا نه رو خبر ندارم
الکی استرس وارد نکنید دنبال شایعاتم نباشید

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندسین عزیز
من دانشجوی دانشگاه جامع هستم از قوانین دانشگاه آزاد خبر ندارم
اولا ترم اول مرخصی میدن ؟؟چون من تا پایان شهریور کارشناسیمو تموم نمیکنم ؟؟؟؟
دوما از این 4 تا شهر کدوم صنعتی تره (میتونیم کار خوب گیر بیاریم مهارتم هم تو فرز cnc هست)؟؟؟
سوما شهریه هاش چنده ؟؟؟ ثابت + متغیر(هر ترم 8 واحد) تقریبا؟؟؟؟؟
ممنون اگه زودتر جواب بدین
تقدیم به مهندسین ساخت :gol::gol::gol:
سلام دوست عزیز.... شما خودت ساکن کجایی؟؟
خوب تهران علوم و تحقیقات و نجف آباد صنعتی تره .... دزفول و شیراز هم چند سالی هست که ساخت دارند و خوب هستند .. به خصوص دزفول .... مرخصی هم میدن .. اما یکم کارت سخت میشه .. مگر اینکه تهران یا احتمالا نجف آباد قبول بشی ....
شهریه هم ترم اول 1500000 حساب کن .. ترم 3 .. هم سنگین ترینه ... حداقل 2700000 ....

rika2

عضو جدید
غیر از پروژه هم لازمه و کلا فاکتور بسیار مهمیه
اگر هم زبان صفر بزنیم عقب نمیوفتیم مثل بقیه که عقب نیوفتادن
اما مثلا ریاضی هم نزنیم عقب نمیوفتیم، میشه بعدا جبران کرد
من نظرم اینه که باید به زبان بها داده بشه
تو این چند ماه هم فرصت زبان یاد گرفتن نیست مسلما
اما اگر تاثیر زبان بالا باشه کسی برای ارشد برنامه داره تو دوره 4 سال لیسانس خودشو آماده میکنه و کلا باعث جهت دهی میشه به سمت تقویت زبان
حالا بیخیال این بحثا رو الان وقتش نیست..........

در مورد اعتراض به سنجش هم اگر اونا تصمیمی گرفته باشن و برنامه ریزی کرده باشن با یه اعتراض ما بیخیال میشن؟
ولی اگر خواستید حرکتی کنیم من هستم

یکی از آشناها میگفت قراره ریاضیات از ارشد امسال حذف بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یکی دیگه از آشناها میگفت قراره خود کنکور حذف بشه و بجاش با پولش به جای کیک و ساندیس(کیک یا ساندیس) یه ناهار توپ بدن و همه رو قبول اعلام کنن!!! میگن بالایی ها به این نتیجه رسیدن که کنکور بهانست ، هدف دور هم بودنه!!!!!!!!!!!!!!!!! ................................................................................................................... بابا به جای پرداختن به این شایعات و فکر کردن به آینده و نتیجه کنکور ، از این حدود 20 روز استفاده کنید!! کم نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ما رو هم وارد استرس نکنید(من از خدامه ضریب زبان زیاد بشه،آخه جز زبان چیزی رو نمیتونم بزنم!!! :دی )

alimec

عضو جدید
غیر از پروژه هم لازمه و کلا فاکتور بسیار مهمیه
اگر هم زبان صفر بزنیم عقب نمیوفتیم مثل بقیه که عقب نیوفتادن
اما مثلا ریاضی هم نزنیم عقب نمیوفتیم، میشه بعدا جبران کرد
من نظرم اینه که باید به زبان بها داده بشه
تو این چند ماه هم فرصت زبان یاد گرفتن نیست مسلما
اما اگر تاثیر زبان بالا باشه کسی برای ارشد برنامه داره تو دوره 4 سال لیسانس خودشو آماده میکنه و کلا باعث جهت دهی میشه به سمت تقویت زبان
حالا بیخیال این بحثا رو الان وقتش نیست..........

در مورد اعتراض به سنجش هم اگر اونا تصمیمی گرفته باشن و برنامه ریزی کرده باشن با یه اعتراض ما بیخیال میشن؟
ولی اگر خواستید حرکتی کنیم من هستم
بله حق با شماست مثال ریاضی قانع کننده بود /فک کنم چون خودم رو زبان سرمایه گذاری نکردم چنین فکری تو ضمیر ناخودآگاهم شکل گرفت و ...
ولی خیلی خوب میشد آزمون در دو نوبت بود مث برق و کام /خب امسال که ...
در مورد سازمان سنجش هم حالا تیر رو رها می کنیم شاید تو این تاریکی خورد به هدف
هر کاری از دستتان بر می آید انجام دهید،از هر کجا که می توانید شروع کنید،بحث شانس و اقبال نیست،صحبت بر سر تلاش است

alimec

عضو جدید
شما مث اینکه خیلی استرس داری ناخوش احوالی
صحبت سر سازمان سنجش بود امارم مال آزمونای تسلط سنجشه
بنظر شما منطقی نیست که آزمونی که 40 تا سوال بیشتر داره زمانش بیشتر باشه
آزمون کنکور مطمئنا ساختو بیو مکانیک داره که بقیه از زمانش استفاده می کنن
فقط این قضیه ای که دفترچه زبان جدا میشه یا نه رو خبر ندارم
الکی استرس وارد نکنید دنبال شایعاتم نباشید
اشتباه شما اینه که فکر می کنید:"آزمون کنکور مطمئنا ساختو بیو مکانیک داره که بقیه از زمانش استفاده می کنن"
دوستانی که برا تبدیل و طراحی کاربردی می خونن اصلا کاری به ساخت و بیو ندارن چون ضریبش 0 هست
180 دقیقه برا زبان /ریاضی/سیالات/جامدات /دینامیک هست نه گروه دیگه
اگه حرفهای من در مورد زبان و ... باعث استرس شما شد عذرخواهی می کنم ولی تو این چند ماه چند تجربه بدست آوردم در مورد استرس و تمرکز و ... که در یه وقت دیگه می گم فکر کنم براتون مفید باشه

یکی از آشناها میگفت قراره ریاضیات از ارشد امسال حذف بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یکی دیگه از آشناها میگفت قراره خود کنکور حذف بشه و بجاش با پولش به جای کیک و ساندیس(کیک یا ساندیس) یه ناهار توپ بدن و همه رو قبول اعلام کنن!!! میگن بالایی ها به این نتیجه رسیدن که کنکور بهانست ، هدف دور هم بودنه!!!!!!!!!!!!!!!!! ................................................................................................................... بابا به جای پرداختن به این شایعات و فکر کردن به آینده و نتیجه کنکور ، از این حدود 20 روز استفاده کنید!! کم نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ما رو هم وارد استرس نکنید(من از خدامه ضریب زبان زیاد بشه،آخه جز زبان چیزی رو نمیتونم بزنم!!! :دی )
اگه حرفهای من در مورد زبان و ... باعث استرس شما شد عذرخواهی می کنم ولی تو این چند ماه چند تجربه بدست آوردم در مورد استرس و تمرکز و ... که در یه وقت دیگه می گم فکر کنم براتون مفید باشه

lmi

عضو جدید
با سلام من 24 سالمه و فوق دیپلم نقشه کشی صنعتی دارم از دانشگاه غیر انتفاعی کار قزوین خدمتم هم تازه تموم شده خواستم بدونم وارد بازار کار بشم بهتره یا بخونم برای لیسانس ؟ کدوم رشته بازار خوبی داره ؟ یا نه با این مدرک میتونم کاری پیدا کنم ؟؟؟؟
ممنون میشم کمکم کنید چون 4 ماهه بیکارم و نمیدونم چیکارکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

atre-baroon

عضو جدید
سلام
ببخشید تو کتاب مقاومت نایی ص 437تمرین 45 برای محاسبه شیب در نقطه میانی (مسئله ای که ممان به صورت گسترده وارد شد) اثر (RB) رو مد نظر قرار نداده وپ.
بدون آر بی می شه -1/6 اما با آر بی می شه -1/8

am2mk

عضو جدید
سلام
ببخشید تو کتاب مقاومت نایی ص 437تمرین 45 برای محاسبه شیب در نقطه میانی (مسئله ای که ممان به صورت گسترده وارد شد) اثر (RB) رو مد نظر قرار نداده وپ.
براي خارج كردن بچه ها از جو استرس خوب بود :smile:
بستگي داره كه شما رفرنسو كجا بگيري اگه نسبت به آ ميگيري بي تاپير نخواهد داشت. از روي رابطه ميشه فهميد
بچه ها اين خبر از كجا در اومده من با اينكه زبان نخوندم و به زمانش واسه درساي ديگه نياز دارم نگران نيستم ايشالا كه دروغه :smile:

Hossein_b5717

عضو جدید

عزیزمن اینو گفتم که یه آمادگی ذهنی باشه یه موقع سر جلسه کنکور جا نخوریم, همین
مثلا کنکور مکانیک قراره ساعت 8 صبح شروع بشه اما 8:30 شروع میشه(تو این 2-3 ساله اخیر که اینطوری بوده و سال گذشتش رو که خودم هم تجربه کردم)
چند نفر سر همین قضیه (برگزاری با نیم ساعت تاخیر) اینقدر استرس گرفته بودن که کنکور رو حسابی خراب کردن
معمولا ساعت 7:30 تا 7:45 میرن سرجلسه میشینن, فکرشو بکن حدود 1 ساعت رو صندلی نشستی و منتظری آزمون شروع بشه, هزار تا فکر و خیال میکنی
البته من پارسال این قضیه رو میدونستم, آدم استرسی هم نیستم, تو اون مدت انتظار چرت میزدم البته صندلیش خیلی بد بود, خوابم نمیبرد:D

این قضیه رو میخواستم هفته آخر بگم که اگر امسال هم دیر شروع شد حواستون باشه

به امید موفقیت دوستان

Hossein_b5717

عضو جدید
سلام اقا میشه سوال اپلود کنی بزاری من برای سنجش گزاشتم ممنون میشم
اگه بزارید:heart: برای ماهان

دوست عزیز من اسکنر ندارم
دفترچه سوالات و جوابا رو هم 40 صفحه هست

ولی سعی میکنم حداقل سوالا رو با کلید بزارم

اگر کسی دیگه بتونه جوابا رو هم بزاره خیلی خوبه

atre-baroon

عضو جدید
براي خارج كردن بچه ها از جو استرس خوب بود :smile:
بستگي داره كه شما رفرنسو كجا بگيري اگه نسبت به آ ميگيري بي تاپير نخواهد داشت. از روي رابطه ميشه فهميد
بچه ها اين خبر از كجا در اومده من با اينكه زبان نخوندم و به زمانش واسه درساي ديگه نياز دارم نگران نيستم ايشالا كه دروغه :smile:
اه ؟ چرااا؟؟ نسبت به آ رفرنس گرفتم اما خوب باید ار بی تاثیر داده بشه!!!!

hadi_bahrami_kin

عضو جدید
سلام.اقایون کسی تراز طراحی کاربردی کرج نداره؟
خیلی نیاز دارم.
اگه کسی حدودشو هم بگه خوبه

__x7yp__

عضو جدید
دوست عزیز من اسکنر ندارم
دفترچه سوالات و جوابا رو هم 40 صفحه هست

ولی سعی میکنم حداقل سوالا رو با کلید بزارم

اگر کسی دیگه بتونه جوابا رو هم بزاره خیلی خوبه
دست درد نکنه اگه پاسخنامه بزاری ممنون
دادا من که اکسین ازمون دادام رفتم بیرون اسکن کردم
اگه گزاشتی ممنون
دعا میکنم دست درد نکن منتظرم
:gol:

atre-baroon

عضو جدید
سلام.ببخشید به ما توکنترل فضای حالت ونایکوییست رو درس ندادن .به نظرتون بخونمش؟ چند تاسوال ازش می اد؟ کدومش میا د؟
اصلا برای یادگیری این دو بخش چی پیشنهاد می دید

masser

عضو جدید
سلام دوست عزیز.... شما خودت ساکن کجایی؟؟
خوب تهران علوم و تحقیقات و نجف آباد صنعتی تره .... دزفول و شیراز هم چند سالی هست که ساخت دارند و خوب هستند .. به خصوص دزفول .... مرخصی هم میدن .. اما یکم کارت سخت میشه .. مگر اینکه تهران یا احتمالا نجف آباد قبول بشی ....
شهریه هم ترم اول 1500000 حساب کن .. ترم 3 .. هم سنگین ترینه ... حداقل 2700000 ....

ممنون از راهنماییتون
من بچه تبریزم:)

seid

عضو جدید
دوستای سال قبل میگفتن قبولی تو علوم تحقیقات تهران راحتر از بقیه اس چون همه از اسمش میترسن و نمیزننش
ومسلما تعداد شرکت کننده کمه

Hossein_b5717

عضو جدید
سازمان سنجش آموزش كشور بدين‌وسيله به اطلاع كليه داوطلبان ثبت‌نام كننده در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل )سال 1390 وهمچنين شانزدهمين دوره المپياد علمي _ دانشجويي كشور مي‌رساند كه اطلاعيه اين سازمان در بارة تاريخ، نحوه پرينت كارت و محل رفع نقص كارت شركت در آزمون از روز دوشنبه 18/11/1389 برروي سايت سازمان به نشاني www.sanjesh.org قرار داده مي‌شود و در نشريه پيك سنجش روزهاي دوشنبه 18/11/89 و25/11/89 نيز منتشر خواهد شد.
كارتهاي ورود به جلسه آزمون براي كليه داوطلبان آزمون مذكور از روز دوشنبه 25/11/89 برروي سايت سازمان قرار داده خواهد شد و داوطلبان متقاضي شركت در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل )سال 1390 ضرورت دارد كه در فرصت تعيين شده نسبت به پرينت كارت ورود به جلسه آزمون خود اقدام نمايند. شهرستان محل برگزاري آزمون و آدرس حوزه امتحاني مربوط در ذيل كارت ورود به جلسه آزمون هرداوطلب درج شده است.
ضمناً آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل )سال 1390 در صبح وبعداز ظهر روزهاي چهارشنبه 27/11/89 ، پنجشنبه28/11/89 و جمعه 29/11/89 در 40 شهرستان مختلف كشورودر 142كد رشته امتحاني برگزار خواهدشد.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

seid

عضو جدید
اين آمار ممكنه خيلي هم درست نباشه ولي همونجور كه گفتم يكي از دوستان در اختيارم گذاشت. من خيلي البته نميگم كه درسته يا غلط، ولي شايد براي انتخاب شهر و رشته كمك باشه:
اينجوري كه اين دوستم ميگفت براي طراحي كاربردي شهرهاي اراك - اهواز- خميني شهر- كرج 40 نفر- سمنان و تاكستان 35 نفر- تهران ج 50 نفر ميگيرن.
تبديل تو شهرهاي تهران ( سه دانشگاه ) 120 نفر- مشهد و دزفول 40 نفر- ساري و تاكستان 35 نفر
ساخت و وتوليد به غير از علوم تحقيقات كه 50 نفر ميگيرندبقيه شهرها 35 نفرميگيره.
بعضي شهر ها كه كه به قول دوستمون تو دفترچه هايد شده
بازهم ميگم اين اطلاعات رو فقط شفاهي به من گفت ولي به نظر من خيلي هم دروغ تو كارش نبود.
به هرحال هر جا امتحان ميديد موفق باشيد.
دوستای سال قبل میگفتن قبولی تو علوم تحقیقات تهران راحتر از بقیه اس چون همه از اسمش میترسن و نمیزننش
ومسلما تعداد شرکت کننده کمه

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.اقایون کسی تراز طراحی کاربردی کرج نداره؟
خیلی نیاز دارم.
اگه کسی حدودشو هم بگه خوبه
صفحات 50 تا 60 همین تاپیک رو بگرد ... مربوط میشه به زمان اعلام نتایج امسال .... احتمالا میتونی پیدا کنی ....

sonkia

عضو جدید
دوستان نظرتون در مورد بسته های اموزشی "انتشارات ارشد" چیه؟ تا حالا کسی استفاده کرده؟
با راهیان ارشد اشتباه نگیرید!

alimec

عضو جدید
سلام
سلام
خب مگه تاثیر گذاره که بخوایم تاثیر بدیم فرمول و...فراموش کنید یه تجسم ساده

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان ... همین الان اخبار میگفت که تعداد کل شرکت کننده های امسال ارشد بیش از 800 هزار نفر هست و نسبت به پارسال 104 هزار نفر بیشتر شده ... اما .... گفتن بیشترین شرکت کننده در رشته حقوق بوده با حدود 8500 نفر و کمترین هم رشته زبان اردو با 26 نفر ....
با این توضیحات به نظر حدود هفت هزار تا نزدیک به هشت هزار نفر هم داوطلب مکانیک باشن .. من شنیده بودم که 10 هزار نفر هستن .. اما هرچی باشه کمتر از 8000 نفر برای رسیدن به عنوان یکی از 1765 نفر ظرفیت ارشد دولتی مکانیک(به نقل از سایت موسسه اکسین) تلاش میکنن ....
http://oxin.ac.ir/default.aspx?id=226&nid=1627

آخرین ویرایش:

atre-baroon

عضو جدید
سلام
خب مگه تاثیر گذاره که بخوایم تاثیر بدیم فرمول و...فراموش کنید یه تجسم ساده
سلام چرا تاثیر داره شما نقطه C رو درنظر بگیرید شیبش می شه جمع ممان به اضافه شیب ناشی از عکس العمل تکیه گاه ،یعنی قاعده سوپرپوزیشن .
ما اگر نیروی تکیه گاه و ممان حاصل از اون رو به سی ببریم گزینه 1/8 درست نیشه
ص414 هم تو مثال 9 شبیه ش هست که تاثیر ممان رو می بینیم

Hossein_b5717

عضو جدید
سلام به همه دوستان ... همین الان اخبار میگفت که تعداد کل شرکت کننده های امسال ارشد بیش از 800 هزار نفر هست و نسبت به پارسال 104 هزار نفر بیشتر شده ... اما .... گفتن بیشترین شرکت کننده در رشته حقوق بوده با حدود 8500 نفر و کمترین هم رشته زبان اردو با 26 نفر ....
با این توضیحات به نظر حدود هفت هزار تا نزدیک به هشت هزار نفر هم داوطلب مکانیک باشن .. من شنیده بودم که 10 هزار نفر هستن .. اما هرچی باشه کمتر از 8000 نفر برای رسیدن به عنوان یکی از 1765 نفر ظرفیت ارشد دولتی مکانیک(به نقل از سایت موسسه اکسین) تلاش میکنن ....
http://oxin.ac.ir/default.aspx?id=226&nid=1627

من فکر میکردم مکانیک خیلی بیشتر باشن حدود 15000 نفر مثلا
ضمنا یکی از بچه ها میگفت 2 سال پیش رتبش تو صنایع 14500 شده بود!!

bahare7

عضو جدید
سلام بزرگترهای کنکوری
من داداشی دارم که سه سالی هست پشت کنکوره اما چون مشغله کاریش زیاده زمان زیادی واسه درس خوندن نداره
اما امسال داره تمام سعیشو میکنه که قبول بشه.
میخاستم منم بهش کمکی کنم. اون این ماه آخرو مرخصی گرفته بنظرشما چه درسایی یا چه مباحثی رو بخونه بیشتر به موفقیتش کمک میکنه.
لطفا کمکم کنین تا بتونم بهش کمک کنم آخه یجورایی منم استرس دارم.
خیلی ممنون

بالا