·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام ببخشید یک سوال حیاتی داشتم اگه ممکنه کمک کنید ......................................... یه تکه آهن داریم و یه تکه آهن ربا هردو از لحاظ شکل وزن رنگ و... شبیه هم هستند . بدون حضور شی سوم چگونه میتوان این دو را از هم تشخیص داد؟ لطفا کمک کنید
دانسیته آهن بیشتره ، پس نمیشه از لحاظ شکل و وزن یکی باشن ، اگه هم شکل و هم ابعاد باشن ، آهن سنگینتره
اگه از لحاط وزن یکی باشن ، آهن کوچکتره.

سلام ببخشید یک سوال حیاتی داشتم اگه ممکنه کمک کنید ......................................... یه تکه آهن داریم و یه تکه آهن ربا هردو از لحاظ شکل وزن رنگ و... شبیه هم هستند . بدون حضور شی سوم چگونه میتوان این دو را از هم تشخیص داد؟ لطفا کمک کنید
خیلی راحت
یکی رو میگیری تو دستت و سر اون رو می کشی رو اون یکی
طبیعیه که جذب میشن ،
از بالا تا پایین میکشی ، اگر نیروی جاذبه ثابت بود اونی که دستته اهنرباست
ولی اگر ابتدا زیاد بود ، بعد کم شد و در اخر دوباره زیاد شد(کلا اگر تغییر کرد) اونی که تو دستته اهنه
این ازمایش رو ما با توجه به این انجام میدیم که در 2 قطب نیروی ربایشی یا رانشی بیشتره

omid713

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز من یک تولید کننده تجربی قطعات لاستیک ی هستم نیاز فوری به اطلاعاتی راجع به بوتیل وترز پخت ان دارم اگر کمک کنید ممنون میشم کاملا فوری

REZA.F

کاربر بیش فعال
با سلام
دوست عزیز من یک تولید کننده تجربی قطعات لاستیک ی هستم نیاز فوری به اطلاعاتی راجع به بوتیل وترز پخت ان دارم اگر کمک کنید ممنون میشم کاملا فوری

بوتیل وترز؟؟!! اگه زبانت خوبه تو کتاب تکنولوژی لاستیک در تاپیک پلیمرستان پیدا کن.
اگه هم نه کتابهای زیادی در مورد لاستیک هست که تو بازار پیدا میشه. در ضمن معذرت میخوام اینو میگم صنعت لاستیک سخت ترین صنعت پلیمر هست که بدون دانش آکادمیک محال هست که با تجربه پیشرفت آنچنانی کسی داشته باشه. سعی کنید کتابهای اصول این صنعت رو حداقل بخونید تا ابتدا رفتار الاستیک و ویسکوالاستیک و خواص فیزیکی و مکانیکی اون رو بدونید حتماً پیشرفت خواهید کرد. پیچ و خم این صنعت زیاد و ممکنه کسی که 5 سال توی یک کارخونه لاستیک کار کرده هنوز قلق اون رو به دست نیاورده باشه.
البته سعی کن کتاب پخت لاستیکها رو پیدا کنی چون نمودارهای پخت، زمان اسکورچ و... همه رو شامل میشه و به درد کارت میخوره.

aaliosss

عضو جدید
سلام من یک سوال داشتم؟؟:smile:
من احتیاج به یک حلال شیمیایی برای از بین بردن یک نوع پلاستیک (گرما سخت) دارم که بدون اسیب رساندن به فلزات این نوع پلاستیک رو تجزیه کنه
لطفا بهم زود جوامو بدید
:w40:مرسی

REZA.F

کاربر بیش فعال
سلام.
دوست عزيز اگه نوع پلاستيكت رو بگي بهتره. ولي حلال هاي معروف عبارتند از: DMF & TFT & كلروفرم & استون & فنل & اسيد فرميك & متانول

aaliosss

عضو جدید
سلام.
دوست عزيز اگه نوع پلاستيكت رو بگي بهتره. ولي حلال هاي معروف عبارتند از: DMF & TFT & كلروفرم & استون & فنل & اسيد فرميك & متانول

سلام رضا جان مرسی که زود جواب دادی راستش نوع پلاستیک رو دقیقا نمیدونم ولی نزدیکترین چیزی که میتونم اشاره کنم روکش پلاستیکی روی قطعات الکترونیکی مثل cpuو غیره هستش راستی رضا جان خیلی ازت متشکرم
:D:gol:

REZA.F

کاربر بیش فعال
مرسي عزيزم. اگه DMF و TFT رو ديدي سلام منو بش برسون!
فنل كه خيلي سمي هست و سريع مسموم ميكنه و بوي بسيار نافذ و خطرناكي داره!
متانول هم كه كور ميكنه!
استن بدك نيست ولي تا يك گرم پلاستيك رو حل كني دمارت در مياد! چه برسه گرماسخت!
كلرو فرم هم بيهوش ميكنه. من مهندس پليمر از حلال جماعت ميترسم!:confused::cry: شما كه جاي خود داري و در عرصه پشت ميز با انگشتاني ظريف و چشماني شهلايي خيره به سيستم فناوري اطلاعات ميكني. پس مواظب انگشتان ظريفت باش.
شوخي كردم!. ولي سعي كن اگه استفاده كردي حتماً ايمني رو رعايت كني.;)

aaliosss

عضو جدید
مرسي عزيزم. اگه DMF و TFT رو ديدي سلام منو بش برسون!
فنل كه خيلي سمي هست و سريع مسموم ميكنه و بوي بسيار نافذ و خطرناكي داره!
متانول هم كه كور ميكنه!
استن بدك نيست ولي تا يك گرم پلاستيك رو حل كني دمارت در مياد! چه برسه گرماسخت!
كلرو فرم هم بيهوش ميكنه. من مهندس پليمر از حلال جماعت ميترسم!:confused::cry: شما كه جاي خود داري و در عرصه پشت ميز با انگشتاني ظريف و چشماني شهلايي خيره به سيستم فناوري اطلاعات ميكني. پس مواظب انگشتان ظريفت باش.
شوخي كردم!. ولي سعي كن اگه استفاده كردي حتماً ايمني رو رعايت كني.;)
ممنون اقا رضا;)
ولی یک سوال؟اگه اون 2 تا حلالی که گفتی پیدا کنم میتونم باهاش کاری بکنم یا :que:

REZA.F

کاربر بیش فعال
مطمئناً كار با همه حلال ها نياز به رعايت ايمني داره. خصوصاً حلالهاي مواد آلي مثل پليمرها. اكثر حلال ها مواد سمي هستند. يكي از بهترين حلال پيلمرها يا شايد بهترين DMF هستش. اگه گيرت اومد حتماً ايمني رو زعايت كن. البته شركت سازنده خصوصيات ماده و شرايط كار با اون رو هميشه با برچسب ايمني ميزاره. خوشحالم كه رشتت چيزي ديگست و علاقمند به بيس شيمي هستي. منم خيلي از رشتت خوشم مياد. ان شاا.. فرصت شد سوالات زيادي در مورد رشتت دارم. براي چند تا از آشنايان رشته شما رو براشون انتخاب رشته كردم.

MILAD001

عضو جدید
کسی مقاله یا کتاب در مورد تکنولوژی رنگ نداره ممنون

کسی مقاله یا کتاب در مورد تکنولوژی رنگ نداره ممنون

کسی مقاله یا کتاب در مورد تکنولوژی رنگ نداره ممنون فارسی باشه:warn:

MILAD001

عضو جدید
کسی مقاله یا کتاب در مورد تکنولوژی رنگ نداره ممنون فارسی باشه

کسی مقاله یا کتاب در مورد تکنولوژی رنگ نداره ممنون فارسی باشه

کسی مقاله یا کتاب در مورد تکنولوژی رنگ نداره ممنون فارسی باشه:warn:

smr7258

عضو جدید
سلام
یه سوال داشتم.اگه بخواهیم روغن روی ورق گالوانیزه رو پاک کنیم جی کار باید کرد؟البته از حلالهای قلیایی و استون استفاده شده اما جواب نداده(حدس میزنم پلیمر تشکیل شده روش):eek:

Akhari.m

عضو جدید
نشريه علوم و صنايع رنگ مربوط به پژوهشكده رنگ رو بگير پر مقاله است. اگه تهراني بيا حسين اباد هر چي بخواي مي گيري:)

8214733

عضو جدید
با سلام یه همگی
چندی است که دنبال مطالبی در مورد تزریق پلاستیک میگردم .
پیشا پیش از توجه ی شما تشکر میکنم .

REZA.F

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز. اگه منبع فارسی میخوای به کتاب مهندسی پلاستیک کرافورد ترجمه دکتر کوکبی مراجعه کن. به تاپیک پلیمرستان هم سر بزن مطلب پیدا میکنی.

ami!r

عضو جدید
سلام دوستان. من قصد ادامه تحصیل در رشته پلیمر در یکی از دانشگاه های استرالیا یا مالزی را دارم.اگه کسی اسم دانشگاهی که پلیمر داشته باشه به من بگه ممنون میشم

hassani

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان؛
من مطالبي در مورد «نقش بهبود دهنده هاي سطحي و شيميايي در تهيه نانو كامپوزيتهاي پليمري» مي‌خواستم. اگه ميشه راهنمايي كنيد.
با تشكر

s-asdadi

عضو جدید
به دنبال پلاستيك

به دنبال پلاستيك

سلام
براي يافتن پلاستيك مناسب جهت استفاده در بدنه خودكار از دوستان درخواست كمك دارم . مي خوام بدونم در اون قسمت هاي خودكار كه با دست تماس داره بهتره از چه موادي استفاده بشه كه هم بشه در هنگام توليد فرم انگشتان را به اون داد و هم از تعريق دست جلوگيري كنه .
پيشاپيش از كمكتون ممنونم:D

afshin3232

عضو جدید
مقاله کنترل کیفیت رنگ

مقاله کنترل کیفیت رنگ

با سلام
از دوستان اگر کسی متونه ، لطف کنه یه مطلبی راجع به کنترل کیفیت رنگ و ابزار آزمایشگاه کنترل کیفیت رنگ برام بذاره.

sahel_7

عضو جدید
سلام من شدیدا به کمک(راهنمایی) نیاز دارم می خوام واسه فوق پلیمر امتحان بدم باید چی کار کنم تا موفق بشم؟ اصلا می شه؟ از کی باید شروع کنم؟

smr7258

عضو جدید
مواد مختلف

مواد مختلف

سلام
من نیاز به اطلاعاتی در مورد پرکلرواتیلن ،پتاس،متا سیلیکات و ارتو سیلیکات سدیم،سزکویی سیلیکات ،فسفات سدیم،کربنات پتاسیم دارم.هر کی هر چی میدونه به من کمک کنه ممنون میشم.:)

FZ.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
quote=smr7258;377466]سلام
من نیاز به اطلاعاتی در مورد پرکلرواتیلن ،پتاس،متا سیلیکات و ارتو سیلیکات سدیم،سزکویی سیلیکات ،فسفات سدیم،کربنات پتاسیم دارم.هر کی هر چی میدونه به من کمک کنه ممنون میشم.:)[/quote]
سلام. شما به كتاب laboratory chemicals and analytical reagents مراجعه كرديد؟ازسايت wikipediaهم ميتوني تو قسمت searchبا دادن اسم ماده اطلاعاتي كه مي خواي بگيري.
هميشه سربلند باشيد:gol:

smr7258

عضو جدید
سلام
ممنون از راهنماییتون.البته به سایت ویکی پدیا رفتم اما چیزایی که خواستم گیر نیوردم:(