دانشگاه و معرفي اساتيد مهندسي شيمي

farzad84

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان عزيز
در اين تاپيك با معرفي دانشگاه خود و اساتيد محترم مهندسي شيمي آنها را به يكديگر معرفي كنيم.
با اين كار از ميان بهترين اساتيد در هر درس جزوه درسي آنها را در اين تاپيك قرار دهيم تا ديگران هم كه در آن دانشگاه نيستند از اين جزوات استفاده كنند.
باتشكر از دوستان مهندسي شيمي

zahra.as

عضو جدید
از دانشگاه امير كبير

از دانشگاه امير كبير

دانشگاه ما همه استاد هاي خوب رو داره
از جمله : دكتر دبير دكتر كاغذچي پروفسور ادريسي دكتر نيك آذر دكتر سهرابي و.........

masood kavosh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از دانشگاه صنعت نفت

از دانشگاه صنعت نفت

شايد اينجا استاد در خور توجهي در حد اميركبير نداشته باشد ولي اگر كمكي در رابطه با صنعت باشه در خدمتم.

از قديم ها عاشق پليمر اونجا بودم.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته

mohammad_che_eng

عضو جدید
دانشگاه آزاد ماهشهر

دانشگاه آزاد ماهشهر

والا از اونجایی که ما دانشجوی های ماهشهر به دلیل بی سواد بودن استادا مجبور بودیم خودمون کتابا رو زیر رو کنیم....فکر می کنم دانشجوهای دانشگاه ما از استاداش بیشتر بلد باشن....:biggrin::biggrin::biggrin:

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه اصفهان

از نوع مدرک بالاش زیاد داریم.مثلا نوارچیان. حاتمی پور.صادقی.آقا میری. طلایی.....

saghi68us

عضو جدید
من يك سال اولي از دانشگاه اميركبير هستم.ما استاداي اسم دار زياد داريم مثل استاد ادريسي.كلباسي.كاغذچي.سهرابي و...ولي من در اين دو ترم كه با آقايان ادريسي و كلباسي كلاس داشتم واقعا قابل توجهي از آنها ياد نگرفتم.بعضي از اين استاداي خوب فقط اسم در كردن و دكترا گرفتن ولي اصلا قدرت بيان ندارند!

Reza.R

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
والا از اونجایی که ما دانشجوی های ماهشهر به دلیل بی سواد بودن استادا مجبور بودیم خودمون کتابا رو زیر رو کنیم....فکر می کنم دانشجوهای دانشگاه ما از استاداش بیشتر بلد باشن....:biggrin::biggrin::biggrin:

اينكه ميگي استادا بيسوادند فقط مختص اونجا نيست ! من به جاي معرفي استاداي خوب مهندسي شيمي استاداي!! بد مهندسي شيمي رو ميخوام معرفي كنم
تو صنعتي اصفهان تمام استادنماهاش رو هم دوزار نمي ارزند بجز يكي دوتاشون !! :biggrin:
باور كنيد بجز يكي شون بقيه كه حدود 20 تا هستند حتي بلد نيستند HYSYS چيه !! به زور با اكسل ميتونند كار كنند اونم واسه اين كه نمره هاي بچه ها رو باهاش بزنند !! واقعا ً متاسفم كه هيچ قانوني واسه ي مجبور كردن اونا براي آپ كردنشون و مجبور كردنشون به يادگيري علوم جديد وجود نداره !!:razz:

arusha

عضو جدید
دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

این جا استادا بد نیستند.بعضی هاشون خیلی با سوادن مثل پروفسور نجف پور ،جهانشاهی،تقی زاده(تیم کمیکارش 2 ساله اول میشه)و.....
میتونم خواهش کنم جزوه های امیر کبیر رو در اختیارم بذارین؟:)

armitaj00n

عضو جدید
من دانشجوي دانشگاه تهرانم استاد ترموديناميك و راكتورمون حرف نداره دكتر موسويان

20milad

عضو جدید
دانشگاخ سمنان

دانشگاه ما هم اساتید دکتری زیاد داره: دکتر لطف اللهی . دکتر حقیقی . دکتر ورامینیان...

zahra.as

عضو جدید
خوشحال مي شم كمك كنم

خوشحال مي شم كمك كنم

این جا استادا بد نیستند.بعضی هاشون خیلی با سوادن مثل پروفسور نجف پور ،جهانشاهی،تقی زاده(تیم کمیکارش 2 ساله اول میشه)و.....
میتونم خواهش کنم جزوه های امیر کبیر رو در اختیارم بذارین؟:)
من جزوه ها رو به صورت pdfندارم اما دست نويسش هست اگه خواستي بگو

zahra.as

عضو جدید
اين قدر تند نرو

اين قدر تند نرو

من يك سال اولي از دانشگاه اميركبير هستم.ما استاداي اسم دار زياد داريم مثل استاد ادريسي.كلباسي.كاغذچي.سهرابي و...ولي من در اين دو ترم كه با آقايان ادريسي و كلباسي كلاس داشتم واقعا قابل توجهي از آنها ياد نگرفتم.بعضي از اين استاداي خوب فقط اسم در كردن و دكترا گرفتن ولي اصلا قدرت بيان ندارند!
من از اينكه هم دانشگاهي من هستي و ورودي 86 هستي خوشحالم اما از اينكه اينقدر تند به قاضي رفتي نه شما الان تازه ترم 2 هستيد پس نبايد انتظار داشته باشيد يك استادي مثل پروفسور ادريسي بتونه تمكام اون چيزي ره كه مي دونه در اختيار شما بگذاره

zahra.as

عضو جدید
واقعا از شما انتظار نداشتم جناب عراقي

واقعا از شما انتظار نداشتم جناب عراقي

به ترتيب سن دكتر ادريسي كه معمولا شيمي آلي و تجزيه درس ميده هنوز مستاجر ه ، دكتر بهرام دبير كه انصافا با سواد است توانست در كنار صنعت به نوايي برسد ،دكتر سهرابي و همسرش خانم دكتر طاهره كاغذچي بعد از 10 سال تدريس در دانشگاه اتومبيلشان يك ميني ماينر بود بعد توانستند يك وانت پيكان بخرند و بالاخره سالها سختي كشيدند هنوز هم كه هنوزه دارايي اشان به اندازه ناخن كوچكه آنهايي كه در اين چند ساله راي مردم را به زباله دان تاريخ ريختند نيست .به عبارتي پول دراوردن در اينكشور بعلت تحصيلات و دانش بالاتر نيست اونهايي كه دنبال پول هستند تحصيلات را براي تيترش دنبال ميكنند .
واما اون آخريه يعني منوچهر نيك آذر كه در دانشگاه پلي تكنيك دكتراشو گرفت يكي از بچه هاي با هوش دانشگاه بود كه بالاخره با افزايش حقوق اساتيد توانست دخل و خرج كند.
جناب عراقي من اصلا فكر نمي كردم شما چنين طرز برخوردي نسبت به اين اساتيد داشته باشد و زندگي خصوصي و تلاش هاي اونها را زير سوال ببريد واقعا كه لحن نوشتارتون اصلا زيبا نبود:mad:

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
جناب عراقي من اصلا فكر نمي كردم شما چنين طرز برخوردي نسبت به اين اساتيد داشته باشد و زندگي خصوصي و تلاش هاي اونها را زير سوال ببريد واقعا كه لحن نوشتارتون اصلا زيبا نبود:mad:
احتمالا" درست متوجه نشدی مهسا جان ، من فکر میکنم که جناب عراقی داشتن از آنها تعریف میکردند. یه بار دیگه متن رو بخون !

erfanina

عضو جدید
علم و صنعت

علم و صنعت

سلام به بروبچ میم شیمی
من دانشجوی سال آخر علم و صنعتم!!!!!
خداییش چند تا استاد داریم که حضور سر کلاساشون لذت بخشه!!! اونام استادایی هستن که تو صنعت حرفی واسه گفتن دارن!!!یا خودشون کارخونه دارن یا سالهاست مدیریت بخشی از کارخونه های مهم دستشونه!!
مثل دکتر حمید جزایری. دکتر علی ا... وردی. دکتر تورج محمدی. دکتر علوی
بقیه هم نه قدرت بیان خوبی دارن نه در حد استادی اند.
لازم به ذکره چند تا استاد خیلی جوان هم تازه اضافه شدن که خوب کار میکنن.

saeedrfa

عضو جدید
من سال دوم صنعتی شریفم
استادامونم خیلی باحالن
از همه نوعی هستن
ولی حاضرم به تمام چیزای با ارزش زندگیم شرط ببندم که هیچ کس تو ایران به پای دکتر بزرگمهری نمیرسه!

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

منظور اقای عراقی این بود که آدم ها درس می خونن که پول در بیارن.. ما اینجا این امکان نیست...

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
قدرداني

قدرداني

مهسا جان اينها ادمهاي بزرگي هستند ولي در مقايسه با تلاشي كه كرده اند هيچ منفعتي از مال دنيا نبرده اند اگر قدري با دكتر ادريسي بيشتر آشنا شوي درد دلهاشو برات ميگه اون از دوستان منه اگر استاد شماست همچنين افرادي رو كه نام برده ا م همگي از نوادر كشورند ولي رفاهي كه دارند باندازه بقال سر كوچه اتان نيست. به اين ميگن ضعف نظام مديريتي كشور كه قادر نيست از نوابغش حمايت كند.
به هر حال من خوشم نيومد :mad:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
براي اينكه به اساتيدت بيشتر احترام كني خاطره اي از آنها برات ميگم :
يك بار دكتر سهرابي و همسرش رفتند آمريكا تا اونجا در يكي از بهترين دانشگاه ها تدريس كنند قرار بود به اونها در حدود 6 تا 8 هزار دلار حقوق بدند اون موقع ها حقوق آنها بيش از 8000 تومان نبود ولي خانم كاغذ چي به شوهرش ميگه "مرتضي من نميتوانم به كساني درس بدم كه هيچ احساسي به اونها ندارم " اونها بخاطر عشق به كشور و دانشجويان ايران از حقوق 1000000 تومان آنروز گذشته و به حقوق 8000 تومان بسنده ميكنند تا در خدمت شما باشند .در عوض بعضي از دانشجويان فقط تا دوره اي كه با اونها درس دارند سلام عليك هم دارند و بلافاطله بعد از اتمام واحد درسي يادشون ميره كه به سلام عليك ادامه بدند از اين موضوع دكتر ادريسي خيلي ناراحتته
به هر حال من خوشم نيومد :mad:

amehrjouei

عضو جدید
به طور کلی ضعف عمده اساتید مهندسی شیمی دانشگاهها اینه که فقط تحصیلات آکادمیک دارند و بلافاصله پس از اتمام درس به تدریس مشغول شده اند و هیچ sense ای از صنعت ندارند.شما اینگونه اساتید را با استاتیدی که از صنعت جذب دانشگاهها شده اند، را مقایسه کنید و قضاوت کنید.به نظر من استاتیدی که هم در صنعت( البته واقعا در صنعت کار کرده باشند) کار میکنند و هم تدریس میکنند موفق تر اند و تدریسشان هم قوی تر است.
به عنوان نمونه دکتر عیسی زاده،دکتر خراط،،دکتر هاشمی شهرکی، دکتر جامی الاحمدی، دکتر هجری، دکتر صبی که به خارج رفته، دکتر گلشن(به خارج رفته) و سایر استاتید دانشکده نفت همگی در صنعت استخوان خرد کرده اند. نشستن در سرکلاس درس این عزیزان بسیار لذت بخش بوده و انگیزه ادم رو برای درس خواند بیشتر میکنه.

zahra.as

عضو جدید
ببخشید ایراد از گیرنده بود

ببخشید ایراد از گیرنده بود

براي اينكه به اساتيدت بيشتر احترام كني خاطره اي از آنها برات ميگم :
يك بار دكتر سهرابي و همسرش رفتند آمريكا تا اونجا در يكي از بهترين دانشگاه ها تدريس كنند قرار بود به اونها در حدود 6 تا 8 هزار دلار حقوق بدند اون موقع ها حقوق آنها بيش از 8000 تومان نبود ولي خانم كاغذ چي به شوهرش ميگه "مرتضي من نميتوانم به كساني درس بدم كه هيچ احساسي به اونها ندارم " اونها بخاطر عشق به كشور و دانشجويان ايران از حقوق 1000000 تومان آنروز گذشته و به حقوق 8000 تومان بسنده ميكنند تا در خدمت شما باشند .در عوض بعضي از دانشجويان فقط تا دوره اي كه با اونها درس دارند سلام عليك هم دارند و بلافاطله بعد از اتمام واحد درسي يادشون ميره كه به سلام عليك ادامه بدند از اين موضوع دكتر ادريسي خيلي ناراحتته
معذرت من منظور شما را خوب متوجه نشدم

engineer1986

عضو جدید
با سلامی دگر بار.من یک انتقاد داشتم از مهسا خانووم.و این انتقاد اینکه شما به عنوان متخصص انتقال حرارت و تقطیر فکر میکنید آواتار شما ربطی به این موضوع داره.خوبه اسم سایت باشگاه مهندسین.اگه اسم سایت چیز دیگه بود فکر میکنم آواتار شما هنوز جالب تر بود:surprised:.دوستان عزیز سعی کنند حدداقل شان مهندسی حفظ بشه.و کسی توو باشگاه بیاد اینجا رو با برنامه کودک اشتباهی نگیره.این انتقاد فقط به خاطر دوستان عزیز می باشد.با تشکر

Hossein.H.Shirazi

عضو جدید
من نفهمیدم این تاپیک برای انتقاد هست برای پیشنهاد هست یا برای اطلاع رسانی بدون سانسور هست!
که قسمت آخرش رو یک دانشجو نمیتونه انجام بده.
مثلاً من اگر نظرم رو راجع به یکی از استادامون اینجا بگم همین فردا یک ترم اخراج میشم.

ولی خوب حداقل این رو میگم که یک استاد داریم به نام دکتر علی آبادی واقعاً سواد داره و قدرت انتقالش خیلی خوب هست.
البته دکتر چند تایی هستند ولی این یکی توشون بهتر هست.خوب اسم یکی دیگه رو هم بگم که شاید شنیده باشید دکتر هنرور که کتاب هم نوشته.
این هم خیلی سواد داره ولی به خیلی فجیع درس میده.
یک جزوه میگیره دستش کپی میکنه رو تابلو میره جلو ............... .

rooh_ebrahimi

عضو جدید
دانشگاه ما همه استاد هاي خوب رو داره
از جمله : دكتر دبير دكتر كاغذچي پروفسور ادريسي دكتر نيك آذر دكتر سهرابي و.........

خانم مهسا لطف می کنید بگید اساتید خوب گفته شده در دانشگاه شما چه درسهایی رو تدریس می کنند و از آنجاییکه جزوتون رو بشکل PDF من نیاز دارم ازتون بگیرم اگه لطف بکنید، متاسفانه من جزواتم رو بعد از فارغ التحصیلی از دست دادم و الان بعد از 4-5 سال از فارغ التحصیلی بهشون نیاز مبرم پیدا کردم ولی دوستانم یا ندارند و یا دیگه پیداشون نمی کنم

خیلی ممنون میشم اگه قراری رو بگذارید و من بگیرم و سریع بهتون پس بدم در ضمن برای اینکارتون هم حاضرم هر اطلاعاتی رو در زمینه هایی که نیاز دارید در حد توانم و سوادم بهتون ارائه بدم

بازم از بابن همه چی ازتون ممنون:gol:

بالا