آیا آمریکا واقعا دشمن ماست؟؟؟!

آیا آمریکا واقعا دشمن ماست؟؟؟!

• مجموع رای دهندگان
    26
وضعیت
موضوع بسته شده است.

کربلایی

مدیر بازنشسته
کاملا درسته

این قسمت برای من خیلی جای تامل داره.
همه ی عقب موندگی ما و مشکلات برخواسته از مدیران نا کارآمد به خاطر حکم همین شخص فرزانه بود : ما متخصص نمی خواهیم ... متعهد می خواهیم... همینه که همه ی ما می بینیم به تخصص برای انجام امور دولتی بها نمی دن .چیزی که مهمم هست ظاهری آراسته (که همه می دونن چگونه است) و تسلط بر احکام دینی است. متاسفانه

...

سلام
اول لطف كنيد بگيد امام كجا و در چه كتابي يا جلسه اي گفته اند كه ما منخصص نمي خواهيم ... متعد مي خواهيم!!!
چون تا جايي كه من شنيده ام و ديده ام امام فرموده اند ما به متخصصين بي تعهد نياز نداريم ما به متخصصين متعهد نياز داريم.
امروزه جامعه ايران بيش از هر زمان ديگري به افرادي نياز داره كه در عين حالي كه عاشق وطن هستند بلد باشند كار رو چطور به پايان برسونند!
كسي كه تخصص داشته باشه اما متعهد نباشه از تخصص خودش براي رسوندن خير به مردم استفاده نمي كنه بلكه بوسيله اون خون مردم رو ميكنه تو كيسه!!!
و متقابلا كسي كه متهد باشه اما كاري بلد نباشه ميشه همون آقا خرسه كه واسه اينكه مگس رو از سر رفيقش كه خوابيده بود بپرونه با سنگ ميزنه تو سر رفيق تا مگس رو بكشه:surprised:

اما حرف دوم شما درباره وضعيت جامعه ايران در امور دولتي رو قبول دارم! متاسفانه حق با شماست!
فساد در تشكيلات دولت بيداد ميكنه! اما يه سوال دارم:
مگه همين مردم نيستند كه ميرن دولت رو تشكيل ميدن؟ براي مثال عموي من تو يه اداره كار ميكنه و مسئول يه بخشه!‌ميشه دولت!!! دايي همين طور و ...
اگر مردم كمي به تعهد خودشون فكر كنند! دولت هم اصلاح ميشه.

به هر شخص و مقامي كه دلتون خواست توهين كرديد اما ديگه اين حقو نداريد به امام توهين كنيد .....
امامي كه خود آمريكا بعد از فوتش گفته بوده مردم ايران هنوز نفهميدن كه چه كسيو از دست دادن ... اون وقت شماها اينقدر راحت درباره ايشون حرف ميزنيد ...واقعا متاسفم....

نسيم عزيز
بهتره كمي خونسرد باشيد! مي دونم كه بعضي وقتها حرص مي خوريد ولي اين رو هم بدونيم كه همين افرادي كه ميان و انتقاد تند مي كنند،‌دلشون براي اين مملكت ميسوزه! دوست دارند موفقيت مملكتشون رو ببينند! من فكر مي كنم الان با اين وضع جامعه اگه امام راحل زنده بود! دوباره عليه نظام قيام مي كرد!
نبايد سر خودمون رو گول بزنيم! انقلاب ايران هدفش ايني نبود كه الان هست!
بهتره يه تكوني به خودمون بديم!

رابطه برقرار کنیم که چی بشه مثلا؟
اگه رابطه برقرار کنیم اتفاق خاصی میوفته؟
آمریکا و امثال آمریکا خب طبیعتا همیشه دنبال اهداف خودشونن و به دنبال سوءاستفاده تاریخم ثابت کرده

من ایرانیم بهم گفتن:
"گربه برای رضای خدا موش نمیگره"
و
"کس نخارد پشت من، جز ناخن انگشت من"
كاملا ماوفقم
اما يه چيزي يادت رفت:
سلام گرگ بي طمع نيست!

Civil Boy

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بعد از داشتن چراغ.....گرفتنش مهمه مهندس.
وجود لازمه نشانه های حیاتیه!

منظور من اين بود كه خيلي ها با داشتن چراغم گمراه شدن
چون به جاي اينكه چراغشونو جلوشون بگيرن پشتشون گرفتن
و به جاي اينكه نورش راهشون روشن كنه بدتر سايشون راهشان را تاريك كرده
منظور من با شما نبود با كساني بود كه به حقيقت پشت ميكنن و تا آخر عمر تو تاريكي باقي مي مونن
نميدونم شايد شما هم جزء اين ادما باشيد
خودتون ميدونيد ..

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خواهشا هر چه زودتر !!!!!!!

افسوس که اینقدر نگرشتون محدود هست.شما فقط خداحافظ ایران رو دیدن؟ آخر جمله رو ندیدین ؟اصلا فهمیدین خداحافظ ایران برای چی بوده؟مسلما خیر.

در ضمن شما هر موقع جواب اون 5 پست من رو تونستین منطقی و با دلیل و برهان بدین می تونید پست های من و نقل قول کنید نه اینکه هر جا به نظرتون ضعفی دیدین ازش استفاده کنید.

منم سعی می کنم بی سر و صدا لیسانسم و بگیرم و خداحافظ ایران تا شاید بتونم روزی با قدرت برگردم و دینم رو به کشورم ادا کنم

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
اول لطف كنيد بگيد امام كجا و در چه كتابي يا جلسه اي گفته اند كه ما منخصص نمي خواهيم ... متعد مي خواهيم!!!
چون تا جايي كه من شنيده ام و ديده ام امام فرموده اند ما به متخصصين بي تعهد نياز نداريم ما به متخصصين متعهد نياز داريم.
امروزه جامعه ايران بيش از هر زمان ديگري به افرادي نياز داره كه در عين حالي كه عاشق وطن هستند بلد باشند كار رو چطور به پايان برسونند!
كسي كه تخصص داشته باشه اما متعهد نباشه از تخصص خودش براي رسوندن خير به مردم استفاده نمي كنه بلكه بوسيله اون خون مردم رو ميكنه تو كيسه!!!

و متقابلا كسي كه متهد باشه اما كاري بلد نباشه ميشه همون آقا خرسه كه واسه اينكه مگس رو از سر رفيقش كه خوابيده بود بپرونه با سنگ ميزنه تو سر رفيق تا مگس رو بكشه:surprised:

اما حرف دوم شما درباره وضعيت جامعه ايران در امور دولتي رو قبول دارم! متاسفانه حق با شماست!
فساد در تشكيلات دولت بيداد ميكنه! اما يه سوال دارم:
مگه همين مردم نيستند كه ميرن دولت رو تشكيل ميدن؟ براي مثال عموي من تو يه اداره كار ميكنه و مسئول يه بخشه!‌ميشه دولت!!! دايي همين طور و ...
اگر مردم كمي به تعهد خودشون فكر كنند! دولت هم اصلاح ميشه.

در یکی از سخن رانیهایشان بعد از پیروزی انقلاب 22 بهمن.تاریخ و متن دقیق سخرانی رو سعی می کنم خدمتتون ارائه کنم.ولی این مسئله ای است که اغلب ازون خبر دارن.
خوب حالا شما به من بگید این متعهدینی که انتخاب شدن توی این 30 سال ... ناراحتم که نمی تونم ادامه بدم.
شما از معادن ده بید فارس خبر دارید؟معادنی که حق مردم اون منطقه بود... می دونید چه کسی و با چه عنوانی اون معادن رو غصب کردن.مطمعنا اگر جواب رو بدونید دیگر به خودتان اجازه ی طرفداری از اینگونه افراد نخواهید داد.

پس یعنی هر کس متعهد باشه به نفع مردم و در جهت خیر رسانی به عموم کار می کنه دیگه؟جواب متن قرمز رو در بالا بیابید حتما.دوست دارم بدونم بعد از یافتن جواب هنوز هم بر سر حرفتان خواهید بود یا خیر.؟
ظاهرا شما از بسیاری از بریز و بپاش هایی که که توسط همین متعهدان می شه خبر ندارید.
زمین خواری و گرانی زمین در کل کشور... می دونید مسببش کی بود؟
اصلا شما می دونید امام خامنه ی برای چی به شیراز اومدن؟جواب این سوالات رو هم حتما پیدا کنید.
متعجبم که اینقدر در مورد مسائل در حال جریان کشور اطلاعات بسیار کمی دارید.

ولی صاحب قدرتان اینطور فکر نمی کنن.نمونه ی بارزش رو که همه دیدن...

مسلما هم وطنای خودمون هستن که دولت رو تشکیل می دن این که امری بدیهی است اما هر فردی با اراده ی خود و آزادانه (در صورت داشتن علم کار مربوطه) می تونه جزئی از تشکیلات دولت بشه یا باید از چندین ف/ی/ل/ت/ر دولت رد شه و به تایید اون برسه؟لازمه ی کسب تایید دولت رو هم برای کار که می دونیم داشتن تعهد هست... پس ... نتیجه گیری با شماست ;)

واقعا همینه زکریا جان.تعهد اگر واقعی باشه.
متاسفانه همین ظاهر سازی ها و متعهد جلوه دادن ها هست که در بسیاری از جاها ی مختلف شاهد اختلاص های کلان هستیم
باز هم مثالی دیگر : متروی شیراز ... بیشتر توضیح نمی دم که واقعا جای تاسف داره

موفق باشید:gol:

کربلایی

مدیر بازنشسته
در یکی از سخن رانیهایشان بعد از پیروزی انقلاب 22 بهمن.تاریخ و متن دقیق سخرانی رو سعی می کنم خدمتتون ارائه کنم.ولی این مسئله ای است که اغلب ازون خبر دارن.
خوب حالا شما به من بگید این متعهدینی که انتخاب شدن توی این 30 سال ... ناراحتم که نمی تونم ادامه بدم.
شما از معادن ده بید فارس خبر دارید؟معادنی که حق مردم اون منطقه بود... می دونید چه کسی و با چه عنوانی اون معادن رو غصب کردن.مطمعنا اگر جواب رو بدونید دیگر به خودتان اجازه ی طرفداری از اینگونه افراد نخواهید داد.

پس یعنی هر کس متعهد باشه به نفع مردم و در جهت خیر رسانی به عموم کار می کنه دیگه؟جواب متن قرمز رو در بالا بیابید حتما.دوست دارم بدونم بعد از یافتن جواب هنوز هم بر سر حرفتان خواهید بود یا خیر.؟
ظاهرا شما از بسیاری از بریز و بپاش هایی که که توسط همین متعهدان می شه خبر ندارید.
زمین خواری و گرانی زمین در کل کشور... می دونید مسببش کی بود؟
اصلا شما می دونید امام خامنه ی برای چی به شیراز اومدن؟جواب این سوالات رو هم حتما پیدا کنید.
متعجبم که اینقدر در مورد مسائل در حال جریان کشور اطلاعات بسیار کمی دارید.

ولی صاحب قدرتان اینطور فکر نمی کنن.نمونه ی بارزش رو که همه دیدن...

مسلما هم وطنای خودمون هستن که دولت رو تشکیل می دن این که امری بدیهی است اما هر فردی با اراده ی خود و آزادانه (در صورت داشتن علم کار مربوطه) می تونه جزئی از تشکیلات دولت بشه یا باید از چندین ف/ی/ل/ت/ر دولت رد شه و به تایید اون برسه؟لازمه ی کسب تایید دولت رو هم برای کار که می دونیم داشتن تعهد هست... پس ... نتیجه گیری با شماست ;)

واقعا همینه زکریا جان.تعهد اگر واقعی باشه.
متاسفانه همین ظاهر سازی ها و متعهد جلوه دادن ها هست که در بسیاری از جاها ی مختلف شاهد اختلاص های کلان هستیم
باز هم مثالی دیگر : متروی شیراز ... بیشتر توضیح نمی دم که واقعا جای تاسف داره

موفق باشید:gol:

سلام
ببينيد من نگفتم كه الان همه چيز بر طبق مراد هست و هيچ مشكلي توي اين مملك خراب شده نيست!
منم توي اين جامعه زندگي مي كنم و هر روز شاهدم كه چطوري حق ها نا حق ميشه و ...
منم خون دل مي خورم...
گاهي وقتا با خودم مي گم، پدرم رفت بخاطر اسلام و دين و كشورش جنگيد و شهيد شد! تا اين جامعه وضعش اين باشه! من از پدرم فقط يه عكس ديدم و ديگر هيچ! اما هميشه با خودم گفتم درسته كه پدرم رو نديده ام اما اگه پدرم نمي رفت الان اين طور راحت دم از دين و اسلام و ... نمي زدم، در كنار اين وقتي بعضي ها رو مي بينم كه بنام شهيد و دين و تعهد خون مردم رو مي مكند واقعا ناراحت ميشم! حس ميكنم خونش بي خودي ريخته شد!
اما باز هم سوالي كه دارم اينه: آيا بايد در برابر اين افراد سكوت كنيم و كاري نكنيم؟
يا اينكه ول كنيم بريم به اميد اينكه روزي برميگرديم؟
يا اينكه پاشيم قيام كنيم؟ قيام كنيم كه چي بشه؟
تو اين مملكت از اول تا حالا تا بوده همين بوده!
از اون وقتي كه هخامنشيان شروع به حكومت كردند تا الان هميشه به مردم ستم شده! هميشه مردم بعد از مدتي قيام كرده اند و يكي ديگه اومده و بعد از چند سال باز ظلم شروع شده!
از ايران كه بري بيرون باز همين داستان تكرار ميشه!
چرا؟
چون ما راه رو گم كرده ايم!
شما فرض كن اين صحبتهايي كه راجع به حكومت امام عصر(عج) ميشه درسته! بعد بشين خصوصيات امام رو بعنوان رهبر و مردم رو بعنوان مريد بررسي كن!
نتيجه اي كه من گرفتم اينه:
اول بايد مردم درست بشن! تا حكومت درست بشه، چون حكومت رو همين مردم تشكيل ميدن.

ميدونم حرفام طولاني شد ولي بزار يه داستان اينجا بگم:
ميگن روزي روزگاري يه شهري بود كه مردمش اجازه نمي دادند هيچ حاكمي اونجا ظلم كنه! اگه ظلم ميكرد جمع ميشدند و عزلش ميكردند!
يه روز حاكمي به وزيرش گفت چاره اي بانديش تا اتحاد اين مردم رو خراب كنيم! وزير بعد فكر دستور داد مردم جمع بشن، هر كدوم يه تخم مرغ هم با خودشون بيارند بندازند تو يه گوني كه تهيه شده بود.
بعد از اين كار گفت هر كي بياد تخم مرغ خودش رو از گوني برداره و بره!!! هر كسي امود و يه تخم مرغ برداشت و رفت!!!
پس از اين اون شهر ديگه رنگ اتحاد و آرامش رو نديد! فكر مي كني چرا؟

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
رابطه برقرار کنیم که چی بشه مثلا؟
اگه رابطه برقرار کنیم اتفاق خاصی میوفته؟
آمریکا و امثال آمریکا خب طبیعتا همیشه دنبال اهداف خودشونن و به دنبال سوءاستفاده تاریخم ثابت کرده

من ایرانیم بهم گفتن:
"گربه برای رضای خدا موش نمیگره"
و
"کس نخارد پشت من، جز ناخن انگشت من"
حالا اگه انگشته ناخن نداشته باشه چی؟
باید از یه چیزه دیگه ای کمک بگیره
ایران هم مثل اون انگشت بدون ناخن باید از آمریکا کمک بگیره در هر زمینه ای اگه آمریکا کمکش نکنه میشه یه چیزی مثل الان

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران هم مثل اون انگشت بدون ناخن باید از آمریکا کمک بگیره در هر زمینه ای اگه آمریکا کمکش نکنه میشه یه چیزی مثل الان
نکته خوبی بود
خب کمک گرفتن=گدایی کردن؟!
هزار تا راه هست، میشه بدون حتی کوچکترین ارتباطی این کارارو کرد
خیلی از دانشجو های ما میرن خارج میان
تازه کی گفته آمریکا خدای همه چیه؟
ما کشورای زیادی داریم که واقعا پیشرفتن شاید به اندازه آمریکا نباشن اما روی هم رفته همچین جای خالی رو برای ما می تونن پر کنن

یه نکته دیگه هم بگم
مثل جذابیت آمریکا مثل آواتارا و شخصیتای نتی ماست
خودم رو مثال می زنم، آواتارم رو ببینین، مسلما اگه یه عجوزه بود طرز نگرش شما به من 180 درجه فرق می کرد!!! تا چه حد رفتارو آواتارای ما می تونه به واقعیت شباهت داشته باشه؟
از دید شما شاید معیاری نباشه تا اینکه خودتون با همدیگه تو دنیای واقعی ارتباط برقرار نکنین
حالا قدرت رسانه رو تصور کنین
من یادمه خیلی بچه بودم توی مجله خوندم حدود 250 کانال ماهواره ای روی ایران برنامه پخش می کنن الان رو دیگه نمی دونم!
آمریکا با همچین قدرتی با پخشای تلویزیونی آنچنانی
فیلمای پرخرج و... خودشو چیزی نشون میده که شاید فقط یه روی سکه باشه

آدمای زیادی تو آمریکا فقیرن، خیلیا کشته میشن، خیلیا منحرف جنسین، خیلیا مشکل اخلاقی دارن، مجازات اعدام تو خیلی از ایالتا اجرا نمیشه، نژادپرستی، موادمخدر، مشروب، خرج بالای زندگی و هزار کوفت و زهرمار دیگه هم توی آمریکا هست
بهترین نمونش شاید مستندایی باشه که آقای مور درست کردن

من نمی گم ایران بهشته اما آمریکا هم بهشت نیست

من از یه کانادایی پرسیدم چرا دوتا کشور با هم مشکل دارن؟!
این جواب رو داد: They think we don't undrstand together...

و درک باید دو طرفه باشه...
:gol:

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکته خوبی بود
ما کشورای زیادی داریم که واقعا پیشرفتن شاید به اندازه آمریکا نباشن اما روی هم رفته همچین جای خالی رو برای ما می تونن پر کنن

یه نکته دیگه هم بگم
مثل جذابیت آمریکا مثل آواتارا و شخصیتای نتی ماست
خودم رو مثال می زنم، آواتارم رو ببینین، مسلما اگه یه عجوزه بود طرز نگرش شما به من 180 درجه فرق می کرد!!! تا چه حد رفتارو آواتارای ما می تونه به واقعیت شباهت داشته باشه؟
از دید شما شاید معیاری نباشه تا اینکه خودتون با همدیگه تو دنیای واقعی ارتباط برقرار نکنین
حالا قدرت رسانه رو تصور کنین
من یادمه خیلی بچه بودم توی مجله خوندم حدود 250 کانال ماهواره ای روی ایران برنامه پخش می کنن الان رو دیگه نمی دونم!
آمریکا با همچین قدرتی با پخشای تلویزیونی آنچنانی
فیلمای پرخرج و... خودشو چیزی نشون میده که شاید فقط یه روی سکه باشه

آدمای زیادی تو آمریکا فقیرن، خیلیا کشته میشن، خیلیا منحرف جنسین، خیلیا مشکل اخلاقی دارن، مجازات اعدام تو خیلی از ایالتا اجرا نمیشه، نژادپرستی، موادمخدر، مشروب، خرج بالای زندگی و هزار کوفت و زهرمار دیگه هم توی آمریکا هست
بهترین نمونش شاید مستندایی باشه که آقای مور درست کردن

من نمی گم ایران بهشته اما آمریکا هم بهشت نیست

من از یه کانادایی پرسیدم چرا دوتا کشور با هم مشکل دارن؟!
این جواب رو داد: They think we don't undrstand together...

و درک باید دو طرفه باشه...
من نگفتم آمریکا بهشته
همیشه میگن انتخاب بین بد وبدتر
اما اینجا انتخاب بین خوب و بدتره
که آدم عاقل خوب که آمریکا باشه انتخاب می کنه
اینجا هم حرف سر این بود که آمریکا دشمن ماست که همه می دونن که دشمن ما نیست جورج بوش هم تو یکی از سخنرانی هاش این حرف رو زد

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نگفتم آمریکا بهشته
همیشه میگن انتخاب بین بد وبدتر
اما اینجا انتخاب بین خوب و بدتره
که آدم عاقل خوب که آمریکا باشه انتخاب می کنه
اینجا هم حرف سر این بود که آمریکا دشمن ماست که همه می دونن که دشمن ما نیست جورج بوش هم تو یکی از سخنرانی هاش این حرف رو زد
دوست عزیز ساده نباشید
سیاست خیلی پیچیدس
جواب خاصی نمی تونم به شما بدم، اما یکم بیشتر رو حرفتون فک کنین
انقدر واضحه که نیازی به توضیح نیست:gol:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
ببينيد من نگفتم كه الان همه چيز بر طبق مراد هست و هيچ مشكلي توي اين مملك خراب شده نيست!
منم توي اين جامعه زندگي مي كنم و هر روز شاهدم كه چطوري حق ها نا حق ميشه و ...
منم خون دل مي خورم...
گاهي وقتا با خودم مي گم، پدرم رفت بخاطر اسلام و دين و كشورش جنگيد و شهيد شد! تا اين جامعه وضعش اين باشه! من از پدرم فقط يه عكس ديدم و ديگر هيچ! اما هميشه با خودم گفتم درسته كه پدرم رو نديده ام اما اگه پدرم نمي رفت الان اين طور راحت دم از دين و اسلام و ... نمي زدم، در كنار اين وقتي بعضي ها رو مي بينم كه بنام شهيد و دين و تعهد خون مردم رو مي مكند واقعا ناراحت ميشم! حس ميكنم خونش بي خودي ريخته شد!
اما باز هم سوالي كه دارم اينه: آيا بايد در برابر اين افراد سكوت كنيم و كاري نكنيم؟
يا اينكه ول كنيم بريم به اميد اينكه روزي برميگرديم؟
يا اينكه پاشيم قيام كنيم؟ قيام كنيم كه چي بشه؟
تو اين مملكت از اول تا حالا تا بوده همين بوده!
از اون وقتي كه هخامنشيان شروع به حكومت كردند تا الان هميشه به مردم ستم شده! هميشه مردم بعد از مدتي قيام كرده اند و يكي ديگه اومده و بعد از چند سال باز ظلم شروع شده!
از ايران كه بري بيرون باز همين داستان تكرار ميشه!
چرا؟
چون ما راه رو گم كرده ايم!
شما فرض كن اين صحبتهايي كه راجع به حكومت امام عصر(عج) ميشه درسته! بعد بشين خصوصيات امام رو بعنوان رهبر و مردم رو بعنوان مريد بررسي كن!
نتيجه اي كه من گرفتم اينه:
اول بايد مردم درست بشن! تا حكومت درست بشه، چون حكومت رو همين مردم تشكيل ميدن.

ميدونم حرفام طولاني شد ولي بزار يه داستان اينجا بگم:
ميگن روزي روزگاري يه شهري بود كه مردمش اجازه نمي دادند هيچ حاكمي اونجا ظلم كنه! اگه ظلم ميكرد جمع ميشدند و عزلش ميكردند!
يه روز حاكمي به وزيرش گفت چاره اي بانديش تا اتحاد اين مردم رو خراب كنيم! وزير بعد فكر دستور داد مردم جمع بشن، هر كدوم يه تخم مرغ هم با خودشون بيارند بندازند تو يه گوني كه تهيه شده بود.
بعد از اين كار گفت هر كي بياد تخم مرغ خودش رو از گوني برداره و بره!!! هر كسي امود و يه تخم مرغ برداشت و رفت!!!
پس از اين اون شهر ديگه رنگ اتحاد و آرامش رو نديد! فكر مي كني چرا؟

اول از همه واقعا متاسفم به خاطر موضوع پدر گرامی تون که تاحالا نمی دونستم.احساستون رو کاملا درک می کنم در مورد خیلی از مسائل.:gol:.

مسلمه که خیر.
ولی مثالشو بهتر از هر کس دیگه ای خودتون زدین.
حاضرید به خاطر آزادی خون بدین یا بی سر و صدا دکترا تون رو بگیرید و ...

اینطور نیست.
اغلب حکومت ها اوایلش خوب بودن چه برای مردم چه برای کشور.چرا که موسس هر دوره ی جدید از حکومت یک فرد دانایی بوده که تونسته با تدبیر خودش از ضعف حکومت قبلی برای براندازیش استفاده کنه و مسلما با شروع حکومت خودش نمی ذاره اون ضعف ها وجود داشته باشن.ولی به دلیل موروثی بودن حکومت ها به تدریج ممکن بود افراد و اولاد نالایقی هم پیدا بشن که با بی تدبیریشون اساس نابودی مملکت رو فراهم کنن مثل ...
حکومت هخامنشیان ... حالا نمی خوام زیاد وارد مباحث تاریخی بشم چون واقعا در این معقوله نمی گنجد. ولی بدونید که اوایل این دوره از حکومت (هخامنشیان) از درخشان ترین نمونه ی حکومت های جهان بوده.در زمان کورش کبیر ما منشور حقوق بشری رو داشتیم که الان در سازمان ملل ازش استفاده می کنن.
در زمان کورش کبیر کارمندا حتی بیمه ی بازنشستگی داشتن.چه طور همچین حکومتی رو ظالم علیه ملتش می شه دونست.
صد البته حکومت هایی بودن توی ایران که به خاطر ظلم به مردمش از بین رفت مثل ...

فکر می کنم واضح باشه.
خوب خیلی از تخم مرغ ها ممکنه شکسته شده باشن و کسی که تخم مرغش و نمی شناخت مدعی می شد که تخم مرغش نشکسته و به خاط همین موضوع تا ابد به خاطر یک تخم مرغ دعوا داشتن.

کاش همه مثل شما منطقی بودن و از روی احساسات حرف نمی زدن و حرفاشون رو واقعا با رعایت اعتدال و بر پایه دلیل و برهان بیان می کردن.:gol:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نکته خوبی بود

بله از هزارتا هم بیشترن.ولی بهترین راه کدومه
درسته راه خیلی زیاده مثلا همین کاری که الان داریم می کنیم.
یه نمونه ی کوچیکش
Multiplexor هایی که می شه مستقیما از آمریکا با قیمت 50 دلار تهیه کرد می ریم یه درجه 3 یک بار مصرفش و از چین یا آلمان یا ... می خریم 1000 دلار.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در بین 1000دانشگاه برتر جهان دانشگاه های ایران هیچ جایی ندارند دانشگاه تهران بر اساس اخرین رتبه بندی 1045 است و دانشگاه شریف 2024 است . بدتر از اون اینکه در بین 100 دانشگاه برتر آسیا هیچ دانشگاه ایرانی نیست
بد نیست بدونید در بین 100 دانشگاه برتر جهان 68 تا تو آمریکاست بعد از اون کانادا با 8 دانشگاه

همونطور که میبینید شیطان بزرگ و فاسد از نظر سطح علمی اختلاف فوق العاده ای با سایر کشورهای جهان داره .از جنبه های دیگرش صرف نظر می کنیم.

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله از هزارتا هم بیشترن.ولی بهترین راه کدومه
درسته راه خیلی زیاده مثلا همین کاری که الان داریم می کنیم.
یه نمونه ی کوچیکش
Multiplexor هایی که می شه مستقیما از آمریکا با قیمت 50 دلار تهیه کرد می ریم یه درجه 3 یک بار مصرفش و از چین یا آلمان یا ... می خریم 1000 دلار.
فدای شکلکت:دی

بله اگه به دید مصرف کننده نگاش کنیم حرفه شما کاملا درسته رئیس جونی
اما خب ما که نمی خوایم تا ابد مصرف کننده باشیم می خوایم؟
نمی خوام بحث به اینجا بکشه که مگه تا الان چی کار کردیم و فلان
می خوام بگم تا الان بدم کار نکردیم اما خوبم نبوده و می تونست خیلی بهترم باشه
تو خیلی چیزا ما باید از حالت مصرف کنندگی میومدیم بیرون که چرا نشده خودش داستانیه آشنا
و بعضی چیزام شده که کم کاراییم نبودن
جبهه نمی گیرم، طرف کسیم نیستم و خودتونم می دونین که دارم بی طرف حرف میزنم

طرفداری یا بدگویی از کسی به من سودی نمی رسونه:دی:gol:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حالا کسی دلیل تنذل رتبه ی دانشگاه شریف و دانشگاه تهران رو می دونه چیه؟
تز های دکتری در دانشگاه های شریف و تهران می دونید چه گونه و با چه عناوینی ارائه می شن؟

در مورد اخراج اساتید با تجربه چیزی شنیدین؟دلیل اخراجشون هم می دونید چیه؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
فدای شکلکت:دی

بله اگه به دید مصرف کننده نگاش کنیم حرفه شما کاملا درسته رئیس جونی
اما خب ما که نمی خوایم تا ابد مصرف کننده باشیم می خوایم؟
نمی خوام بحث به اینجا بکشه که مگه تا الان چی کار کردیم و فلان
می خوام بگم تا الان بدم کار نکردیم اما خوبم نبوده و می تونست خیلی بهترم باشه
تو خیلی چیزا ما باید از حالت مصرف کنندگی میومدیم بیرون که چرا نشده خودش داستانیه آشنا

و بعضی چیزام شده که کم کاراییم نبودن
جبهه نمی گیرم، طرف کسیم نیستم و خودتونم می دونین که دارم بی طرف حرف میزنم

طرفداری یا بدگویی از کسی به من سودی نمی رسونه:دی:gol:

می تونست خیلی بهترم باشه .ولی چرا نشده؟بحث ما اینه ;)
درسته داستانی هست آشنا که خیلیا نمی خوان قبول کنن

اگه همه همین جوری باشن اونوقت می شه فهمید که این همه بحث بیهوده و وقت تلف کردن نبوده

*mahdi_joker*

عضو جدید
مگه آمریکا مرض داره که دشمن ما باشه؟
امریکا خیلی هم ما رو دوست داره.فقط اصلا دلش نمی خواد هیچ کشوری جلوش سرکشی کنه.
یادمون باشه که آمریکا حق مطلق یا ظلم مطلق نیست.پس هر کسی حق داره مخالف یا موافقش باشه.
شاید سطح علمیشون بالا باشه.شاید و فقط شاید مردمشون رفاه داشته باشن.شاید...
اما امریکا به فکر هیچ کس در جهان جز مصلحت خودش نیست.تو این شک نکنین.
آمریکا دشمن ما نیست تا وقتی که مثل اعراب یا خیلی از کشورهای دیگه بله چشم گویان جلوش خم بشیم.اما اگه سرکشی کنیم از دستورات این ابر قدرت تبدیل به دشمنش میشیم.و از اونجا که دلش می خواد تمام دنیا رو هم سو با خودش کنه و خبر گزاریهای قوی هم داره ما تبدیل به تروریسم میشیم.
چرا ما از مشکلات مردم آمریکا خبر نداریم؟واقعا مشکلی ندارن؟یعنی واقعا اونجا بهشته؟من نمیتونم به این راحتی بپذیزم.
لطفا کسی توضیح تکمیلی به من بده

sara_dadyar

عضو جدید
البته من با همه دوستاني موافقم كه مي گن ما با مردم امريكا مشكل نداريم. حتي شايد با دولتش هم نه واقعاً. ما با سياستهاي نهادهاي تصميم گيرنده شون مشكل داريم. سياستهايي كه بعضاً كسب منافع يكسويه است. پس نمي شه اينجوري قضاوت كرد. شما اگه يه امريكايي رو تو شهرتون ببينيد وايميستيد و فحشش مي ديد؟ قطعاً نه. چون مخالفت اصلي با يك ايده است. يك طرز تفكره. فكر استثمارگرانه سياستمداراشون.:)

کربلایی

مدیر بازنشسته
...مسلمه که خیر.
ولی مثالشو بهتر از هر کس دیگه ای خودتون زدین.
حاضرید به خاطر آزادی خون بدین یا بی سر و صدا دکترا تون رو بگیرید و ...

...

فکر می کنم واضح باشه.
خوب خیلی از تخم مرغ ها ممکنه شکسته شده باشن و کسی که تخم مرغش و نمی شناخت مدعی می شد که تخم مرغش نشکسته و به خاط همین موضوع تا ابد به خاطر یک تخم مرغ دعوا داشتن.

...

سلام امير اقاي گل:gol:(تقديم شما)
من راجع به اين مسئله بالايي خيلي با خودم كلنجار رفته ام! تا حالا هم با وجود اينكه پسر شهيدم ولي تو كنكور هم از سهميه اش استفاده نكردم، الان هم حاظر نيستم به هر قيمتي كه شده دكتري بگيرم! حاظرم از جونم و همه چيزم بگذرم اما از دينم نه!!!

در مورد تخم مرغها:
حتي اگه هيچ تخم مرغي نشكسته باشه و همه هر كدوم يه تخم مرغ برداشته باشند،‌از كجا معلومه كه من تخم مرغي رو كه برداشتم مال خودم بوده؟ من تخم مرغ شما رو برداشتم شما مال اونيكي و ...
و اين طور ميشه كه ديگه خبري از صفا و يكدلي و اتحاد بين جامعه اي مال همديگر رو مي خورند نيست!
اين مثالش جامعه امروزي ماست! اگه هر كسي وظيفه خودش رو درست و به اندازه عمل كنه و تخم مرغ خودش رو برداره، همه چي درست ميشه! چيزي كه به يه رويا ميمونه
موفق باشيد

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرکسی واقعا اگر در دوستی آمریکا با ایران شک داره باید به این موضوع فکر کنه که چه کسی یا کسانی در ایران انقلاب کردند.!!!
به جنگ زرگری واژه نوین دشمنی اطلاق شده.

*mahdi_joker*

عضو جدید
هرکسی واقعا اگر در دوستی آمریکا با ایران شک داره باید به این موضوع فکر کنه که چه کسی یا کسانی در ایران انقلاب کردند.!!!
به جنگ زرگری واژه نوین دشمنی اطلاق شده.
درک نکردم.
اصفا توضیحات بیشتر

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما کیف انگلیسی دیدید؟؟!!
ما با آمریکا هیچ دشمنی نداریم..و هر چیزی که هست جنگ زرگری بیش نیست.دنیا باید به سمت جهانی شدن پیش بره ..

آخرین ویرایش:

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای عزیز
خسته نباشید
میشه یه تعریف از واژه ی دشمن بگید!!!
من که از اول این تایپیک رو خوندم فکر کنم بعضی ها هنوز روی واژه ی دشمن زیاد فکر نکرده اند!!! و فکر میکنند هر که در سیاست مدافع منافع خودش باشد دشمن می باشد!!! و بالعکس دوست ماست!!!
خوب به نظر من اول شما واژه ی دوست و دشمن را تعریف کنید بعد به دوستی و دشمنی با امریکا نظر بدهید!!! ;)
خدایی نظرات خودتون رو بخونید!!! :razz:
به جای اینکه اینقدر توضیح بدید :confused: این دو واژه رو تعریف کنید تا به نتیجه ی درستی برسید!!! :smile:
مطمئنم که تعریف شما از دوست و دشمن با هم تفاوت دارد!!! :redface:
مسئله امریکا پیش کش!!! :cool:
موفق و پیروز باشید
یا حق

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.

من از اول که این تاپیک رو خوندم تا الان چیزی که متوجه شدم اینه که، گویا کسانی که به نوعی از امریکا طرفداری می کنن یا سعی دارن مشکلات ایران و دولتش رو مطرح کنن خیلی برخورد منطقی و حساب شده ای دارن و برای حرفشون برهان و دلیل دارن و از روی احساسات حرفی نمی زنن؛
و بر عکس دوستانی که طرفدار دولت ایران هستن، تند و پرخاشگر بر خورد می کنن و از روی احساسات حرف می زنن و یه سری از تاپیک هایی که اتفاقاً تحلیل های خوبی داشت و سوالای خوبی توش مطرح شده بود رو بی جواب گذاشتن.
. . . . .

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستی و دشمنی را تعریف کنید تا به نتیجه برسید!
مطمئنا دوستای خوبم در مورد دوستی و دشمنی با دیگران نظرات جالبی دارند!!!
مثلا"
آیا یک دوست خوب کسی است همه وجودش را برای تو بگذارد؟؟
آیا یک دوست خوب کسی است که بهترین علم و چیزی را که با زحمت به دست آورده به راحتی در دست تو قرار بدهد؟
آیا یک دوست خوب کسی است که از منافع خود و خانواده ی خویش بگذرد و پشتبان و مدافع شما و خانواده ی شما باشد؟؟؟
آیا .....
خوب این چند سوال در مورد دوستی را اگر در سطح عادی جواب بدهید و آن را در سطح پیشرفته ی آن یعنی دوست دولتها (عالم سیاست) در نظر بگیرید چه خواهید گفت؟؟؟
موفق و پیروز باشید
یا حق

kittleboy_87

عضو جدید
نه اين انصاف نيست ... انصاف اينه كه پيغمبر ما مسلمونارو به باد توهين بگيرن و ما مسلمونا هم به جاي اينكه مقابل كارشون وايستيم چپ و راست ازشون دفاع كنيم !!!!!!!!! واقعا كه .....

هي ميام ديگه هيچي نگم توي اين تاپيك باز نميشه :wallbash:

ببخشیدوخب دولت ما هیچکار نکرد تقصیر ماست؟ ما که شعارمونرو دادیم تومار اعتراض هم امضا کردیم
بگین دیگه،تقصیر ماست؟
ما چیکار دیگه باید میکردیم،یا بهتر بگم چه کاری دیگه از دستمون بر میومد؟

kittleboy_87

عضو جدید
اول سلام

نمي دونم چرا دوست داريد هميشه تيغ انتقاد رو به اسلام وارد كنيد، شما از دولت ايران انتقاد مي كنيد يا از دين اسلام؟
اين كه دولت ايران بنام اسلام سياستهاي اشتباهي انجام مي ده هيچ خللي به درستي دين اسلام وارد نمي كنه.

خب معلومه که خللی به اسلام وارد نمی کنه
حرف من بنام دین و به کام خود عمل کردنه
ببخشید من کجا توی این حرفم به اسلام انتقاد کردم(یا از اسلام انتقاد کردم)! میشه بفرمائید؟؟؟
منم مسلمونم و دینم رو قبول کردم و تحقیق هم کردم
این حرف من دقیقا انتقاد از دولته نه انتقاد از اسلام که همه چیزش روقبول دارم
لطفا دقیقتر بخونین

gonzo

عضو جدید
دوستی و دشمنی را تعریف کنید تا به نتیجه برسید!
مطمئنا دوستای خوبم در مورد دوستی و دشمنی با دیگران نظرات جالبی دارند!!!
مثلا"
آیا یک دوست خوب کسی است همه وجودش را برای تو بگذارد؟؟
آیا یک دوست خوب کسی است که بهترین علم و چیزی را که با زحمت به دست آورده به راحتی در دست تو قرار بدهد؟
آیا یک دوست خوب کسی است که از منافع خود و خانواده ی خویش بگذرد و پشتبان و مدافع شما و خانواده ی شما باشد؟؟؟
آیا .....
خوب این چند سوال در مورد دوستی را اگر در سطح عادی جواب بدهید و آن را در سطح پیشرفته ی آن یعنی دوست دولتها (عالم سیاست) در نظر بگیرید چه خواهید گفت؟؟؟
موفق و پیروز باشید
یا حق

من فکر میکنم دوستی بین 2 تا انسان با دوستی 2 تا کشور متفاوت باشه !
سوالات شما در حوزه ی دوستی انسانه .

kittleboy_87

عضو جدید
کاملا درسته

همه ی عقب موندگی ما و مشکلات برخواسته از مدیران نا کارآمد به خاطر حکم همین شخص فرزانه بود : ما متخصص نمی خواهیم ... متعهد می خواهیم... همینه که همه ی ما می بینیم به تخصص برای انجام امور دولتی بها نمی دن .چیزی که مهمم هست ظاهری آراسته (که همه می دونن چگونه است) و تسلط بر احکام دینی است. متاسفانه

فکر نمی کنم منظور دوستمون اینی که شما برداشت کردید بوده باشه.
اگر انتقادی باشه به دولتی هست که به اسم اسلام کارهاشو و انجام می ده نه بر اساس اصول اسلامی

واقعا آیت الله خمینی!! چنین حرفی رو زد؟؟؟
تازه من هم چیزی شنیدم،حدود پذیرفتن صلح(قبلش)،آیت الله خمینی هی دستور حمله رو می دادن و آقای رفسنجانی می گفتن مهمات نداریم،ولی باز رهبر می گفت حمله کنین
البته من اینو باور ندارم،مثل اون بالایی

بله منظورم همین بود،ممنون

kittleboy_87

عضو جدید
ایران هم مثل اون انگشت بدون ناخنباید از آمریکا کمک بگیره در هر زمینه ای اگه آمریکا کمکش نکنه میشه یه چیزی مثل الان

متاسفم ولی اینو اصلا قبول ندارم :warn:
بیشتر در هر زمینه ایش رو قبول ندارم،چون ما اسلام رو داریم که اونا ندارن و قطعا با اجرای صحیح قوانین اسلام ما پیروز حقیقی هستیم

kittleboy_87

عضو جدید
کاملا درسته

فکر نمی کنم منظور دوستمون اینی که شما برداشت کردید بوده باشه.
اگر انتقادی باشه به دولتی هست که به اسم اسلام کارهاشو و انجام می ده نه بر اساس اصول اسلامی

واقعا آیت الله خمینی!! چنین حرفی رو زد؟؟؟
تازه من هم چیزی شنیدم،حدود پذیرفتن صلح(قبلش)،آیت الله خمینی هی دستور حمله رو می دادن و آقای رفسنجانی می گفتن مهمات نداریم،ولی باز رهبر می گفت حمله کنین
البته من اینو باور ندارم،مثل اون بالایی

بله منظورم همین بود،ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا